36. týden aneb Váha jde nahoru

KLUB TĚHULEK! VENDULA „Kolik jste přibraly, maminky? V jakém týdnu jste? Pochlubte se svými bříšky! Jste také ulítlé na nektarinky? Já jich sním za den klidně 2,5 kg.“ To vše a mnoho dalšího se řeší na jedněch stránkách, kterých jsem součástí i já, a občas mě to dokáže i trochu uklidnit.
foto: Fotopromě.cz

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Jsem téměř na zlomu 36.–37.týdne a mám nahoře 12 kg. A to jsem se ještě před týdnem utěšovala že, jsem dobrá, že jsem přibrala jen 10 kg a teď každotýdenní návštěvou u mé doktorky jsem se při vážení dozvěděla, že jsem přibrala za týden 1,5 kg. Přibírání je strašně jednoduché, zvláště když je to pro dobrou věc, ne?

Chlubit se svým bříškem? No v případě mého medicinbalu, který se mi nějakým záhadným způsobem objevil v mých útrobách, bych se nerada prezentovala někde na sociální síti jako ten Otesánek. „Snědl jsem mámu, snědl jsem tátu a tebe taky sním!“ Je pravda, že chuťové pohárky se po několika měsících vrací na samý začátek těhotenství a nedělá mi problém vypít litr Coca-Coly (které jsem mimo jiné já nikdy předtím neholdovala) téměř na ex. Po tláče s cíbou (pro ty co neznají toto slovní spojení – jedná se o tlačenku s cibulí) jsem schopná si dát zmrzlinu s malinami a borůvkami, ovšem toto zřejmě asi není těhotenská zvrhlost, neboť můj přítel si ji dal po stejné večeři také. A vůbec... je hezké, jak jsou ti naši chlapi loajální a drží s námi krok, no ne?

Takže každá z nás ulítává na něčem jiném. Chuťové buňky společně s hormony si s námi pohrávají ve vší počestnosti a my se pak jen divíme, že když po týdnu stoupneme na váhu, že si nás neváží už ani ta.
Poslední dobou mi ty týdny vůbec neutíkají.

I když se říká, co se vleče neuteče, na mateřský je zkrátka nuda, a tak jsme si z chalupy přivezli asi 40 kg rybízu a já i mamka jsme měly o zábavu postaráno. Několik litrů šťávy a rybízového džemu už je uložených pěkně v chládku a i já se po dlouhé době těšila na tropické třicítky. Minulý týden nám konečně doma zprovoznili klimatizaci. Jsem pyšná na to, že mám takovýho mužskýho, který to dokázal zařídit a vyjednat s ohledem na můj na stav tak rychle. Takže si tu pěkně hovím ve 23 stupních a na terasu se chodím vlastně jen ohřát a zalít moje latifundie. Dnes mě čeká ještě návštěva ohledně montáže žaluzií a jsem ráda, že jsme vše potřebné stihli ještě v termínu před porodem, dokud je prďola schovanej pěkně uvnitř. Sice nevím, jak se tam s tím medicinbalem může vejít, ale vzhledem k tomu, jak tam sebou poslední dobou přehnaně mrská, to neví asi ani on sám.

Minulý víkend u našich byly historické slavnosti. Přijeli známí, a tak jsme se vydali na obhlídku. Chlapi samozřejmě zasedli k prvnímu volnému stolku s pivem v ruce a já jakožto pomalu se valicí těžkotonážní koule jsem s funěním padla na lavičku a dopřála si trochu toho vitaminu B a kvasnic také. Zámecký park sice není od našich nijak vzdálený, ale jak jsem postupně zjišťovala, není to nic pro mě. Teplo, delší chození a nemoc mouchy tsé-tsé (Šípková Růženka už není v kurzu, tohle musel bejt štípanec jak hovado – jelikož oči se mi zavírají už i za chůze) si vyžádaly svou daň. Na břicho bych si měla v posledních pár týdnech pořídit asi kárku, jakou měl Pivrnec ve svých malovaných fórcích, a tlačit ho pěkně před sebou. O zádech ani nemluvím. To, že jsem dosud nevěděla, co je to bolest v kříži, si už teď dokážu představit na vlastní kůži. A ten malej terorista? Ten si klidně chrupe, byť by měl být vzhůru a držet se mnou basu. Asi jako na posledním kardiotokografu, kdy jsme ho musely se sestřičkou trochu probudit tím, že jsem se dvakrát za sebou napřímila v sedě a odezvou byl asi jen na 10 vteřin vyšší tep a opět upadnutí do spokojeného spánku. „Ten to má teda silně na háku!“ divila se sestřička a já si jen spokojeně oddechla a pomyslela si: „Kéž by mu to vydrželo i po narození.“


 

Vendula právě prožila 36. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět co se děje v tomto týdnu?

 

 

 

 

6. 8. 2015Wendyskova
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

37.týden aneb Stříhám metr

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak se nám to krátí. Ta představa, že za 14 dní se ze mě stane máma a z přítele táta, mě nenechává chvíli klidnou. S tím asi souvisí i moje potřeby mít všechno a hned uklizené, připravené a namydlené na jedničku, abych se s... Celý článek »

35. týden aneb Není čas na hrdinství

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala návštěva porodnice a s ní spojená vstupní prohlídka. Odbyla jsem si ranní prohlídku u své doktorky, zaběhla na Jiřák vyzvednout Manducu a pak sedla na metro a frčela za přítelem na Zličín, abychom mohli... Celý článek »

33. týden aneb Což takhle svatba princi?

