35. týden – První přijetí do nemocnice

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Říkala jsem si, co pořád psát a o co se podělit, aby to ještě bylo pro vás, moje čtenáře zajímavé. 2 týdny utekly jako voda. Ze začátku tyto dny vypadaly klidně, pohodově a bezproblémově, ale jak je vidět, děti, i když ty nenarozené, nám dokážou pořádně zamíchat se životem.

Vše se v mém těhotenství s Oliverkem odvíjelo téměř ukázkově – bříško akorát, celkem přijatelný váhový přírůstek, schopnost chodit do práce až do konce a v neposlední řadě stále příjemná nálada bez hormonálních výkyvů, teda podle mě. Návštěva pravidelné poradny u gynekoložky pro nás byla osudná. Oliverek měl totiž na ultrazvuku nižší frekvenci srdíčka. Možná spinkal, možná se mu opravdu na chvilku zpomalilo.

Ještě k tomu nás paní doktorka opět postrašila menším množstvím plodové vody. Zdálo se mi, že jiné maminky mívají bříško v tomhle týdnu větší, ale každá maminka i její miminko je přece individuální. Problém byl na světě. Dala mi vybrat, jestli by nebylo lepší, nechat Oliverka zkontrolovat ještě v porodnici. V té, kam se chystáme jet za několik týdnů rodit. Hladová, nenapitá, nervózní, s taškou s nákupem z drogérie jsem vyrazila městskou dopravou do asi půl hodiny vzdálené porodnice. Mezitím jsem stihla vyděsit půlku rodiny včetně přítele, protože s touto variantou nikdo nepočítal. Moje vždy kladné zprávy najednou působily děsivě. Jak se říká: „Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech.“

V ambulanci porodního sálu nás vřele přivítali. Pro jistotu jsem byla dohodnutá s mojí kamarádkou, porodní asistentkou, že to v případě potřeby nějak zařídí, abychom nečekali. Natočili nám hned ozvy srdíčka u Oliverka a nižší akce byla najednou pryč. Naopak, v poloze mírně na boku byl akorát naštvaný. Ultrazvuk a následné vyšetření prokázalo, že má i plodové vody akorát. Možná jen bude menší. Ale roste přiměřeně a nestrádá. Ulevilo se mi. Raději nám doporučili zůstat tady na pozorování, aby nám tyto dobré zprávy potvrdili a měli jistotu, že je opravdu vše v pořádku.

Jak mě přivedla sestra na pokoj a já zalezla do bílé nemocniční postele v jejich erárním pyžamu, trošku ten stres na mě dolehl. Měla jsem hodně co dělat, abych zatlačila slzy. Slzy radosti, zároveň smutku, že tu musím být a v cizím prostředí. Ale věděla jsem, že to dělám pro našeho malého chlapečka, kterému nemůžu dávat vůbec nic za vinu.

Natočili nám během večera a druhého dne zase ozvy. Bylo to nekonečné. Oliverek v bříšku totiž pěkně vyváděl a myslím, že kdyby mohl, nejradši by vyskočil ven. Udělali i kontrolní ultrazvuk a pustili nás domů. Tatínek byl rád, že nás má zase doma. Chudák se o nás hrozně bál a to že za námi první den ještě stihl přijet, mě hodně uklidnilo a pomohlo. Najednou na to člověk nebyl sám. Původní obava, že to bude hrozné zůstat v nemocnici, kde byla televize na peníze a na záchodě chyběl toaletní papír, nakonec nebyla taková. Sestřičky, pravda, trošku lidštější být mohly, když nás hned po ránu jedna přišla vzbudit beze slova pozdravu a informovanosti, co nám jde vlastně dělat. Samozřejmě jsem se lekla, Oliverek z toho šoku začal škytat a já už pak neusnula. I dvě maminky, co tam se mnou ležely na pokoji nevěřícně kroutily hlavou, ale prý to je normální. Tak jsem si říkala, že někdy není špatné, aby se každý zdravotník ocitnul v roli pacienta a na vlastní kůži si zkusil, jak se co má a nemá dělat.

Jsme ale v pořádku. Akorát budu teď víc hlídaná, což ráda uvítám. V posledních týdnech, kdy se blížíme ke konci, nechci žít ve strachu a stresu, že má u mě Oliverek nějakou nepohodu. Už tam i stojí v rohu již moje zmiňovaná zabalená taška do porodnice. Pro jistotu. Jak je vidět, osud je nečekaný a tak bych se nedivila, kdyby byla za chvilku potřeba. Kdo je připraven, není pak překvapen. Příští můj blog snad už bude zase v příjemnějším duchu. Věřím, že bude.


Bára právě prožila 35. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

11. 10. 2016Barča
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Příjemné setkání

BÁŘINO MATEŘSTVÍ! Konečně jsem si zase ukradla čas, povyprávět vám, co je u nás nového. Každá dovednost, chování, vlastnost.....vše je pro nás nové. Co si myslíme, že máme pod kontrolou, druhý den nemáme, ale společně bojujeme, radujeme se a... Celý článek »

Miminko & Mimino

BÁŘINO MATEŘSTVÍ 4 měsíce... Připadá mi, jako by ten čas najednou nabral dvojité obrátky. Zda se mi to nebo ty děti opravdu rostou před očima? Poslední dobou se každý den dlouze dívám na našeho chlapečka a říkám si, jestli je opravdu možné, že... Celý článek »

V hlavní roli Oliverek

BÁŘINO MATEŘSTVÍ Opět se hlásíme s Oliverkem. Po delší odmlce, celkem 6 týdenní, kdy jsem byla značně v časovém presu a bohužel na psaní mého oblíbeného blogu nějak nebyl čas. Navíc mi ani do hlavy nešly žádné myšlenky. Má pozornost se plně... Celý článek »

Konec šestinedělí

BÁŘINO MATEŘSTVÍ Přesně tak. Moje šestinedělí je u konce a Oliverek přechází do svého druhého měsíce života. Vše se zdá se uklidnilo. Stačilo jen vzít věci z jiného úhlu pohledu. Už jsem pochopila, že nikdo nechce, abych byla nadčlověk a dělala... Celý článek »

Laktační krize

BÁŘINO MATEŘSTVÍ Měsíc. Měsíc štěstí, radosti, ale i slziček spolu s nedostatkem spánku a pocitem, co dělat dřív. Tak bych charakterizovala náš život v posledních dnech.  Celý článek »

Nový člen rodiny

BÁŘINO MATEŘSTVÍ Už uběhlo téměř 14 dní, co jsme se rozrostli ze dvou na tři. Naše životy se od základu změnily a vše se točí hlavně kolem našeho chlapečka Oliverka. Hlavně, aby on byl spokojený.  Celý článek »

36. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Plynule navazuji na minulý blog, kdy jsme se s Oliverkem ocitli poprvé v nemocnici. Nebylo to zatím z důvodu porodu, ale trošku se nám těhotenství zkomplikovalo.  Celý článek »

33. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je tu další týden a tím pádem za námi i pravidelná měsíční kontrola u gynekoložky spolu s velkým ultrazvukem.  Celý článek »

32. týden – Nástup na studia

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je pondělí a mě čeká první školní den. I když na vysoké škole, ale po těch letech právě dnes usedám znovu do lavic a nabývám právoplatné pozice student. Navíc zcela dobrovolně.  Celý článek »

Kouzlo 3D – 29. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je tu zase další týden a já přidávám svůj další blog. Léto u konce, Oliverek je o týden starší a ostatně já také. Oslavila jsem svoje 32 narozeniny. Tedy zatím jen s přítelem ve dvou, pořádná oslava s rodinou mě čeká tento týden... Celý článek »

Z druhého do třetího – 28. g.t.

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Celý půlrok se člověk těší na dovolenou a když je tam, aby se pomalu chystal domů. 12 dní jsme letos strávili na jihu Chorvatska ve městě Gradac. Jen já a můj přítel. Naposledy, než budeme úplná rodina. Sice nebudeme mít stejná... Celý článek »

26. týden: Plánovaná dovolená

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je pátek a já sedím v čekárně u laboratoře, kde mi právě odebrali krev na hladinu cukru. Po 12 hodinách hladovění, se začíná žaludek už ozývat a už bych si i něco dala. Ale nemůžu. Podle prvního výsledku dostanu k vypití sladký... Celý článek »

25. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Šestý měsíc. Už 6. měsíců nosím v sobě nový život. Našeho malého Oliverka. Je za mnou další pravidelná měsíční kontrola u gynekoložky. Vše je v pořádku u mě i u malého. Jen jsem přidala ke svým vitamínovým doplňkům šumivé... Celý článek »

Čekající kamarádi

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden jsme pojali spíše pracovně. Sice bylo venku moc pěkně, vyzývalo to na nějakou vycházku, ale my věnovali veškerý volný čas tvorbě budoucího pokojíčku pro našeho Oliverka.  Celý článek »

Z volna do práce

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ V tomto blogu bych chtěla povyprávět, jak jsem si předchozí týden užila, co mě potěšilo, naplnilo, ale i překvapilo. Ze začátku týdne jsem strávila 3 dny s kamarádkou v Třebíči.  Celý článek »

Osud je osud

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Týden se s týdnem sešel a já jsem ve svém těhotenství o nějaký čas starší. Jelikož nám gynekoložka posunula termín podle ultrazvuku o 3 dny dříve, blížíme se ke 22. týdnu. Celý článek »

Být mámou nebo studovat?

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Už je to několik let, co jsem maturovala. Člověk byl mladý, na prahu dospívání a neuvědomoval si, snad i nepřipouštěl, že by maturitní zkouška dopadla jinak než dobře. V dalším studiu na Vyšší odborné škole už šlo do tuhého,... Celý článek »

Jde se na nákupy

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ V sobotu jsem poprvé vyrazila s maminkou svého přítele na nákupy pro Oliverka. Jelikož čekáme první miminko, žádné oblečení ani ostatní potřebné věci pro něj nemáme. Celý článek »

Čteme pohádky

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Koncert je za mnou, teda za námi. Byl krásný, chvilkami jsem se vrátila do dob mého mládí, tj. do doby před 13 lety, kdy jsem na skupinu Team tančila ploužáky na mých prvních diskotékách s tehdy první láskou, která nedopadla. Celý článek »

Je to chlapeček

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je středa. Právě jedu od svojí gynekoložky a cítím se skvěle. Přesedám na autobus směrem k domovu a znovu musím vytáhnout fotku našeho malého pokladu. Že mi někdo jiný kouká přes rameno, mi nevadí.  Celý článek »

První pohyby

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ 15. týden byl obohacující jak ve smyslu získání užitečných informací, tak i v objevení milých pocitů v souvislosti s mým těhotenstvím. Celý článek »

Týden plný odpočinku

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Blížící se 15. týden mého těhotenství, byl pro mě plný odpočinku. Času a možnosti nejen dohnat spánkový deficit, který mám již od začátku těhotenství a zřejmě bude přetrvávat ještě dlouho, ale i nad vším popřemýšlet, co a jak... Celý článek »

Z prvního do druhého

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Z horšího do hrozného, z ničeho po něco velkého, od slz zklamání po slzy radosti. Takhle nějak bych popsala svoje pocity – totální zmatek, strach, překvapení a radost. Celý článek »

Naposledy navštívené