13. týden aneb Berte to s humorem

KLUB TĚHULEK! VENDULA Týdny ubíhají a nám se pomalu ale jistě blíží čas dovolené, kdy si to užijeme společně s naším malým neustále však rostoucím "teroristou" v nedaleké Asii. Myšlenky poslední dobou utíkají právě tímto směrem. Všemožné zařizování letů a přesunů, myšlenky na to, jak se dostaneme z Kambodži do Thajska, rezervace resortů a výběr vhodných míst na tu správnou relaxaci.
foto: Fotopromě.cz

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Dnes se mi tedy konečně podařilo vše dozařídit a už se můžeme jen těšit na to, jak se budeme vyhřívat na bílém písku někde pod palmami, a do uší nám bude šumět moře a budeme se do sytosti cpát čerstvým ovocem a jejich úžasnými jídly. Thajsko oba dva s mým přítelem známe velice dobře, dvakrát jsme tuto nádhernou zemi navštívili a tak se není čeho obávat. A navíc letos poprvé nepoletíme jen my sami dva, je nás už o jednoho víc.

Na doporučení doktorky, která mě pro jistotu upozornila na to, že bych se po mé dovolené mohla vrátit jako žirafa, neboť prý těhotným velice rády vyskakují na různých místech na těle všelijaké hormonální fleky, jsem navštívila drogerii a koupila si rovnou dětský sprej na opalování s faktorem 30 a sprchový gel s panthenolem. Žirafa už tak jako tak se svými 185cm jsem, ale že bych musela být až tak originální a mít po sobě fleky, to opravdu ne.

Jako každá z nás občas zabrousíme na různé diskuze na dané téma, které nás právě zajímá a tak jsem se docela slušně bavila právě nad tématem slunění a možnosti svého potomka uvařit. Informace o tom, že vlastně naše břicho funguje jako mikrovlnka nebo v lepším případě papiňák?! A vůbec termín typu napolo uvařené dítě - to jako naměkko nebo nahniličko?!?! (Černý humor, dámy!) :-O)

Panebože, jaká ženská tohle je schopná napsat? Pomyslela jsem si. Nebo, že si máte bříško přikrývat? U toho jsem se musela vyloženě pousmát, jelikož představa, že na mě v noci svítí „bílá velryba" mě vysloveně pobavila.

Jednoduše si myslím, že můžete prakticky cokoliv, ale s jistou dávkou míry. Užívejte si své dny takové, jaké jsou se vším všudy, ať už se zdržujete se sklopenou hlavou v záchodové míse a snažíte se vyhnout kontaktu vnitřních tekutin s vašimi padajícími vlasy nebo ať už lítáte na záchod takovou rychlostí, že i jezdci Formule 1 by Vás absolutně nestihli nebo jste nafouklá jak balón a horším případě neustále odbíháte někam do soukromí, jelikož tolik plynů v těle jako máte právě vy, nemá ani naše atmosféra. Je to Vaše těhotenství a jen Vy můžete rozhodnout, jak s ním naložíte. Všeho s mírou a s trochou zdravého humoru.

Vaše Vendula


 

Vendula právě prožila 12. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět co se děje v tomto týdnu?

26. 2. 2015Wendyskova
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Wendyskova
Wendyskova

Ahoj Zuzko,

odvaha neodvaha, zvládnu to. prostě jsem se tak rozhodla, tak to tak bude a bude to bez problémů:-) Očkování není do Thajska nijak zvlášť potřeba. Když jsme jeli poprvé, tak jsme si nechali dát jen žloutenku, ale po druhé už jsme to neřešili. Když člověk ví do čeho jde a zná to tam, tak se není čeho bát. Jen jsem zvědavá, jak moc se ještě míní moje tělo měnit :-O Zkoušela jsem plavky a je to teda ťip ťop :-D

Děkuju moc za komentář a po dovče budu určitě referovat a mít snad o nějaké ty pěkné fotky :-)

Obrázek uživatele Zuzka
Zuzka

Ahoj Vendy,

teda hned na začátek musím říct, že jsi odvážná. Thajsko? Kambodža? A jak u tebe probíhalo očkování před cestou, když jsi ve 13 tt? Budete cestovat sami, s batohy na zádech? Tak to už se moc těším na Tvůj článek po dovolené :o) Pořádně si to užij a dávej na sebe pozor - hlavně v Kambodži. (Připrav si hodně kapesníků - budeš je potřebovat)

Ať se daří

Zuzka

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

37.týden aneb Stříhám metr

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak se nám to krátí. Ta představa, že za 14 dní se ze mě stane máma a z přítele táta, mě nenechává chvíli klidnou. S tím asi souvisí i moje potřeby mít všechno a hned uklizené, připravené a namydlené na jedničku, abych se s... Celý článek »

36. týden aneb Váha jde nahoru

KLUB TĚHULEK! VENDULA „Kolik jste přibraly, maminky? V jakém týdnu jste? Pochlubte se svými bříšky! Jste také ulítlé na nektarinky? Já jich sním za den klidně 2,5 kg.“ To vše a mnoho dalšího se řeší na jedněch stránkách, kterých jsem součástí i já... Celý článek »

35. týden aneb Není čas na hrdinství

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala návštěva porodnice a s ní spojená vstupní prohlídka. Odbyla jsem si ranní prohlídku u své doktorky, zaběhla na Jiřák vyzvednout Manducu a pak sedla na metro a frčela za přítelem na Zličín, abychom mohli... Celý článek »

33. týden aneb Což takhle svatba princi?

