37. týden „Nepříjemná zkušenost“

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ V pátek mě naše malá celkem hodně vyděsila. Po dlouhé době jsem si tak hezky pospala – nechala mě spát až do deváté hodiny. Jdu na záchod a najednou jasně červená krev a ne zrovna málo. Dovedete si představit, jak jsem byla vyděšená – když mi bylo řečeno na předporodním kurzu, že jasně červená krev znamená, že je něco špatně a musíme rychle do porodnice.

Snažila jsem se to rozdýchat a uklidnit se – ruce se mi třásly… Normálně nepanikařím, ale ten strach, co jsem měla o naši malou, mě až překvapil. Dala jsem si sprchu a šla opatrně oznámit svému drahému, že budeme muset zajet do nemocnice (můj gynekolog měl jak na potvoru navíc dovolenou). Taky byl celkem vyděšený, ale snažil se hrát svou roli a uklidňoval mě… Jak jsem byla ráda, když jsem cestou v autě ucítila její kopanec pod žebra, který poslední dobou není nikterak příjemný. Maličko jsem si oddychla. (V nemocnici mě čekala prázdná čekárna, takže jsem se zaradovala, že nemusím čekat ve stresu dalších několik minut. Sestřičce jsem vysvětlila, o co jde – ta to šla přetlumočit paní doktorce. Za minutku si mě zavolala, znovu se mě ptala, o co jde, a vyžádala si moji těhotenskou knížku – chvilku v ní listovala a přemýšlela nahlas: „Hm, no co s Vámi uděláme. Tak já nevím – vidím, že žádné komplikace během těhotenství nebyly… No, tak asi zavoláme nějakého doktora, aby se na vás podíval.“ Tahle paní doktorka měla asi jinou specializaci – i když seděla v ordinaci gynekologie.
Za pět minut přišla jiná paní doktorka a udělala mi ultrazvuk – ten se zdá být v pořádku, ale pro jistotu mi navrhla vaginální vyšetření: „Přesuňte se vedle, odložte si a pan primář vás přijde vyšetřit.“ Jdu tedy do kabinky, abych se vysvlékla a natáhla si svou „gynekologickou“ sukni, když slyším, jak se paní doktorka ptá sestřičky, jestli zavolala pana primáře, a ta jí odpovídá, že jí primář vzkazuje, že má udělat vyšetření ona doktorka. „Jááá?“ Paní doktorka zněla, jako by vaginální vyšetření bylo něco, na co není zvyklá. Všechno se odehrávalo celkem rychle – když jsem byla v polovině převlékání, dveře mojí kabinky se rozletěly (samozřejmě bez klepání) a v nich ta mladá sestřička. Nechala je do kořán a sesunula se na židličku naproti křesla, kam jsem si měla vylézt. Doktorka mi dala pokyn, abych si „vyskočila“ nahoru a začaly si mazat gel na ruce. Znovu se mě ptala, proč jsem vlastně přišla, co mám za problém a jestli jsem neměla pohlavní styk, načeš jí za mě odpověděla sestřička, která tam celou dobu seděla a sledovala, jak mě doktorka vyšetřuje: „Ne, neměla pohlavní styk – na to už jsme se jí ptaly při příchodu.“ Tak abych to zkrátila – na můj dotaz, co tedy mohlo způsobit krvácení, mi řekla, že by si mě tam museli nechat a pozorovat mě, aby přišli na to, proč to tak je? Ale zřejmě to nebude nic vážného – jen čípek, který se roztahuje a s tím mě poslala ještě na KTG.
Oddychla jsem si, když jsem malou viděla, jak se vrtí na ultrazvuku a tlukot jejího srdíčka mě taky uklidnil, ale to vyšetření mě fakt dostalo. Žádný respekt, žádné ohledy, soukromí. Připadala jsem si jako chovná kráva. Pořád mám před sebou tu mladou sestřičku, jak tam sedí a čučí mi mezi nohy. Možná jsem moc citlivá, ale tak snad jsem člověk, ne? Ke svému nynějšímu gynekologovi chodím už cca 15 let a nikdy, nikdy se nestalo, že by jeho sestra byť jen nakoukla do ordinace, když mě vyšetřoval. Snad budu mít při porodu o tročku víc soukromí?

Zuzana je v 37. týdnu těhotenství. Co se děje s jejím tělem?

4. 8. 2015Zuzka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Pavlína
Pavlína

Hrůza..ale v porodnici bývá ještě hůř, alespoň podle mých zkušeností. Moje prsa během pár dní viděl a ošahal v rámci snahy a rozkojení snad celý okres :-) Hodně sil přeji! Pavlína

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Návrat z(a)tracené rodinky

PAVLÍNY DENÍČEK Život opět nabral nečekaných obrátek a zvratů a tak jsem se po devíti měsících rozhodla zase začít psát. Tentokrát však o trochu jiné rodince a z druhého konce světa... Celý článek »

Jsem z5!

PAVLÍNY DENÍČEK Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

Jsem z5!

Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

č.1, č.2 a č.3

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem Vám slíbila, že tentokrát se zvládnu ozvat po týdnu, tak jsem tady poreferovat o tom, co se naší vyvedené rodince událo.  Celý článek »

Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit Celý článek »

Máma - práce všeho druhu!

Kolotoč od rána do večera. Dětičky, uklízení, vaření, procházky, pochůzky, přebalování, chování, hraní si, telefonování, psaní, zkrátka pořád je co dělat. Celý článek »

Čas, nepřítel č.1

PAVLÍNY DENÍČEK Děti jsou pro nás vším. Jsou nám radostí i starostmi, jsou tou nejúčinější motivací na světě, naší pohonnou hmotou. Dokáží nás rozezlit i rozesmát během třiceti sekund. Potřebují obrovský kopec lásky a stejnou měrou ji umí i... Celý článek »

Šestinedělí pod psa

PAVLÍNY DENÍČEK Jedna situace. Jeden mžik. Setina sekundy. Jedno špatné rozhodnutí. A nic už nejde vzít zpátky. Klid v šestinedělí v tahu. Život pokračuje v troskách. Že si to neumíte představit? Buďte rádi, protože to je teď má realita... Celý článek »

Máme mimi!!!

PAVLÍNY DENÍČEK Vítám Vás všechny čtenáře do Nového roku tou nejlepší zprávou ze všech. Po předlouhém očekávání, které jste se mnou sdíleli, jsem se konečně dočkala. Podle naplánování se nám 20. prosince v 10:26 narodil kluk jak buk Dexter. Vážil... Celý článek »

No comment...

PAVLÍNY DENÍČEK Pro všechny případy začínám tyto řádky opět psát s předstihem. Je teprve středa. Nebo je to možná proto, že ať dělám co dělám, musím myslet stále na to samé. "TAK UŽ VYLEZ, CHLAPE!!!" Celý článek »

Už tak asi zůstanu...

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím. Pokud jste již pro tentokrát očekávali radostnou zprávu o narození našeho broučka a všechny peprné podrobnosti, tak vás bohužel musím zklamat. Dexter nás napíná do poslední chvíle. Celý článek »

Dark Passenger

PAVLÍNY DENÍČEK Někteří z Vás se nad dnešním nápisem pozastaví a nebudou ho chápat. Jiní, pravidelní čtenáři, kteří znají námi zvolené jméno pro nastávajícího potomka a stejnojmenný americký seriál, se ušklíbnou. Ale ono to tak v podstatě je.... Celý článek »

Už jen funím...

PAVLÍNY DENÍČEK Je další nedělní večer. Po úspěšném uspání ratolestí zbývá nadatlovat článek pro Babyweb. Úspěšně jsme se přehoupli do posledního měsíce našeho požehnaného stavu. I když popravdě, požehnaně se tedy doopravdy necítím.  Celý článek »

Projekt "kulový blesk"

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden plný nabitý událostmi je za námi. Bohužel to nebyly jen samé pozitivní události jak jsme očekávali, nakonec ale sečteno a podtrženo to byl týden dobrý. Celý článek »

Stále samý humbuk

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu je naše povedená rodinka zpět. Sice snad nastávají ty lepší zítřky, co jsme si slibovali, ale rozhodně zatím nejsou o nic méně hektické. To bychom totiž nebyli my, aby se něco nedělo. Celý článek »

Co tě nezabije, to tě posílí!

PAVLÍNY DENÍČEK Po několikatýdenní odmlce se Vám čtenáři znovu hlásím v plné polní. A jaký že byl náš třicátý čtvrtý týden a několik dalších týdnů před ním? Jednoduše hektické. Posuďte sami. Celý článek »

Živi a zdrávi

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny čtenáře u rekapitulace našeho třicátého prvního týdne těhu. Tentokrát začneme pozitivněji. Už nesmrkáme a neprskáme. Zkrátka jsme všichni zdraví. Třikrát huráááá! Celý článek »

Jako slepý k houslím

PAVLÍNY DENÍČEK Třicátý týden těhu nepřinesl oproti tomu předchozímu nijak velké změny co se zdravotního stavu naší rodinky týče. Není ovšem úplně jisté, zda v budoucnu nepřinese nepříjemné následky po stránce osobní. Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří... Celý článek »

NE a NE a NE!

PAVLÍNY DENÍČEK Tentokrát píši můj pravidelný příspěvek s několikadenním zpožděním. Od minulého článku čas doslova letěl jak o překot. Najednou mám zase popřemýšlet o uplynulém týdnu. Tak tedy jdeme na to... Celý článek »

Přeci jsem MÁMA

PAVLÍNY DENÍČEK Uplynul nám dvacátý pátý týden. Oproti tomu předchozímu byl celkem nudný. Což je na jednu stranu prima, protože si moje dušička trošku oddychla, ale na stranu druhou není moc o co se podělit. Celý článek »

Konec dobrý, všechno dobré

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu se opět hlásí naše těhotenská domácnost plná dětiček. Týden to byl pro mě celkem vyčerpávající a nedá se říct, že by se toho událo zrovna málo. Už jsem ale asi zažila i lepší. Celý článek »

Týden plný překvapení

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden za námi. V pořadí už dvacátý třetí a přinesl s sebou hned několik novinek. Některé jsou překvapivé, jiné už méně. Tak co myslíte? Holka nebo Kluk? Celý článek »

Domov háďátek

PAVLÍNY DENÍČEK Další letní týden máme za sebou. Jen mám někdy pocit, že se na nás to sluníčko směje o něco více než je třeba. Ale ono se nám asi snaží vynahradit tu zimu. Já jen budu doufat, že letos ta zima bude přívětivější. Čeká nás prosincové... Celý článek »

Pavlína, vévodkyně z Kolína

PAVLÍNY DENÍČEK Královský porod je za námi a celá Velká Británie oslavuje příchod nového potenciálního krále. Nenechte se zmást. Neseděla jsem netrpělivě u internetu a nejuchala radostí a nadšením nad narozením princátka. Avšak naskytlo se nám... Celý článek »

Bleskový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Ahoj všichni. Týden se s týdnem tentokrát sešel snad rychleji než jindy. Málem bych zapomněla, že už je čas na další článek. A tak tu teď v brzké pondělní ráno sedím s notebookem na klíně, zatímco Maxík se prohání po bytě v... Celý článek »

Náš malý blázinec

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny, co mají opět chuť nahlédnout do naší rodinky Homolkových, jak já říkám. Ještě včera jsem přemýšlela nad tím, o čem vlastně dneska budu psát. Moc se toho totiž od minule nestalo. Tedy až do dnešního rána. Ale... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené