30. týden aneb Domeček pro miminka

KLUB TĚHULEK! VENDULA Není to tak dávno, co jsme seděly s mojí nejlepší kamarádkou z dětství v baru a navzájem jsme si stěžovaly, jak to je nespravedlivé, že téměř celé naše dívčí osazenstvo ze základní školy už má děti a my furt nic. Jak je nespravedlivé, že i ty největší „špindíry" do toho vlítnou a mají zdravé děti a my se můžeme snažit, jak chceme a jednoduše do toho ne a ne vletět.
foto: Fotopromě.cz

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Jak měsíce plynuly, tak jsem se kamarádce pochlubila mailem vč. první fotky z ultrazvuku a odměnou mi bylo to, že za necelé dva měsíce mi oznámila, že je v tom taky. A co víc? S největší pravděpodobností se trefíme s termínem porodu do našich narozenin – já do jejích a ona možná do mých. Ještě teď si pamatuju, jak jsme si jako malé holky hrály s panenkama před panelákem, tahaly plyšáky na procházky, chodily jsme spolu na malířák a dokonce se i přihlásily i na stejnou školu. Tam se ovšem naše cesty rozdělily a teď po letech nás okolnosti zase přivedly k sobě.

Posíláme si navzájem naše zážitky, jak se cítíme, co je u nás nového a čas od času i fotku prcka nebo našich stále se zakulacujících se bříšek. Nemám teď při ruce jinou kamarádku, kterou bych mohla „otravovat" a probírat s ní mateřská témata a proto jsem si pořídila „chytré" časopisy a hltám z nich všechno, co se týká prcků, porodu, kojení, cestování s dětmi a podobně. A po přečtení všech těhto článků si stejně připadám, že mi někdo vzadu v hlavě otevřel dveře, vepředu okno, udělal průvan a já zase vím, že nic nevím. To se samé se týká návštěv různých babycenter, prodejen s dětskými potřebami a tak, kdy si v obchodě připadám jako ten největší blb, i když pořád říkám, že doma prostě ještě všechno pro prcka nemám, protože kolem věcí jen chodím a přemýšlím, jestli tohle budu potřebovat, jestli tohle mám doma napsaný ve svým seznamu a jestli vůbec někoho zajímá, jak se sakra cítím, když jsem v tomhle „světě" sama?! Ztracená, jak Alenka v říši divů bloudím regály a sleduju ostatní nastávající maminy, že na tom jsou vlastně stejně, protože i když mají mužský doprovod, tak ten za nimi chodí jako pejsek a u pokladny nakonec stejně jen vyplázne ne jazyk, ale peníze.

Někdy se opravdu cítím na všechno sama. Jsem v tomhle světě poprvé a nemám vedle sebe nikoho, kdo by mě vedl za ruku a říkal, co mám dělat. Jak se mám chovat, když mi zrovna není do zpěvu a moje emocionální rovina je někde hluboko pod bodem mrazu? Co mám dělat, když si nevím s něčím rady a čekám pomoc, byť i názor někoho, kdo by mi řekl: „Ano, to je ono. To pořídíme." nebo „Ne. To je zbytečný!". Hormony se zřejmě stěhují, hrají si na imigranty a dělají si s mým tělem, co chtějí. A tak navštěvuji aspoň stránku na facebooku, kde jsou stejně zmatené prvorodičky, ptají se stejně blbě jako já na některé věci a já už konečně začínám cítit, že mi moje sebevědomí trochu roste, protože studuju „chytré" časopisy, a dokážu některým „zoufalkám" dokonce i poradit.

Nedávno mě docela pobavilo, jak některé nastávající maminky nazývají svoje rostoucí břicha. Domečky pro miminka. Chce se mi napsat jedna americká zkratka na tři začínající dvojitým W a končící písmenem F. Copak jsme nějaký šneci? Domeček pro miminka? To už to můžu rovnou nazvat přívěsem v protisměru. Místo toho, aby to člověk tahal na zádech tak mu to překáží vepředu a ke všemu to ohrožuje provoz, protože to překáží řidiči i ve výhledu.

