21. týden aneb Cvičme v rytme a žrací orgie

KLUB TĚHULEK! VENDULA Od 20. týdne si začínám teprve 100% uvědomovat, že jsme dva. Pohyby Vašíka jsou už dost zřetelné a viditelné i „pouhým okem". Začíná se ze mě stávat velrybí potomek, mláďátko vorvaně, zkrátka se zakulacuju statečně a chutí mám opravdu na výběr.
foto: Fotopromě.cz

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Je teď pro mě snazší si po vydatné večeři v restauraci dopřát ještě sladký kopeček vanilkové zmrzliny obalený v pistáciových pražených oříšcích a zalitý vydatnou dávkou čokoládového horkého fondánu se sdělením: „Já jsem sice po večeři, ale na tohle má chuť Véna!" Dopřát si celou pizzu sama. Sníst plnej talíř vepřo-knedlo-zela a zapít to deckou krásně vychlazené Plzínky a mít možnost si vše řádně okecat, že přeci jen na to nejsem sama. Objednání si v restauraci začíná být pro mě taky dost velkým problémem, obzvlášť, když menu má víc stran než bakalářská práce studenta vysoké školy a když už konečně máte vybráno a Vaše chuťové pohárky hoří nedočkavostí, zhatí Vám vaše plány číšník, který kolem Vás projde s talířem naprosto jiného jídla, kterého rekognoskujete až ke stolu, kam položí talíř a pomalu s nadzvednutím ze židle se musíte přesvědčit, že Vaše volba se dá, vlastně musí, ještě změnit.

A televize? To je vůbec úhlavní nepřítel číslo jedna. Stačí reklama na nějakou dobrotu a i přes veškerou lenost, která Vámi mává z boku na bok na kanapi, se teda zvednete a „běžíte" (mno,...ono s tím běháním to spíše metafora než cokoliv jiného) do prvního a nejbližšího krámku si to honem rychle koupit a chraň je ruka pánbůh, že to nemají.

A to už nemluvím o tom, že při cestě jakýmkoliv dopravním prostředkem sledujete naší krásnou přírodu, ale přeci jen Vás víc zajímá fauna. „Hele bažant!" – mozek přepíná do režimu jídlo a vy už si ho představujete, jak by mu to asi slušelo na krásném velkém bílém talíři na víně. Husa, zobající před malebnou chaloupkou zrní, evokuje křupavou kůžičku upečenou do hněda zasypanou notnou dávkou kmínu, roztomilá srnečka pasoucí se na čerstvé travičce na poli zase naprosto delikatesní svíčkovou s karlovarským knedlíčkem. : -)

Chutě u mě jednoduše nyní vedou a drží si svojí lajnu na prvním místě a nikoho jinýho sem pustit, jen tak nenechají.

I když?! Těsně v závěsu za mými chutěmi je ten náš atlet. Co to naše dítě začíná vymýšlet za sestavu na blížící se olympiádu, to mi hlava nebere. Rozhodně mě nenechá jen tak ležet v klidu na zádech, které, poslední dobou, začínám občas cítit. Jsem zvědavá, jak bude reagovat na cvičení. Dnes půjdeme poprvé na gravid jógu. Jak se asi jemu bude líbit, že máma začíná dělat pohyby, které on zatím nezná, jak se na to bude tvářit? Bude taky unavený po hodince protahování a dá večer na chvilku pokoj? To se uvidí a já se těším na to, až Vám o tom budu moci podat další zprávu.
Za týden ahoj : -)


 

Vendula právě prožila 21. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět co se děje v tomto týdnu?

23. 4. 2015Wendyskova
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

37.týden aneb Stříhám metr

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak se nám to krátí. Ta představa, že za 14 dní se ze mě stane máma a z přítele táta, mě nenechává chvíli klidnou. S tím asi souvisí i moje potřeby mít všechno a hned uklizené, připravené a namydlené na jedničku, abych se s... Celý článek »

36. týden aneb Váha jde nahoru

KLUB TĚHULEK! VENDULA „Kolik jste přibraly, maminky? V jakém týdnu jste? Pochlubte se svými bříšky! Jste také ulítlé na nektarinky? Já jich sním za den klidně 2,5 kg.“ To vše a mnoho dalšího se řeší na jedněch stránkách, kterých jsem součástí i já... Celý článek »

35. týden aneb Není čas na hrdinství

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala návštěva porodnice a s ní spojená vstupní prohlídka. Odbyla jsem si ranní prohlídku u své doktorky, zaběhla na Jiřák vyzvednout Manducu a pak sedla na metro a frčela za přítelem na Zličín, abychom mohli... Celý článek »

33. týden aneb Což takhle svatba princi?

