30. týden ,,Ve znamení klidu"

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tenhle týden byl opět nějakej rychlej a nic mimořádného se ani nestalo – teda až na mimořádně slunečný a teplý víkend. :o) Který jsme strávily u bazénu a byl to úžasný relax.

Překvapením ovšem pro mě bylo, že na přímém sluníčku jsem nevydržela dýl jak deset minut – naštěstí mají půjčovnu se slunečníky. :o) A druhým překvapením bylo, že když jsem si lehla na deku – tak jako to dělávám odjakživa, tak jsem přes břicho neviděla na bazén. :o)) A bylo téměř nemyslitelné vydržet takhle ležet delší dobu, takže můj drahý běžel vypůjčit i dvě lehátka. Voda byla krásně osvěžující, lidí tak akorát – prostě značka ideál. Výběr koupališť v okolí se touhle zkušeností zúžil letos pouze na jedno jediné – jinde pohodlné lehátka se slunečníky, bohužel, nepůjčují.

Následující dny pokračovaly ve znamení hýčkání sebe samé: návštěva kadeřnice, pedikúra, manikúra... Příští týden by to chtělo ještě masáž. :o) No není to těhotenství úžasné? :o)

Pálení žáhy se také někam vytratilo pro tento týden, což mi vůbec nechybí. Otoky taky nemusím řešit – a doufám, že to tak i zůstane. Jen ta únava je pořád stejná a polední „šlofíky" jsou třeba čím dál víc.

Navštívila jsem také přednášku na téma „Tišení dětí". Našla jsem si tam pár zajímavých věcí a rad. A brzy mě čeká přednáška paní MuDr. Elekové na téma „Očkování, největší objev nebo omyl medicíny". Jsem na to opravdu zvědavá. Dám Vám potom vědět, jestli to stojí za to. Příští týden nás také čeká poslední sono – už se moc těším až naši malou zase uvidím a jsem moc zvědavá jak nám povyrostla.

Přeji Vám příjemný víkend. :o)


 

Zuzana je v 30. týdnu těhotenství. Co se děje s jejím tělem?

16. 6. 2015Zuzka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 4
Obrázek uživatele Zuzka
Zuzka

Ahoj Marti,

ještě jednou moc děkuji za všechny zaslané materiály - budu studovat až se mi bude z hlavy kouřit :o) Já doufám, že se mi podaří najít nějakou ,,rozumnou" pediatričku. Máš můj obdiv, že se s tou svojí dokážeš tak vypořádat. Do mě už teď mé okolí vyloženě ,,hučí" a zásobí mě hrůzostrašnými příběhy z dětského oddělení, kde vozí děti s černým kašlem, atd. (moje sousedka je dětská sestra). Člověk chce udělat správnou věc, ale je hrozně náročné ,,nepochybovat" o svém rozhodnutí - když téměř celé mé okolí tvrdí opak :o(

Ale budu nasavat informace a bojovat :o)

Ještě jednou děkuji a přeji hodně zdaru a trpělivosti při hledání lepší pediatričky.

Zuzka

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Milá Zuzko,

Tvoje obava z hledání toho správného pediatra je na místě a je dobře, že to začínáš řešit tak brzy. My to začli řešit až těsně před narozením dcerky a protože na to nebylo dost času, "sáhli jsme vedle". Naše pediatrička se k našemu rozhodnutí nepostavila moc chápavě, každou návštěvu nás nutí změnit rozhodnutí, straší mě předpotopními názory typu jako že bych s dcerkou vůbec neměla jezdit MHD, chodit plavat ani chodit na píškoviště (plavat chodíme už rok a na pískovišti jsme skoro denně), fakt hrůza :-( Navíc při každém nachlazení radí užívat Paralen ap., samou chemii, vše hned řešit léky. Moc mě mrzí, že jsme výběru pediatra nevěnovali více času. Už několik měsíců se snažíme pediatra změnit, ale jak píšeš, všichni dobří pediatři mají plno anebo přibírají pouze novorozené děti (v tom máš trochu výhodu a naději). Nevzdávej to! Nám paní doktorka Eleková poradila asi 3 pediatry blízko našemu bydlišti (Praha Východ), ale jak už jsem psala, mají plno. Zkus se jí taky zeptat, mohu Ti na ní dát kontakt. Pošlu Ti vše do mailu.

Tak zatím ahoj, ať vše kolem těhotenství a mimča dobře probíhá :-)

Martina.

 

Obrázek uživatele Zuzka
Zuzka

Ahoj Marťo,

přednáška byla fakt nad moje očekávání. Ikdyž trvala téměř 3 hodiny a já už nevěděla jak si sednout (můj zadek trpěl :o) - hltala jsem každé její slovo. Všechno co říkala dávalo smysl - některé souvislosti byly tak jasné a prosté, ale člověk si to nějak neuměl sám dát dohromady - teď teprve všechna kolečka zapadla a já chápu :o) A hlavně mám jasno. Jen mi teda není jasné, kde najdu rozumnou pediatričku? Za jakékoliv další informace ti budu vděčná - moje adresa je gavendova.zuzana@centrum.cz

Předem ti moc děkuji

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Zuzko,

tu přednášku MuDr. Elekové Ti moooc schvaluji a také trochu závidím :-) Já mám 16ti měsíční dcerku, která není očkovaná vůbec. Nejdřve jsem jen byla rozhodnutá žádat o odklad a pak o šetrnější vakcínu, ale po té, co jsme s parnterem přečetli spoustu článků a shlédli spoustu videí (i zahraničních) jsme se rozhodli, že riziko vedlejších účinků je vyšší než riziko, že by dostala nějakou smrtelnou nemoc (které navíc dle všech těch informacích nevymýtilo očkování, ale lepší životní podmínky jako hygiena, suché bydlení, dobrá strava ap.). Tak držím palce, ať má přednáška úspěch a ať je "nás" víc :-) Dej pak vědět! Martina. PS: Kdybys měla zájem, nějaké ty nasbírané informace Ti mohu poslat...

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

39. týden "Odjezd do porodnice"

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Přesně v den, kdy jsem začínala 39. týden těhotenství mně přestaly fungovat ,,držáky“ na celých 100 procent. Už posledních pár dnů jsem měla problém dobíhat na WC – bylo to vždycky jen o fous, takže tohle odkapávání pro mě... Celý článek »

39. týden ,,Odjezd do porodnice"

Přesně v den, kdy jsem začínala 39. týden těhotenství mě přestaly fungovat ,,držáky“ na celých 100 procent. Už posledních pár dnů jsem měla problém dobíhat na wc – bylo to vždycky jen o fous, takže tohle odkapávání pro mě nebylo až takové... Celý článek »

38. týden ,,Falešné kontrakce"

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden už byl jen ve znamení čekání. Přemísťovala jsem se z postele na gauč, z gauče do bazénu na zahradě a zase zpět. Ta vedra byla nesnesitelná a já už si přála, aby se naše malá rozhodla přijít na svět co nejdřív.  Celý článek »

37. týden „Nepříjemná zkušenost“

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ V pátek mě naše malá celkem hodně vyděsila. Po dlouhé době jsem si tak hezky pospala – nechala mě spát až do deváté hodiny. Jdu na záchod a najednou jasně červená krev a ne zrovna málo. Dovedete si představit, jak jsem byla... Celý článek »

36. týden... a přišla panika

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Počátkem našeho 36. týdne jsme k aktivní přípravě na porod kromě masáží, Aniballu a čajíčků přidali ještě kapsle z Pupalky s vitaminem E a Caulophyllum (homeopatika) – které teď budu střídat po pěti dnech s Actaeou, a to až do... Celý článek »

34. týden s „čajovým rituálem“

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Náš 34. týden probíhal překvapivě v klidu. Začala jsem ho „čajovým rituálem“ – koupila jsem si směs na snadnější porod s maliníkem. Není vůbec špatný, ale v zimních měsících bych si jej určitě dokázala vychutnat daleko víc. Celý článek »

33. týden: Romantický víkend

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tak a jsme „oficiálně" na mateřské. :o) Ale jinak žádná změna nenastala. Týden nám začal vyřizováním důležitých papírů, které je třeba stihnout před porodem. Přiznání otcovství – tatínek se k nám šel přiznat dobrovolně. :o) Celý článek »

32. týden: Ve dvou se to lépe táhne

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tak a máme za sebou 32. týden. Těhotenské focení bylo super a díky panu fotografovi jsem se na chvíli zase cítila jako sexy ženská – a ne jen jako „těhulka". :o) Trvalo dvě hodiny a výsledek nás velmi potěšil. :o) Celý článek »

28. týden: Porod doma?

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden byl mezinárodním týdnem „Respektu k porodu“ a tak jsem se ho rozhodla oslavit získáním nových informací – přihlásila jsem se na dvě přednášky do místního předporodního centra.  Celý článek »

26. týden a "nemoci z těhotenství"

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ První týden domácího „vězení“ máme za sebou a je to úžasný pocit, když člověk může dělat, co chce a netlačí ho čas, nemusí se stresovat a tak. :o) (Vymezený čas na procházky nás zatím neomezuje.)  Celý článek »

25. týden a Začátek domácího ,,vězení"

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tak a je to tady. Od včera jsem oficiálně na nemocenské. Jsem teprve ve 25. týdnu a břicho neustále tvrdne i přes všechno to magnesium co do sebe láduji (v noci mě vzbudila šílená křeč v lýtku) a navíc mi bylo řečeno, že se... Celý článek »

24. týden: Z běhání je courání

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Konečně začíná být teploučko, všechno krásně kvete a já mám hned zase o něco lepší náladu. Můj drahý neustále kýchá a smrká a já jen můžu doufat, že naše malá nebude náchylná k alergiím po svém tátovi. Kdyby tomu člověk mohl... Celý článek »

23. týden: Atopici těžký život maj

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Náš týden byl opět rychlej, ale zajímavej. Jsem zvědavá, jestli mi to takhle poletí i na mateřské? V každém případě se připravuji na nějakou činnost, která by udržela můj mozek v „Turn on" pozici – nerada bych, aby koncem... Celý článek »

20. týden: Z "červíčka" je holčička :o)

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ V tomto týdnu mě čekala další pravidelná prohlídka u mého doktora, která sice dopadla dobře, ale bylo mi řečeno že mám začít silně uvažovat nad nemocenskou. Tvrdnutí břicha, o kterém jsem se tady minule zmiňovala sice už po... Celý článek »

19. týden a ,,seberozmazlování se"

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Zašla jsem si na Thajskou masáž pro těhotné. Byla to hodina a půl úžasné relaxace. Nejvíc jsem si teda užívala masáž nohou, když jsem po tom odcházela – měla jsem pocit že se snad ani nedotýkám země, ale nadnáším se. :o)... Celý článek »

18. týden: S ovocnýma čočkama

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden moje "jarní" nálada pokračuje a to i navzdory "nejarnímu" počasí venku. Dál se obklopuji čerstvými kytkami a dělám všechno pro to, abychom byli co nejvíc v pohodě. Celý článek »

17. týden ve znamení jara

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Konečně vysvitlo sluníčko. Venku je o něco tepleji a já mám chuť se obklopovat vším krásným. Nakupuji tulipány, narcisky a všechno, co mě doma může potěšit vůní a barevností. Každé ráno si při snídani pustím relaxační hudbu ... Celý článek »

15. týden nového života

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tak už je další týden za námi. Strašně mi to utíká. Nejradši bych šla na mateřskou co nejdřív, abych si to všechno mohla užít a pořádně vychutnat. Zatím mám jen pocit, že jsem neustále v poklusu a nic nestíhám... Celý článek »

14. týden o Valentýnu 14.2.

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Zdravím Vás milé dívky, holky, ženy, dámy .... Tak už i na mě přišla řada :o) (a že bylo na čase). Jmenuji se Zuzka a spadám do kategorie starších "prvorodiček" - na vánoce mi totiž bylo 34 (jo holky, není to překlep :o). Celý článek »

Naposledy navštívené