26. týden: Plánovaná dovolená

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je pátek a já sedím v čekárně u laboratoře, kde mi právě odebrali krev na hladinu cukru. Po 12 hodinách hladovění, se začíná žaludek už ozývat a už bych si i něco dala. Ale nemůžu. Podle prvního výsledku dostanu k vypití sladký nápoj, tak se modlím, aby mi ho každou chvíli přinesli. Je to prý dobré znamení.

Můj závazek, že nebudu jíst moc sladkého, za pár dní selhal. Tam si zobnu čokoládu, koláč, na oběd sladkou kaši a večer před odběrem mě přepadla tak velká chuť na krupici s kakaem, že jsem si ji musela dát. Chuť přebila veškeré odhodlání. Ale budu doufat, že i tak se pořád pohybuji ve zdravé hladině mojí cukrové konzumace.

Vypití 500 ml sladké vody nebylo až tak hrozné. Chuť připomínala limonádu sprite se štiplavým koncem na jazyku. Teď ještě vyčkat na 2 odběry a můžeme se s Oliverkem konečně nasnídat. Za odměnu mám připravenou sladkou snídani. Po výsledcích si ji můžu v klidu a bez výčitek vychutnat, i když úplné výsledky se dozvím až u své gynekoložky za 3 týdny. Potom hurá domů a odpočívat.

Dnes mě čeká i poslední směna v práci před očekávanou 14ti denní dovolenou. V březnu mi to přišlo daleko, teď už každým dnem odjedeme. Poslední dny mě často přepadala únava a vidina brzké dovolené mě táhla kupředu. Potřebuji ještě dokoupit poslední maličkosti, potraviny spolu se surovinami pro uvaření pár jednoduchých jídel, které budeme brát s sebou a můžeme vyrazit. Oblečení už mám skoro připravené, řekla bych, že ho mám i hodně, ale neodpustím si nevzít nové šaty, tílko nebo plavky, které jsem náhodným nečekaným nákupem pořídila při nedávné návštěvě města. Ve sladce růžové budu vynikat. Ještě s mým rostoucím bříškem, mě určitě nikdo nepřehlédne. Ne, že bych výrazně stála o pozornost, ale pořád se chci líbit i v tomto významném životním období, kdy se mi mění nejen tvar postavy, ale i kila jdou pomalu nahoru.

Zašla jsem si na manikúru, kterou si ráda poslední 3 roky na dovolenou dopřeji. Je to pro mě vzácnost. O nehty sice pečuji pravidelně, ale mít ještě k tomu výrazný lak, to se jen tak nepoštěstí. V práci musíme mít nehty krátké a nevýrazné, abychom miminkám neublížili, tak se tento pokyn snažím dodržovat. Ani to nevypadá moc dobře před lékaři a rodiči, když o jejich drobečka pečuje sestra s výrazným lakem. Hlavně na sebe výrazně neupozorňovat.

Snad zvládneme s Oliverkem tu několika hodinovou cestu do jižní oblasti v Chorvatsku. Je to naše poslední dovolená předtím, než budeme rodina. O to, že by to přítel nezvládl odřídit cestu sám vůbec strach nemám, plně mu důvěřuji a vím, že s námi pojede opatrně, vždyť taky veze svoje dva největší poklady. Spíš mám strach z ostatních řidičů, kteří svojí neuváženou rychlostí mnohdy hazardují jak se svým životem, tak i se životem jiných. Vím, že si nějaké komplikace nemůžu připouštět, člověka to ale napadne, zvlášť když čekáme Oliverka.

Zrovna včera, když jsem ležela, vyboulil se tak, že jsem poprvé pohmatem cítila buď část zad nebo jeho hlavičky. Nedokázala jsem to rozeznat, protože vím, že každou chvilku si tam leží jinak. Byl to zvláštní pocit, pocit, kdy je ve vás něco živého a konečně si to můžete dalším ze svých smyslů uvědomit. Je to něco neuvěřitelného i to, jak každý týden udělá nějaký nový pokrok a mě to pokaždé mile překvapí. Už vznik samotného života je pro mě zázrakem a jsem vděčná, že toho mohu být součástí. Je to dar, stát se mámou.

Příště se pochlubím, probíhala naše dovolená, na kterou se tak těšíme. Věřím, že vše bude bez problému a bezpečně se zase vrátíme domů k našim nejbližším.


Bára právě prožila 26. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

8. 8. 2016Barča
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Příjemné setkání

BÁŘINO MATEŘSTVÍ! Konečně jsem si zase ukradla čas, povyprávět vám, co je u nás nového. Každá dovednost, chování, vlastnost.....vše je pro nás nové. Co si myslíme, že máme pod kontrolou, druhý den nemáme, ale společně bojujeme, radujeme se a... Celý článek »

Miminko & Mimino

BÁŘINO MATEŘSTVÍ 4 měsíce... Připadá mi, jako by ten čas najednou nabral dvojité obrátky. Zda se mi to nebo ty děti opravdu rostou před očima? Poslední dobou se každý den dlouze dívám na našeho chlapečka a říkám si, jestli je opravdu možné, že... Celý článek »

V hlavní roli Oliverek

BÁŘINO MATEŘSTVÍ Opět se hlásíme s Oliverkem. Po delší odmlce, celkem 6 týdenní, kdy jsem byla značně v časovém presu a bohužel na psaní mého oblíbeného blogu nějak nebyl čas. Navíc mi ani do hlavy nešly žádné myšlenky. Má pozornost se plně... Celý článek »

Konec šestinedělí

BÁŘINO MATEŘSTVÍ Přesně tak. Moje šestinedělí je u konce a Oliverek přechází do svého druhého měsíce života. Vše se zdá se uklidnilo. Stačilo jen vzít věci z jiného úhlu pohledu. Už jsem pochopila, že nikdo nechce, abych byla nadčlověk a dělala... Celý článek »

Laktační krize

BÁŘINO MATEŘSTVÍ Měsíc. Měsíc štěstí, radosti, ale i slziček spolu s nedostatkem spánku a pocitem, co dělat dřív. Tak bych charakterizovala náš život v posledních dnech.  Celý článek »

Nový člen rodiny

BÁŘINO MATEŘSTVÍ Už uběhlo téměř 14 dní, co jsme se rozrostli ze dvou na tři. Naše životy se od základu změnily a vše se točí hlavně kolem našeho chlapečka Oliverka. Hlavně, aby on byl spokojený.  Celý článek »

36. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Plynule navazuji na minulý blog, kdy jsme se s Oliverkem ocitli poprvé v nemocnici. Nebylo to zatím z důvodu porodu, ale trošku se nám těhotenství zkomplikovalo.  Celý článek »

35. týden – První přijetí do nemocnice

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Říkala jsem si, co pořád psát a o co se podělit, aby to ještě bylo pro vás, moje čtenáře zajímavé. 2 týdny utekly jako voda. Ze začátku tyto dny vypadaly klidně, pohodově a bezproblémově, ale jak je vidět, děti, i když ty... Celý článek »

33. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je tu další týden a tím pádem za námi i pravidelná měsíční kontrola u gynekoložky spolu s velkým ultrazvukem.  Celý článek »

32. týden – Nástup na studia

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je pondělí a mě čeká první školní den. I když na vysoké škole, ale po těch letech právě dnes usedám znovu do lavic a nabývám právoplatné pozice student. Navíc zcela dobrovolně.  Celý článek »

Kouzlo 3D – 29. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je tu zase další týden a já přidávám svůj další blog. Léto u konce, Oliverek je o týden starší a ostatně já také. Oslavila jsem svoje 32 narozeniny. Tedy zatím jen s přítelem ve dvou, pořádná oslava s rodinou mě čeká tento týden... Celý článek »

Z druhého do třetího – 28. g.t.

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Celý půlrok se člověk těší na dovolenou a když je tam, aby se pomalu chystal domů. 12 dní jsme letos strávili na jihu Chorvatska ve městě Gradac. Jen já a můj přítel. Naposledy, než budeme úplná rodina. Sice nebudeme mít stejná... Celý článek »

25. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Šestý měsíc. Už 6. měsíců nosím v sobě nový život. Našeho malého Oliverka. Je za mnou další pravidelná měsíční kontrola u gynekoložky. Vše je v pořádku u mě i u malého. Jen jsem přidala ke svým vitamínovým doplňkům šumivé... Celý článek »

Čekající kamarádi

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden jsme pojali spíše pracovně. Sice bylo venku moc pěkně, vyzývalo to na nějakou vycházku, ale my věnovali veškerý volný čas tvorbě budoucího pokojíčku pro našeho Oliverka.  Celý článek »

Z volna do práce

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ V tomto blogu bych chtěla povyprávět, jak jsem si předchozí týden užila, co mě potěšilo, naplnilo, ale i překvapilo. Ze začátku týdne jsem strávila 3 dny s kamarádkou v Třebíči.  Celý článek »

Osud je osud

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Týden se s týdnem sešel a já jsem ve svém těhotenství o nějaký čas starší. Jelikož nám gynekoložka posunula termín podle ultrazvuku o 3 dny dříve, blížíme se ke 22. týdnu. Celý článek »

Být mámou nebo studovat?

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Už je to několik let, co jsem maturovala. Člověk byl mladý, na prahu dospívání a neuvědomoval si, snad i nepřipouštěl, že by maturitní zkouška dopadla jinak než dobře. V dalším studiu na Vyšší odborné škole už šlo do tuhého,... Celý článek »

Jde se na nákupy

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ V sobotu jsem poprvé vyrazila s maminkou svého přítele na nákupy pro Oliverka. Jelikož čekáme první miminko, žádné oblečení ani ostatní potřebné věci pro něj nemáme. Celý článek »

Čteme pohádky

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Koncert je za mnou, teda za námi. Byl krásný, chvilkami jsem se vrátila do dob mého mládí, tj. do doby před 13 lety, kdy jsem na skupinu Team tančila ploužáky na mých prvních diskotékách s tehdy první láskou, která nedopadla. Celý článek »

Je to chlapeček

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je středa. Právě jedu od svojí gynekoložky a cítím se skvěle. Přesedám na autobus směrem k domovu a znovu musím vytáhnout fotku našeho malého pokladu. Že mi někdo jiný kouká přes rameno, mi nevadí.  Celý článek »

První pohyby

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ 15. týden byl obohacující jak ve smyslu získání užitečných informací, tak i v objevení milých pocitů v souvislosti s mým těhotenstvím. Celý článek »

Týden plný odpočinku

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Blížící se 15. týden mého těhotenství, byl pro mě plný odpočinku. Času a možnosti nejen dohnat spánkový deficit, který mám již od začátku těhotenství a zřejmě bude přetrvávat ještě dlouho, ale i nad vším popřemýšlet, co a jak... Celý článek »

Z prvního do druhého

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Z horšího do hrozného, z ničeho po něco velkého, od slz zklamání po slzy radosti. Takhle nějak bych popsala svoje pocity – totální zmatek, strach, překvapení a radost. Celý článek »

Naposledy navštívené