7 tipů na probiotika pro děti

Přinášíme vám několik užitečných tipů na probiotika pro děti. Kojenci, batolata i větší děti mají často problémy se zažíváním. Většinou se tak děje po léčbě antibiotiky, infekcích dýchacích cest nebo po alergických reakcích. Maminky pak pracně shánějí různé probiotické přípravky, aby se stolice jejich dětí dostala zpátky do normálu.

APO-LAKTÍK žvýkací pastilky

Tyto citrónové pastilky obsahují probiotické bakterie pozitivně působící na zažívání dětí a posilující přirozenou imunitu. Jako jediná probiotika na českém trhu obsahují Xylitol, který účinně působí proti zubnímu kazu. Zubní kaz je stále častějším rizikem pro děti ve školkovém věku, pětileté dítě má v průměru téměř čtyři zubní kazy.
Cena: 135 Kč.

Swiss LAKTOBACÍLKY dětské třešňové, 30 pastilek

Malé cucací pastilky s přírodní třešňovou chutí, bez chemických barviv a dochucovadel pro vytváření optimálního prostředí v trávicím traktu dítěte. Posilují přirozenou činnost imunitního systému, jsou vhodné při zácpách, nadýmání, běžných a cestovních průjmech.
Cena: 126 Kč.

 


Proč je střevní mikroflóra důležitá?

Všeobecně známým faktem je příznivý vliv střevní mikroflóry na zdravotní stav. Existuje mnoho důkazů, že složení bakterií ve střevě, a to zejména v kojeneckém věku, ovlivňuje mnoho funkcí organismu. Přítomnost probiotik v těle podporuje odolnost proti infekcím a snižuje výskyt alergických onemocnění, čímž je podporována a posilována přirozená obranyschopnost organismu.


Další zajímavé tipy redakce

Bifiform kapky, 7 ml

Kapky obsahují 7 ml probiotické suspense, která pomáhá vyvážit střevní flóru u dětí od 1 měsíce věku, a tím podporuje zdravé zažívání a trávení. Přípravek může být užíván dlouhodobě pro udržení vyvážené střevní mikroflóry nebo po omezené období při bolestech břicha, nadýmání, průjmu či zácpě.
Cena: 240 Kč.

 

Biopron MÉĎA, 20 ks

Biopron® MÉĎA představuje novou formu probiotických medvídků s příjemnou chutí bílé čokolády. Je vhodný během antibiotické léčby a zejména po jejím ukončení pro obnovu zdravé a funkční střevní mikroflóry. Medvídci neobsahují žádné konzervační látky chemického původu.
Cena: 153 Kč.

ActiLac Baby sáčky, 20x 0.5 g

Přípravek ActiLac® baby přispívá k obnovení přirozené střevní mikroflóry. Obsahuje vyváženou kombinaci šesti kmenů probiotik.
Cena: 147 Kč.

Bonolact pro+kid granulát, 30 g

Přípravek vyvinutý speciálně dle fyziologických potřeb kojenců a malých dětí, který pomáhá obnovit poškozenou střevní mikroflóru po užívání antibiotik a při různých onemocněních doprovázených průjmem. Zmírňuje příznaky alergie a podporuje zdravý vývoj imunitního systému.
Cena: 200 Kč.

Vibovit Probio, 30 pastilek

Doplněk stravy Vibovit Probio obsahuje dva probiotické kmeny bakterií, podporuje přirozenou obranyschopnost, obnovuje střevní mikroflóru.
Cena: 135 Kč.

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 5
Obrázek uživatele Elenn24
Elenn24

Já teda nedávám nic ze zde uvedeného, dáváme laktobacily baby od valosunu (pravda, značka se tu taky vyskytuje, jen jiný přípravek) a nemůžu si vynachválit. Dávám staršímu synovi při náročnějších období na chřipky nebo při nemoci a mladší dcerce jsem sypala do MM, když trpěla na koliky a při příkrmech na zácpy. Fungují nám výborně. 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ty laktobacily od valounu taky znám, ale zatím s nimi nemám zkušenost, doposud jsme totiž dcerce dávali jen toho méďu, který jí i hrozně chutnal, protože má takovou příchuť bílé čokolády, ale začínám taky uvažovat o tom, že bychom mohli přejít na ty laktobacily. Jinak já veškeré léky kupuju v lékárně, nikdy by mě ani nenapadlo, že mají nějaký web, kde se dají objednat levněji (a to celkem o dost, jak píšeš), takže díky za tip. Při naší spotřebě (já biopron premium na zažívání, uroval akut na močák a méďa pro dceru) se to asi celkem vyplatí :D :D 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Jejda tak to mě tenhle článek potěšil a hlavně to, že dávám svému cvrčkovi něco co doporučujete, taky dostává méďu a už se mi teda i stao, že dostal antibiotika a k těm jsme mu koupila od valosunu i laktobacily. V podstatě vševhny vitamíny a doplŇky stravy nakupuji od valosunu, protože, zaprvé vím, že nám doma pomáhají a za druhé jsem přišla na to, že na jejich webu po registraci získám 30% slevu na všechno což je moc příjemné, jelikož na mateřské s rduhým mimi to není zrovna med co se peněz týká.  Nicméně jsem ráda že dělám něco pro podporu zdraví a imunity a taky že to má i výsledky, malý byl opravdu nemocný za 2 roky jen jednou.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Aduš my ty medvídky taky používáme co chodíme do školky a fakt pomáhají.Náš mladý ztlépe co se dá je to jedlík ,ale všechno vyběhá, má rád ovoce, zeleninu sladkosti, dokonce mi baští i ryby čož moc dětí nedává.Ale školka je školka abacilům se zabránit nedá, jen předejít tomu aby je chytil taky, musím mu dávat vitamíny protože máme domai mimčo a to bych nerada nakazila...Teď chci skusit objednat ty laktobacílky višňové patilky jak mají ve Valosun, kupiji tam pro prcka i probiotické kapky a pro nás před dovolenou vždycky Biopron Forte, aby jsme předešli střevním potížím. Víš že když se zaregistruje na jejich stránkách máš 30% slevu?

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ze všech probiotik máme zkušenosti s tím méďou. Dcera mi nechce nic moc jíst, je strašně vybíravá, takže u tohoto mi neprotestuje když to chutná po čokoládě. Je asi po mamince :)

Dávám jí to hlavně na posilnění imunity, chodí do školky, takže to nás celkem trápí. Občas ji pobolívalo bříško, myslím, že tímto se to taky upravilo, protože už si na něho nestěžuje

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené