33. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je tu další týden a tím pádem za námi i pravidelná měsíční kontrola u gynekoložky spolu s velkým ultrazvukem.

Byl to fajn pocit znovu zase vidět Oliverka na té velké obrazovce, jak se pohybuje, ťuká mu srdíčko a celkově se mění. Už jeho obrázky ale nebyly tak zřetelné, jako když byl menší a mladší. Protože už zabírá téměř celý prostor, šlo rozeznat jen hlavičku, tělíčko, páteř, nožičky a placentu.

Lékařka si ho celého poměřila. Už je z něho velký chlapík. Váží odhadem 2200g. Polohu má stále stejnou. Je hlavičkou dolů a pěkně nachystaný přijít na svět. Určitě se už neotočí. Když jsem ho viděla, opravdu by musel vynaložit hodně sil, aby se přetočil jinak. Má tam místa akorát.

Celkově jsem ráda, že ode mě dostává vše co potřebuje, aby ještě za těch pár týdnů stihl povyrůst. Termín nám zůstává stále na začátek listopadu. Akorát má chudáček málo plodové vody, tak mi bylo doporučeno přijímat více tekutin. Měla by se mu tím dotvořit. Snažím se tedy toto doporučení poctivě dodržovat.

Pravidelné odběry krve nám dopadly také dobře. Jelikož jsem si na výsledky měla volat až druhý den, měla jsem obavy, aby byly v pořádku. Strach se projevil i v mém nočním spánku, kdy od brzkých ranních hodin prostě nešlo zamhouřit oka. Nevyspalost se projevila i druhý den, kdy mi bylo i divně od žaludku. Prostě nervy pracovaly sice neoprávněně, ale pracovaly.

Zbytek týdne pro mě byl studíjní jak doma, tak i ve škole, kam nyní chodíme už jen 1x za 14 dní. Doma si pomalu začínám pročítat učivo, které bylo za tu dobu probráno. Je ho hodně. Opravdu samostudium a zkouškové období bude ještě hodně zajímavé. Jsem zvědavá, jak mi to mezi krmením a přebalováním Oliverka poleze do hlavy. Snad ho nebude moc trápit bříško, abych měla alespoň chvilku během dne k učení vůbec sednout.

Víkend jsme pojali výletně a to návštěvou příbuzných v Ostravě. Byl to příjemně strávený čas v kruhu rodiny a prostředí, které se za tu dobu hodně změnilo. Dostali jsme pro Oliverka i něco do výbavičky. Ten se ale bude mít. V neděli večer nás pak čekal návrat domů.

Září se pomalu přehoupne v říjen. Poslední měsíc, kdy bude Oliverek mojí součástí. Už je to jiné než na začátku. Občas mi otékají nohy, když dlouho stojím, tlačí mě žaludek a cítím se tak nějak veliká. Říká se, že poslední měsíc je nejhorší. I když mám celé těhotenství moc krásné, dá se říct bezproblémové, konec máme asi všechny maminky stejný. Všechny se těšíme, až ten velký pupík nebude a zase se budeme moci normálně najíst, ohnout nebo usnout ve svojí oblíbené poloze s pohledem, jak vedle spojeně spinká i to naše bezbranné deťátko.


Bára právě prožila 33. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

27. 9. 2016Barča
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Miminko & Mimino

BÁŘINO MATEŘSTVÍ 4 měsíce... Připadá mi, jako by ten čas najednou nabral dvojité obrátky. Zda se mi to nebo ty děti opravdu rostou před očima? Poslední dobou se každý den dlouze dívám na našeho chlapečka a říkám si, jestli je opravdu možné, že... Celý článek »

V hlavní roli Oliverek

BÁŘINO MATEŘSTVÍ Opět se hlásíme s Oliverkem. Po delší odmlce, celkem 6 týdenní, kdy jsem byla značně v časovém presu a bohužel na psaní mého oblíbeného blogu nějak nebyl čas. Navíc mi ani do hlavy nešly žádné myšlenky. Má pozornost se plně... Celý článek »

Konec šestinedělí

BÁŘINO MATEŘSTVÍ Přesně tak. Moje šestinedělí je u konce a Oliverek přechází do svého druhého měsíce života. Vše se zdá se uklidnilo. Stačilo jen vzít věci z jiného úhlu pohledu. Už jsem pochopila, že nikdo nechce, abych byla nadčlověk a dělala... Celý článek »

Laktační krize

BÁŘINO MATEŘSTVÍ Měsíc. Měsíc štěstí, radosti, ale i slziček spolu s nedostatkem spánku a pocitem, co dělat dřív. Tak bych charakterizovala náš život v posledních dnech.  Celý článek »

Nový člen rodiny

BÁŘINO MATEŘSTVÍ Už uběhlo téměř 14 dní, co jsme se rozrostli ze dvou na tři. Naše životy se od základu změnily a vše se točí hlavně kolem našeho chlapečka Oliverka. Hlavně, aby on byl spokojený.  Celý článek »

36. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Plynule navazuji na minulý blog, kdy jsme se s Oliverkem ocitli poprvé v nemocnici. Nebylo to zatím z důvodu porodu, ale trošku se nám těhotenství zkomplikovalo.  Celý článek »

35. týden – První přijetí do nemocnice

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Říkala jsem si, co pořád psát a o co se podělit, aby to ještě bylo pro vás, moje čtenáře zajímavé. 2 týdny utekly jako voda. Ze začátku tyto dny vypadaly klidně, pohodově a bezproblémově, ale jak je vidět, děti, i když ty... Celý článek »

32. týden – Nástup na studia

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je pondělí a mě čeká první školní den. I když na vysoké škole, ale po těch letech právě dnes usedám znovu do lavic a nabývám právoplatné pozice student. Navíc zcela dobrovolně.  Celý článek »

Kouzlo 3D – 29. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je tu zase další týden a já přidávám svůj další blog. Léto u konce, Oliverek je o týden starší a ostatně já také. Oslavila jsem svoje 32 narozeniny. Tedy zatím jen s přítelem ve dvou, pořádná oslava s rodinou mě čeká tento týden... Celý článek »

Z druhého do třetího – 28. g.t.

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Celý půlrok se člověk těší na dovolenou a když je tam, aby se pomalu chystal domů. 12 dní jsme letos strávili na jihu Chorvatska ve městě Gradac. Jen já a můj přítel. Naposledy, než budeme úplná rodina. Sice nebudeme mít stejná... Celý článek »

26. týden: Plánovaná dovolená

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je pátek a já sedím v čekárně u laboratoře, kde mi právě odebrali krev na hladinu cukru. Po 12 hodinách hladovění, se začíná žaludek už ozývat a už bych si i něco dala. Ale nemůžu. Podle prvního výsledku dostanu k vypití sladký... Celý článek »

25. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Šestý měsíc. Už 6. měsíců nosím v sobě nový život. Našeho malého Oliverka. Je za mnou další pravidelná měsíční kontrola u gynekoložky. Vše je v pořádku u mě i u malého. Jen jsem přidala ke svým vitamínovým doplňkům šumivé... Celý článek »

Čekající kamarádi

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden jsme pojali spíše pracovně. Sice bylo venku moc pěkně, vyzývalo to na nějakou vycházku, ale my věnovali veškerý volný čas tvorbě budoucího pokojíčku pro našeho Oliverka.  Celý článek »

Z volna do práce

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ V tomto blogu bych chtěla povyprávět, jak jsem si předchozí týden užila, co mě potěšilo, naplnilo, ale i překvapilo. Ze začátku týdne jsem strávila 3 dny s kamarádkou v Třebíči.  Celý článek »

Osud je osud

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Týden se s týdnem sešel a já jsem ve svém těhotenství o nějaký čas starší. Jelikož nám gynekoložka posunula termín podle ultrazvuku o 3 dny dříve, blížíme se ke 22. týdnu. Celý článek »

Být mámou nebo studovat?

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Už je to několik let, co jsem maturovala. Člověk byl mladý, na prahu dospívání a neuvědomoval si, snad i nepřipouštěl, že by maturitní zkouška dopadla jinak než dobře. V dalším studiu na Vyšší odborné škole už šlo do tuhého,... Celý článek »

Jde se na nákupy

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ V sobotu jsem poprvé vyrazila s maminkou svého přítele na nákupy pro Oliverka. Jelikož čekáme první miminko, žádné oblečení ani ostatní potřebné věci pro něj nemáme. Celý článek »

Čteme pohádky

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Koncert je za mnou, teda za námi. Byl krásný, chvilkami jsem se vrátila do dob mého mládí, tj. do doby před 13 lety, kdy jsem na skupinu Team tančila ploužáky na mých prvních diskotékách s tehdy první láskou, která nedopadla. Celý článek »

Je to chlapeček

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je středa. Právě jedu od svojí gynekoložky a cítím se skvěle. Přesedám na autobus směrem k domovu a znovu musím vytáhnout fotku našeho malého pokladu. Že mi někdo jiný kouká přes rameno, mi nevadí.  Celý článek »

První pohyby

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ 15. týden byl obohacující jak ve smyslu získání užitečných informací, tak i v objevení milých pocitů v souvislosti s mým těhotenstvím. Celý článek »

Týden plný odpočinku

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Blížící se 15. týden mého těhotenství, byl pro mě plný odpočinku. Času a možnosti nejen dohnat spánkový deficit, který mám již od začátku těhotenství a zřejmě bude přetrvávat ještě dlouho, ale i nad vším popřemýšlet, co a jak... Celý článek »

Z prvního do druhého

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Z horšího do hrozného, z ničeho po něco velkého, od slz zklamání po slzy radosti. Takhle nějak bych popsala svoje pocity – totální zmatek, strach, překvapení a radost. Celý článek »

Naposledy navštívené