3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu ve stejné situaci s druhorozeným Maxem, už tak trošku vím, do čeho jdu a jsem klidnější.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Předminulou noc jsme měli s Tobym naše další poprvé. Je normální, že se občas budí. Zavolá nás z pokojíčku, když potřebuje čůrat, chce se napít, anebo má jen špatné sny. Teď ale zavolal s tím, že ho bolí noha. Moje taktika na Tobyho různé bolístky je, že mu to namažu obyčejným krémem a on je spokojený. Takový placebo efekt. Zkusila jsem to i tentokrát. Toby mě nechtěl pustit zpět do ložnice, počkala jsem, až usne. Usnul a po půl hodině byl opět vzhůru, plakal, mnul si chodidlo a říkal, že ho bolí noha. To už není náhoda. Zůstala jsem s ním v pokoji, masírovala mu nohu. Po hodině se opakovalo to samé. Když se probudil počtvrté, dala jsme mu sirup na bolest. Během deseti minut usnul a spal až do rána. Hned mě napadlo, že nejspíš roste a bolí ho nohy. Je fakt, že Toby roste hrozně rychle... a obzvlášť jeho chodidla, během posledního roku má o tři čísla větší boty. Máte někdo podobné zkušenosti? NAPIŠTE GÁBINĚ DO DISKUZE

Na co jsem teď vysloveně natěšená, je dovolená. Odlétáme příští týden. Bylo by super, kdybychom nemuseli podnikat cestu letadlem a jako Arabela otočit kouzelným prstenem a být na místě, ale takhle to bohužel nefunguje. Proto vymýšlím, jak děti zabavit na palubě letadla. Vymyslela jsem toho spoustu, pro Tobyho. A nakonec mi došlo, že Toby je šťastný, když se může dívat na DVD a pro něj tudíž žádný problém. A teď zabavit Maxe.... Letíme odpoledne. Televize (respektive DVD) ho nezajímá. Nějaké hračky s sebou vezmu, ale nejsem si jistá, že upoutám jeho pozornost na dost dlouhou dobu. Pamatuji si na lety do Čech s Tobym, když byl v Maxově věku. Nejvíc se mu líbilo „otravovat" ostatní pasažéry, na každého se usmíval a byl nadšený, když se mu podařilo s někým navázat oční kontakt. Náš let je teď ale přeci jen o něco delší (zhruba 3 a půl hodiny) a tak nezbývá než doufat, že ten čas prostě nějak vyplníme spánkem a navazováním kontaktů.

Také se pomalu psychicky připravuji na balení kufrů. Zatím jsem se k tomu nedostala. Chci začít dávat na stranu oblečení, které si s sebou povezeme. Vytiskla jsme si seznam věcí, které nezapomenout, jako například kabel pro nabíjení foťáku, jinak by nám byl celý foťák k ničemu. Koupila jsem si plážovou tašku a také jeden extra opalovací krém v malém balení, abych s sebou k bazénu nebo na pláž nemusela tahat velká balení. Protože s námi letí i Maxík, který pořád ráno a večer pije mlíčko, musím s sebou vzít lahvičky a ohřívač na lahve. A mléko! A co plenky? Musím vzít zásobu na celý týden nebo prostě vyběhnu něco někam koupit? Uvidím, až začnu balit, kolik zavazadel nakonec budeme mít. V našem hotelu je i prádelna, ale představa, že na dovolené peru se mi vůbec nezamlouvá.

Tobymu se blíží konec školního roku. Celá škola se pilně připravuje na sobotní vystoupení pro rodiče. Už se vidím, jak tam stojím a dmu se pýchou, když se na podiu objeví náš Toby. Já to snad i obrečím. To je přesně ono. Společně s Tobym se jsem se narodila i já - máma, kterou všechno dojme.

Doufám, že se vydaří víkendové počasí, protože v neděli se chystáme na dětský den, pořádaný českou komunitou. Měl by to být takový klasický dětský den, jak ho známe my. Skákání v pytlích, shazování plechovek míčkem. A nakonec grilovačka. Tady v Belgii Den dětí třeba vůbec „neslaví". Mnoho lidí ani netuší, že nějaký Den dětí vůbec je. Na druhou stranu každý ví o Dni matek a později o Dni otců.

Mějte se krásně a po dovolené opět na napsanou.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Dva zuby a scéna

MIMI LIVE! MAX Zdravím všechny po dalších dvou týdnech. Vrátili jsme se z Čech a následující víkend jsme uvítali návštěvu z Anglie, které jsme samozřejmě museli ukázat krásy Belgie. A Toby se jim předvedl v celé své kráse. Celý článek »

Na vycházce

MIMI LIVE! MAX V sobotu jsem měla vycházku, alespoň tak jsem to nazývala. Po pěti letech jsem byla na naší vesnické pouti. 4 atrakce, pár stánků s pivem, jeden s občerstvením, ale hlavně plno známých, které jsem už léta neviděla. Kolikrát jsem si... Celý článek »

Hlídá celá rodina

MIMI LIVE! MAX Naše jesličky mají prázdniny. A my máme dvě malé děti a práci na plný úvazek. Situace, ve které se nachází každé prázdniny mnoho rodičů... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené