35. týden aneb Není čas na hrdinství

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala návštěva porodnice a s ní spojená vstupní prohlídka. Odbyla jsem si ranní prohlídku u své doktorky, zaběhla na Jiřák vyzvednout Manducu a pak sedla na metro a frčela za přítelem na Zličín, abychom mohli jet společně na Kladno a on aspoň věděl, kde je nemocnice a jak nás do porodnice dostane.

Na prohlídku v porodnici mám ještě čas, ale můj pan doktor má teď 2 týdny dovolenou, a tak jsme se museli přizpůsobit a přijet už teď. Vyřídila jsem pozdravy od mé doktorky z Prahy a mohli jsme se pustit do edukační části našeho programu, jak jej on sám nazval. Provedl nás od příjmu přes dvůr až na porodnické oddělení, kde nás předal sestrám se slovy: „To jsou moji miláčkové,“ a tím vlastně obeznámil mladou sestřičku s tím, že se mi teď bude věnovat. Čtvrtý porodní sál byl prázdný, a tak nás tam vyslal společně se sestřičkou, s černým humorem a se slovy: „Za půl hodiny se uvidíme. Papa!“ a zmizel v útrobách nemocnice.

Pak nastalo klasické kolečko jako ráno – kardiotokograf, měření tlaku, odběr a kontrola moči a zasloužilý 20minutový odpočinek. Na porodním sále jsem byla jak v Jiříkově vidění. Krásný, světlý, samostatný pokoj se všemi těmi přístroji, vedle porodního lehátka masážní vana, na tuto místnost navazovala koupelna se sprchou a za ní tzv. čekací místnost s několika gauči pro rodinu. Nádherně udělaný sál s veškerým komfortem. „Jen škoda, že nám to pan doktor Rath nedotáhl do konce.“ V porodnici jsou holt vidět velký peníze. Žádná velkovýrobna dětí, ale krásné prostředí a soukromí. Přesně tak, jak jsem si to představovala.

Po všech vyšetřeních na porodním sále si pro nás pan doktor zase přišel a čekala mě vstupní vyšetření včetně ultrazvuku. Přítel zatím čekal na chodbě, kde rozdýchával to, že když jsme odcházeli z porodního sálu, tak se právě v tu chvíli v sále vedle rodilo miminko. Trochu zelenej, vykulenej a orosenej zasedl do čekárny a já šla dovnitř. Vše proběhlo, jak mělo, a došlo i na odhadovanou hmotnost Vašíka. „3000 gramů.“ ...Mno, na 35. týden docela kousek. „Kolik asi tak může ještě do porodu přibrat?“ zněla moje otázka a odpovědí bylo, že: „Klidně může vážit něco kolem 4–4,5 kg. No, co byste chtěli? Takoví krásní, mladí, vysocí lidé aby měli tříkilové miminko? No, to by bylo přeci proti přírodě.“ Začala jsem se rosit i na místech, které nemám. Ovšem když přišla otázka, muselo jít vše stranou. Proč bych to měla zapírat? Ano, mám ten problém a měla jsem ho i před těhotenstvím. Nemám se za co stydět. Prostě to tak je po mých prodělaných několika infekcích močových cest v dětství.

„Tak pokud je to tak, tak bych vám měl rovnou doporučit císařský řez. Konečné rozhodnutí je samozřejmě na vás, ale musím vás na to upozornit, že vzhledem k velikosti plodu a vašim zdravotním potížím by se vám váš stávající stav mohl ještě více zhoršit a měla byste s tím problémy už do konce života. Klasický porod vám tedy nedoporučuji.“ A bylo to. Nevím proč, ale víceméně v tom hrál velkou roli můj strach a úzkost z porodu jako takového, ale po vyslovení tohoto ortelu mi spadl kámen ze srdce a já se začínám s porodem mnohem lépe sžívat. Strach máme všechny a ten k tomu patří, ale mě tímto téměr opustil.

Během naší návštěvy se v porodnici narodili asi tři miminka a můžu říct, že když jsem byla svědkem nebo spíše jen posluchačem jednoho z porodů, když nářek matky vystřídal křik mrňouse, měla jsem co dělat, abych se schovala do té své tvrďácké ulity a zamáčkla slzu. Byl to krásný silný křik zdravého miminka, takový, který i já brzy uslyším, a bude to pro mě ta nejhezčí hudba v mém životě.

 

Vendula právě prožila 35. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět co se děje v tomto týdnu?

 

 

30. 7. 2015Wendyskova
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

37.týden aneb Stříhám metr

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak se nám to krátí. Ta představa, že za 14 dní se ze mě stane máma a z přítele táta, mě nenechává chvíli klidnou. S tím asi souvisí i moje potřeby mít všechno a hned uklizené, připravené a namydlené na jedničku, abych se s... Celý článek »

36. týden aneb Váha jde nahoru

KLUB TĚHULEK! VENDULA „Kolik jste přibraly, maminky? V jakém týdnu jste? Pochlubte se svými bříšky! Jste také ulítlé na nektarinky? Já jich sním za den klidně 2,5 kg.“ To vše a mnoho dalšího se řeší na jedněch stránkách, kterých jsem součástí i já... Celý článek »

33. týden aneb Což takhle svatba princi?

