25. týden aneb René(ie), já a Vašík

KLUB TĚHULEK! VENDULA Pálení žáhy. Panebože, kdo tenhle hnus mohl vymyslet. :-/ Stává se teď mým téměř každodenním, resp. každovečerním a nočním přítelem. Fakt otravná věc a nechápu, jak někdo s tímhle může žít celý život.
foto: Fotopromě.cz

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Když se chystáme s psíkem na procházku, abychom splnili jednu ze tří dávek procházek denně a byli tak aspoň trochu fit a nestával se z nás jen domácí kynutej knedlík, a sehnu se k zavázání bot, tak už je tu zase. Takže, milé pálení žáhy, vyzrála jsem na tebe a vím, co na tebe platí. Žádný ohýbání v pase, když tak, tak si jednoduše dřepnout. Pálení žáhy v posteli? Nene, žádný takový. Pěkně víc polštářů pod hlavu a je vystaráno. Dnes jsem to vyzkoušela. Můžu říct, že o žáze (to je strašný slovo) jsem celou noc vůbec nevěděla, za to moje krční páteř mi moc vděčná nebyla a do této doby se mnou uraženě nemluví. No nic, jsem ráda, že dnes dorazil můj nový společník do postele a tím je těhotenský polštář. Trocha pohodlí a dostatek nahňácané peřiny mezi nohama můžu dnes konečně vyměnit za třímetrovou žížalu. Jsem zvědavá, jak se osvědčí a jak se s ní já, která se nerada dělí o svojí část postele, budu dělit.

Minulý týden mi přišel email od porodnice, kde jsem byla původně registrovaná, že mám jednoduše smůlu, že se rekonstrukce porodního sálu bude konat přesně v mém termínu porodu a že bych si měla najít náhradní alternativu. Jasně, necelé tři měsíce před porodem. Určitě na mě všude budou čekat s otevřenou náručí. Zaplaťpánbůh za Kladno, které jsem si pro jistotu zařídila už během posledního screeningu a můžu tím pádem být v naprostém klidu.

V příštím týdnu mě čeká test na těhotenskou cukrovku. Mám se připravit na to, že tam u nich ztvrdnu dvě hodiny kvůli odběrům. Ta představa mě příliš nenaplňuje, ale když je to třeba, tak to budu muset holt vydržet. Konečně jsem se také pustila do malování pokojíčku a začíná se nám to konečně trochu rýsovat. Budu moct odškrtnout alespoň jeden z několika úkolů, které mě/nás ještě čekají. Docela mě i těší, že má být o víkendu ošklivě a tak se budeme moci jet podívat do velkoměsta na kočárky a další nezbytnou výbavičku do pomalu se rýsujícího pokojíčku. Chtěla bych mít vše hotové, dokud na to stačím, dokud mi nepřekáží velké břicho a nefuním při každé menší námaze jak sentinel. Při včerejším výstupu na schůdky, když jsem zrovna malovala krtkovi kalhotky, se mi dokonce zamotala hlava. Holt se ten můj organismus ozval, abych slezla a hodila se laskavě aspoň chvilku do klidu. A to, že se mi dělá špatně už i v autě při koukání se do telefonu, mě už taky vůbec nepřekvapuje. Připomíná mi to moje dětství, když jsme se dokázali jako malé děcka hodiny a hodiny točit na kolotoči a pak nám nebylo zrovna nejlíp. Jednoduše se mění moje návyky, ty, na které jsem byla zvyklá a které mi nedělaly sebemenší problém, jsou teď pro mě jako výstup na Mount Everest.

Měním se já, mění se prcek a já se těším, až ho konečně příští týden zase uvidím a to hned ve 3D. 

Vendula právě prožila 25. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět co se děje v tomto týdnu?

21. 5. 2015Wendyskova
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

37.týden aneb Stříhám metr

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak se nám to krátí. Ta představa, že za 14 dní se ze mě stane máma a z přítele táta, mě nenechává chvíli klidnou. S tím asi souvisí i moje potřeby mít všechno a hned uklizené, připravené a namydlené na jedničku, abych se s... Celý článek »

36. týden aneb Váha jde nahoru

KLUB TĚHULEK! VENDULA „Kolik jste přibraly, maminky? V jakém týdnu jste? Pochlubte se svými bříšky! Jste také ulítlé na nektarinky? Já jich sním za den klidně 2,5 kg.“ To vše a mnoho dalšího se řeší na jedněch stránkách, kterých jsem součástí i já... Celý článek »

35. týden aneb Není čas na hrdinství

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala návštěva porodnice a s ní spojená vstupní prohlídka. Odbyla jsem si ranní prohlídku u své doktorky, zaběhla na Jiřák vyzvednout Manducu a pak sedla na metro a frčela za přítelem na Zličín, abychom mohli... Celý článek »

33. týden aneb Což takhle svatba princi?

KLUB TĚHULEK! VENDULA 33. týden. To už snad ani není možný, jak to letí. Od té doby, co jsem na mateřské, mi připadají všechny dny stejné. Slévají se mi do jednoho dne a pomalu nevím, co bylo včera za den a to jsem doma teprve týden. Snažím se... Celý článek »

32. týden aneb Óda na déšť

KLUB TĚHULEK! VENDULA Nejsou tropy jako tropy. Třeba v Thajsku jsou vysoké teploty příjemné, když teda zrovna nejste těhotná a přes stále se zakulacující se břicho si už nevidíte ani na špičky nohou, protože je k tomu ve vzduchu ještě navíc vysoká... Celý článek »

31. týden aneb Budeme mít Otesánka?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Obřík nebo ne? Na poslední návštěvě u mé doktorky v minulém týdnu jsme odhadovaly váhu Vašíka. Pohodlně jsem si ležela, s vystrčeným pupíkem namatlaným studeným gelem, na lehátku a sledovala dění na monitoru vedle mě. Celý článek »

30. týden aneb Domeček pro miminka

KLUB TĚHULEK! VENDULA Není to tak dávno, co jsme seděly s mojí nejlepší kamarádkou z dětství v baru a navzájem jsme si stěžovaly, jak to je nespravedlivé, že téměř celé naše dívčí osazenstvo ze základní školy už má děti a my furt nic. Jak je... Celý článek »

27. týden aneb Upíří testy OGTT

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak máme za sebou zase po dlouhé době upíří testy. Test na těhotenskou cukrovku opravdu není tak hrozný, jak se všude píše, že je to hnusná přeslazená voda, po který se musí minimálně každé druhé zvednout kyblík. Že se to do... Celý článek »

23. týden aneb Kladno to je to město

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je rozhodnuto. Začalo mistrovství Světa v hokeji a já stále s myšlenkama, kde asi tak budu rodit, jsem se rozhodla pro kraj jednoho z největších a nejlepších hokejistů na světě – Kladno. Celý článek »

22. týden aneb začínám bloňďatět

KLUB TĚHULEK! VENDULA Začínám bloňďatět. Strašný slovo, ale naprosto vystihuje moje „myšlenkové“ rozpoložení v poslední době. Jednoduše se ze mě stává blondýna (upozornění: Autorka tímto rozhodně nechce urazit žádnou plavovlasou dámu). Všechno... Celý článek »

20. týden: A je rozhodnuto!

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden nás čekal opět ultrazvuk u mé doktorky a zároveň jsme se měli dozvědět, co se ve mně ukrývá. Je to holka nebo kluk? Podle chutí na začátku těhotenství bych podle babských rad měla čekat holčičku, ale když se... Celý článek »

19. týden aneb Agresivní úlety

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak a už se blíží půlka mého těhotenství. Ve čtvrtek budu přesně na začátku 20. týdne a čeká nás další kontrola. Tentokrát už snad budeme vědět, jestli všechny ty hadříky, co jsme nakoupili v Bangkoku v neutrálních barvách,... Celý článek »

18. týden aneb Návrat do reality

KLUB TĚHULEK! VENDULA Z krásných prosluněných pláží, palmami lemovaných pobřeží thajského zálivu, které čas od času ve stejných intervalech opláchne horké moře, městeček plných vůní a chutí, do bronzova opálených těl jsem zase zpátky v naší... Celý článek »

15. týden aneb Případ pro Chocholouška

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je tu týden, kdy se nám nezadržitelně blíží termín odletu na dovolenou. V pátek se sebereme a odletíme za teplem, kde budeme nabírat síly na další nastávající měsíce. Asi je budu potřebovat a tak odreagování a relax je teď... Celý článek »

14. týden aneb Čas změn

KLUB TĚHULEK! VENDULA V posledním týdnu se toho moc nezměnilo,....i když?! Změn je vlastně dost. Ať už se to týká trávení delšího času večer v koupelně. To je tuhle gel na celulitidu (ano, správně to je to, co chlapi nemají, protože je to hnusný),... Celý článek »

13. týden aneb Berte to s humorem

KLUB TĚHULEK! VENDULA Týdny ubíhají a nám se pomalu ale jistě blíží čas dovolené, kdy si to užijeme společně s naším malým neustále však rostoucím "teroristou" v nedaleké Asii. Myšlenky poslední dobou utíkají právě tímto směrem. Všemožné... Celý článek »

12. týden aneb upíří deníky

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala prohlídka u mé doktorky. Čekala jsem, že se bude asi jednat o něco většího než jen klasickou prohlídku, už jen z toho důvodu, že jsem musela naplnit moji kamarádku (ti, kteří čtou mé příspěvky vědí -... Celý článek »

11. týden aneb Hormonální vlnobití

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tento týden ze mě bude oficiální "těhule". Po poslední prohlídce jsem nesla sestřičce papírek s datem, kdy se mám příště zastavit, tak mě objednala, vrazila mi do ruky zkumavku na odběr moči a s úsměvem na tváři prohlásila: ... Celý článek »

Zázrak?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Věřte nebo ne, ale jsem asi ta jedna z mála šťastných, která prožívá své těhotenství bez jakýchkoliv příznaků. Celý článek »

Začátek

KLUB TĚHULEK! VENDULA Jmenuji se Vendula Doudová a je mi 32 let, ...ano, je to přesně tak, poněkud starší nastávající maminka. Bydlím v Jílovém u Prahy, kde jsme si s přítelem loni v sprnu pořídili krásný,velký, mezonetový byt. Právě teď se... Celý článek »

Naposledy navštívené