25. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Šestý měsíc. Už 6. měsíců nosím v sobě nový život. Našeho malého Oliverka. Je za mnou další pravidelná měsíční kontrola u gynekoložky. Vše je v pořádku u mě i u malého. Jen jsem přidala ke svým vitamínovým doplňkům šumivé tablety Magnesia. Křeče do lýtek se opět objevily a když vás to v noci vzbudí, není to nic příjemného.

Oliverek zase povyrostl, je u něho zřetelně už vidět obličej. Troufla bych si i říct, že v něm vidím tatínka. Ale vše se ukáže až se narodí. Třeba aspoň povahově by mohl být po mě. Začínají mě napadat myšlenky, jaký asi bude, jak bude vypadat a to čím dál víc. Asi je to zřejmě tím, že se všechno blíží mílovými kroky.

Na konci srpna jdeme na 3D ultrazvuk a tak jeho obličej uvidíme lépe. Jsem na něj zvědavá. Při vyšetření samozřejmě nezapomněl překvapit opět svojí nečekanou pózou. Tentokrát se na mě díval, ale s nohou za hlavou. Jak si ji tam napolohoval, na to jsem zatím nepřišla. Tím by se vysvětlilo i kopání na dvou místech, co často cítím. Ale tento důvod by mě nenapadl. Je pravda, že má v bříšku pořád ještě dost místa i na tyto gymnastické pozice, které už třeba nikdy neudělá. Asi si říká, ať si to pořádně užiju, když ho chci zase pozorovat. Je to moje malá šikulka.

Příští týden mě čeká OGTT neboli vyšetření glykemické křivky. Mým úkolem bude odběr nalačno spojený s hladověním, poté vypití sladkého nápoje a následující další odběr na cukr v krvi. Vyšetření tak může odhalit případnou těhotenskou cukrovku a porod velkého dítěte. Ne každá maminka má k tomu dispozice, také není povinný, ale já ho raději absolvuji. Sladké mám poslední dobou ráda a tak aspoň budu vědět, zda jeho konzumace nepřesahuje zdravou hladinu. Snad to vypití nápoje zvládnu. Slyšela jsem, že to příjemné moc není, někomu je z toho dokonce na zvracení, ale co by člověk pro dobro svého miminka neudělal. Než mít pak 5 kg cvalíka a sama se potýkat se zdravotními problémy, to vydržím za každou cenu.

Zároveň s nadcházejícím měsícem vstupuji do posledního pracovního měsíce před nástupem na mateřskou dovolenou. Čeká mě ještě asi 8 směn, zbytek pokryje dovolená a už budeme s Oliverkem doma. Odpočívat, čas si rozvrhneme podle sebe a konečně doženu i návštěvy u kamarádek, kterým to slibuji. Sice se mi po práci bude stýskat, mám ji ráda a i po deseti letech mě stále naplňuje, ale cítím na sobě, že je potřeba myslet na toho druhého, za kterého nesu veškerou zodpovědnost.

Tím, že v práci pořád chodím, předkláním se, to všechno asi Oliverkovi moc nesvědčí. Už to dokážu rozeznat a vím, že když začne v některé poloze více kopat, nelíbí se mu to, musím změnit polohu a na chvilku se posadit. Výjimkou je poloha na zádech, u ní vím, že kope pro naši radost.

Co víc k dnešnímu týdnu dodat, asi jen to, že se máme dobře a za týden se budeme pomalu připravovat na naši poslední dovolenou ve dvou v Chorvatsku, kam nás gynekoložka bez obav pustila.


Bára právě prožila 25. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

29. 7. 2016Barča
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

36. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Plynule navazuji na minulý blog, kdy jsme se s Oliverkem ocitli poprvé v nemocnici. Nebylo to zatím z důvodu porodu, ale trošku se nám těhotenství zkomplikovalo.  Celý článek »

35. týden – První přijetí do nemocnice

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Říkala jsem si, co pořád psát a o co se podělit, aby to ještě bylo pro vás, moje čtenáře zajímavé. 2 týdny utekly jako voda. Ze začátku tyto dny vypadaly klidně, pohodově a bezproblémově, ale jak je vidět, děti, i když ty... Celý článek »

33. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je tu další týden a tím pádem za námi i pravidelná měsíční kontrola u gynekoložky spolu s velkým ultrazvukem.  Celý článek »

32. týden – Nástup na studia

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je pondělí a mě čeká první školní den. I když na vysoké škole, ale po těch letech právě dnes usedám znovu do lavic a nabývám právoplatné pozice student. Navíc zcela dobrovolně.  Celý článek »

Kouzlo 3D – 29. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je tu zase další týden a já přidávám svůj další blog. Léto u konce, Oliverek je o týden starší a ostatně já také. Oslavila jsem svoje 32 narozeniny. Tedy zatím jen s přítelem ve dvou, pořádná oslava s rodinou mě čeká tento týden... Celý článek »

Z druhého do třetího – 28. g.t.

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Celý půlrok se člověk těší na dovolenou a když je tam, aby se pomalu chystal domů. 12 dní jsme letos strávili na jihu Chorvatska ve městě Gradac. Jen já a můj přítel. Naposledy, než budeme úplná rodina. Sice nebudeme mít stejná... Celý článek »

26. týden: Plánovaná dovolená

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je pátek a já sedím v čekárně u laboratoře, kde mi právě odebrali krev na hladinu cukru. Po 12 hodinách hladovění, se začíná žaludek už ozývat a už bych si i něco dala. Ale nemůžu. Podle prvního výsledku dostanu k vypití sladký... Celý článek »

Čekající kamarádi

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden jsme pojali spíše pracovně. Sice bylo venku moc pěkně, vyzývalo to na nějakou vycházku, ale my věnovali veškerý volný čas tvorbě budoucího pokojíčku pro našeho Oliverka.  Celý článek »

Z volna do práce

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ V tomto blogu bych chtěla povyprávět, jak jsem si předchozí týden užila, co mě potěšilo, naplnilo, ale i překvapilo. Ze začátku týdne jsem strávila 3 dny s kamarádkou v Třebíči.  Celý článek »

Osud je osud

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Týden se s týdnem sešel a já jsem ve svém těhotenství o nějaký čas starší. Jelikož nám gynekoložka posunula termín podle ultrazvuku o 3 dny dříve, blížíme se ke 22. týdnu. Celý článek »

Být mámou nebo studovat?

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Už je to několik let, co jsem maturovala. Člověk byl mladý, na prahu dospívání a neuvědomoval si, snad i nepřipouštěl, že by maturitní zkouška dopadla jinak než dobře. V dalším studiu na Vyšší odborné škole už šlo do tuhého,... Celý článek »

Jde se na nákupy

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ V sobotu jsem poprvé vyrazila s maminkou svého přítele na nákupy pro Oliverka. Jelikož čekáme první miminko, žádné oblečení ani ostatní potřebné věci pro něj nemáme. Celý článek »

Čteme pohádky

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Koncert je za mnou, teda za námi. Byl krásný, chvilkami jsem se vrátila do dob mého mládí, tj. do doby před 13 lety, kdy jsem na skupinu Team tančila ploužáky na mých prvních diskotékách s tehdy první láskou, která nedopadla. Celý článek »

Je to chlapeček

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je středa. Právě jedu od svojí gynekoložky a cítím se skvěle. Přesedám na autobus směrem k domovu a znovu musím vytáhnout fotku našeho malého pokladu. Že mi někdo jiný kouká přes rameno, mi nevadí.  Celý článek »

První pohyby

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ 15. týden byl obohacující jak ve smyslu získání užitečných informací, tak i v objevení milých pocitů v souvislosti s mým těhotenstvím. Celý článek »

Týden plný odpočinku

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Blížící se 15. týden mého těhotenství, byl pro mě plný odpočinku. Času a možnosti nejen dohnat spánkový deficit, který mám již od začátku těhotenství a zřejmě bude přetrvávat ještě dlouho, ale i nad vším popřemýšlet, co a jak... Celý článek »

Z prvního do druhého

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Z horšího do hrozného, z ničeho po něco velkého, od slz zklamání po slzy radosti. Takhle nějak bych popsala svoje pocity – totální zmatek, strach, překvapení a radost. Celý článek »

Naposledy navštívené