37. týden „Nepříjemná zkušenost“

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ V pátek mě naše malá celkem hodně vyděsila. Po dlouhé době jsem si tak hezky pospala – nechala mě spát až do deváté hodiny. Jdu na záchod a najednou jasně červená krev a ne zrovna málo. Dovedete si představit, jak jsem byla vyděšená – když mi bylo řečeno na předporodním kurzu, že jasně červená krev znamená, že je něco špatně a musíme rychle do porodnice.

Snažila jsem se to rozdýchat a uklidnit se – ruce se mi třásly… Normálně nepanikařím, ale ten strach, co jsem měla o naši malou, mě až překvapil. Dala jsem si sprchu a šla opatrně oznámit svému drahému, že budeme muset zajet do nemocnice (můj gynekolog měl jak na potvoru navíc dovolenou). Taky byl celkem vyděšený, ale snažil se hrát svou roli a uklidňoval mě… Jak jsem byla ráda, když jsem cestou v autě ucítila její kopanec pod žebra, který poslední dobou není nikterak příjemný. Maličko jsem si oddychla. (V nemocnici mě čekala prázdná čekárna, takže jsem se zaradovala, že nemusím čekat ve stresu dalších několik minut. Sestřičce jsem vysvětlila, o co jde – ta to šla přetlumočit paní doktorce. Za minutku si mě zavolala, znovu se mě ptala, o co jde, a vyžádala si moji těhotenskou knížku – chvilku v ní listovala a přemýšlela nahlas: „Hm, no co s Vámi uděláme. Tak já nevím – vidím, že žádné komplikace během těhotenství nebyly… No, tak asi zavoláme nějakého doktora, aby se na vás podíval.“ Tahle paní doktorka měla asi jinou specializaci – i když seděla v ordinaci gynekologie.
Za pět minut přišla jiná paní doktorka a udělala mi ultrazvuk – ten se zdá být v pořádku, ale pro jistotu mi navrhla vaginální vyšetření: „Přesuňte se vedle, odložte si a pan primář vás přijde vyšetřit.“ Jdu tedy do kabinky, abych se vysvlékla a natáhla si svou „gynekologickou“ sukni, když slyším, jak se paní doktorka ptá sestřičky, jestli zavolala pana primáře, a ta jí odpovídá, že jí primář vzkazuje, že má udělat vyšetření ona doktorka. „Jááá?“ Paní doktorka zněla, jako by vaginální vyšetření bylo něco, na co není zvyklá. Všechno se odehrávalo celkem rychle – když jsem byla v polovině převlékání, dveře mojí kabinky se rozletěly (samozřejmě bez klepání) a v nich ta mladá sestřička. Nechala je do kořán a sesunula se na židličku naproti křesla, kam jsem si měla vylézt. Doktorka mi dala pokyn, abych si „vyskočila“ nahoru a začaly si mazat gel na ruce. Znovu se mě ptala, proč jsem vlastně přišla, co mám za problém a jestli jsem neměla pohlavní styk, načeš jí za mě odpověděla sestřička, která tam celou dobu seděla a sledovala, jak mě doktorka vyšetřuje: „Ne, neměla pohlavní styk – na to už jsme se jí ptaly při příchodu.“ Tak abych to zkrátila – na můj dotaz, co tedy mohlo způsobit krvácení, mi řekla, že by si mě tam museli nechat a pozorovat mě, aby přišli na to, proč to tak je? Ale zřejmě to nebude nic vážného – jen čípek, který se roztahuje a s tím mě poslala ještě na KTG.
Oddychla jsem si, když jsem malou viděla, jak se vrtí na ultrazvuku a tlukot jejího srdíčka mě taky uklidnil, ale to vyšetření mě fakt dostalo. Žádný respekt, žádné ohledy, soukromí. Připadala jsem si jako chovná kráva. Pořád mám před sebou tu mladou sestřičku, jak tam sedí a čučí mi mezi nohy. Možná jsem moc citlivá, ale tak snad jsem člověk, ne? Ke svému nynějšímu gynekologovi chodím už cca 15 let a nikdy, nikdy se nestalo, že by jeho sestra byť jen nakoukla do ordinace, když mě vyšetřoval. Snad budu mít při porodu o tročku víc soukromí?

Zuzana je v 37. týdnu těhotenství. Co se děje s jejím tělem?

4. 8. 2015Zuzka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Pavlína
Pavlína

Hrůza..ale v porodnici bývá ještě hůř, alespoň podle mých zkušeností. Moje prsa během pár dní viděl a ošahal v rámci snahy a rozkojení snad celý okres :-) Hodně sil přeji! Pavlína

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

39. týden "Odjezd do porodnice"

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Přesně v den, kdy jsem začínala 39. týden těhotenství mně přestaly fungovat ,,držáky“ na celých 100 procent. Už posledních pár dnů jsem měla problém dobíhat na WC – bylo to vždycky jen o fous, takže tohle odkapávání pro mě... Celý článek »

39. týden ,,Odjezd do porodnice"

Přesně v den, kdy jsem začínala 39. týden těhotenství mě přestaly fungovat ,,držáky“ na celých 100 procent. Už posledních pár dnů jsem měla problém dobíhat na wc – bylo to vždycky jen o fous, takže tohle odkapávání pro mě nebylo až takové... Celý článek »

38. týden ,,Falešné kontrakce"

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden už byl jen ve znamení čekání. Přemísťovala jsem se z postele na gauč, z gauče do bazénu na zahradě a zase zpět. Ta vedra byla nesnesitelná a já už si přála, aby se naše malá rozhodla přijít na svět co nejdřív.  Celý článek »

36. týden... a přišla panika

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Počátkem našeho 36. týdne jsme k aktivní přípravě na porod kromě masáží, Aniballu a čajíčků přidali ještě kapsle z Pupalky s vitaminem E a Caulophyllum (homeopatika) – které teď budu střídat po pěti dnech s Actaeou, a to až do... Celý článek »

34. týden s „čajovým rituálem“

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Náš 34. týden probíhal překvapivě v klidu. Začala jsem ho „čajovým rituálem“ – koupila jsem si směs na snadnější porod s maliníkem. Není vůbec špatný, ale v zimních měsících bych si jej určitě dokázala vychutnat daleko víc. Celý článek »

33. týden: Romantický víkend

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tak a jsme „oficiálně" na mateřské. :o) Ale jinak žádná změna nenastala. Týden nám začal vyřizováním důležitých papírů, které je třeba stihnout před porodem. Přiznání otcovství – tatínek se k nám šel přiznat dobrovolně. :o) Celý článek »

32. týden: Ve dvou se to lépe táhne

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tak a máme za sebou 32. týden. Těhotenské focení bylo super a díky panu fotografovi jsem se na chvíli zase cítila jako sexy ženská – a ne jen jako „těhulka". :o) Trvalo dvě hodiny a výsledek nás velmi potěšil. :o) Celý článek »

30. týden ,,Ve znamení klidu"

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tenhle týden byl opět nějakej rychlej a nic mimořádného se ani nestalo – teda až na mimořádně slunečný a teplý víkend. :o) Který jsme strávily u bazénu a byl to úžasný relax. Celý článek »

28. týden: Porod doma?

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden byl mezinárodním týdnem „Respektu k porodu“ a tak jsem se ho rozhodla oslavit získáním nových informací – přihlásila jsem se na dvě přednášky do místního předporodního centra.  Celý článek »

26. týden a "nemoci z těhotenství"

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ První týden domácího „vězení“ máme za sebou a je to úžasný pocit, když člověk může dělat, co chce a netlačí ho čas, nemusí se stresovat a tak. :o) (Vymezený čas na procházky nás zatím neomezuje.)  Celý článek »

25. týden a Začátek domácího ,,vězení"

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tak a je to tady. Od včera jsem oficiálně na nemocenské. Jsem teprve ve 25. týdnu a břicho neustále tvrdne i přes všechno to magnesium co do sebe láduji (v noci mě vzbudila šílená křeč v lýtku) a navíc mi bylo řečeno, že se... Celý článek »

24. týden: Z běhání je courání

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Konečně začíná být teploučko, všechno krásně kvete a já mám hned zase o něco lepší náladu. Můj drahý neustále kýchá a smrká a já jen můžu doufat, že naše malá nebude náchylná k alergiím po svém tátovi. Kdyby tomu člověk mohl... Celý článek »

23. týden: Atopici těžký život maj

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Náš týden byl opět rychlej, ale zajímavej. Jsem zvědavá, jestli mi to takhle poletí i na mateřské? V každém případě se připravuji na nějakou činnost, která by udržela můj mozek v „Turn on" pozici – nerada bych, aby koncem... Celý článek »

20. týden: Z "červíčka" je holčička :o)

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ V tomto týdnu mě čekala další pravidelná prohlídka u mého doktora, která sice dopadla dobře, ale bylo mi řečeno že mám začít silně uvažovat nad nemocenskou. Tvrdnutí břicha, o kterém jsem se tady minule zmiňovala sice už po... Celý článek »

19. týden a ,,seberozmazlování se"

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Zašla jsem si na Thajskou masáž pro těhotné. Byla to hodina a půl úžasné relaxace. Nejvíc jsem si teda užívala masáž nohou, když jsem po tom odcházela – měla jsem pocit že se snad ani nedotýkám země, ale nadnáším se. :o)... Celý článek »

18. týden: S ovocnýma čočkama

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden moje "jarní" nálada pokračuje a to i navzdory "nejarnímu" počasí venku. Dál se obklopuji čerstvými kytkami a dělám všechno pro to, abychom byli co nejvíc v pohodě. Celý článek »

17. týden ve znamení jara

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Konečně vysvitlo sluníčko. Venku je o něco tepleji a já mám chuť se obklopovat vším krásným. Nakupuji tulipány, narcisky a všechno, co mě doma může potěšit vůní a barevností. Každé ráno si při snídani pustím relaxační hudbu ... Celý článek »

15. týden nového života

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tak už je další týden za námi. Strašně mi to utíká. Nejradši bych šla na mateřskou co nejdřív, abych si to všechno mohla užít a pořádně vychutnat. Zatím mám jen pocit, že jsem neustále v poklusu a nic nestíhám... Celý článek »

14. týden o Valentýnu 14.2.

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Zdravím Vás milé dívky, holky, ženy, dámy .... Tak už i na mě přišla řada :o) (a že bylo na čase). Jmenuji se Zuzka a spadám do kategorie starších "prvorodiček" - na vánoce mi totiž bylo 34 (jo holky, není to překlep :o). Celý článek »

Naposledy navštívené