KLUB TĚHULEK! VENDULA 33. týden. To už snad ani není možný, jak to letí. Od té doby, co jsem na mateřské, mi připadají všechny dny stejné. Slévají se mi do jednoho dne a pomalu nevím, co bylo včera za den a to jsem doma teprve týden. Snažím se... Celý článek »

32. týden aneb Óda na déšť

KLUB TĚHULEK! VENDULA Nejsou tropy jako tropy. Třeba v Thajsku jsou vysoké teploty příjemné, když teda zrovna nejste těhotná a přes stále se zakulacující se břicho si už nevidíte ani na špičky nohou, protože je k tomu ve vzduchu ještě navíc vysoká... Celý článek »

31. týden aneb Budeme mít Otesánka?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Obřík nebo ne? Na poslední návštěvě u mé doktorky v minulém týdnu jsme odhadovaly váhu Vašíka. Pohodlně jsem si ležela, s vystrčeným pupíkem namatlaným studeným gelem, na lehátku a sledovala dění na monitoru vedle mě. Celý článek »

30. týden aneb Domeček pro miminka

KLUB TĚHULEK! VENDULA Není to tak dávno, co jsme seděly s mojí nejlepší kamarádkou z dětství v baru a navzájem jsme si stěžovaly, jak to je nespravedlivé, že téměř celé naše dívčí osazenstvo ze základní školy už má děti a my furt nic. Jak je... Celý článek »

27. týden aneb Upíří testy OGTT

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak máme za sebou zase po dlouhé době upíří testy. Test na těhotenskou cukrovku opravdu není tak hrozný, jak se všude píše, že je to hnusná přeslazená voda, po který se musí minimálně každé druhé zvednout kyblík. Že se to do... Celý článek »

25. týden aneb René(ie), já a Vašík

KLUB TĚHULEK! VENDULA Pálení žáhy. Panebože, kdo tenhle hnus mohl vymyslet. :-/ Stává se teď mým téměř každodenním, resp. každovečerním a nočním přítelem. Fakt otravná věc a nechápu, jak někdo s tímhle může žít celý život. Celý článek »

23. týden aneb Kladno to je to město

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je rozhodnuto. Začalo mistrovství Světa v hokeji a já stále s myšlenkama, kde asi tak budu rodit, jsem se rozhodla pro kraj jednoho z největších a nejlepších hokejistů na světě – Kladno. Celý článek »

22. týden aneb začínám bloňďatět

KLUB TĚHULEK! VENDULA Začínám bloňďatět. Strašný slovo, ale naprosto vystihuje moje „myšlenkové“ rozpoložení v poslední době. Jednoduše se ze mě stává blondýna (upozornění: Autorka tímto rozhodně nechce urazit žádnou plavovlasou dámu). Všechno... Celý článek »

20. týden: A je rozhodnuto!

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden nás čekal opět ultrazvuk u mé doktorky a zároveň jsme se měli dozvědět, co se ve mně ukrývá. Je to holka nebo kluk? Podle chutí na začátku těhotenství bych podle babských rad měla čekat holčičku, ale když se... Celý článek »

19. týden aneb Agresivní úlety

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak a už se blíží půlka mého těhotenství. Ve čtvrtek budu přesně na začátku 20. týdne a čeká nás další kontrola. Tentokrát už snad budeme vědět, jestli všechny ty hadříky, co jsme nakoupili v Bangkoku v neutrálních barvách,... Celý článek »

18. týden aneb Návrat do reality

KLUB TĚHULEK! VENDULA Z krásných prosluněných pláží, palmami lemovaných pobřeží thajského zálivu, které čas od času ve stejných intervalech opláchne horké moře, městeček plných vůní a chutí, do bronzova opálených těl jsem zase zpátky v naší... Celý článek »

15. týden aneb Případ pro Chocholouška

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je tu týden, kdy se nám nezadržitelně blíží termín odletu na dovolenou. V pátek se sebereme a odletíme za teplem, kde budeme nabírat síly na další nastávající měsíce. Asi je budu potřebovat a tak odreagování a relax je teď... Celý článek »

14. týden aneb Čas změn

KLUB TĚHULEK! VENDULA V posledním týdnu se toho moc nezměnilo,....i když?! Změn je vlastně dost. Ať už se to týká trávení delšího času večer v koupelně. To je tuhle gel na celulitidu (ano, správně to je to, co chlapi nemají, protože je to hnusný),... Celý článek »

13. týden aneb Berte to s humorem

KLUB TĚHULEK! VENDULA Týdny ubíhají a nám se pomalu ale jistě blíží čas dovolené, kdy si to užijeme společně s naším malým neustále však rostoucím "teroristou" v nedaleké Asii. Myšlenky poslední dobou utíkají právě tímto směrem. Všemožné... Celý článek »

12. týden aneb upíří deníky

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala prohlídka u mé doktorky. Čekala jsem, že se bude asi jednat o něco většího než jen klasickou prohlídku, už jen z toho důvodu, že jsem musela naplnit moji kamarádku (ti, kteří čtou mé příspěvky vědí -... Celý článek »

11. týden aneb Hormonální vlnobití

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tento týden ze mě bude oficiální "těhule". Po poslední prohlídce jsem nesla sestřičce papírek s datem, kdy se mám příště zastavit, tak mě objednala, vrazila mi do ruky zkumavku na odběr moči a s úsměvem na tváři prohlásila: ... Celý článek »

Zázrak?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Věřte nebo ne, ale jsem asi ta jedna z mála šťastných, která prožívá své těhotenství bez jakýchkoliv příznaků. Celý článek »

Začátek

KLUB TĚHULEK! VENDULA Jmenuji se Vendula Doudová a je mi 32 let, ...ano, je to přesně tak, poněkud starší nastávající maminka. Bydlím v Jílovém u Prahy, kde jsme si s přítelem loni v sprnu pořídili krásný,velký, mezonetový byt. Právě teď se... Celý článek »

Naposledy navštívené