18. týden aneb Návrat do reality

KLUB TĚHULEK! VENDULA Z krásných prosluněných pláží, palmami lemovaných pobřeží thajského zálivu, které čas od času ve stejných intervalech opláchne horké moře, městeček plných vůní a chutí, do bronzova opálených těl jsem zase zpátky v naší realitě. Místo každodenních úsměvů Thajců se teď budeme muset smířit s mírně nasralózními výrazy našich obyvatel. Když se podívám z okna, tak mi taky zrovna nezůstává na rtech úsměv. Přeci jen z tropických teplot, které mi mimo jiné velmi vyhovovaly, zase zpět ve "vánočňo-velikonočním" skorodubnu.
foto: Fotopromě.cz

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Ale zpátky k naší dovolené. Teď už můžu s úsměvem na rtech říci, že náš potomek bude jistě nominovaný na Robinsona Crusoea. Vzhledem k tomu, co všechno jsme museli absolvovat, bude to velmi silná osobnost. :-)

Asi začnu u těch pár negativ, které nás potkaly hned na začátku naší poslední, tropické dovolené, jelikož jsme samozřejmě odlétali v pátek třináctého, kdy se mi těsně před odletem podařilo někam v odletové hale odložit naše letenky. Kdy v Kambodže je opravdu všechno možné a dokonce i to, že dokážou vypnout elektřinu na celých 12 hodin a to podotýkám, že od večera, kdy je člověk zralej tak maximálně si dát studenou sprchu, jelikož absolvoval ranní vstávání v půl páté, aby stihl svítání nad Angkor Watem, lehnout si pod klimu a odpočívat, jelikož ho druhý den čekala údajně pouze 6-ti hodinová cesta z Kambodži do Thajska. Dámy, v Kambodže, když nejde proud, nejde tudíž ani klimatizace a hlavně neteče ani voda. Takže dokážete si představit, jak vypadá člověk po celém dni stráveném v teplotách kolem 35 stupňů. Z 6ti hodinové cesty z Kambodži se stala krásná dvanáctihodinovka, protože místní komunikace připomínaly spíše off-roadové cesty pro hodně zdatné řidiče, jednoduše žádný asfalt ale jen kupa uválcované hlíny. A až na thajských hranicích jsme si konečně mohli oddychnout a spokojeně konstatovat: "Domove líbezný!". Konečně doma, tam kde víme, jak to vše chodí.

Takže po tomto martýriu musím uznat, že náš drobek zvládal vše naprosto skvěle, i když jsem si na některých místních úsecích kambodžské "déjedničky" připadala, jako kdybych právě seděla na starý Tatramatce. Naklepaný jsme byli statečně a tak nám už nezbývalo nic jiného, než si konečně odpočinout na naší první zastávce na ostrově Koh Chang. Kdo byl někdy v Thajsku, tak dobře ví, že to není země pro statečné Čecháčky, kteří si dokážou zaplatit All inclusive někde v Egyptě či v Tunisu a opékat se jako špekáček celých 14 dní u moře.

Thajsko je pro dobrodruhy, pro ty, kteří nejsou válecími typy a rádi prozkoumávají okolí ostrova, ať už z vody na kajaku nebo po silnicích resp. místních komunikacích na skútrech. My zvolili druhou variantu a ta nám po té vydržela ve všech dalších destinacích. Jízda na skútru byla velmi osvěžující a taky tak trochu nebezpečná, jelikož sluníčko opravdu pražilo zdatně a my se nestíhali mazat. Zaplaťpánbůh jsem typ, který se dobře opaluje a z červené jde okamžitě do hněda. Na ostrově jsme strávili pět dní a přejeli jsme na ostrov ležící na mapě hned pod ním a to na Koh Mak. Cesta speedboatem při víceméně malých vlnách byla taky náročná, jelikož místní borci se toho opravdu nebojí a očividně si rádi s člunem i zaskáčou. Opět musím prďolu pochválit, jakmile se mu nelíbilo „drncání" dal mi to jasně najevo. Ostatně jako všechno . : -)

