Aby se vajíčko uhnízdilo

Před uhnízděním embrya v děloze musí embryo opustit ochranný obal, který chránil vajíčko před vícečetným průnikem spermií. U některých žen je tento obal silnější nebo pevnější, embryo se hůře uvolňuje a k jeho uhnízdění vůbec nedojde.

Aby se zvýšila pravděpodobnost, že embryo svůj ochranný obal úspěšně opustí a tím se zvýší i šance na uhnízdění, může embryolog provést pomocí mikroskopu těsně před transferem tzv. asistovaný hatching (AH). Jehlou nebo laserovým paprskem udělá otvor na obalu embrya, který usnadní jeho vycestování. Asistovaný hatching je nadstandartní výkon, který není hrazený pojišťovnou a musí se za něj doplácet.

Úspěšnost potvrdí test

Po dvou týdnech do IVF se provádí těhotenský test, který určí úspěšnost pokusu. Pak následuje dalších několik týdnů napjatého očekávání. Skutečným potvrzením těhotenství je až srdeční akce plodu na ultrazvuku. V opačném případě musí pár tři měsíce čekat a pokus se opakuje znovu. Pojišťovna hradí tři cykly léčby, pak se sahá do vlastní kapsy. Není to levná záležitost, jeden cyklus vyjde na třicet až čtyřicet tisíc korun.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené