31. týden: Očkování - bezpečnost nezaručena :o(

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Oproti minulému týdnu byl tenhle super rychlý a hlavně nabitý zajímavým programem. Nejprve Vám ale musím povědět o přednášce paní MuDr. Elekové, které jsme se zúčastnili i s mým milým. Já byla šťastná, že projevil zájem se také zúčastnit – jinak bych mu musela všechno doma tlumočit. :o)

Z některých faktů o očkování byl velmi překvapený, ale to já ostatně také. Byla jsem v šoku, když jsem se dověděla, že evropská legislativa nepožaduje po výrobcích vakcín uvádět zbytkové látky z výroby – tudíž se u nás prostě neuvádějí. Vakcíny můžou obsahovat zbytky antibiotik, formaldehydu, rtuti, které i v povoleném zbytkovém množství ve vakcíně překračuje bezpečnostní limity pro kojence. V Austrálii se ovšem musí do příbalového letáku uvádět všechno – takže pokud si porovnáte náš letáček s jejich k stejné očkovací látce – budete se divit.

Můj instinkt mi dávno napovídal, že tolik očkování pro tak malinký organismus, který si teprve vytváří imunitu nemůže být bezpečný... Před asi dvěma týdny jsem se zúčastnila přednášky, kdy na jejím konci za námi přišla jistá pediatrička z Uherského Hradiště a udělala nám malou přednášku o péči kojence z lékařského hlediska – samozřejmě se okrajově dotkla i tématu očkování. Bylo nám řečeno, že není důvod očkování odkládat, až bude miminko starší, nemáme poslouchat nějaké mýty o jeho škodlivosti a na mou otázku, jestli jedna dávka s tolika očkovacími látkami naráz v tak brzkém věku nemůže miminku nějakým způsobem uškodit, mi bylo odpovězeno, že v žádném případě – protože, cituji: „V dnešní době je výroba očkovacích vakcín na takové úrovni, že se není třeba bát žádných vedlejších účinků." :o)) Jak vůbec může něco takového vypustit z pusy? Pokud se u nás nemusí vše uvádět do příbalového letáčku a co vakcíny obsahují, ví zřejmě jen výrobci sami? Jo a ještě mi řekla, že pokud si zaplatím dvě očkování, která nejsou povinná – třetí mám od ní jen za 500,-. :o)) No, nekup to.
Nebudu tady rozepisovat všechno, co jsme se dozvěděli (tolik prostoru nemám), ale pokud sami ještě váháte, jestli očkovat – či ne, vřele doporučuji přednášku paní doktorky Elekové, nebo si ji prostě dejte do googlu a počtete si. :o)

Další zajímavostí našeho týdne byla návštěva mého doktora. Vše je jak má být – naše maličká má 1,8 kg a už se nám otočila hlavičkou dolů. Většinu času je teď v klidu, ale když už se rozhodne o sobě dát vědět, pak jsou to teda rány. :o)

Já pokračuji v „užívání si" své mateřské, takže plán na příští týden:

  1. Těhotenské focení
  2. Víkendový kurz „Zrození a probuzení" (cítím se teď jak houba – pořád bych jen nasávala informace a mám chuť se učit)
  3. Grilovačka u známých

Přeji Vám báječný a slunečný týden. :o)


 

Zuzana je v 31. týdnu těhotenství. Co se děje s jejím tělem?

23. 6. 2015Zuzka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

39. týden "Odjezd do porodnice"

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Přesně v den, kdy jsem začínala 39. týden těhotenství mně přestaly fungovat ,,držáky“ na celých 100 procent. Už posledních pár dnů jsem měla problém dobíhat na WC – bylo to vždycky jen o fous, takže tohle odkapávání pro mě... Celý článek »

39. týden ,,Odjezd do porodnice"

Přesně v den, kdy jsem začínala 39. týden těhotenství mě přestaly fungovat ,,držáky“ na celých 100 procent. Už posledních pár dnů jsem měla problém dobíhat na wc – bylo to vždycky jen o fous, takže tohle odkapávání pro mě nebylo až takové... Celý článek »

38. týden ,,Falešné kontrakce"

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden už byl jen ve znamení čekání. Přemísťovala jsem se z postele na gauč, z gauče do bazénu na zahradě a zase zpět. Ta vedra byla nesnesitelná a já už si přála, aby se naše malá rozhodla přijít na svět co nejdřív.  Celý článek »

37. týden „Nepříjemná zkušenost“

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ V pátek mě naše malá celkem hodně vyděsila. Po dlouhé době jsem si tak hezky pospala – nechala mě spát až do deváté hodiny. Jdu na záchod a najednou jasně červená krev a ne zrovna málo. Dovedete si představit, jak jsem byla... Celý článek »

36. týden... a přišla panika

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Počátkem našeho 36. týdne jsme k aktivní přípravě na porod kromě masáží, Aniballu a čajíčků přidali ještě kapsle z Pupalky s vitaminem E a Caulophyllum (homeopatika) – které teď budu střídat po pěti dnech s Actaeou, a to až do... Celý článek »

34. týden s „čajovým rituálem“

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Náš 34. týden probíhal překvapivě v klidu. Začala jsem ho „čajovým rituálem“ – koupila jsem si směs na snadnější porod s maliníkem. Není vůbec špatný, ale v zimních měsících bych si jej určitě dokázala vychutnat daleko víc. Celý článek »

33. týden: Romantický víkend

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tak a jsme „oficiálně" na mateřské. :o) Ale jinak žádná změna nenastala. Týden nám začal vyřizováním důležitých papírů, které je třeba stihnout před porodem. Přiznání otcovství – tatínek se k nám šel přiznat dobrovolně. :o) Celý článek »

32. týden: Ve dvou se to lépe táhne

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tak a máme za sebou 32. týden. Těhotenské focení bylo super a díky panu fotografovi jsem se na chvíli zase cítila jako sexy ženská – a ne jen jako „těhulka". :o) Trvalo dvě hodiny a výsledek nás velmi potěšil. :o) Celý článek »

30. týden ,,Ve znamení klidu"

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tenhle týden byl opět nějakej rychlej a nic mimořádného se ani nestalo – teda až na mimořádně slunečný a teplý víkend. :o) Který jsme strávily u bazénu a byl to úžasný relax. Celý článek »

28. týden: Porod doma?

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden byl mezinárodním týdnem „Respektu k porodu“ a tak jsem se ho rozhodla oslavit získáním nových informací – přihlásila jsem se na dvě přednášky do místního předporodního centra.  Celý článek »

26. týden a "nemoci z těhotenství"

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ První týden domácího „vězení“ máme za sebou a je to úžasný pocit, když člověk může dělat, co chce a netlačí ho čas, nemusí se stresovat a tak. :o) (Vymezený čas na procházky nás zatím neomezuje.)  Celý článek »

25. týden a Začátek domácího ,,vězení"

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tak a je to tady. Od včera jsem oficiálně na nemocenské. Jsem teprve ve 25. týdnu a břicho neustále tvrdne i přes všechno to magnesium co do sebe láduji (v noci mě vzbudila šílená křeč v lýtku) a navíc mi bylo řečeno, že se... Celý článek »

24. týden: Z běhání je courání

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Konečně začíná být teploučko, všechno krásně kvete a já mám hned zase o něco lepší náladu. Můj drahý neustále kýchá a smrká a já jen můžu doufat, že naše malá nebude náchylná k alergiím po svém tátovi. Kdyby tomu člověk mohl... Celý článek »

23. týden: Atopici těžký život maj

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Náš týden byl opět rychlej, ale zajímavej. Jsem zvědavá, jestli mi to takhle poletí i na mateřské? V každém případě se připravuji na nějakou činnost, která by udržela můj mozek v „Turn on" pozici – nerada bych, aby koncem... Celý článek »

20. týden: Z "červíčka" je holčička :o)

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ V tomto týdnu mě čekala další pravidelná prohlídka u mého doktora, která sice dopadla dobře, ale bylo mi řečeno že mám začít silně uvažovat nad nemocenskou. Tvrdnutí břicha, o kterém jsem se tady minule zmiňovala sice už po... Celý článek »

19. týden a ,,seberozmazlování se"

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Zašla jsem si na Thajskou masáž pro těhotné. Byla to hodina a půl úžasné relaxace. Nejvíc jsem si teda užívala masáž nohou, když jsem po tom odcházela – měla jsem pocit že se snad ani nedotýkám země, ale nadnáším se. :o)... Celý článek »

18. týden: S ovocnýma čočkama

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden moje "jarní" nálada pokračuje a to i navzdory "nejarnímu" počasí venku. Dál se obklopuji čerstvými kytkami a dělám všechno pro to, abychom byli co nejvíc v pohodě. Celý článek »

17. týden ve znamení jara

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Konečně vysvitlo sluníčko. Venku je o něco tepleji a já mám chuť se obklopovat vším krásným. Nakupuji tulipány, narcisky a všechno, co mě doma může potěšit vůní a barevností. Každé ráno si při snídani pustím relaxační hudbu ... Celý článek »

15. týden nového života

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tak už je další týden za námi. Strašně mi to utíká. Nejradši bych šla na mateřskou co nejdřív, abych si to všechno mohla užít a pořádně vychutnat. Zatím mám jen pocit, že jsem neustále v poklusu a nic nestíhám... Celý článek »

14. týden o Valentýnu 14.2.

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Zdravím Vás milé dívky, holky, ženy, dámy .... Tak už i na mě přišla řada :o) (a že bylo na čase). Jmenuji se Zuzka a spadám do kategorie starších "prvorodiček" - na vánoce mi totiž bylo 34 (jo holky, není to překlep :o). Celý článek »

Naposledy navštívené