28. týden aneb Horor při nakupování těhotenského oblečení

KLUB TĚHULEK! VENDULA Vstoupila jsem do posledního a prý údajně nejhoršího trimestru vůbec. Všímám si, že pupík je týden od týdne větší a větší a z klasických triček, i těch volnějších mi na něj zespodu fouká. Přišlo tedy na řadu téma těhotenského oblečení.
foto: Fotopromě.cz

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Nejdříve jsem ho sháněla nejdřív po internetu, ale nakonec jsem zvolila přeci jen lepší a snadnější cestu a tou byla návštěva obchodu s těhotenskou módou. A o zábavu bylo opravdu postaráno. Cenovek jsem si moc nevšímala a brala věci, které mi padly do oka a „mazala" s nima hned do kabinky. Rychle to hodit na sebe, vyzkoušet, obkouknout se, pokud možno ze všech stran, zaplatit přítelovou kartou a rychle z toho pražského blbince pryč.

Omyl, drahá! Nezapomeň na to, že jsi těhotná! Že se s tebe stává funící neohrabaná koule. Na ruce mi viselo asi šest kousků na vyzkoušení, při čemž se mi tak moc ty věci líbily, že jsem, při sundávání jedné velikosti, shodila půlku ramínek za sebou. Nevím, čím to je, ale přeci jen mám problémy spíše s přední částí těla než se zadní. Než jsem všechno sesbírala ze země, byla jsem zralá akorát tak na sprchu a cítila jsem se jako při překonání kanálu La Manche a to doslova a do písmene. Kabinky jsem naštěstí našla po pár minutách rekognoskování terénu z místa, jelikož jakýkoliv další pohyb by mohl znamenat národní katastrofu. Konečně! Kabinka. Kabinka o rozměrech metr na metr. Ups!. Že by nový začátek mého dalšího divadelního představení? Slim těhotenské kalhoty, které jsem si na sebe ten den vzala, jelikož jsem opravdu nepočítala s tím, že bych si je měla někde několikrát za pár minut sundávat a nandávat, bylo nadlidský úkon vysvléct. Držely na lýtkách jako zakousnutý teriér do černé při honu. Balancováním na jedné noze, při čemž druhá byla skrčená a já se jí pokoušela domluvit, aby konečně povolila obepínající kalhoty a podařilo se mi ji vyprostit z krokodýlího sevření, nakonec povolila a jedna z mých laních noh byla vysvobozena. Ono mít dlouhé nohy je sice krásné, ale v těhotenství poněkud dosti nekomfortní. Při balancování jsem připomínala Jaroslava Duška v Pelíškách, jak stepoval před záchodem, s tím rozdílem, že já balancovala na pokraji zděšení, zda se zamotám do závěsu a vypadnu polonahá do uličky nebo mě zachrání na poslední chvíli zachycení se kabinky.

Když se dílo zadařilo a myslím, že s tímto výkonem bych si mohla dojít rovnou pro nominaci na Oskara za nejlepší ženský výkon ve vedlejší roli, jelikož hlavní roli sehrálo jedinečně moje břicho, které při jakémkoliv pohybu a otočení se v kabince neustále do něčeho naráželo. Když jsem tedy vyzkoušela všechno, co jsem si natahala do kabinky a zhodnotila, že mi opravdu těch pár kousků oblečení stačí a že se nechci už nadále vystavovat trapasům typu, strašné zvuky a funění ozývající se z kabinky nebo poskakování , podupávání a nezvyklý pohyb za závěsem s tím, že každou chvíli se vyvalí minimálně nosorožec, odnesla jsem menší kousky zpátky na věšáky s opatrností pyrotechnika, který se opravdu nesmí dotknout svým pozadím o ten pomyslný červený drátek, v mém případě věšáku za mnou a šla k pokladně.

