Aktivity

Hra s miminkem je důležitá od samotného narození. Rodiče se stále více zajímají o aktivity, které se svými miminky mohou podniknout. Více...

 

Pozor, vyletí ptáček! Focení dítěte chce trpělivost

Když se narodí miminko, můžou se všichni kolem něj doslova ufotit. Rodiče zaznamenávají každý vývojový krůček, každou sebemenší událost v jeho životě. Přehršle více či méně kvalitních fotek k nim bude asi promlouvat vždycky, nezainteresovaného člověka však nepovedené rodinné fotografie moc... Celý článek »

Plavání miminek

Naše babičky to neznaly, dnes je to běžná zábava pro rodiče s malými dětmi. Plavání miminek sice zní, jako by šlo o to naučit dítě plavecké styly, ale o to tu nejde. Dítě se seznamuje s vodou, aby se jí nebálo, a jde spíš o aktivně strávený čas s... Celý článek »

Prázdninové tipy pro maminky s dětmi

Ještě stále nemáte naplánované léto a dovolenou? Nestíháte a navíc si tak trochu nevíte rady, co vymyslet, aby to bavilo vás i děti a v ideálním případě také tatínka? Schází vám inspirace? Dali jsme hlavy dohromady a vybrali pro vás ty... Celý článek »

Plavání s miminky: všechna pro a proti

Kojenecké plavání představuje velice populární aktivitu pro rodiče s kojenci a batolaty. Množství klubů, které plavání pro nejmenší nabízejí, narůstá geometrickou řadou. Pokud se právě zamýšlíte nad tím, jestli to vyzkoušet také, jaká jsou pro a... Celý článek »

Lyžování s miminkem

VAŠE ZKUŠENOSTI Jste sportovně založení? Pak věřte, že ani s několikaměsíčním prckem nemusíte o zimní radovánky přijít. Přinášíme zkušenosti maminky malého Jakuba. Celý článek »

Mateřská centra vám splní sny

Chcete se pobavit, něco naučit, najít nové kamarádky a dětem dopřát trochu vzruchu? Mateřská centra poskytují maminkám s dětmi i těhotným příležitost ke společenskému kontaktu, rozvoji samostatnosti a k příjemně stráveným chvilkám. Přestože jsou... Celý článek »

S kojencem pod stan

Jste sportovně založení rodiče a chybí vám přespávání pod stanem? Můžete si ho užít i s miminkem, pokud dodržíte některé zásady. Celý článek »

Pojďte si hrát! aneb Hry pro nejmenší

Jak zabavit malé dítě? Někdy je to velmi jednoduché, jindy nám už trochu dochází inspirace. Zkuste si vybrat z několika našich nápadů. Nepotřebujete žádné nákladné či složité hračky. Tak pojďte si hrát! Ať nás spolu s dětmi baví svět! Celý článek »

Na kolo i s mrňouskem

VAŠE ZKUŠENOSTI Jste nadšení cyklisté a přemýšlíte, jak si vyrazit na kolo i s vaším mrňouskem? Přinášíme vám několik „vychytávek“ našich čtenářů. Celý článek »

Význam plavání

Plavání může být pro dítě velmi příjemnou formou pohybu, který je pro zdraví dítěte ústřední. Díky plavání bude dítě fyzicky i psychicky odolnější. Celý článek »

Cvičení rodičů s dětmi

Jakmile si po porodu osvojíme nový denní režim a úspěšně zvládneme první týdny s novorozencem, začneme uvažovat, jak a čím si s dítětem obohatit společně prožité chvíle. Dnešní doba nám poskytuje široký výběr pohybových aktivit, které je možno v... Celý článek »

Co to jsou mateřská centra?

Cílem členských mateřských center je umožnit matkám vyjít z izolace, kam se dostávají kvůli celodenní péči o dítě. Mateřská centra slouží jako prevence zdravého života fungující rodiny a jsou otevřená a dostupná všem sociálním skupinám bez ohledu... Celý článek »

Co s dítětem, ptá se nejeden tatínek

Literární pamětníci si jistě vzpomenou na slavný fejeton Jana Nerudy s názvem „Kam s ním?“. Tatínci, kteří se poprvé ocitnou sami ve spárech svého potomka, řeší podobný problém, ale spíše se jedná o celou sérii otázek: Co s ním, kam s ním a kdo mi... Celý článek »

Cestování vlakem s kojencem

Chcete-li se během cestování vašemu miminku plně věnovat a nevystavovat je změnám tlaků při létání, zkuste cestovat vlakem. Jak to bude vypadat? Podle pediatrů je cestování vlakem v porovnání s ostatními způsoby přepravy pro dítě nejpohodlnější.... Celý článek »

Aktivity

Velice populární aktivitou rodičů s kojenci a batolaty je bezesporu plavání kojenců. Výrazný přínos plavání, respektive pohybu ve vodním prostření, je prokázán a vychází z přirozeného vývoje člověka. Kde plavat s miminkem Množství klubů, které... Celý článek »

Naposledy navštívené