KLUB TĚHULEK! VENDULA 33. týden. To už snad ani není možný, jak to letí. Od té doby, co jsem na mateřské, mi připadají všechny dny stejné. Slévají se mi do jednoho dne a pomalu nevím, co bylo včera za den a to jsem doma teprve týden. Snažím se... Celý článek »

32. týden aneb Óda na déšť

KLUB TĚHULEK! VENDULA Nejsou tropy jako tropy. Třeba v Thajsku jsou vysoké teploty příjemné, když teda zrovna nejste těhotná a přes stále se zakulacující se břicho si už nevidíte ani na špičky nohou, protože je k tomu ve vzduchu ještě navíc vysoká... Celý článek »

31. týden aneb Budeme mít Otesánka?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Obřík nebo ne? Na poslední návštěvě u mé doktorky v minulém týdnu jsme odhadovaly váhu Vašíka. Pohodlně jsem si ležela, s vystrčeným pupíkem namatlaným studeným gelem, na lehátku a sledovala dění na monitoru vedle mě. Celý článek »

30. týden aneb Domeček pro miminka

KLUB TĚHULEK! VENDULA Není to tak dávno, co jsme seděly s mojí nejlepší kamarádkou z dětství v baru a navzájem jsme si stěžovaly, jak to je nespravedlivé, že téměř celé naše dívčí osazenstvo ze základní školy už má děti a my furt nic. Jak je... Celý článek »

27. týden aneb Upíří testy OGTT

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak máme za sebou zase po dlouhé době upíří testy. Test na těhotenskou cukrovku opravdu není tak hrozný, jak se všude píše, že je to hnusná přeslazená voda, po který se musí minimálně každé druhé zvednout kyblík. Že se to do... Celý článek »

25. týden aneb René(ie), já a Vašík

KLUB TĚHULEK! VENDULA Pálení žáhy. Panebože, kdo tenhle hnus mohl vymyslet. :-/ Stává se teď mým téměř každodenním, resp. každovečerním a nočním přítelem. Fakt otravná věc a nechápu, jak někdo s tímhle může žít celý život. Celý článek »

23. týden aneb Kladno to je to město

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je rozhodnuto. Začalo mistrovství Světa v hokeji a já stále s myšlenkama, kde asi tak budu rodit, jsem se rozhodla pro kraj jednoho z největších a nejlepších hokejistů na světě – Kladno. Celý článek »

22. týden aneb začínám bloňďatět

KLUB TĚHULEK! VENDULA Začínám bloňďatět. Strašný slovo, ale naprosto vystihuje moje „myšlenkové“ rozpoložení v poslední době. Jednoduše se ze mě stává blondýna (upozornění: Autorka tímto rozhodně nechce urazit žádnou plavovlasou dámu). Všechno... Celý článek »

20. týden: A je rozhodnuto!

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden nás čekal opět ultrazvuk u mé doktorky a zároveň jsme se měli dozvědět, co se ve mně ukrývá. Je to holka nebo kluk? Podle chutí na začátku těhotenství bych podle babských rad měla čekat holčičku, ale když se... Celý článek »

19. týden aneb Agresivní úlety

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak a už se blíží půlka mého těhotenství. Ve čtvrtek budu přesně na začátku 20. týdne a čeká nás další kontrola. Tentokrát už snad budeme vědět, jestli všechny ty hadříky, co jsme nakoupili v Bangkoku v neutrálních barvách,... Celý článek »

18. týden aneb Návrat do reality

KLUB TĚHULEK! VENDULA Z krásných prosluněných pláží, palmami lemovaných pobřeží thajského zálivu, které čas od času ve stejných intervalech opláchne horké moře, městeček plných vůní a chutí, do bronzova opálených těl jsem zase zpátky v naší... Celý článek »

15. týden aneb Případ pro Chocholouška

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je tu týden, kdy se nám nezadržitelně blíží termín odletu na dovolenou. V pátek se sebereme a odletíme za teplem, kde budeme nabírat síly na další nastávající měsíce. Asi je budu potřebovat a tak odreagování a relax je teď... Celý článek »

14. týden aneb Čas změn

KLUB TĚHULEK! VENDULA V posledním týdnu se toho moc nezměnilo,....i když?! Změn je vlastně dost. Ať už se to týká trávení delšího času večer v koupelně. To je tuhle gel na celulitidu (ano, správně to je to, co chlapi nemají, protože je to hnusný),... Celý článek »

13. týden aneb Berte to s humorem

KLUB TĚHULEK! VENDULA Týdny ubíhají a nám se pomalu ale jistě blíží čas dovolené, kdy si to užijeme společně s naším malým neustále však rostoucím "teroristou" v nedaleké Asii. Myšlenky poslední dobou utíkají právě tímto směrem. Všemožné... Celý článek »

12. týden aneb upíří deníky

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala prohlídka u mé doktorky. Čekala jsem, že se bude asi jednat o něco většího než jen klasickou prohlídku, už jen z toho důvodu, že jsem musela naplnit moji kamarádku (ti, kteří čtou mé příspěvky vědí -... Celý článek »

11. týden aneb Hormonální vlnobití

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tento týden ze mě bude oficiální "těhule". Po poslední prohlídce jsem nesla sestřičce papírek s datem, kdy se mám příště zastavit, tak mě objednala, vrazila mi do ruky zkumavku na odběr moči a s úsměvem na tváři prohlásila: ... Celý článek »

Zázrak?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Věřte nebo ne, ale jsem asi ta jedna z mála šťastných, která prožívá své těhotenství bez jakýchkoliv příznaků. Celý článek »

Začátek

KLUB TĚHULEK! VENDULA Jmenuji se Vendula Doudová a je mi 32 let, ...ano, je to přesně tak, poněkud starší nastávající maminka. Bydlím v Jílovém u Prahy, kde jsme si s přítelem loni v sprnu pořídili krásný,velký, mezonetový byt. Právě teď se... Celý článek »

Naposledy navštívené