Jak mi bylo mým drahým „doporučeno" při předávání jeho karty do mých rukou a mých blýskajících se očiček, abych byla na ni hodná, tak jsem to i dodržela a po nákupu se šla zchladit ven na čerstvý vzduch. Pořádně se nadýchnout, vydechnout a spokojit se s tím, že tady, na parkovišti, už fakt nic neshodím a když budu stát na jednom místě, tak mě přítel i najde a budeme moci jet v klidu domu.

Inu s nákupy bychom měly začít rozhodně dříve, milé dámy. Jelikož se po té vyhneme různým spekulacím a konspiračním teoriím o tom, co to je v tý kabince. Krásný den všem kulatým. : -)


 

Vendula právě prožila 28. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět co se děje v tomto týdnu?

11. 6. 2015Wendyskova
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

37.týden aneb Stříhám metr

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak se nám to krátí. Ta představa, že za 14 dní se ze mě stane máma a z přítele táta, mě nenechává chvíli klidnou. S tím asi souvisí i moje potřeby mít všechno a hned uklizené, připravené a namydlené na jedničku, abych se s... Celý článek »

36. týden aneb Váha jde nahoru

KLUB TĚHULEK! VENDULA „Kolik jste přibraly, maminky? V jakém týdnu jste? Pochlubte se svými bříšky! Jste také ulítlé na nektarinky? Já jich sním za den klidně 2,5 kg.“ To vše a mnoho dalšího se řeší na jedněch stránkách, kterých jsem součástí i já... Celý článek »

35. týden aneb Není čas na hrdinství

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala návštěva porodnice a s ní spojená vstupní prohlídka. Odbyla jsem si ranní prohlídku u své doktorky, zaběhla na Jiřák vyzvednout Manducu a pak sedla na metro a frčela za přítelem na Zličín, abychom mohli... Celý článek »

33. týden aneb Což takhle svatba princi?

KLUB TĚHULEK! VENDULA 33. týden. To už snad ani není možný, jak to letí. Od té doby, co jsem na mateřské, mi připadají všechny dny stejné. Slévají se mi do jednoho dne a pomalu nevím, co bylo včera za den a to jsem doma teprve týden. Snažím se... Celý článek »

32. týden aneb Óda na déšť

KLUB TĚHULEK! VENDULA Nejsou tropy jako tropy. Třeba v Thajsku jsou vysoké teploty příjemné, když teda zrovna nejste těhotná a přes stále se zakulacující se břicho si už nevidíte ani na špičky nohou, protože je k tomu ve vzduchu ještě navíc vysoká... Celý článek »

31. týden aneb Budeme mít Otesánka?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Obřík nebo ne? Na poslední návštěvě u mé doktorky v minulém týdnu jsme odhadovaly váhu Vašíka. Pohodlně jsem si ležela, s vystrčeným pupíkem namatlaným studeným gelem, na lehátku a sledovala dění na monitoru vedle mě. Celý článek »

30. týden aneb Domeček pro miminka

KLUB TĚHULEK! VENDULA Není to tak dávno, co jsme seděly s mojí nejlepší kamarádkou z dětství v baru a navzájem jsme si stěžovaly, jak to je nespravedlivé, že téměř celé naše dívčí osazenstvo ze základní školy už má děti a my furt nic. Jak je... Celý článek »

27. týden aneb Upíří testy OGTT

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak máme za sebou zase po dlouhé době upíří testy. Test na těhotenskou cukrovku opravdu není tak hrozný, jak se všude píše, že je to hnusná přeslazená voda, po který se musí minimálně každé druhé zvednout kyblík. Že se to do... Celý článek »

25. týden aneb René(ie), já a Vašík

KLUB TĚHULEK! VENDULA Pálení žáhy. Panebože, kdo tenhle hnus mohl vymyslet. :-/ Stává se teď mým téměř každodenním, resp. každovečerním a nočním přítelem. Fakt otravná věc a nechápu, jak někdo s tímhle může žít celý život. Celý článek »