KLUB TĚHULEK! VENDULA 33. týden. To už snad ani není možný, jak to letí. Od té doby, co jsem na mateřské, mi připadají všechny dny stejné. Slévají se mi do jednoho dne a pomalu nevím, co bylo včera za den a to jsem doma teprve týden. Snažím se... Celý článek »

32. týden aneb Óda na déšť

KLUB TĚHULEK! VENDULA Nejsou tropy jako tropy. Třeba v Thajsku jsou vysoké teploty příjemné, když teda zrovna nejste těhotná a přes stále se zakulacující se břicho si už nevidíte ani na špičky nohou, protože je k tomu ve vzduchu ještě navíc vysoká... Celý článek »

31. týden aneb Budeme mít Otesánka?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Obřík nebo ne? Na poslední návštěvě u mé doktorky v minulém týdnu jsme odhadovaly váhu Vašíka. Pohodlně jsem si ležela, s vystrčeným pupíkem namatlaným studeným gelem, na lehátku a sledovala dění na monitoru vedle mě. Celý článek »

30. týden aneb Domeček pro miminka

KLUB TĚHULEK! VENDULA Není to tak dávno, co jsme seděly s mojí nejlepší kamarádkou z dětství v baru a navzájem jsme si stěžovaly, jak to je nespravedlivé, že téměř celé naše dívčí osazenstvo ze základní školy už má děti a my furt nic. Jak je... Celý článek »

27. týden aneb Upíří testy OGTT

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak máme za sebou zase po dlouhé době upíří testy. Test na těhotenskou cukrovku opravdu není tak hrozný, jak se všude píše, že je to hnusná přeslazená voda, po který se musí minimálně každé druhé zvednout kyblík. Že se to do... Celý článek »

25. týden aneb René(ie), já a Vašík

KLUB TĚHULEK! VENDULA Pálení žáhy. Panebože, kdo tenhle hnus mohl vymyslet. :-/ Stává se teď mým téměř každodenním, resp. každovečerním a nočním přítelem. Fakt otravná věc a nechápu, jak někdo s tímhle může žít celý život. Celý článek »

23. týden aneb Kladno to je to město

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je rozhodnuto. Začalo mistrovství Světa v hokeji a já stále s myšlenkama, kde asi tak budu rodit, jsem se rozhodla pro kraj jednoho z největších a nejlepších hokejistů na světě – Kladno. Celý článek »

22. týden aneb začínám bloňďatět

KLUB TĚHULEK! VENDULA Začínám bloňďatět. Strašný slovo, ale naprosto vystihuje moje „myšlenkové“ rozpoložení v poslední době. Jednoduše se ze mě stává blondýna (upozornění: Autorka tímto rozhodně nechce urazit žádnou plavovlasou dámu). Všechno... Celý článek »

20. týden: A je rozhodnuto!

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden nás čekal opět ultrazvuk u mé doktorky a zároveň jsme se měli dozvědět, co se ve mně ukrývá. Je to holka nebo kluk? Podle chutí na začátku těhotenství bych podle babských rad měla čekat holčičku, ale když se... Celý článek »

19. týden aneb Agresivní úlety

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak a už se blíží půlka mého těhotenství. Ve čtvrtek budu přesně na začátku 20. týdne a čeká nás další kontrola. Tentokrát už snad budeme vědět, jestli všechny ty hadříky, co jsme nakoupili v Bangkoku v neutrálních barvách,... Celý článek »

18. týden aneb Návrat do reality

KLUB TĚHULEK! VENDULA Z krásných prosluněných pláží, palmami lemovaných pobřeží thajského zálivu, které čas od času ve stejných intervalech opláchne horké moře, městeček plných vůní a chutí, do bronzova opálených těl jsem zase zpátky v naší... Celý článek »

15. týden aneb Případ pro Chocholouška

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je tu týden, kdy se nám nezadržitelně blíží termín odletu na dovolenou. V pátek se sebereme a odletíme za teplem, kde budeme nabírat síly na další nastávající měsíce. Asi je budu potřebovat a tak odreagování a relax je teď... Celý článek »

14. týden aneb Čas změn

KLUB TĚHULEK! VENDULA V posledním týdnu se toho moc nezměnilo,....i když?! Změn je vlastně dost. Ať už se to týká trávení delšího času večer v koupelně. To je tuhle gel na celulitidu (ano, správně to je to, co chlapi nemají, protože je to hnusný),... Celý článek »

13. týden aneb Berte to s humorem

KLUB TĚHULEK! VENDULA Týdny ubíhají a nám se pomalu ale jistě blíží čas dovolené, kdy si to užijeme společně s naším malým neustále však rostoucím "teroristou" v nedaleké Asii. Myšlenky poslední dobou utíkají právě tímto směrem. Všemožné... Celý článek »

12. týden aneb upíří deníky

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala prohlídka u mé doktorky. Čekala jsem, že se bude asi jednat o něco většího než jen klasickou prohlídku, už jen z toho důvodu, že jsem musela naplnit moji kamarádku (ti, kteří čtou mé příspěvky vědí -... Celý článek »

11. týden aneb Hormonální vlnobití

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tento týden ze mě bude oficiální "těhule". Po poslední prohlídce jsem nesla sestřičce papírek s datem, kdy se mám příště zastavit, tak mě objednala, vrazila mi do ruky zkumavku na odběr moči a s úsměvem na tváři prohlásila: ... Celý článek »

Zázrak?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Věřte nebo ne, ale jsem asi ta jedna z mála šťastných, která prožívá své těhotenství bez jakýchkoliv příznaků. Celý článek »

Začátek

KLUB TĚHULEK! VENDULA Jmenuji se Vendula Doudová a je mi 32 let, ...ano, je to přesně tak, poněkud starší nastávající maminka. Bydlím v Jílovém u Prahy, kde jsme si s přítelem loni v sprnu pořídili krásný,velký, mezonetový byt. Právě teď se... Celý článek »

Naposledy navštívené