33. týden aneb Což takhle svatba princi?

KLUB TĚHULEK! VENDULA 33. týden. To už snad ani není možný, jak to letí. Od té doby, co jsem na mateřské, mi připadají všechny dny stejné. Slévají se mi do jednoho dne a pomalu nevím, co bylo včera za den a to jsem doma teprve týden. Snažím se zabavit uklízením, žehlením, přípravou věcí pro prcka a doobjednávání všeho možného, co mi ještě chybí. Ale co si budeme nalhávat s tím melounem vepředu, kterej se den ode dne zvětšuje a nabírá rozměry i váhu medicimbálu, to jaksi moc dobře nejde.
foto: Fotopromě.cz

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Zvednout něco ze země, zavázat si klasickým způsobem tkaničky nebo se ze země zvednout, začíná být docela groteskní situací. U jakékoliv činnosti se zadýchám, musím si odpočinout a najednou zjistím, že nemám ponětí o čase a z odpočinku se stane hodinka nebo dvě, kdy zavřu oči a jednoduše, pomalu na lusknutí prstů, usnu jak Šípková Růža. Se spaním vůbec problém nemám. Kde jsou ale ty časy, kdy jsem vydržela spát do devíti hodin. Posledních pár týdnů se budím pravidelně kolem sedmé až půl osmé a když to někdy natáhnu do osmi, jsem za to ráda, protože večer aspoň neusínám u Večerníčku.

Prcek je kolegiální a drží se mnou basu. Když spím, spí taky. Někdy se ovšem stane, že ho napadne si ve čtyři hodiny ráno hrát s mým močovým měchýřem a patičkou zkoumat žebra, podžebří a dutinu břišní ze všech stran. Taky otáčecí manévry mu jdou na jedničku. Ten až bude mít někdy řidičák, tak bude umět bravurně couvat a otáčet se. To si tak ležíte na zádech a najednou se vám ztratí půlka břicha a ta druhá se dvojnásobně zvedne. Říkám tomu odborně vlnobití, někdy to ovšem připomíná až mexickou vlnu. Vlní se mi při tom břicho a prcek bije všemi možnými a dostupnými prostředky do mýho břicha. Aspoň vím, že ho mám. Často se mu stává, že dostane škytavku a to už lepší cítit jeho normální pohyby, než ťukání na stejném místě ve stejném intervalu. Chudák holčička na Rallye Bohemia z toho měla málem šok.

O víkendu jsme totiž byli přímými účastníky Rallye. Vašík si holt musí zvykat i na zvuky, které zatím nezná, přeci jen to bude kluk, takže ho auta, budou samozřejmě zajímat - jelikož tatínek už má dávno rozhodnuto o tom, že když on je fanoušek mnoha koňských sil, tak přeci je nad slunce jasný, že syn bude mít tyhle geny po něm. Rallye baví i mě a tak jsme se sešli - celá moje rodina a my tři s přítelem - na chalupě a celou sobotu jsme strávili sledováním rychlých aut, dovedností, ale i občasné nešikovnosti jejich řidičů. Vzhledem k tomu, že kluci měli dobrej nápad a zabrali místa k sezení hned před páskou čtyřmi židlemi, měli jsme dokonalý výhled. Za námi už všichni jen stáli a stála tam právě i ta výše zmiňovaná holčička a to přímo za mojí židlí a nemohla spustit oči z mého neustále se vlnícího břicha. Chvílema mi připadala jako zhypnotizovaná a že jí každou chvilkou vypadne ta její dětská sanička.

Víkend završila dobrou zprávou moje kamarádka, o které jsem už psala v některém z mých minulých blogů (jen pro shrnutí: je o 2 měsíce míň těhotná než já), že jí ten její, se kterým bude v srnu tohoto roku přesně rok, požádal o ruku. A tím mi začal kolotoč myšlenek. Tohle mi jen potvrdilo, že ne všichni chlapi jsou stejní. Takže já jsem jí předběhla s mým těhotenstvím, ale ona mě teď předběhne se svatbou? Ona přivede dítě dle jejích slov do úplné rodiny. Nenazývala bych to až takhle staroškolsky, jen se budou jednoduše jmenovat všichni stejně. To jste měly vidět, milé dámy, reakci mého drahého, když jsem mu řekla, že pokud si neoběhá příslušné úřady, tak se může stát, že se kluk bude jmenovat po mně. Jelikož jsem si po rozvodu nevrátila svoje příjmení zpátky, tak by se jmenovalo naše dítě po mém exmanželovi. To byl panečku oheň na střeše.

Někdy mi přijde, že chlapi trpí nedostatkem emapatie. A jak se asi budu cítit já, ty chytrej, když se můj syn bude jmenovat jako ty a jediná já budu tou šedou eminencí v pozadí a s jiným příjmením? Mám víc času na přemýšlení a tak se myšlenky bezmyšlenkovitě točí kolem toho, jak je možný, že si chlap vezme ženskou po krátké době vztahu, aniž by se pořádně znali a věděli, co od sebe mohou očekávat. A naopak, když jsou spolu tolik let a ví, co od sebe mohou očekávat, přijde do "tuhýho"a on se najednou chová jakože nic?! Asi na tom opravdu něco bude, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše.

Takže pokud to tak některá z vás máte podobně jako já, moc se v tom nepitvejte, ono se tím stejně nic nevyřeší a pokud to toho vašeho netrkne samo od sebe, tak budeme muset holt vzít osud do našich rukou a otočit si pro jednou role a tu žádost učinit samy. (Upřímně: líp se to píše, než činí - a vůbec je spousty "aktivit", kterých by se měl v prvé řadě zhostit právě chlap)... a tak toho svýho podporujte, ať doma máte lva a ne polštářového kocoura.

Krásný a konečně po dlouhé době chladný den. Vaše Vendula


Vendula právě prožila 33. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět co se děje v tomto týdnu?

16. 7. 2015Wendyskova
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

37.týden aneb Stříhám metr

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak se nám to krátí. Ta představa, že za 14 dní se ze mě stane máma a z přítele táta, mě nenechává chvíli klidnou. S tím asi souvisí i moje potřeby mít všechno a hned uklizené, připravené a namydlené na jedničku, abych se s... Celý článek »

36. týden aneb Váha jde nahoru

KLUB TĚHULEK! VENDULA „Kolik jste přibraly, maminky? V jakém týdnu jste? Pochlubte se svými bříšky! Jste také ulítlé na nektarinky? Já jich sním za den klidně 2,5 kg.“ To vše a mnoho dalšího se řeší na jedněch stránkách, kterých jsem součástí i já... Celý článek »

35. týden aneb Není čas na hrdinství

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala návštěva porodnice a s ní spojená vstupní prohlídka. Odbyla jsem si ranní prohlídku u své doktorky, zaběhla na Jiřák vyzvednout Manducu a pak sedla na metro a frčela za přítelem na Zličín, abychom mohli... Celý článek »

32. týden aneb Óda na déšť

KLUB TĚHULEK! VENDULA Nejsou tropy jako tropy. Třeba v Thajsku jsou vysoké teploty příjemné, když teda zrovna nejste těhotná a přes stále se zakulacující se břicho si už nevidíte ani na špičky nohou, protože je k tomu ve vzduchu ještě navíc vysoká... Celý článek »

31. týden aneb Budeme mít Otesánka?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Obřík nebo ne? Na poslední návštěvě u mé doktorky v minulém týdnu jsme odhadovaly váhu Vašíka. Pohodlně jsem si ležela, s vystrčeným pupíkem namatlaným studeným gelem, na lehátku a sledovala dění na monitoru vedle mě. Celý článek »

30. týden aneb Domeček pro miminka

KLUB TĚHULEK! VENDULA Není to tak dávno, co jsme seděly s mojí nejlepší kamarádkou z dětství v baru a navzájem jsme si stěžovaly, jak to je nespravedlivé, že téměř celé naše dívčí osazenstvo ze základní školy už má děti a my furt nic. Jak je... Celý článek »

27. týden aneb Upíří testy OGTT

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak máme za sebou zase po dlouhé době upíří testy. Test na těhotenskou cukrovku opravdu není tak hrozný, jak se všude píše, že je to hnusná přeslazená voda, po který se musí minimálně každé druhé zvednout kyblík. Že se to do... Celý článek »

