32. týden – Nástup na studia

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je pondělí a mě čeká první školní den. I když na vysoké škole, ale po těch letech právě dnes usedám znovu do lavic a nabývám právoplatné pozice student. Navíc zcela dobrovolně.

Jelikož v naší třídě nemáme klimatizaci, je to úmorné sedět nejméně 8 hodin v místnosti, ve které se nehne vzduch. Již první hodinu se výborně uvedeme. Já a moje kolegyně z práce totiž přicházíme pozdě a ihned dostáváme kárání od naší třídní profesorky. Těhotenské bříško neschovám, tak budu doufat, že si mě nezapamatuje. Červené až za ušima pokorně usedáme mezi další spolužačky a ani nemukneme.

Celý týden pilně naslouchám vyučujícím a přemýšlím, jak ty zkoušky z tak obsáhlého učiva vlastně zvládnu. Motivace mě ale neopouští ani po tom, co nám lékař přednášející jeden z odborných předmětů oznámí termín jeho zkoušky, která vychází na můj termín porodu a dává mi jasně najevo, že já se dala na studia a je to jen můj boj. Sotva zatlačím slzy a svádím to na svůj stav, kdy se mnohdy cítím přecitlivělá a brečím kolikrát kvůli blbostem.

Napadá mě: Bude Oliverek hodný? Nebudu moc unavená? Stihnu se věnovat Oliverkovi, příteli, učit se a starat o domácnost? I po těchto myšlenkách nás to s Oliverkem neodradí. Je to můj společník, který starosti i radosti prožívá se mnou. Oliverek má se mnou naštěstí soucit a celý týden se chová vzorně. Protože už vše vnímá, děláme si s holkama srandu, že by z něj mohl být fyzik, chemik nebo lékař. Kdyby mi tak pomohl i dostat to učivo do hlavy.  

Večer je určitě rád, že si máma po celém dni lehne a on se může konečně protáhnout. Jsem si vědoma, že když sedím v lavici tolik hodin s krátkými přestávkami, trvajícími sotva 10 minut, tak mu moc nepomáhám. Odpočítávám konec týdne a slibuji mu, že zase najedeme na náš běžný režim, kdy jsem zvyklá během dne odpočívat. Škola nás sice nemine, ale jednou za 14 dní. Věřím, že to zvládneme. Vždyť právě Oliverek, přítel, rodina a nejbližší kamarádi mi dodávají sílu a odhodlání něco dokázat dál, být v něčem lepší, chytřejší a vzdělanější. Naší večerní náplní už nebudou pohádky, ale zákon termodynamiky, metabolismus bílkovin nebo anatomie.

Nastává víkend a já mám v plánu vyrazit do města a odměnit se za celý týden nějakým pěkným dárkem. Samozřejmě dopadnu tak jako při většině těchto plánovaných akcí, nakoupím hlavně pro ostatní a sobě nic. Alespoň výborný oběd jsem si dopřála.

Příští týden nás čeká s Oliverkem kontrola u gynekoložky a velký ultrazvuk. Zase se dozvím, kolik váží, měří a jak se mu daří. Podle odhadu už by mohl mít něco kolem 2 kg a poznám to i na sobě. Bříško se zvětšuje a moje váha jde také nahoru. Za chvíli bude i čas, připravit si tašku do porodnice. Kdyby náhodou. Jak ji tam v rohu uvidím stát, půjde už opravdu do tuhého. Ale my se s tím všichni tři popereme. I tu bolest, ze které mám takový strach, zvládneme. Pro ten pocit, kdy ho poprvé budu mít v náručí a konečně se na sebe podíváme z očí do očí, by člověk obětoval cokoli.


Bára právě prožila 32. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

19. 9. 2016Barča
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Barča
Barča

Terezo, děkuji za podporu.Uvidíme, jak to všechno dáme s Oliverkem dohromady.Zatím 

mě odhodlání neopouští.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Milá Baro, 

Na jednu stranu závidím, že zvládáte se zaměstnávat i jinak než jen dětmi a těhotenstvím, na druhou stranu si to ale vůbec nedokážu představit, že bych to zvládla.  

Přeju hodně sil a odhodlání zvládat jak miminko, tak studium.

Tereza 

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Miminko & Mimino

BÁŘINO MATEŘSTVÍ 4 měsíce... Připadá mi, jako by ten čas najednou nabral dvojité obrátky. Zda se mi to nebo ty děti opravdu rostou před očima? Poslední dobou se každý den dlouze dívám na našeho chlapečka a říkám si, jestli je opravdu možné, že... Celý článek »

V hlavní roli Oliverek

BÁŘINO MATEŘSTVÍ Opět se hlásíme s Oliverkem. Po delší odmlce, celkem 6 týdenní, kdy jsem byla značně v časovém presu a bohužel na psaní mého oblíbeného blogu nějak nebyl čas. Navíc mi ani do hlavy nešly žádné myšlenky. Má pozornost se plně... Celý článek »

Konec šestinedělí

BÁŘINO MATEŘSTVÍ Přesně tak. Moje šestinedělí je u konce a Oliverek přechází do svého druhého měsíce života. Vše se zdá se uklidnilo. Stačilo jen vzít věci z jiného úhlu pohledu. Už jsem pochopila, že nikdo nechce, abych byla nadčlověk a dělala... Celý článek »

Laktační krize

BÁŘINO MATEŘSTVÍ Měsíc. Měsíc štěstí, radosti, ale i slziček spolu s nedostatkem spánku a pocitem, co dělat dřív. Tak bych charakterizovala náš život v posledních dnech.  Celý článek »

Nový člen rodiny

BÁŘINO MATEŘSTVÍ Už uběhlo téměř 14 dní, co jsme se rozrostli ze dvou na tři. Naše životy se od základu změnily a vše se točí hlavně kolem našeho chlapečka Oliverka. Hlavně, aby on byl spokojený.  Celý článek »

36. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Plynule navazuji na minulý blog, kdy jsme se s Oliverkem ocitli poprvé v nemocnici. Nebylo to zatím z důvodu porodu, ale trošku se nám těhotenství zkomplikovalo.  Celý článek »

35. týden – První přijetí do nemocnice

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Říkala jsem si, co pořád psát a o co se podělit, aby to ještě bylo pro vás, moje čtenáře zajímavé. 2 týdny utekly jako voda. Ze začátku tyto dny vypadaly klidně, pohodově a bezproblémově, ale jak je vidět, děti, i když ty... Celý článek »

33. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je tu další týden a tím pádem za námi i pravidelná měsíční kontrola u gynekoložky spolu s velkým ultrazvukem.  Celý článek »

Kouzlo 3D – 29. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je tu zase další týden a já přidávám svůj další blog. Léto u konce, Oliverek je o týden starší a ostatně já také. Oslavila jsem svoje 32 narozeniny. Tedy zatím jen s přítelem ve dvou, pořádná oslava s rodinou mě čeká tento týden... Celý článek »

Z druhého do třetího – 28. g.t.

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Celý půlrok se člověk těší na dovolenou a když je tam, aby se pomalu chystal domů. 12 dní jsme letos strávili na jihu Chorvatska ve městě Gradac. Jen já a můj přítel. Naposledy, než budeme úplná rodina. Sice nebudeme mít stejná... Celý článek »

26. týden: Plánovaná dovolená

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je pátek a já sedím v čekárně u laboratoře, kde mi právě odebrali krev na hladinu cukru. Po 12 hodinách hladovění, se začíná žaludek už ozývat a už bych si i něco dala. Ale nemůžu. Podle prvního výsledku dostanu k vypití sladký... Celý článek »

25. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Šestý měsíc. Už 6. měsíců nosím v sobě nový život. Našeho malého Oliverka. Je za mnou další pravidelná měsíční kontrola u gynekoložky. Vše je v pořádku u mě i u malého. Jen jsem přidala ke svým vitamínovým doplňkům šumivé... Celý článek »

Čekající kamarádi

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden jsme pojali spíše pracovně. Sice bylo venku moc pěkně, vyzývalo to na nějakou vycházku, ale my věnovali veškerý volný čas tvorbě budoucího pokojíčku pro našeho Oliverka.  Celý článek »

Z volna do práce

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ V tomto blogu bych chtěla povyprávět, jak jsem si předchozí týden užila, co mě potěšilo, naplnilo, ale i překvapilo. Ze začátku týdne jsem strávila 3 dny s kamarádkou v Třebíči.  Celý článek »

Osud je osud

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Týden se s týdnem sešel a já jsem ve svém těhotenství o nějaký čas starší. Jelikož nám gynekoložka posunula termín podle ultrazvuku o 3 dny dříve, blížíme se ke 22. týdnu. Celý článek »

Být mámou nebo studovat?

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Už je to několik let, co jsem maturovala. Člověk byl mladý, na prahu dospívání a neuvědomoval si, snad i nepřipouštěl, že by maturitní zkouška dopadla jinak než dobře. V dalším studiu na Vyšší odborné škole už šlo do tuhého,... Celý článek »

Jde se na nákupy

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ V sobotu jsem poprvé vyrazila s maminkou svého přítele na nákupy pro Oliverka. Jelikož čekáme první miminko, žádné oblečení ani ostatní potřebné věci pro něj nemáme. Celý článek »

Čteme pohádky

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Koncert je za mnou, teda za námi. Byl krásný, chvilkami jsem se vrátila do dob mého mládí, tj. do doby před 13 lety, kdy jsem na skupinu Team tančila ploužáky na mých prvních diskotékách s tehdy první láskou, která nedopadla. Celý článek »

Je to chlapeček

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je středa. Právě jedu od svojí gynekoložky a cítím se skvěle. Přesedám na autobus směrem k domovu a znovu musím vytáhnout fotku našeho malého pokladu. Že mi někdo jiný kouká přes rameno, mi nevadí.  Celý článek »

První pohyby

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ 15. týden byl obohacující jak ve smyslu získání užitečných informací, tak i v objevení milých pocitů v souvislosti s mým těhotenstvím. Celý článek »

Týden plný odpočinku

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Blížící se 15. týden mého těhotenství, byl pro mě plný odpočinku. Času a možnosti nejen dohnat spánkový deficit, který mám již od začátku těhotenství a zřejmě bude přetrvávat ještě dlouho, ale i nad vším popřemýšlet, co a jak... Celý článek »

Z prvního do druhého

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Z horšího do hrozného, z ničeho po něco velkého, od slz zklamání po slzy radosti. Takhle nějak bych popsala svoje pocity – totální zmatek, strach, překvapení a radost. Celý článek »

Naposledy navštívené