29. týden aneb Nemoc Šípkové Růženky přichází

KLUB TĚHULEK! VENDULA Poslední trimestr začíná být opravdu náročný. Moje bříško připomíná teřich vlka z pohádky o Červené Karkulce, ve kterém je už minimálně Karkulka sama a půl babičky a s ním přicházejí první lehké zdravotní problémy.
foto: Fotopromě.cz

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


 

Bolest zad se mi zatím obloukem vyhýbá, zvedání ze země trénuju pro jistotu denně při utírání pacek našeho psího miláčka, protože autojeřáb, kterej by mě při neschopnosti zvednout se sama, tu nikde v okolí nikdo nemá, ovšem s dýcháním je to tak trochu na prd. Ten náš malej terorista si vůbec neuvědomuje, jak je těžký dýchat za dva a tím, jak i on pěkně roste, mi to rozhodně neusnadňuje. Nemluvě o jeho stále se zvyšujícím nárokům na prostor v mém břiše při výkonu jeho gymnastických orgiích. Včera jsem z něj měla docela srandu. Říkám si, co tam to naše dítě vyvádí. Ve stejných frekvencích stejné pohyby na stejném místě. Vašík měl zkrátka svojí první škytavku. Po chvilce naštěstí přestala, ale samozřejmě mi při mém smíchu udělil pár bodyčeků do žeber.

Překonávání malých kopečků při ranních a odpoledních procházkách je pro mě absolutním a nadlidským výkonem hodného ocenění zdatného horolezce a tak jsem moc ráda, když na večerní venčení jde s naším psíkem přítel. A to ani nemluvím o schodech do druhého patra. Po této vysokohorské turistice většinou upadnu na gauči do kómatu a spím jak nemluvně. Únava je mým každodenním přítelem, Šípková Růženka je proti mně absolutní břídil.

Vzhledem k tomu, že nejsem kurzový typ a nenavštěvuji žádné kurzy, nepřipadá mi to nijak zvlášť důležité, ale spíš mi to přijde jako zbytečné tahání peněz z kapsy, tak jsem si pořídila alespoň časopis a díky mé mamce mi bude chodit i jeho předplatné, ve kterém jsem se dozvěděla pár zajímavých věcí ohledně toho, jak bychom měli postupovat ohledně příjmení prcka, když nejsme manželé, jelikož oba dva jsme šťastně rozvedeni, i když já asi víc, a opravdu si nedokážu představit, že by naše dítě mělo příjmení po mém bývalém manželovi – věřím, že přítel by z toho taky neskákal příliš vysoko. Už taky vím, co je vlastně mateřská, co rodičovská a co vše se musí zařídit a oběhat po porodu a že prcek bude pojištěn u stejné pojišťovny jako já a podobně. Informace se na mě nahrnuly ze všech stran a tak jsem zase o něco chytřejší. Na internetu jsem také našla velmi zajímavé recenze na jednu zdravotní pomůcku, která by Vám měla usnadnit porod a zamezit nástřihu hráze při něm. Takže už ji mám pro jistotu doma a máme ještě pár týdnů na to, začít cvičit.

Představa následujících dvou měsíců mě trochu znervózňuje. Zatím to zvládám dobře. I vedra jsem přežila ve zdraví, mokré studené ponožky zaručeně srazily teplotu přehřívajícího se kotle. V hlavě mi lítá opět milión myšlenek: Jestli mám opravdu vše? Což nemám, ale aspoň to základní do porodnice. Co se bude dít pak? Jak to všechno zvládnu? Co strach? Bude se mi lepit na paty, až půjde do tuhýho? A co já? Nechávám tyhle otázky zatím volně plynout kolem mé hlavy jen v uzavřených bublinách a snažím si jich moc nevšímat. Stejně si na spousty z nich pak při tom fofru ani nevzpomenu a nakonec stejně zjistím, že jsem to zvládla, aniž bych se u toho nějak moc namáhala.

Příroda nás na to všechno přeci připravila a my nejsme mužský, takže to musíme zvládnout. Těhotenství není rýmička, pánové, ani procházka rajskou zahradou. Měli byste si nás hýčkat a po tom všem i více vážit. Jsme to přeci jen my, které vše odřeme za Vás. Hodně sil, milé nastávající maminy a nechte se konečně taky trochu rozmazlovat, protože si kdy jindy byste si to zasloužily, když ne teď. :-)


 

Vendula právě prožila 29. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět co se děje v tomto týdnu?

18. 6. 2015Wendyskova
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

37.týden aneb Stříhám metr

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak se nám to krátí. Ta představa, že za 14 dní se ze mě stane máma a z přítele táta, mě nenechává chvíli klidnou. S tím asi souvisí i moje potřeby mít všechno a hned uklizené, připravené a namydlené na jedničku, abych se s... Celý článek »

36. týden aneb Váha jde nahoru

KLUB TĚHULEK! VENDULA „Kolik jste přibraly, maminky? V jakém týdnu jste? Pochlubte se svými bříšky! Jste také ulítlé na nektarinky? Já jich sním za den klidně 2,5 kg.“ To vše a mnoho dalšího se řeší na jedněch stránkách, kterých jsem součástí i já... Celý článek »

35. týden aneb Není čas na hrdinství

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala návštěva porodnice a s ní spojená vstupní prohlídka. Odbyla jsem si ranní prohlídku u své doktorky, zaběhla na Jiřák vyzvednout Manducu a pak sedla na metro a frčela za přítelem na Zličín, abychom mohli... Celý článek »

33. týden aneb Což takhle svatba princi?

