Aktivity

Hra s miminkem je důležitá od samotného narození. Rodiče se stále více zajímají o aktivity, které se svými miminky mohou podniknout. Více...

 

Plavání miminek

Naše babičky to neznaly, dnes je to běžná zábava pro rodiče s malými dětmi. Plavání miminek sice zní, jako by šlo o to naučit dítě plavecké styly, ale o to tu nejde. Dítě se seznamuje s vodou, aby se jí nebálo, a jde spíš o aktivně strávený čas s... Celý článek »

Prázdninové tipy pro maminky s dětmi

Ještě stále nemáte naplánované léto a dovolenou? Nestíháte a navíc si tak trochu nevíte rady, co vymyslet, aby to bavilo vás i děti a v ideálním případě také tatínka? Schází vám inspirace? Dali jsme hlavy dohromady a vybrali pro vás ty... Celý článek »

Plavání s miminky: všechna pro a proti

Kojenecké plavání představuje velice populární aktivitu pro rodiče s kojenci a batolaty. Množství klubů, které plavání pro nejmenší nabízejí, narůstá geometrickou řadou. Pokud se právě zamýšlíte nad tím, jestli to vyzkoušet také, jaká jsou pro a... Celý článek »

Lyžování s miminkem

VAŠE ZKUŠENOSTI Jste sportovně založení? Pak věřte, že ani s několikaměsíčním prckem nemusíte o zimní radovánky přijít. Přinášíme zkušenosti maminky malého Jakuba. Celý článek »

Mateřská centra vám splní sny

Chcete se pobavit, něco naučit, najít nové kamarádky a dětem dopřát trochu vzruchu? Mateřská centra poskytují maminkám s dětmi i těhotným příležitost ke společenskému kontaktu, rozvoji samostatnosti a k příjemně stráveným chvilkám. Přestože jsou... Celý článek »

S kojencem pod stan

Jste sportovně založení rodiče a chybí vám přespávání pod stanem? Můžete si ho užít i s miminkem, pokud dodržíte některé zásady. Celý článek »

Pojďte si hrát! aneb Hry pro nejmenší

Jak zabavit malé dítě? Někdy je to velmi jednoduché, jindy nám už trochu dochází inspirace. Zkuste si vybrat z několika našich nápadů. Nepotřebujete žádné nákladné či složité hračky. Tak pojďte si hrát! Ať nás spolu s dětmi baví svět! Celý článek »

Na kolo i s mrňouskem

VAŠE ZKUŠENOSTI Jste nadšení cyklisté a přemýšlíte, jak si vyrazit na kolo i s vaším mrňouskem? Přinášíme vám několik „vychytávek“ našich čtenářů. Celý článek »

Význam plavání

Plavání může být pro dítě velmi příjemnou formou pohybu, který je pro zdraví dítěte ústřední. Díky plavání bude dítě fyzicky i psychicky odolnější. Celý článek »

Cvičení rodičů s dětmi

Jakmile si po porodu osvojíme nový denní režim a úspěšně zvládneme první týdny s novorozencem, začneme uvažovat, jak a čím si s dítětem obohatit společně prožité chvíle. Dnešní doba nám poskytuje široký výběr pohybových aktivit, které je možno v... Celý článek »

Co to jsou mateřská centra?

Cílem členských mateřských center je umožnit matkám vyjít z izolace, kam se dostávají kvůli celodenní péči o dítě. Mateřská centra slouží jako prevence zdravého života fungující rodiny a jsou otevřená a dostupná všem sociálním skupinám bez ohledu... Celý článek »

Co s dítětem, ptá se nejeden tatínek

Literární pamětníci si jistě vzpomenou na slavný fejeton Jana Nerudy s názvem „Kam s ním?“. Tatínci, kteří se poprvé ocitnou sami ve spárech svého potomka, řeší podobný problém, ale spíše se jedná o celou sérii otázek: Co s ním, kam s ním a kdo mi... Celý článek »

Cestování vlakem s kojencem

Chcete-li se během cestování vašemu miminku plně věnovat a nevystavovat je změnám tlaků při létání, zkuste cestovat vlakem. Jak to bude vypadat? Podle pediatrů je cestování vlakem v porovnání s ostatními způsoby přepravy pro dítě nejpohodlnější.... Celý článek »

Aktivity

Velice populární aktivitou rodičů s kojenci a batolaty je bezesporu plavání kojenců. Výrazný přínos plavání, respektive pohybu ve vodním prostření, je prokázán a vychází z přirozeného vývoje člověka. Kde plavat s miminkem Množství klubů, které... Celý článek »

Naposledy navštívené