Aktivity

Velice populární aktivitou rodičů s kojenci a batolaty je bezesporu plavání kojenců. Výrazný přínos plavání, respektive pohybu ve vodním prostření, je prokázán a vychází z přirozeného vývoje člověka.

Kde plavat s miminkem

Množství klubů, které plavání pro nejmenší nabízejí, narůstá geometrickou řadou. A není se co divit, plod se vyvíjí ve vodním prostředí, voda nás provází den co den a stále nás ve své rozmanité podobě fascinuje.  Cílem kurzů kojeneckého plavání není naučit miminko plavat, ale naučit ho nebát se vody, osvojit si dýchání, splývání a připravit ho na vlastní výuku plavání. Děti dříve získají cit pro vodu a je pravděpodobné, že se naučí dříve a dobře skutečnému plavání (ve věku čtyř až pěti let).

Hra 

Někteří mohou namítnout, že miminko je plně zaměstnáno potřebou adaptovat se na nové prostřední, na nový svět a také svými biologickými potřebami, ale studie prokázaly, že čím více má možnost miminko pozorovat obličej svých rodičů, tím více pak projevuje zájem o svět. Pokud hry s miminky a další aktivity chápeme jako činnost, která má významné vývojové účinky, můžeme se domnívat, že se hra vyskytuje u našich nejmenších od samého narození. Je jen třeba, abychom využívali pro hru vhodných chvilek, kdy je děťátko klidné, bdělé a s široce otevřenýma očima.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené