Aktivity

Každý z rodičů hledá pro své dítě vhodné aktivity. Her pro batolata je nespočet, stále vycházejí nové knihy, internet je plný návodů, obchody, ve kterých najdete vhodné hračky pro batolata, praskají ve švech. Ke společné hře mnohdy postačí zdánlivě bezcenné předměty, jako jsou papírové krabice, z nichž před očima vyrůstají pokoje, domy, kouzelné zahrady. Více...

Hurá! Vyrážíme na kola

Cyklistika je jeden z nejpopulárnějších sportů, který lze provozovat odmalička až do stáří. Navíc, na kole můžete jezdit jako celá rodina společně a trávit tak aktivně volný čas – nejen v létě! Poradíme, jak vyrazit na kolo s úplně malým miminkem, ale také jak vybrat odrážedlo či kolo pro ty starší. Celý článek »

Jak si s dětmi zimu užívat bezpečně

Zima je skvělé období pro outdoorové aktivity, jako je sáňkování, lyžování a bruslení. Sníh a led dokážou skvěle zabavit, ale také skýtají určitá nebezpečí. Následující tipy vám pomohou užívat si společně s dětmi zimní aktivity bezpečně. Celý článek »

Kdo si hraje, nezlobí... a hodně se naučí

Děti se do určitého věku učí především hrou. Takže právě hra je ideální možnost, jak je připravit na nejrůznější životní situace doma i ve světě. Skupinová hra rozvíjí sociální interakci, dává dětem zakusit prohru, učí je soustředění, kreativitě i... Celý článek »

Koloběžku zvládnou i mámy s dětmi

Dnes už se kromě malých hliníkových skládacích koloběžek dají pořídit i plnokrevné stroje na nafukovacích kolech v řadě velikostí, variant a značek. Na některé jde připnout i dětská sedačka do 15 kg. Takhle už třetí sezonu se synem koloběhá i Anna... Celý článek »

Jak rozpohybovat své děti

Také vaše ratolest vysedává celé dny u počítače či televize a sportovní aktivity jsou jí cizí? Změňte to! Přiveďte své dítě k pohybu dříve, než si „vysedí“ nadváhu a obezitu. Jak na to, vám poradí autorka speciálního cvičení pro děti Monkey´s Gym... Celý článek »

Prázdninové tipy pro maminky s dětmi

Ještě stále nemáte naplánované léto a dovolenou? Nestíháte a navíc si tak trochu nevíte rady, co vymyslet, aby to bavilo vás i děti a v ideálním případě také tatínka? Schází vám inspirace? Dali jsme hlavy dohromady a vybrali pro vás ty... Celý článek »

Aktivity batolat

Najít vhodné aktivity pro batole není v dnešní době žádný problém. Najdete je v knihách, na internetu i v obchodech. Dítě navíc ocení, když pro něho hračku vytvoříme nebo mu pomůžeme ji dotvořit podle jeho představ. Návody pro trávení volných... Celý článek »

Legenda o svatém Václavovi, jak ji neznáte

Pokud přemýšlíte o tom, co s dětmi během nadcházejícího státního svátku, máme pro vás seznam akcí, které proběhnou po celé republice. Navíc vám poradíme, jak přiblížit dětem nejslavnější českou legendu bez krve a násilí. Celý článek »

Jak si hrát s batoletem

Hra je pro batole vážná práce. Hra je způsob, jak dítě objevuje okolní svět i samo sebe, cesta osobního rozvoje, životní postoj i hluboká filosofie. Hra je prostě činnost, které se dítě věnuje nejraději a do které vkládá značné množství energie. Celý článek »

Běžte si s dětmi natrénovat Mikuláše

Mikuláš je oblíbeným, ale také trochu obávaným svátkem všech malých dětí. Ty hodné se těší na dárky a trénují říkanky a ty zlobivější zase hledají vhodnou skrýš, kam se ukrýt před čertem. Pro všechny děti (hodné i ty zlobivější) je v sobotu 4. 12.... Celý článek »

Symbolické poznávání světa

Mozek dítěte se stále vyvíjí a děje se to lépe, když má dítě správný přísun vhodných podnětů a informací. V batolecím věku nastává období, kdy dítě dokáže poznávat svět nepřímo – pomocí představ a symbolů. To je pro dítě velmi důležité a výhodné –... Celý článek »

Na kolo i s mrňouskem

VAŠE ZKUŠENOSTI Jste nadšení cyklisté a přemýšlíte, jak si vyrazit na kolo i s vaším mrňouskem? Přinášíme vám několik „vychytávek“ našich čtenářů. Celý článek »

Poprvé do divadla

Vaše ratolest trochu povyrostla a vy přemýšlíte, zda už není vhodná doba na první návštěvu divadla? A jestli to malý neposeda "usedí"?Ano, správně tušíte - záleží na jeho vyspělosti, schopnosti soustředit se a být určitou dobu v klidu. Celý článek »

Top hry pro děti do tří let

Na žádost redaktorů tohoto milého webu jsem podnikl dlouhou a složitou recenzní pouť a vybral pět nejlepších her pro děti. Kritéria výběru byla náročná. Většina her je uvedena ve více variantách a jejich účinek je zaručen certifikační autoritou... Celý článek »

Jak rozvíjet dětskou inteligenci

Když máme čas, můžeme si se slovy hrát a nechat je „růst“ jako strom. To znamená, že vyjdeme ze „semínka“, tedy jednoho slova, a postupně ho necháme růst, rozvíjíme ho různými spojeními, vlastnostmi, zařazujeme ho do stále širších a... Celý článek »

Naposledy navštívené