28. týden: Porod doma?

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden byl mezinárodním týdnem „Respektu k porodu“ a tak jsem se ho rozhodla oslavit získáním nových informací – přihlásila jsem se na dvě přednášky do místního předporodního centra.
foto: istock.com

První přednáška byla na téma „Dítě jako partner ve výchově". Byla tak trochu o něčem jiném, než jsem předpokládala, ale o to byla zajímavější a poučnější. Nevedla ji osoba, která má pouze nějakou teorii, kterou by se snažila prosadit – ale matka pěti synů (ano, čtete dobře – ta paní má 5 synů). K tomu je to dětská lékařka a světe div se – bez jediného šedivého vlasu. Na její teorii o výchově tedy něco bude. :o) Nebudu se tady rozepisovat o podrobnostech její přednášky, řeknu jen tolik, že byla velmi inspirativní a pro mě velkým přínosem. Je to úžasná ženská plná elánu a má „zdravý pohled na svět". Vyslovila jednu jednoduchou věc, která mě přiměla k zamyšlení se nad sebou: „Spokojená matka = spokojené dítě". Nejen teď v době těhotenství, ale i po porodu. Dokázala nám jasně vysvětlit, že všechno začíná a končí u nás – u žen. Pokud budeme spokojené my, bude spokojené dítě a bude spokojený i náš partner. Tak jednoduché a tak náročné zároveň. :o)

Druhá přednáška byla na téma „Orgasmický porod"

Něco už jsem o něm sice slyšela (teď jsem měla možnost ho i vidět), ale stejně je to pro mě pořád něco jako bájná „Atlantida". :o)

Každopádně si už nějakou dobu pohrávám s myšlenkou porodu doma. Doma, kde to znám. Doma, kde si budu moct vytvořit intimní a klidné prostředí. Doma, kde mě nebude nikdo každou půl hodinu vyrušovat, nikdo na mě nebude spěchat. Doma, kde se cítím v bezpečí.

A navíc by u mého porodu byly jen dvě osoby...

A co vy holky, je tady některá která rodila doma, nebo aspoň některá která o tom přemýšlíte?

Budu ráda, za každý příspěvek. :o)

Krásný týden všem
Zuzka


Zuzana je v 28. týdnu těhotenství. Co se děje s jejím tělem?

28. 5. 2015Zuzka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 5
Obrázek uživatele Zuzka
Zuzka

Jéé, ahoj Veru, promiň že reaguji až teď. Zajdu sem jen tak jednou týdně (pořád je co dělat) :o) To víš že uvažuji o osobní porodní asist. O té, kterou nám zmiňovala paní na předporodním kurzu (nechci tady psát žádná jména - víš o koho jde?) Jinak zítra ve 12 hodin je v centru přednáška na téme ,,Tišení detí v prvních týdnech života" - uvidíme se tam? No a pokud ne a chtěla by jsi něco probrat osobně :o) pak dej vědět na gavendova.zuzana@centrum.cz

Budu se těšit.

pa

 

Obrázek uživatele Veru
Veru

Uvazujes o vlastní porodní asistentce?

Obrázek uživatele Veru
Veru

Ahoj Zuzi, známe se z kurzu :) jak to tak pročítám, tak máme stejne obavy :) i já si prohrávam s myšlenkou porodu doma, ale coby prvorodicka 

a tudíž naprosto nezkušena se pokusím zvolit variantu vydržet co nejdele doma a do porodnice dojet až na poslední ,,pulhodinku" . Bylo hodně tezke

si vybrat porodnici, kde by se snažili vyhovět požadavkům, porod neuspechat, žádné medikamenty, zbytečný nastrih, císař...

u nás padla nakonec volba na Vyškov, tak uvidíme :)

Obrázek uživatele Zuzka
Zuzka

Ahoj Pavlíno,

moc Vám děkuji za příspěvek.

Nechcete se s námi podělit o celý příběh? Nebo aspoň nám říci řím byly komplikace u porodu způsobeny?

V které porodnici jste rodila?

přeji  Vám hezký víkend

Zuzka

Obrázek uživatele Pavlína
Pavlína

Dobrý den,

já tedy moc domácí porody neuznávám, kdybych bývala nebyla v porodnici, tak bysme teď doma neměli zdravé miminko, přitom těhotenství probíhalo ukázkově, ale komplikace se projevily až u porodu.. navíc nevím, jak to měly jiné ženy, ale já byla z toho, co se mi v průběhu děje, tak vyjukaná, že jsem byla vždycky ráda, když přišel nějaký zdravotník, se kterým jsem to mohla probrat nebo který mě zkouknul.. tu potřebu klidu jsem spíš pociťovala až po porodu a byla jsem pak ráda, že jsme doma ve svém..

Hodně štěstí!