A to mi připomnělo jednu vtipnou historku. Předpokládám, že když nastalo léto, že mnohé z nás se snaží být krásné a začíná tak sezóna hladkých nohou. Už jste si někdy, dámy se zatím malými bříšky, holily nohy, když jste na ně neviděly? A to nemluvím o tom, že si na ně ani nedosáhnete! O výše uložených partiích ani nemluvím, protože na to už je zapotřebí minimálně vyšší technologie a odborné zdatnosti. A není to jen o holení. Ono i oblékání ponožek začíná být kaskadérským kouskem k popukání. A boty s tkaničkami? Na ty honem rychle zapomeňte, protože po několika hlubokých nádeších a úpornému potopení se až ke kotníkům, nas*aně mrsknete botama do kouta a budete chodit celý léto v ťapkách nebo v botách na suchý zip.

To, co se začíná dít večer v posteli, by mohlo leckdy připomínat vyvrženého vorvaně na pláži do kterého se brzy pustí racci, jelikož otočit se s „domečkem" z jedné strany na druhou, aniž byste obyvatele uvnitř neprobudila, je opravdu v případě diváků k popukání.

Takže nemyslete si, že jste v tom samy, ženy. Je nás víc než dost a brzy ty nájemníky z našich domečků pro nedostatek místa vystěhujeme. Krásný den všem. : -)


 

Vendula právě prožila 30. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět co se děje v tomto týdnu?

25. 6. 2015Wendyskova
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

37.týden aneb Stříhám metr

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak se nám to krátí. Ta představa, že za 14 dní se ze mě stane máma a z přítele táta, mě nenechává chvíli klidnou. S tím asi souvisí i moje potřeby mít všechno a hned uklizené, připravené a namydlené na jedničku, abych se s... Celý článek »

36. týden aneb Váha jde nahoru

KLUB TĚHULEK! VENDULA „Kolik jste přibraly, maminky? V jakém týdnu jste? Pochlubte se svými bříšky! Jste také ulítlé na nektarinky? Já jich sním za den klidně 2,5 kg.“ To vše a mnoho dalšího se řeší na jedněch stránkách, kterých jsem součástí i já... Celý článek »

35. týden aneb Není čas na hrdinství

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala návštěva porodnice a s ní spojená vstupní prohlídka. Odbyla jsem si ranní prohlídku u své doktorky, zaběhla na Jiřák vyzvednout Manducu a pak sedla na metro a frčela za přítelem na Zličín, abychom mohli... Celý článek »

33. týden aneb Což takhle svatba princi?

KLUB TĚHULEK! VENDULA 33. týden. To už snad ani není možný, jak to letí. Od té doby, co jsem na mateřské, mi připadají všechny dny stejné. Slévají se mi do jednoho dne a pomalu nevím, co bylo včera za den a to jsem doma teprve týden. Snažím se... Celý článek »

32. týden aneb Óda na déšť

KLUB TĚHULEK! VENDULA Nejsou tropy jako tropy. Třeba v Thajsku jsou vysoké teploty příjemné, když teda zrovna nejste těhotná a přes stále se zakulacující se břicho si už nevidíte ani na špičky nohou, protože je k tomu ve vzduchu ještě navíc vysoká... Celý článek »

31. týden aneb Budeme mít Otesánka?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Obřík nebo ne? Na poslední návštěvě u mé doktorky v minulém týdnu jsme odhadovaly váhu Vašíka. Pohodlně jsem si ležela, s vystrčeným pupíkem namatlaným studeným gelem, na lehátku a sledovala dění na monitoru vedle mě. Celý článek »

27. týden aneb Upíří testy OGTT

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak máme za sebou zase po dlouhé době upíří testy. Test na těhotenskou cukrovku opravdu není tak hrozný, jak se všude píše, že je to hnusná přeslazená voda, po který se musí minimálně každé druhé zvednout kyblík. Že se to do... Celý článek »

25. týden aneb René(ie), já a Vašík

KLUB TĚHULEK! VENDULA Pálení žáhy. Panebože, kdo tenhle hnus mohl vymyslet. :-/ Stává se teď mým téměř každodenním, resp. každovečerním a nočním přítelem. Fakt otravná věc a nechápu, jak někdo s tímhle může žít celý život. Celý článek »

23. týden aneb Kladno to je to město

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je rozhodnuto. Začalo mistrovství Světa v hokeji a já stále s myšlenkama, kde asi tak budu rodit, jsem se rozhodla pro kraj jednoho z největších a nejlepších hokejistů na světě – Kladno. Celý článek »

22. týden aneb začínám bloňďatět

KLUB TĚHULEK! VENDULA Začínám bloňďatět. Strašný slovo, ale naprosto vystihuje moje „myšlenkové“ rozpoložení v poslední době. Jednoduše se ze mě stává blondýna (upozornění: Autorka tímto rozhodně nechce urazit žádnou plavovlasou dámu). Všechno... Celý článek »

20. týden: A je rozhodnuto!

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden nás čekal opět ultrazvuk u mé doktorky a zároveň jsme se měli dozvědět, co se ve mně ukrývá. Je to holka nebo kluk? Podle chutí na začátku těhotenství bych podle babských rad měla čekat holčičku, ale když se... Celý článek »

19. týden aneb Agresivní úlety

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak a už se blíží půlka mého těhotenství. Ve čtvrtek budu přesně na začátku 20. týdne a čeká nás další kontrola. Tentokrát už snad budeme vědět, jestli všechny ty hadříky, co jsme nakoupili v Bangkoku v neutrálních barvách,... Celý článek »

18. týden aneb Návrat do reality

KLUB TĚHULEK! VENDULA Z krásných prosluněných pláží, palmami lemovaných pobřeží thajského zálivu, které čas od času ve stejných intervalech opláchne horké moře, městeček plných vůní a chutí, do bronzova opálených těl jsem zase zpátky v naší... Celý článek »

15. týden aneb Případ pro Chocholouška

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je tu týden, kdy se nám nezadržitelně blíží termín odletu na dovolenou. V pátek se sebereme a odletíme za teplem, kde budeme nabírat síly na další nastávající měsíce. Asi je budu potřebovat a tak odreagování a relax je teď... Celý článek »

14. týden aneb Čas změn

KLUB TĚHULEK! VENDULA V posledním týdnu se toho moc nezměnilo,....i když?! Změn je vlastně dost. Ať už se to týká trávení delšího času večer v koupelně. To je tuhle gel na celulitidu (ano, správně to je to, co chlapi nemají, protože je to hnusný),... Celý článek »

13. týden aneb Berte to s humorem

KLUB TĚHULEK! VENDULA Týdny ubíhají a nám se pomalu ale jistě blíží čas dovolené, kdy si to užijeme společně s naším malým neustále však rostoucím "teroristou" v nedaleké Asii. Myšlenky poslední dobou utíkají právě tímto směrem. Všemožné... Celý článek »

12. týden aneb upíří deníky

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala prohlídka u mé doktorky. Čekala jsem, že se bude asi jednat o něco většího než jen klasickou prohlídku, už jen z toho důvodu, že jsem musela naplnit moji kamarádku (ti, kteří čtou mé příspěvky vědí -... Celý článek »

11. týden aneb Hormonální vlnobití

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tento týden ze mě bude oficiální "těhule". Po poslední prohlídce jsem nesla sestřičce papírek s datem, kdy se mám příště zastavit, tak mě objednala, vrazila mi do ruky zkumavku na odběr moči a s úsměvem na tváři prohlásila: ... Celý článek »

Zázrak?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Věřte nebo ne, ale jsem asi ta jedna z mála šťastných, která prožívá své těhotenství bez jakýchkoliv příznaků. Celý článek »

Začátek

KLUB TĚHULEK! VENDULA Jmenuji se Vendula Doudová a je mi 32 let, ...ano, je to přesně tak, poněkud starší nastávající maminka. Bydlím v Jílovém u Prahy, kde jsme si s přítelem loni v sprnu pořídili krásný,velký, mezonetový byt. Právě teď se... Celý článek »

Naposledy navštívené