23. týden aneb Kladno to je to město

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je rozhodnuto. Začalo mistrovství Světa v hokeji a já stále s myšlenkama, kde asi tak budu rodit, jsem se rozhodla pro kraj jednoho z největších a nejlepších hokejistů na světě – Kladno. Celý článek »

22. týden aneb začínám bloňďatět

KLUB TĚHULEK! VENDULA Začínám bloňďatět. Strašný slovo, ale naprosto vystihuje moje „myšlenkové“ rozpoložení v poslední době. Jednoduše se ze mě stává blondýna (upozornění: Autorka tímto rozhodně nechce urazit žádnou plavovlasou dámu). Všechno... Celý článek »

20. týden: A je rozhodnuto!

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden nás čekal opět ultrazvuk u mé doktorky a zároveň jsme se měli dozvědět, co se ve mně ukrývá. Je to holka nebo kluk? Podle chutí na začátku těhotenství bych podle babských rad měla čekat holčičku, ale když se... Celý článek »

19. týden aneb Agresivní úlety

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak a už se blíží půlka mého těhotenství. Ve čtvrtek budu přesně na začátku 20. týdne a čeká nás další kontrola. Tentokrát už snad budeme vědět, jestli všechny ty hadříky, co jsme nakoupili v Bangkoku v neutrálních barvách,... Celý článek »

18. týden aneb Návrat do reality

KLUB TĚHULEK! VENDULA Z krásných prosluněných pláží, palmami lemovaných pobřeží thajského zálivu, které čas od času ve stejných intervalech opláchne horké moře, městeček plných vůní a chutí, do bronzova opálených těl jsem zase zpátky v naší... Celý článek »

15. týden aneb Případ pro Chocholouška

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je tu týden, kdy se nám nezadržitelně blíží termín odletu na dovolenou. V pátek se sebereme a odletíme za teplem, kde budeme nabírat síly na další nastávající měsíce. Asi je budu potřebovat a tak odreagování a relax je teď... Celý článek »

14. týden aneb Čas změn

KLUB TĚHULEK! VENDULA V posledním týdnu se toho moc nezměnilo,....i když?! Změn je vlastně dost. Ať už se to týká trávení delšího času večer v koupelně. To je tuhle gel na celulitidu (ano, správně to je to, co chlapi nemají, protože je to hnusný),... Celý článek »

13. týden aneb Berte to s humorem

KLUB TĚHULEK! VENDULA Týdny ubíhají a nám se pomalu ale jistě blíží čas dovolené, kdy si to užijeme společně s naším malým neustále však rostoucím "teroristou" v nedaleké Asii. Myšlenky poslední dobou utíkají právě tímto směrem. Všemožné... Celý článek »

12. týden aneb upíří deníky

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala prohlídka u mé doktorky. Čekala jsem, že se bude asi jednat o něco většího než jen klasickou prohlídku, už jen z toho důvodu, že jsem musela naplnit moji kamarádku (ti, kteří čtou mé příspěvky vědí -... Celý článek »

11. týden aneb Hormonální vlnobití

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tento týden ze mě bude oficiální "těhule". Po poslední prohlídce jsem nesla sestřičce papírek s datem, kdy se mám příště zastavit, tak mě objednala, vrazila mi do ruky zkumavku na odběr moči a s úsměvem na tváři prohlásila: ... Celý článek »

Zázrak?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Věřte nebo ne, ale jsem asi ta jedna z mála šťastných, která prožívá své těhotenství bez jakýchkoliv příznaků. Celý článek »

Začátek

KLUB TĚHULEK! VENDULA Jmenuji se Vendula Doudová a je mi 32 let, ...ano, je to přesně tak, poněkud starší nastávající maminka. Bydlím v Jílovém u Prahy, kde jsme si s přítelem loni v sprnu pořídili krásný,velký, mezonetový byt. Právě teď se... Celý článek »

Naposledy navštívené