Pavlína

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

39. týden "Odjezd do porodnice"

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Přesně v den, kdy jsem začínala 39. týden těhotenství mně přestaly fungovat ,,držáky“ na celých 100 procent. Už posledních pár dnů jsem měla problém dobíhat na WC – bylo to vždycky jen o fous, takže tohle odkapávání pro mě... Celý článek »

39. týden ,,Odjezd do porodnice"

Přesně v den, kdy jsem začínala 39. týden těhotenství mě přestaly fungovat ,,držáky“ na celých 100 procent. Už posledních pár dnů jsem měla problém dobíhat na wc – bylo to vždycky jen o fous, takže tohle odkapávání pro mě nebylo až takové... Celý článek »

38. týden ,,Falešné kontrakce"

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden už byl jen ve znamení čekání. Přemísťovala jsem se z postele na gauč, z gauče do bazénu na zahradě a zase zpět. Ta vedra byla nesnesitelná a já už si přála, aby se naše malá rozhodla přijít na svět co nejdřív.  Celý článek »

37. týden „Nepříjemná zkušenost“

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ V pátek mě naše malá celkem hodně vyděsila. Po dlouhé době jsem si tak hezky pospala – nechala mě spát až do deváté hodiny. Jdu na záchod a najednou jasně červená krev a ne zrovna málo. Dovedete si představit, jak jsem byla... Celý článek »

36. týden... a přišla panika

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Počátkem našeho 36. týdne jsme k aktivní přípravě na porod kromě masáží, Aniballu a čajíčků přidali ještě kapsle z Pupalky s vitaminem E a Caulophyllum (homeopatika) – které teď budu střídat po pěti dnech s Actaeou, a to až do... Celý článek »

34. týden s „čajovým rituálem“

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Náš 34. týden probíhal překvapivě v klidu. Začala jsem ho „čajovým rituálem“ – koupila jsem si směs na snadnější porod s maliníkem. Není vůbec špatný, ale v zimních měsících bych si jej určitě dokázala vychutnat daleko víc. Celý článek »

33. týden: Romantický víkend

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tak a jsme „oficiálně" na mateřské. :o) Ale jinak žádná změna nenastala. Týden nám začal vyřizováním důležitých papírů, které je třeba stihnout před porodem. Přiznání otcovství – tatínek se k nám šel přiznat dobrovolně. :o) Celý článek »

32. týden: Ve dvou se to lépe táhne

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tak a máme za sebou 32. týden. Těhotenské focení bylo super a díky panu fotografovi jsem se na chvíli zase cítila jako sexy ženská – a ne jen jako „těhulka". :o) Trvalo dvě hodiny a výsledek nás velmi potěšil. :o) Celý článek »

30. týden ,,Ve znamení klidu"

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tenhle týden byl opět nějakej rychlej a nic mimořádného se ani nestalo – teda až na mimořádně slunečný a teplý víkend. :o) Který jsme strávily u bazénu a byl to úžasný relax. Celý článek »

26. týden a "nemoci z těhotenství"

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ První týden domácího „vězení“ máme za sebou a je to úžasný pocit, když člověk může dělat, co chce a netlačí ho čas, nemusí se stresovat a tak. :o) (Vymezený čas na procházky nás zatím neomezuje.)  Celý článek »

25. týden a Začátek domácího ,,vězení"

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tak a je to tady. Od včera jsem oficiálně na nemocenské. Jsem teprve ve 25. týdnu a břicho neustále tvrdne i přes všechno to magnesium co do sebe láduji (v noci mě vzbudila šílená křeč v lýtku) a navíc mi bylo řečeno, že se... Celý článek »

24. týden: Z běhání je courání

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Konečně začíná být teploučko, všechno krásně kvete a já mám hned zase o něco lepší náladu. Můj drahý neustále kýchá a smrká a já jen můžu doufat, že naše malá nebude náchylná k alergiím po svém tátovi. Kdyby tomu člověk mohl... Celý článek »

23. týden: Atopici těžký život maj

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Náš týden byl opět rychlej, ale zajímavej. Jsem zvědavá, jestli mi to takhle poletí i na mateřské? V každém případě se připravuji na nějakou činnost, která by udržela můj mozek v „Turn on" pozici – nerada bych, aby koncem... Celý článek »

20. týden: Z "červíčka" je holčička :o)

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ V tomto týdnu mě čekala další pravidelná prohlídka u mého doktora, která sice dopadla dobře, ale bylo mi řečeno že mám začít silně uvažovat nad nemocenskou. Tvrdnutí břicha, o kterém jsem se tady minule zmiňovala sice už po... Celý článek »

19. týden a ,,seberozmazlování se"

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Zašla jsem si na Thajskou masáž pro těhotné. Byla to hodina a půl úžasné relaxace. Nejvíc jsem si teda užívala masáž nohou, když jsem po tom odcházela – měla jsem pocit že se snad ani nedotýkám země, ale nadnáším se. :o)... Celý článek »

18. týden: S ovocnýma čočkama

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden moje "jarní" nálada pokračuje a to i navzdory "nejarnímu" počasí venku. Dál se obklopuji čerstvými kytkami a dělám všechno pro to, abychom byli co nejvíc v pohodě. Celý článek »

17. týden ve znamení jara

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Konečně vysvitlo sluníčko. Venku je o něco tepleji a já mám chuť se obklopovat vším krásným. Nakupuji tulipány, narcisky a všechno, co mě doma může potěšit vůní a barevností. Každé ráno si při snídani pustím relaxační hudbu ... Celý článek »

15. týden nového života

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tak už je další týden za námi. Strašně mi to utíká. Nejradši bych šla na mateřskou co nejdřív, abych si to všechno mohla užít a pořádně vychutnat. Zatím mám jen pocit, že jsem neustále v poklusu a nic nestíhám... Celý článek »

14. týden o Valentýnu 14.2.

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Zdravím Vás milé dívky, holky, ženy, dámy .... Tak už i na mě přišla řada :o) (a že bylo na čase). Jmenuji se Zuzka a spadám do kategorie starších "prvorodiček" - na vánoce mi totiž bylo 34 (jo holky, není to překlep :o). Celý článek »

Naposledy navštívené