25. týden aneb René(ie), já a Vašík

KLUB TĚHULEK! VENDULA Pálení žáhy. Panebože, kdo tenhle hnus mohl vymyslet. :-/ Stává se teď mým téměř každodenním, resp. každovečerním a nočním přítelem. Fakt otravná věc a nechápu, jak někdo s tímhle může žít celý život. Celý článek »

23. týden aneb Kladno to je to město

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je rozhodnuto. Začalo mistrovství Světa v hokeji a já stále s myšlenkama, kde asi tak budu rodit, jsem se rozhodla pro kraj jednoho z největších a nejlepších hokejistů na světě – Kladno. Celý článek »

22. týden aneb začínám bloňďatět

KLUB TĚHULEK! VENDULA Začínám bloňďatět. Strašný slovo, ale naprosto vystihuje moje „myšlenkové“ rozpoložení v poslední době. Jednoduše se ze mě stává blondýna (upozornění: Autorka tímto rozhodně nechce urazit žádnou plavovlasou dámu). Všechno... Celý článek »

20. týden: A je rozhodnuto!

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden nás čekal opět ultrazvuk u mé doktorky a zároveň jsme se měli dozvědět, co se ve mně ukrývá. Je to holka nebo kluk? Podle chutí na začátku těhotenství bych podle babských rad měla čekat holčičku, ale když se... Celý článek »

19. týden aneb Agresivní úlety

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak a už se blíží půlka mého těhotenství. Ve čtvrtek budu přesně na začátku 20. týdne a čeká nás další kontrola. Tentokrát už snad budeme vědět, jestli všechny ty hadříky, co jsme nakoupili v Bangkoku v neutrálních barvách,... Celý článek »

18. týden aneb Návrat do reality

KLUB TĚHULEK! VENDULA Z krásných prosluněných pláží, palmami lemovaných pobřeží thajského zálivu, které čas od času ve stejných intervalech opláchne horké moře, městeček plných vůní a chutí, do bronzova opálených těl jsem zase zpátky v naší... Celý článek »

15. týden aneb Případ pro Chocholouška

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je tu týden, kdy se nám nezadržitelně blíží termín odletu na dovolenou. V pátek se sebereme a odletíme za teplem, kde budeme nabírat síly na další nastávající měsíce. Asi je budu potřebovat a tak odreagování a relax je teď... Celý článek »

14. týden aneb Čas změn

KLUB TĚHULEK! VENDULA V posledním týdnu se toho moc nezměnilo,....i když?! Změn je vlastně dost. Ať už se to týká trávení delšího času večer v koupelně. To je tuhle gel na celulitidu (ano, správně to je to, co chlapi nemají, protože je to hnusný),... Celý článek »

13. týden aneb Berte to s humorem

KLUB TĚHULEK! VENDULA Týdny ubíhají a nám se pomalu ale jistě blíží čas dovolené, kdy si to užijeme společně s naším malým neustále však rostoucím "teroristou" v nedaleké Asii. Myšlenky poslední dobou utíkají právě tímto směrem. Všemožné... Celý článek »

12. týden aneb upíří deníky

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala prohlídka u mé doktorky. Čekala jsem, že se bude asi jednat o něco většího než jen klasickou prohlídku, už jen z toho důvodu, že jsem musela naplnit moji kamarádku (ti, kteří čtou mé příspěvky vědí -... Celý článek »

11. týden aneb Hormonální vlnobití

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tento týden ze mě bude oficiální "těhule". Po poslední prohlídce jsem nesla sestřičce papírek s datem, kdy se mám příště zastavit, tak mě objednala, vrazila mi do ruky zkumavku na odběr moči a s úsměvem na tváři prohlásila: ... Celý článek »

Zázrak?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Věřte nebo ne, ale jsem asi ta jedna z mála šťastných, která prožívá své těhotenství bez jakýchkoliv příznaků. Celý článek »

Začátek

KLUB TĚHULEK! VENDULA Jmenuji se Vendula Doudová a je mi 32 let, ...ano, je to přesně tak, poněkud starší nastávající maminka. Bydlím v Jílovém u Prahy, kde jsme si s přítelem loni v sprnu pořídili krásný,velký, mezonetový byt. Právě teď se... Celý článek »

Naposledy navštívené