KLUB TĚHULEK! VENDULA 33. týden. To už snad ani není možný, jak to letí. Od té doby, co jsem na mateřské, mi připadají všechny dny stejné. Slévají se mi do jednoho dne a pomalu nevím, co bylo včera za den a to jsem doma teprve týden. Snažím se... Celý článek »

32. týden aneb Óda na déšť

KLUB TĚHULEK! VENDULA Nejsou tropy jako tropy. Třeba v Thajsku jsou vysoké teploty příjemné, když teda zrovna nejste těhotná a přes stále se zakulacující se břicho si už nevidíte ani na špičky nohou, protože je k tomu ve vzduchu ještě navíc vysoká... Celý článek »

31. týden aneb Budeme mít Otesánka?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Obřík nebo ne? Na poslední návštěvě u mé doktorky v minulém týdnu jsme odhadovaly váhu Vašíka. Pohodlně jsem si ležela, s vystrčeným pupíkem namatlaným studeným gelem, na lehátku a sledovala dění na monitoru vedle mě. Celý článek »

30. týden aneb Domeček pro miminka

KLUB TĚHULEK! VENDULA Není to tak dávno, co jsme seděly s mojí nejlepší kamarádkou z dětství v baru a navzájem jsme si stěžovaly, jak to je nespravedlivé, že téměř celé naše dívčí osazenstvo ze základní školy už má děti a my furt nic. Jak je... Celý článek »

27. týden aneb Upíří testy OGTT

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak máme za sebou zase po dlouhé době upíří testy. Test na těhotenskou cukrovku opravdu není tak hrozný, jak se všude píše, že je to hnusná přeslazená voda, po který se musí minimálně každé druhé zvednout kyblík. Že se to do... Celý článek »

25. týden aneb René(ie), já a Vašík

KLUB TĚHULEK! VENDULA Pálení žáhy. Panebože, kdo tenhle hnus mohl vymyslet. :-/ Stává se teď mým téměř každodenním, resp. každovečerním a nočním přítelem. Fakt otravná věc a nechápu, jak někdo s tímhle může žít celý život. Celý článek »

23. týden aneb Kladno to je to město

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je rozhodnuto. Začalo mistrovství Světa v hokeji a já stále s myšlenkama, kde asi tak budu rodit, jsem se rozhodla pro kraj jednoho z největších a nejlepších hokejistů na světě – Kladno. Celý článek »

22. týden aneb začínám bloňďatět

KLUB TĚHULEK! VENDULA Začínám bloňďatět. Strašný slovo, ale naprosto vystihuje moje „myšlenkové“ rozpoložení v poslední době. Jednoduše se ze mě stává blondýna (upozornění: Autorka tímto rozhodně nechce urazit žádnou plavovlasou dámu). Všechno... Celý článek »

20. týden: A je rozhodnuto!

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden nás čekal opět ultrazvuk u mé doktorky a zároveň jsme se měli dozvědět, co se ve mně ukrývá. Je to holka nebo kluk? Podle chutí na začátku těhotenství bych podle babských rad měla čekat holčičku, ale když se... Celý článek »

19. týden aneb Agresivní úlety

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak a už se blíží půlka mého těhotenství. Ve čtvrtek budu přesně na začátku 20. týdne a čeká nás další kontrola. Tentokrát už snad budeme vědět, jestli všechny ty hadříky, co jsme nakoupili v Bangkoku v neutrálních barvách,... Celý článek »

18. týden aneb Návrat do reality

KLUB TĚHULEK! VENDULA Z krásných prosluněných pláží, palmami lemovaných pobřeží thajského zálivu, které čas od času ve stejných intervalech opláchne horké moře, městeček plných vůní a chutí, do bronzova opálených těl jsem zase zpátky v naší... Celý článek »

15. týden aneb Případ pro Chocholouška

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je tu týden, kdy se nám nezadržitelně blíží termín odletu na dovolenou. V pátek se sebereme a odletíme za teplem, kde budeme nabírat síly na další nastávající měsíce. Asi je budu potřebovat a tak odreagování a relax je teď... Celý článek »

14. týden aneb Čas změn

KLUB TĚHULEK! VENDULA V posledním týdnu se toho moc nezměnilo,....i když?! Změn je vlastně dost. Ať už se to týká trávení delšího času večer v koupelně. To je tuhle gel na celulitidu (ano, správně to je to, co chlapi nemají, protože je to hnusný),... Celý článek »

12. týden aneb upíří deníky

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala prohlídka u mé doktorky. Čekala jsem, že se bude asi jednat o něco většího než jen klasickou prohlídku, už jen z toho důvodu, že jsem musela naplnit moji kamarádku (ti, kteří čtou mé příspěvky vědí -... Celý článek »

11. týden aneb Hormonální vlnobití

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tento týden ze mě bude oficiální "těhule". Po poslední prohlídce jsem nesla sestřičce papírek s datem, kdy se mám příště zastavit, tak mě objednala, vrazila mi do ruky zkumavku na odběr moči a s úsměvem na tváři prohlásila: ... Celý článek »

Zázrak?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Věřte nebo ne, ale jsem asi ta jedna z mála šťastných, která prožívá své těhotenství bez jakýchkoliv příznaků. Celý článek »

Začátek

KLUB TĚHULEK! VENDULA Jmenuji se Vendula Doudová a je mi 32 let, ...ano, je to přesně tak, poněkud starší nastávající maminka. Bydlím v Jílovém u Prahy, kde jsme si s přítelem loni v sprnu pořídili krásný,velký, mezonetový byt. Právě teď se... Celý článek »

Naposledy navštívené