„Ty se jako chceš opalovat na břiše??? To nemyslíš vážně, že jo?!" Bylo to hodně těžký najít polohu, kdy bych mohla ogrilovat i svoji druhou stranu, ale nakonec jsme se domluvili. : -) Jelikož ostrov Koh Mak je malý ostrůvek, tak jsme na něm strávili jen tři dny a po té jsme zase přejeli na další a poslední ostrovní destinaci a to na ostrov Koh Kood. Hned po zabydlení jsme si šli dát nějaký dobrý drink a když jsem se kochala pohledem na moře a palmy, málem jsem si nevšimla posunků místních zaměstnanců, kteří mě vybízeli k tomu, abych vstala a šla stranou. Za mnou totiž probíhal hon na hada, který se tu nějakým způsobem vyskytl, což v tropech mě vůbec nepřekvapilo, ale víte prd, jestli je jedovatej nebo ne. Vzhledem k tomu, že po něm začali házet své obutí, bych se spíš přikláněla k variantě, že kousnutí od něj by asi nebylo příliš zdravé.

Thajsko je krásné, plné vůní a chutí, teplého moře, chladných vodopádů, palem sahajících až do moře, úsměvavých Thajců, dobrého jídla a pití. Thajsko je rájem a baterií na dobití Vaší energie.

Při odjezdu z ostrova se s námi Thajsko loučilo mírným deštěm, bylo vidět, že je mu to líto, že už jedeme a nám vlastně taky,...kdo ví, kdy se sem zase podíváme.


 

Vendula právě prožila 18. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět co se děje v tomto týdnu?

2. 4. 2015Wendyskova
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

37.týden aneb Stříhám metr

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak se nám to krátí. Ta představa, že za 14 dní se ze mě stane máma a z přítele táta, mě nenechává chvíli klidnou. S tím asi souvisí i moje potřeby mít všechno a hned uklizené, připravené a namydlené na jedničku, abych se s... Celý článek »

36. týden aneb Váha jde nahoru

KLUB TĚHULEK! VENDULA „Kolik jste přibraly, maminky? V jakém týdnu jste? Pochlubte se svými bříšky! Jste také ulítlé na nektarinky? Já jich sním za den klidně 2,5 kg.“ To vše a mnoho dalšího se řeší na jedněch stránkách, kterých jsem součástí i já... Celý článek »

35. týden aneb Není čas na hrdinství

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala návštěva porodnice a s ní spojená vstupní prohlídka. Odbyla jsem si ranní prohlídku u své doktorky, zaběhla na Jiřák vyzvednout Manducu a pak sedla na metro a frčela za přítelem na Zličín, abychom mohli... Celý článek »

33. týden aneb Což takhle svatba princi?

KLUB TĚHULEK! VENDULA 33. týden. To už snad ani není možný, jak to letí. Od té doby, co jsem na mateřské, mi připadají všechny dny stejné. Slévají se mi do jednoho dne a pomalu nevím, co bylo včera za den a to jsem doma teprve týden. Snažím se... Celý článek »

32. týden aneb Óda na déšť

KLUB TĚHULEK! VENDULA Nejsou tropy jako tropy. Třeba v Thajsku jsou vysoké teploty příjemné, když teda zrovna nejste těhotná a přes stále se zakulacující se břicho si už nevidíte ani na špičky nohou, protože je k tomu ve vzduchu ještě navíc vysoká... Celý článek »

31. týden aneb Budeme mít Otesánka?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Obřík nebo ne? Na poslední návštěvě u mé doktorky v minulém týdnu jsme odhadovaly váhu Vašíka. Pohodlně jsem si ležela, s vystrčeným pupíkem namatlaným studeným gelem, na lehátku a sledovala dění na monitoru vedle mě. Celý článek »

30. týden aneb Domeček pro miminka

KLUB TĚHULEK! VENDULA Není to tak dávno, co jsme seděly s mojí nejlepší kamarádkou z dětství v baru a navzájem jsme si stěžovaly, jak to je nespravedlivé, že téměř celé naše dívčí osazenstvo ze základní školy už má děti a my furt nic. Jak je... Celý článek »

