7 tipů pro bezstarostnou dovolenou s miminkem

Cestování s miminkem může být báječná zábava i složitý bojový úkol anebo obojí najednou. Ať pojedete autem nebo poletíte letadlem, důkladná příprava je klíčem k báječné dovolené.
foto: archiv Beiersdorf Nivea

Jde se balit

Nejprve si vše, co budete potřebovat, sepište na papír a odškrtávejte postupně položky, které dáte do kufru nebo do tašky (jen tak si budete pamatovat, co máte již zabaleno). Zapamatujte si, co jste kam zabalila. Pak v případě potřeby najdete například náhradní dudlík nebo plenku během okamžiku.

Nezapomeňte také na kvalitní Čisticí ubrousky NIVEA Baby! Budou se Vám hodit při přebalování i krmení malého neposedy. Šetrné ubrousky s obrázky medvídků jsou napuštěné pečujícím mlékem a pantenolem jsou na cesty ideální.

Zjistěte si více informací o čistících ubrouscích Soft and Cream.

To poslední, co potřebujete, jsou opruzeniny

Plenková dermatitida, běžně zvaná jako opruzeniny, je jedním z nejčastějších kožních problémů dětí, které nosí plenky. Ochranný krém na zadeček byste měla používat pravidelně, i když pokožka nevykazuje žádné příznaky opruzení, abyste pokožku miminka před dráždivými účinky moči a stolice ochránila. Je to důležité zejména v situacích, kdy plenku neměníte tak často (např. v noci nebo na cestách) V takovém případě mějte vždy po ruce NIVEA BABY Krém proti opruzeninám, který díky složení s 20% oxidu zinečnatého, pantenolem a olejem z pšeničných klíčků chrání před vlhkostí a bakteriemi.

Zjistěte si více informací o krému proti opruzeninám.

Dovolená na horách

Pokud se chystáte strávit volné dny v zimě nebo na horách, nezapomeňte přibalit speciální krém, který neobsahuje žádnou vodu, která by pak mohla na tvářičce Vašeho miminka zmrznout. NIVEA BABY Ochranný krém proti chladu a větru díky tomu spolehlivě chrání citlivou dětskou pokožku před zimou a mrazem. Složení s měsíčkem lékařským vytváří na pokožce ochranný film, aniž by omezovalo její přirozené funkce. Pantenol pomáhá předcházet podráždění a zarudnutí.

Zjistěte se více informací o ochranném krému proti chladu a větru.

Dovolená u moře

Pokud však hodláte strávit dovolenou v teplých krajích, speciální péči bude potřebovat celé tělíčko Vašeho miminka. Pamatujte, že pokožka novorozenců a malých dětí do 1 roku by neměla být vůbec vystavována působení přímého slunečního záření. Chraňte pokožku miminka vzdušným oděvem a kloboučkem. Větší děti si naopak dovádění na slunci určitě užijí, jejich pokožka by však měla být chráněna Opalovacím mlékem Pure&Sensitive s vysokým ochranným faktorem 50+, který byl speciálně vyvinut pro citlivou a zranitelnou pokožku malých dětí.

Zjistěte si více informací  o dětském mléku na opalování Pure and Sensitive.

Koupání, jako ochrana pokožky před vnějšími vlivy

Ať už trávíte dovolenou na horách nebo u moře, pokožka Vašeho miminka je vystavena působení nových, dosud neznámých vnějších vlivů. Jejich negativnímu působení zabráníte pravidelným koupáním po náročném dni. Z pokožky miminka jsou tak odstraněny nejen nečistoty, ale například i chlorovaná voda z hotelového bazénu. Použijete-li do koupele či při sprchování šetrný Šampon a pěnu do koupele 2v1 od NIVEA Baby, ochráníte tak pokožku děťátka před vznikem zbytečných alergických reakcí.

Zjistěte si více informací o šamponu a pěně do koupele 2v1.

Zklidnění citlivé pokožky miminka

Během dovolené neexperimentujte a používejte jen dětskou kosmetiku, na kterou jste zvyklí z domova. V novém prostředí může být pokožka děťátka občas podrážděná nebo více vysušená. Chraňte ji proto spolehlivým Hydratačním mlékem NIVEA Baby, které posiluje vlastní obranyschopnost citlivé dětské pokožky a zajistí jí potřebnou výživu.

Zjistěte si více informací o hydratačním mléku.

Cestování s většími dětmi

Cestujete-li s většími dětmi, které se právě odnaučují nosit plenky, asi se obáváte neočekávaných karambolů. K plenkám se ale nevracejte, dítě byste zbytečně mátli. Raději se obrňte trpělivostí a zásobou speciálních Multifunkčních ubrousků Toddies. Jsou ideální pro nácvik hygienických návyků dítěte, přizpůsobeny malým dětským ručičkám a hlavně se dají spláchnout do toalety. Jsou totiž biologicky odbouratelné.

Zjistěte si více informací o multifunkčních ubrouskách Toddies.

 

 

 

 

 

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Dupinka
Dupinka

Článkem jsem se nechala inspirovat před naší letošní dovolenou, na kterou za pár dní odjíždíme. Místo Nivey ale balím, stejně jako čtenářka přede mnou, Bepanthen a pro případné spáleniny od sluníčka mívám přibalený ještě Bepanthen Krém. 

Na samotný pobyt u moře se mi osvědčilo mít s sebou kloubouček, lehké triko s 3/4 rukávem, hodně pití, hračky, nafukovací kruh. 

A pak samozřejmě lékárničku s léky pro děti. 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Zrovna se chystám na dovolenou a tak díky za zajímavé tipy. Určitě mi pomůžou nic nepodcenit a vzít si vše s sebou.Nivea baby je dobrá kosmetika, ale na opruzeniny se mi mnohem víc osvědčil Bepanthen. Díky němu jsme vždy zvládli i delší cesty autem či vlakem. Zvláště na cestách je hygiena poněkud omezená a tak se může snadno stát, že se zadeček oprudí. 

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené