26. týden aneb Záněť zvukovodu a jiné rozmary přírody

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý víkend jsme se konečně rozhoupali a jeli se inspirovat do velké prodejny kočárků v Praze. Jakožto ženská a mimo jiné vystudovaná grafička s citem pro každý detail, jsem si vybírala kočárek převážně podle designu a toho, jak se mi líbil. Když mi ale slečna na rovinu řekla, že tenhle kočárek by mi rozhodně nedoporučila, už jen z důvodu zaoblené vany kočárku, která má tendenci praskat, hodně u mě stoupla. Bylo vidět, že to není klasická babka z trhu, která se snaží za každou cenu prodat loňský brambory jako formuli 1 tohoto roku, ale že dokáže poradit s výběrem jako opravdovej profík.
foto: Fotopromě.cz

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Strávili jsme v prodejně „pár" minut a nakonec jsme vybrali kombinaci vč. autosedačky a já konečně šťastná, že už je aspoň něco zase málo za námi vyřízené, jsem si doma v notýsku mohla s klidným svědomím odškrtnout. Vzhledem k tomu, že i u kočárků platí, že za design se většinou platí a za limitované edice ještě více, ušetřilo se na kočárku poměrně slušně pár tisíc z původního plánu a tak slečna prodavačka vycítila možnost zbylého budgetu a vrazila mi hned do ruky úžasné tašky na kočárek. Cenově se ty kabely pohybovaly asi jako jedna z mých oblíbených značek kabelek Paul´s boutigue. No ale co, ušetřilo se, tak si můžeme dopřát dokonalou kabelu na kočár a ještě s ní udělat spousty parády třeba i jen na obyčejném nákupu.

Včera večer, než jsem šla spát, jsem zpozorovala, že něco není v pořádku s mým uchem. Bylo nateklé a trochu pobolívalo. Nevěnovala jsem tomu příliš pozornosti a pokusila se bolest zaspat. Ta mrcha se ozvala někdy kolem třetí ráno, kdy jsem si připadala, že mi v uchu leze minimálně krajta, která se tam samozřejmě nemůže vejít, a ucho samotné mi nateklo do rozměrů malého slůněte. Asi je něco špatně. Ráno jsem teda neváhala a zajela rovnou na ORL. Jakožto nový pacient jsem měla trochu smůlu, jelikož čekárna byla plná rodičů s dětmi, nejen s problémy ušními, ale i krásně chrchlajícími a prskajícími kolem sebe. Nemluvím o pokračování úspěšného hororu Vřískot, které se s každým vstupem do ordinace ozývalo přes polstrované dveře. Kluk sedící proti mně, který přišel chvilku po mě i se ségrou a maminkou, vyvalil oči, otevřel pusu a pak se psím pohledem na svojí mámu řekl: „Já neci, aby mě pani dotorka píchala!". Pár teenagerů kolem se zachichotalo a já čekala na to, až ti všichni přede mnou, kteří byli objednaní, odejdou a budu moct jít na řadu já. Do toho jsem sledovala dění kolem sebe, jelikož čekárna byla opravdu plná dětí nemotorně se ťapajících až po ty, kteří to měli na háku a stejně zatáhli nějakou tu hodinu vyučování včetně písemky.

Bolestivost ucha stoupala i s vyššími decibely, které vydávaly dětičky v dětském koutku hned za mnou. Plast o plast, dřevěná kostka o dlažbu, autíčko na setrvačník, kvákající žába (čí tohle byl nápad, to sem dát) a mnoho dalších velice příjemných zvuků pro můj již tak dost rozbolavělý sluch. Tím rambajzem se samozřejmě probudil i Vašík, který začal v břiše metat přemety a tím mi na klidu taky moc nepřidal. „Neměla byste jít nějak přednostně, když jste těhotná?" Dobrá otázka, ale jak bylo vidět, holky z ordinace v tom měly svůj systém.

Když už jsem se konečně dostala dovnitř, tak mě paní doktorka seznámila se zánětem zvukovodu a že to opravdu není příjemná záležitost (Jako fakt? No, nekecej!) mi doporučila kapky a vydržet tu bolest. Jelikož my těhotný máme holt na nějaký zklidňující prášky honem rychle zapomenout.

S klidem jsem odjela domů, že bolest snad už bude zažehnána. Teď si jdu vyzvednout kapky do lékárny a za to utrpení a téměř tři hodiny v čekárně si zajdeme s Vašíkem do cukrárny pro větrník.

Každou bolest jde přeci tak trochu oklamat. Tak buďte na sebe hodné a držte se.


 

Vendula právě prožila 26. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět co se děje v tomto týdnu?

28. 5. 2015Wendyskova
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

37.týden aneb Stříhám metr

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak se nám to krátí. Ta představa, že za 14 dní se ze mě stane máma a z přítele táta, mě nenechává chvíli klidnou. S tím asi souvisí i moje potřeby mít všechno a hned uklizené, připravené a namydlené na jedničku, abych se s... Celý článek »

36. týden aneb Váha jde nahoru

KLUB TĚHULEK! VENDULA „Kolik jste přibraly, maminky? V jakém týdnu jste? Pochlubte se svými bříšky! Jste také ulítlé na nektarinky? Já jich sním za den klidně 2,5 kg.“ To vše a mnoho dalšího se řeší na jedněch stránkách, kterých jsem součástí i já... Celý článek »

35. týden aneb Není čas na hrdinství

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala návštěva porodnice a s ní spojená vstupní prohlídka. Odbyla jsem si ranní prohlídku u své doktorky, zaběhla na Jiřák vyzvednout Manducu a pak sedla na metro a frčela za přítelem na Zličín, abychom mohli... Celý článek »

33. týden aneb Což takhle svatba princi?

KLUB TĚHULEK! VENDULA 33. týden. To už snad ani není možný, jak to letí. Od té doby, co jsem na mateřské, mi připadají všechny dny stejné. Slévají se mi do jednoho dne a pomalu nevím, co bylo včera za den a to jsem doma teprve týden. Snažím se... Celý článek »

32. týden aneb Óda na déšť

KLUB TĚHULEK! VENDULA Nejsou tropy jako tropy. Třeba v Thajsku jsou vysoké teploty příjemné, když teda zrovna nejste těhotná a přes stále se zakulacující se břicho si už nevidíte ani na špičky nohou, protože je k tomu ve vzduchu ještě navíc vysoká... Celý článek »

31. týden aneb Budeme mít Otesánka?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Obřík nebo ne? Na poslední návštěvě u mé doktorky v minulém týdnu jsme odhadovaly váhu Vašíka. Pohodlně jsem si ležela, s vystrčeným pupíkem namatlaným studeným gelem, na lehátku a sledovala dění na monitoru vedle mě. Celý článek »

30. týden aneb Domeček pro miminka

KLUB TĚHULEK! VENDULA Není to tak dávno, co jsme seděly s mojí nejlepší kamarádkou z dětství v baru a navzájem jsme si stěžovaly, jak to je nespravedlivé, že téměř celé naše dívčí osazenstvo ze základní školy už má děti a my furt nic. Jak je... Celý článek »

27. týden aneb Upíří testy OGTT

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak máme za sebou zase po dlouhé době upíří testy. Test na těhotenskou cukrovku opravdu není tak hrozný, jak se všude píše, že je to hnusná přeslazená voda, po který se musí minimálně každé druhé zvednout kyblík. Že se to do... Celý článek »

25. týden aneb René(ie), já a Vašík

KLUB TĚHULEK! VENDULA Pálení žáhy. Panebože, kdo tenhle hnus mohl vymyslet. :-/ Stává se teď mým téměř každodenním, resp. každovečerním a nočním přítelem. Fakt otravná věc a nechápu, jak někdo s tímhle může žít celý život. Celý článek »

23. týden aneb Kladno to je to město

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je rozhodnuto. Začalo mistrovství Světa v hokeji a já stále s myšlenkama, kde asi tak budu rodit, jsem se rozhodla pro kraj jednoho z největších a nejlepších hokejistů na světě – Kladno. Celý článek »

22. týden aneb začínám bloňďatět

KLUB TĚHULEK! VENDULA Začínám bloňďatět. Strašný slovo, ale naprosto vystihuje moje „myšlenkové“ rozpoložení v poslední době. Jednoduše se ze mě stává blondýna (upozornění: Autorka tímto rozhodně nechce urazit žádnou plavovlasou dámu). Všechno... Celý článek »

20. týden: A je rozhodnuto!

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden nás čekal opět ultrazvuk u mé doktorky a zároveň jsme se měli dozvědět, co se ve mně ukrývá. Je to holka nebo kluk? Podle chutí na začátku těhotenství bych podle babských rad měla čekat holčičku, ale když se... Celý článek »

19. týden aneb Agresivní úlety

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak a už se blíží půlka mého těhotenství. Ve čtvrtek budu přesně na začátku 20. týdne a čeká nás další kontrola. Tentokrát už snad budeme vědět, jestli všechny ty hadříky, co jsme nakoupili v Bangkoku v neutrálních barvách,... Celý článek »

18. týden aneb Návrat do reality

KLUB TĚHULEK! VENDULA Z krásných prosluněných pláží, palmami lemovaných pobřeží thajského zálivu, které čas od času ve stejných intervalech opláchne horké moře, městeček plných vůní a chutí, do bronzova opálených těl jsem zase zpátky v naší... Celý článek »

15. týden aneb Případ pro Chocholouška

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je tu týden, kdy se nám nezadržitelně blíží termín odletu na dovolenou. V pátek se sebereme a odletíme za teplem, kde budeme nabírat síly na další nastávající měsíce. Asi je budu potřebovat a tak odreagování a relax je teď... Celý článek »

14. týden aneb Čas změn

KLUB TĚHULEK! VENDULA V posledním týdnu se toho moc nezměnilo,....i když?! Změn je vlastně dost. Ať už se to týká trávení delšího času večer v koupelně. To je tuhle gel na celulitidu (ano, správně to je to, co chlapi nemají, protože je to hnusný),... Celý článek »

13. týden aneb Berte to s humorem

KLUB TĚHULEK! VENDULA Týdny ubíhají a nám se pomalu ale jistě blíží čas dovolené, kdy si to užijeme společně s naším malým neustále však rostoucím "teroristou" v nedaleké Asii. Myšlenky poslední dobou utíkají právě tímto směrem. Všemožné... Celý článek »

12. týden aneb upíří deníky

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala prohlídka u mé doktorky. Čekala jsem, že se bude asi jednat o něco většího než jen klasickou prohlídku, už jen z toho důvodu, že jsem musela naplnit moji kamarádku (ti, kteří čtou mé příspěvky vědí -... Celý článek »

11. týden aneb Hormonální vlnobití

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tento týden ze mě bude oficiální "těhule". Po poslední prohlídce jsem nesla sestřičce papírek s datem, kdy se mám příště zastavit, tak mě objednala, vrazila mi do ruky zkumavku na odběr moči a s úsměvem na tváři prohlásila: ... Celý článek »

Zázrak?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Věřte nebo ne, ale jsem asi ta jedna z mála šťastných, která prožívá své těhotenství bez jakýchkoliv příznaků. Celý článek »

Začátek

KLUB TĚHULEK! VENDULA Jmenuji se Vendula Doudová a je mi 32 let, ...ano, je to přesně tak, poněkud starší nastávající maminka. Bydlím v Jílovém u Prahy, kde jsme si s přítelem loni v sprnu pořídili krásný,velký, mezonetový byt. Právě teď se... Celý článek »

Naposledy navštívené