KLUB TĚHULEK! VENDULA 33. týden. To už snad ani není možný, jak to letí. Od té doby, co jsem na mateřské, mi připadají všechny dny stejné. Slévají se mi do jednoho dne a pomalu nevím, co bylo včera za den a to jsem doma teprve týden. Snažím se... Celý článek »

32. týden aneb Óda na déšť

KLUB TĚHULEK! VENDULA Nejsou tropy jako tropy. Třeba v Thajsku jsou vysoké teploty příjemné, když teda zrovna nejste těhotná a přes stále se zakulacující se břicho si už nevidíte ani na špičky nohou, protože je k tomu ve vzduchu ještě navíc vysoká... Celý článek »

31. týden aneb Budeme mít Otesánka?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Obřík nebo ne? Na poslední návštěvě u mé doktorky v minulém týdnu jsme odhadovaly váhu Vašíka. Pohodlně jsem si ležela, s vystrčeným pupíkem namatlaným studeným gelem, na lehátku a sledovala dění na monitoru vedle mě. Celý článek »

30. týden aneb Domeček pro miminka

KLUB TĚHULEK! VENDULA Není to tak dávno, co jsme seděly s mojí nejlepší kamarádkou z dětství v baru a navzájem jsme si stěžovaly, jak to je nespravedlivé, že téměř celé naše dívčí osazenstvo ze základní školy už má děti a my furt nic. Jak je... Celý článek »

27. týden aneb Upíří testy OGTT

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak máme za sebou zase po dlouhé době upíří testy. Test na těhotenskou cukrovku opravdu není tak hrozný, jak se všude píše, že je to hnusná přeslazená voda, po který se musí minimálně každé druhé zvednout kyblík. Že se to do... Celý článek »

25. týden aneb René(ie), já a Vašík

KLUB TĚHULEK! VENDULA Pálení žáhy. Panebože, kdo tenhle hnus mohl vymyslet. :-/ Stává se teď mým téměř každodenním, resp. každovečerním a nočním přítelem. Fakt otravná věc a nechápu, jak někdo s tímhle může žít celý život. Celý článek »

23. týden aneb Kladno to je to město

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je rozhodnuto. Začalo mistrovství Světa v hokeji a já stále s myšlenkama, kde asi tak budu rodit, jsem se rozhodla pro kraj jednoho z největších a nejlepších hokejistů na světě – Kladno. Celý článek »

22. týden aneb začínám bloňďatět

KLUB TĚHULEK! VENDULA Začínám bloňďatět. Strašný slovo, ale naprosto vystihuje moje „myšlenkové“ rozpoložení v poslední době. Jednoduše se ze mě stává blondýna (upozornění: Autorka tímto rozhodně nechce urazit žádnou plavovlasou dámu). Všechno... Celý článek »

20. týden: A je rozhodnuto!

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden nás čekal opět ultrazvuk u mé doktorky a zároveň jsme se měli dozvědět, co se ve mně ukrývá. Je to holka nebo kluk? Podle chutí na začátku těhotenství bych podle babských rad měla čekat holčičku, ale když se... Celý článek »

19. týden aneb Agresivní úlety

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak a už se blíží půlka mého těhotenství. Ve čtvrtek budu přesně na začátku 20. týdne a čeká nás další kontrola. Tentokrát už snad budeme vědět, jestli všechny ty hadříky, co jsme nakoupili v Bangkoku v neutrálních barvách,... Celý článek »

18. týden aneb Návrat do reality

KLUB TĚHULEK! VENDULA Z krásných prosluněných pláží, palmami lemovaných pobřeží thajského zálivu, které čas od času ve stejných intervalech opláchne horké moře, městeček plných vůní a chutí, do bronzova opálených těl jsem zase zpátky v naší... Celý článek »

15. týden aneb Případ pro Chocholouška

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je tu týden, kdy se nám nezadržitelně blíží termín odletu na dovolenou. V pátek se sebereme a odletíme za teplem, kde budeme nabírat síly na další nastávající měsíce. Asi je budu potřebovat a tak odreagování a relax je teď... Celý článek »

14. týden aneb Čas změn

KLUB TĚHULEK! VENDULA V posledním týdnu se toho moc nezměnilo,....i když?! Změn je vlastně dost. Ať už se to týká trávení delšího času večer v koupelně. To je tuhle gel na celulitidu (ano, správně to je to, co chlapi nemají, protože je to hnusný),... Celý článek »

13. týden aneb Berte to s humorem

KLUB TĚHULEK! VENDULA Týdny ubíhají a nám se pomalu ale jistě blíží čas dovolené, kdy si to užijeme společně s naším malým neustále však rostoucím "teroristou" v nedaleké Asii. Myšlenky poslední dobou utíkají právě tímto směrem. Všemožné... Celý článek »

12. týden aneb upíří deníky

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala prohlídka u mé doktorky. Čekala jsem, že se bude asi jednat o něco většího než jen klasickou prohlídku, už jen z toho důvodu, že jsem musela naplnit moji kamarádku (ti, kteří čtou mé příspěvky vědí -... Celý článek »

11. týden aneb Hormonální vlnobití

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tento týden ze mě bude oficiální "těhule". Po poslední prohlídce jsem nesla sestřičce papírek s datem, kdy se mám příště zastavit, tak mě objednala, vrazila mi do ruky zkumavku na odběr moči a s úsměvem na tváři prohlásila: ... Celý článek »

Zázrak?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Věřte nebo ne, ale jsem asi ta jedna z mála šťastných, která prožívá své těhotenství bez jakýchkoliv příznaků. Celý článek »

Začátek

KLUB TĚHULEK! VENDULA Jmenuji se Vendula Doudová a je mi 32 let, ...ano, je to přesně tak, poněkud starší nastávající maminka. Bydlím v Jílovém u Prahy, kde jsme si s přítelem loni v sprnu pořídili krásný,velký, mezonetový byt. Právě teď se... Celý článek »

Naposledy navštívené