Mikiny
Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu ČR jsou v nabídce pro spotřebitele výrobky, které představují riziko pro spotřebitele, kterými jsou v tomto případě malé děti ve věku do sedmi let.
Jedná se o výrobky:
Pruhovaná sportovní mikina s kapucí - typ KONRÁD
Sportovní šedá mikina s potiskem bílých květů - typ SYLIA
Jarní bunda s kapucí typ GIZA
Tyto mikiny jsou původně z Polska
Oblečení pro malé děti nesmí být navrhováno a vyráběno a dodáváno se šňůrami na stažení, funkčními šňůrami nebo dekoračními šňůrami u kapuce a v oblasti krku. Dle ČSN EN 14682 je prodej dětského ošacení s těmito prvky zakázán.
„Tyto šňůry představují nebezpečí uškrcení nebo poranění dítěte, ke kterému může dojít následkem možného zachycení šňůr při běžných aktivitách např. při hraní na zařízeních hřišť, na skluzavkách a prolézačkách a při dalších činnostech,“ uvedla RNDr. Jana Příhodová, ředitelka České obchodní inspekce.
Z výše uvedených důvodů uložila ČOI podnikatelskému subjektu, který měl uvedené výrobky v nabídce, zákaz jejich uvádění na trh, nabízení nebo vystavování.
Zdroj: ČOI, Praha 18. června 2009
.
Diskuze k článku:
počet příspěvků: 0
Možnost přidání příspěvku k článku mají jen registrovaní uživatelé. Registrovat se můžete
ZDE. Pokud jste již registrovaná uživatelka, nezapomeňte se prosím přihlásit.