32. týden aneb Óda na déšť

KLUB TĚHULEK! VENDULA Nejsou tropy jako tropy. Třeba v Thajsku jsou vysoké teploty příjemné, když teda zrovna nejste těhotná a přes stále se zakulacující se břicho si už nevidíte ani na špičky nohou, protože je k tomu ve vzduchu ještě navíc vysoká vlhkost.
foto: Fotopromě.cz

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Ale to, co nás potkalo v minulých několika dnech, bylo pro těhotné vskutku oříškem. Jak řešit přehrátí, jak se nejsnadněji zchladit nebo co do sebe nalít studeného, aby po tom nepálila žáha -bublinky nebo radši bez, sladké nebo bez příchuti? Takové otázky mi lítaly hlavou celé ty horké dny.

Tiše jsem záviděla všem, které mají na zahradě svůj vlastní bazén a tak se v něm můžou rochnit celé dny a pak se jen tiše odvalí s pupíkama do stínu a padnou spokojeně na deku. Já jsem to vyřešila útěkem k našim, jelikož můj drahý muž jel s kamarádama na motorkách jejich tradiční každoroční spanilou jízdu po horách v Rakousku a Itálii. A dobře jsem udělala. Máme krásný mezonetový byt se dvěma terasami. Je prostorný, vzdušný, velký, světlý, ale v horkých letních dnech bez klimatizace, kterou nemáme, zcela nepoužitelný. Když jsem se včera po týdnu vrátila od našich, čekala mě tropická zahrada, jen ta vlhkost jaksi chyběla. Dole v obýváku bylo neskutečných 30 a nahoře v ložnici dokonce o dva stupně víc.

K tomu jsem celý den strávila v rozpálené Praze vyřizováním formalit ohledně odchodu na mateřskou, vrácením služebních věcí a chvílema jsem si připadala, jako bych končila pracovní poměr. Odpoledne nás ještě čekala schůzka s klientkou ohledně pojištění, ale to se nakonec posunulo o celé dvě hodiny, jelikož klientce vezli novou kuchyňskou linku a vzhledem k tomu, že byla objednávka psaná na ni, tak ji musela i ona převzít, jelikož jejímu partnerovi ji dodavatel prostě doma nesloží. Takže se chudák vracela přes celou Prahu a my na ní musely ještě čekat. Po celém dni v rozpáleném velkoměstě jsem měla nohy jako konve.

Jelikož bylo doma jak v horoucí peci, tak se v noci nedalo dělat nic jiného než zapnout větrák, ale zkuste usnout, když na vás někdo fouká fénem, břicho se vám vlní vedrem ze strany na stranu, žáha si žádá trochu vaší pozornosti a vy se pomalu poddáváte osudu ztraceného jedince někde v poušti hledajícího oázu? Jediné řešení včerejší noci bylo utéct o patro níž, kde byla příjemná letní teplota kolem 30-ti stupňů, roztáhnout gauč, otevřít všechna okna, udělat horký průvan a čekat s hadrem na hlavě až to přejde nebo se začít modlit, aby už konečně zapršelo.

Do toho všeho jsem se musela odkutálet do koupelny, kde jsem si namočila utěrku a omotala si ji kolem krku, namočila jsem si i ponožky a s úsměvem spokojeného idiota a s hlubokým vydechnutím a záporným válčením s levou a poté s pravou nohou zalomenou do pravého úhlu jsem se natáhla na gauč. Žáha se nenechala dlouho přemlouvat k návštěvě a řekla si, že se půjde podívat nahoru, co se děje. Takže jsem se milostivě zvedla a šla si do kuchyně pro Renie, kde jsem málem nevybrala zatáčku a v mokrých ponožkách sebou sekla na dlažbu. Zachránila mě lednice, o kterou jsem se zachytila a když už jsem jí poctila svojí návštěvou, tak jsem z ní v jednu ráno vytáhla chlazené mlíko a dopřála si velkou sklenici chladivého moku.

Čas utíkal pomalu, vlekl se a já kontrolovala meteoradar každou půlhodinu a přivolávala déšť. Očima jsem hypnotizovala jakoukoliv pozitivní změnu a po jedné hodině jsem se konečně dočkala té rajské hudby, kdy začaly kapky konečně klapat o střešní okna. Přihnala se bouřka, déšť sílil a tak jsem se nechala spokojeně unášet tóny letní bouřky a když bylo po všem zase jsem otevřela všechny okna i dveře a udělala příjemný průvan, ale to už byly tři hodiny ráno.

Doufám, že jste vedra všechny přežily ve zdraví jako my a že tohle léto by takové teploty už přinést nemuselo. A kdyby? Budu zase za nás všechny v noci sedět u meteoradaru, pít studené mlíko, mít hadr kolem krku a mokré ponožky na nohou a přivolávat nám déšť.


 

Vendula právě prožila 32. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět co se děje v tomto týdnu?

9. 7. 2015Wendyskova
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

37.týden aneb Stříhám metr

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak se nám to krátí. Ta představa, že za 14 dní se ze mě stane máma a z přítele táta, mě nenechává chvíli klidnou. S tím asi souvisí i moje potřeby mít všechno a hned uklizené, připravené a namydlené na jedničku, abych se s... Celý článek »

36. týden aneb Váha jde nahoru

KLUB TĚHULEK! VENDULA „Kolik jste přibraly, maminky? V jakém týdnu jste? Pochlubte se svými bříšky! Jste také ulítlé na nektarinky? Já jich sním za den klidně 2,5 kg.“ To vše a mnoho dalšího se řeší na jedněch stránkách, kterých jsem součástí i já... Celý článek »

35. týden aneb Není čas na hrdinství

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala návštěva porodnice a s ní spojená vstupní prohlídka. Odbyla jsem si ranní prohlídku u své doktorky, zaběhla na Jiřák vyzvednout Manducu a pak sedla na metro a frčela za přítelem na Zličín, abychom mohli... Celý článek »

33. týden aneb Což takhle svatba princi?

KLUB TĚHULEK! VENDULA 33. týden. To už snad ani není možný, jak to letí. Od té doby, co jsem na mateřské, mi připadají všechny dny stejné. Slévají se mi do jednoho dne a pomalu nevím, co bylo včera za den a to jsem doma teprve týden. Snažím se... Celý článek »

31. týden aneb Budeme mít Otesánka?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Obřík nebo ne? Na poslední návštěvě u mé doktorky v minulém týdnu jsme odhadovaly váhu Vašíka. Pohodlně jsem si ležela, s vystrčeným pupíkem namatlaným studeným gelem, na lehátku a sledovala dění na monitoru vedle mě. Celý článek »

30. týden aneb Domeček pro miminka

KLUB TĚHULEK! VENDULA Není to tak dávno, co jsme seděly s mojí nejlepší kamarádkou z dětství v baru a navzájem jsme si stěžovaly, jak to je nespravedlivé, že téměř celé naše dívčí osazenstvo ze základní školy už má děti a my furt nic. Jak je... Celý článek »

27. týden aneb Upíří testy OGTT

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak máme za sebou zase po dlouhé době upíří testy. Test na těhotenskou cukrovku opravdu není tak hrozný, jak se všude píše, že je to hnusná přeslazená voda, po který se musí minimálně každé druhé zvednout kyblík. Že se to do... Celý článek »

25. týden aneb René(ie), já a Vašík

KLUB TĚHULEK! VENDULA Pálení žáhy. Panebože, kdo tenhle hnus mohl vymyslet. :-/ Stává se teď mým téměř každodenním, resp. každovečerním a nočním přítelem. Fakt otravná věc a nechápu, jak někdo s tímhle může žít celý život. Celý článek »