27. týden aneb Upíří testy OGTT

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak máme za sebou zase po dlouhé době upíří testy. Test na těhotenskou cukrovku opravdu není tak hrozný, jak se všude píše, že je to hnusná přeslazená voda, po který se musí minimálně každé druhé zvednout kyblík. Že se to do... Celý článek »

25. týden aneb René(ie), já a Vašík

KLUB TĚHULEK! VENDULA Pálení žáhy. Panebože, kdo tenhle hnus mohl vymyslet. :-/ Stává se teď mým téměř každodenním, resp. každovečerním a nočním přítelem. Fakt otravná věc a nechápu, jak někdo s tímhle může žít celý život. Celý článek »

23. týden aneb Kladno to je to město

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je rozhodnuto. Začalo mistrovství Světa v hokeji a já stále s myšlenkama, kde asi tak budu rodit, jsem se rozhodla pro kraj jednoho z největších a nejlepších hokejistů na světě – Kladno. Celý článek »

22. týden aneb začínám bloňďatět

KLUB TĚHULEK! VENDULA Začínám bloňďatět. Strašný slovo, ale naprosto vystihuje moje „myšlenkové“ rozpoložení v poslední době. Jednoduše se ze mě stává blondýna (upozornění: Autorka tímto rozhodně nechce urazit žádnou plavovlasou dámu). Všechno... Celý článek »

20. týden: A je rozhodnuto!

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden nás čekal opět ultrazvuk u mé doktorky a zároveň jsme se měli dozvědět, co se ve mně ukrývá. Je to holka nebo kluk? Podle chutí na začátku těhotenství bych podle babských rad měla čekat holčičku, ale když se... Celý článek »

19. týden aneb Agresivní úlety

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak a už se blíží půlka mého těhotenství. Ve čtvrtek budu přesně na začátku 20. týdne a čeká nás další kontrola. Tentokrát už snad budeme vědět, jestli všechny ty hadříky, co jsme nakoupili v Bangkoku v neutrálních barvách,... Celý článek »

15. týden aneb Případ pro Chocholouška

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je tu týden, kdy se nám nezadržitelně blíží termín odletu na dovolenou. V pátek se sebereme a odletíme za teplem, kde budeme nabírat síly na další nastávající měsíce. Asi je budu potřebovat a tak odreagování a relax je teď... Celý článek »

14. týden aneb Čas změn

KLUB TĚHULEK! VENDULA V posledním týdnu se toho moc nezměnilo,....i když?! Změn je vlastně dost. Ať už se to týká trávení delšího času večer v koupelně. To je tuhle gel na celulitidu (ano, správně to je to, co chlapi nemají, protože je to hnusný),... Celý článek »

13. týden aneb Berte to s humorem

KLUB TĚHULEK! VENDULA Týdny ubíhají a nám se pomalu ale jistě blíží čas dovolené, kdy si to užijeme společně s naším malým neustále však rostoucím "teroristou" v nedaleké Asii. Myšlenky poslední dobou utíkají právě tímto směrem. Všemožné... Celý článek »

12. týden aneb upíří deníky

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala prohlídka u mé doktorky. Čekala jsem, že se bude asi jednat o něco většího než jen klasickou prohlídku, už jen z toho důvodu, že jsem musela naplnit moji kamarádku (ti, kteří čtou mé příspěvky vědí -... Celý článek »

11. týden aneb Hormonální vlnobití

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tento týden ze mě bude oficiální "těhule". Po poslední prohlídce jsem nesla sestřičce papírek s datem, kdy se mám příště zastavit, tak mě objednala, vrazila mi do ruky zkumavku na odběr moči a s úsměvem na tváři prohlásila: ... Celý článek »

Zázrak?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Věřte nebo ne, ale jsem asi ta jedna z mála šťastných, která prožívá své těhotenství bez jakýchkoliv příznaků. Celý článek »

Začátek

KLUB TĚHULEK! VENDULA Jmenuji se Vendula Doudová a je mi 32 let, ...ano, je to přesně tak, poněkud starší nastávající maminka. Bydlím v Jílovém u Prahy, kde jsme si s přítelem loni v sprnu pořídili krásný,velký, mezonetový byt. Právě teď se... Celý článek »

Naposledy navštívené