23. týden aneb Kladno to je to město

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je rozhodnuto. Začalo mistrovství Světa v hokeji a já stále s myšlenkama, kde asi tak budu rodit, jsem se rozhodla pro kraj jednoho z největších a nejlepších hokejistů na světě – Kladno. Celý článek »

22. týden aneb začínám bloňďatět

KLUB TĚHULEK! VENDULA Začínám bloňďatět. Strašný slovo, ale naprosto vystihuje moje „myšlenkové“ rozpoložení v poslední době. Jednoduše se ze mě stává blondýna (upozornění: Autorka tímto rozhodně nechce urazit žádnou plavovlasou dámu). Všechno... Celý článek »

20. týden: A je rozhodnuto!

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden nás čekal opět ultrazvuk u mé doktorky a zároveň jsme se měli dozvědět, co se ve mně ukrývá. Je to holka nebo kluk? Podle chutí na začátku těhotenství bych podle babských rad měla čekat holčičku, ale když se... Celý článek »

19. týden aneb Agresivní úlety

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak a už se blíží půlka mého těhotenství. Ve čtvrtek budu přesně na začátku 20. týdne a čeká nás další kontrola. Tentokrát už snad budeme vědět, jestli všechny ty hadříky, co jsme nakoupili v Bangkoku v neutrálních barvách,... Celý článek »

18. týden aneb Návrat do reality

KLUB TĚHULEK! VENDULA Z krásných prosluněných pláží, palmami lemovaných pobřeží thajského zálivu, které čas od času ve stejných intervalech opláchne horké moře, městeček plných vůní a chutí, do bronzova opálených těl jsem zase zpátky v naší... Celý článek »

15. týden aneb Případ pro Chocholouška

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je tu týden, kdy se nám nezadržitelně blíží termín odletu na dovolenou. V pátek se sebereme a odletíme za teplem, kde budeme nabírat síly na další nastávající měsíce. Asi je budu potřebovat a tak odreagování a relax je teď... Celý článek »

14. týden aneb Čas změn

KLUB TĚHULEK! VENDULA V posledním týdnu se toho moc nezměnilo,....i když?! Změn je vlastně dost. Ať už se to týká trávení delšího času večer v koupelně. To je tuhle gel na celulitidu (ano, správně to je to, co chlapi nemají, protože je to hnusný),... Celý článek »

13. týden aneb Berte to s humorem

KLUB TĚHULEK! VENDULA Týdny ubíhají a nám se pomalu ale jistě blíží čas dovolené, kdy si to užijeme společně s naším malým neustále však rostoucím "teroristou" v nedaleké Asii. Myšlenky poslední dobou utíkají právě tímto směrem. Všemožné... Celý článek »

12. týden aneb upíří deníky

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala prohlídka u mé doktorky. Čekala jsem, že se bude asi jednat o něco většího než jen klasickou prohlídku, už jen z toho důvodu, že jsem musela naplnit moji kamarádku (ti, kteří čtou mé příspěvky vědí -... Celý článek »

11. týden aneb Hormonální vlnobití

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tento týden ze mě bude oficiální "těhule". Po poslední prohlídce jsem nesla sestřičce papírek s datem, kdy se mám příště zastavit, tak mě objednala, vrazila mi do ruky zkumavku na odběr moči a s úsměvem na tváři prohlásila: ... Celý článek »

Zázrak?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Věřte nebo ne, ale jsem asi ta jedna z mála šťastných, která prožívá své těhotenství bez jakýchkoliv příznaků. Celý článek »

Začátek

KLUB TĚHULEK! VENDULA Jmenuji se Vendula Doudová a je mi 32 let, ...ano, je to přesně tak, poněkud starší nastávající maminka. Bydlím v Jílovém u Prahy, kde jsme si s přítelem loni v sprnu pořídili krásný,velký, mezonetový byt. Právě teď se... Celý článek »

Naposledy navštívené