38. týden aneb Nekráčela jsi v mých botách - nesuď mě

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak nějak to všechno strašně rychle uteklo. Humor a srandičky jdou stranou. Chytré řeči matek odbornic a jejich názory na můj plánovaný porod mě přivádějí k šílenství a nutí k zamyšlení nad tím, jak to zvládnu.
foto: Fotopromě.cz

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Čtení článků ohledně plánovaného císaře mi na sebevědomí nastávající matky taky moc nepřidalo, ale ve většině případů jsou pod články také komentáře, které mě uklidnily, protože hlásaly to, že autor co psal hororový scénář nejspíše k Texaskému masakru motorovou pilou si spletl stránky a vložil článek na chybnou stránku, že je s největší pravděpodobností mužskej nebo ženská, která má pramalou zkušenost s císařským řezem.

Ráda bych vzkázala všem, které byli naprosto uchvácené z klasického porodu, i těm, které by snad rodily pořád, ať nesoudí rozhodnutí těch, kterým byl císař doporučen ze zdravotních důvodů lékařem. Nechodily jste v jejich botách, neznáte celý jejich příběh a co hůř, nejedná se o Vaše tělo ani dítě, takže moudrosti typu, že: Inkontinence je daní za to, že máte dítě....si nechte pro sebe nebo pro někoho, koho to bude zajímat. V tomhle ohledu bych čekala podporu a ne výsměch, ale jako štír se držím svého oblíbeného rčení: Kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp!

Stále mi to nějak nedochází, že budu máma. Doma vše přichystané, připravené, všude jsou vidět věci pro prcka. Kufr do porodnice zabalený, jen do něj naházet osobní hygienu a může se jet. Ten termín se jednoduše blíží a s ním i čas na přemýšlení, jak se mi asi změní život a nejen mě. Nějak to ten můj software nepobírá a nedokáže uložit fakt, že už za pár dní se zbavím bolestí, které mě budí ze spaní, když se snažím tu hroudu v posteli otočit na druhej bok. Noci jsou teď díky ochlazení mnohem lepší, ale s neustále se zvětšujícím břichem, které mě omezuje v jakémkoliv pohybu, je to čím dál tím nesnesitelnější a člověk se už opravdu těší na to, až bude všemu konec a bude moci zase tak trochu normálně fungovat. Každopádně odpadnou noční výlety již zmíněné dé jedničce ve směru na záchod, kdy už cestu mám nacvičenou po slepu, máchnu rukou po světle a doplazím se zpátky ve spánkovém delíriu do postele a pokusím se najít polohu s pohyby mrskajícího se 100kg kapra na souši, která bude vyhovovat hlavně malýmu.

Na to, že ještě není na Světe už ví moc dobře co na mě platí a jak mě přinutí otočit se tak, aby měl mladej pán, co největší pohodlíčko. Těším se také na to, že si budu moct zavázat tkaničky a navlíknout ponožky bez akrobatických kousků a lámání nohou v koleni, na zvednutí ze země nebudu potřebovat služby autojeřábníka a po ránu si nebudu připadat, že jsem chodila celou noc pro plné kýble vody někam ke studni, protože mě přestanou bolet klouby na rukách a kolena se hodí díky shození pár kil taky do pohody.

Každopádně na poslední kontrole jsem vlezla na váhu a musím s lítostí konstatovat, že mi byl odepřen titul docenta (vysv. do cent = do 100 kg). Takže s blížícím se koncem mě moje tělo připravilo o titul, kterého jsem chtěla udržet stůj co stůj. Každopádně musím říct, že se nebojím shazování nabraných kil v těhotenství, spousty jich mám samozřejmě v plánu nechat v porodnici, přece se s nima nebudu tahat sem a tam. Rozhodně nebudu tou matkou, která bude svoje kila svádět na to, že byla před několika lety těhotná a tak i nadále po několika letech připomíná přetékající krabici plnouj kytu. Ne, rozhodla jsem se být pro svého nového mužského v mém životě krásnou maminkou. Tou maminkou se kterou bude sranda, tou, která se mu bude naplno věnovat, dávat mu tu největší porci lásky ( samozřejmě s ohledem na tatínka) a být pro něj vzorem.Budu pro své dítě vším - mámou, kamarádkou, vrbou, vzorem a především rodičem.

Přeju si jen jediné, aby všichni ti, kteří budou mít v úmyslu mi vštěpovat a podsouvat jejich názory ať už na výchovu nebo na cokoliv ohledně mé práce nováčka v tomhle oboru, brali ohled na to, že dítě, kterého se to bude týkat je přeci jen "moje" a na jejich rady není opravdu nikdo zvědavý. Až budu chtít nějakou radu, věřím, že se na někoho určitě obrátím, na někoho komu věřím, v koho mám absolutní důvěru a koho miluju za to, že mě vychoval takovou jakou jsem právě teď.

Hodně štěstí všem narozeným lvíčatům, budoucím pannám/pánnům a vlastně všem, kteří se chystáte na tenhle Svět. Vám můžu popřát jen to, aby Vaše mámy byly silné a vše to s Vámi zvládly bravurně a na jedničku s hvězdičkou.


Vendula právě prožila 38. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět co se děje v tomto týdnu?

20. 8. 2015Wendyskova
Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Kateřina
Kateřina

Milá Vendulo, přestože mi Váš článek není blízký konfrontačním tónem (snad mi odspustíte názor), souhlasím s Vámi. První dítě jsem se pokusila na svět přivést přirozeně i přes značné zdravotní problémy, protože jsem se tak s lékaři domluvila, dnes vím, že to rozhodnutí bylo špatné. Od pondělního večera jsem se pokoušela porod zvládnout a vše skončilo ve středu po poledni akutním císařem a mým totálním vyčerpáním. Když jsem se poté od pediatričky dozvěděla, jak byl takový porod pro syna nebezpečný, utvrdila jsem se v postoji, který ve mně dosud krystalizoval - že mi přijde poněkud méně přirozené ve 21. století nevyužít medicínských pokroků, pokud je to ku prospěchu zdraví buď dítěte, anebo rodičky. Přijde mi to přirozenější postoj než za každou cenu přirozeně rodit. Kdybych prý takto rodila před třeba 80 lety, nepřežili bychom ani jeden. Druhé dítě jsem "rodila" plánovaným císařem a byl to dosud nejhezčí zážitek v mém životě. I když jsem si vyslechla pár kousavých poznámek o tom, že jsem nerodila, ale přišla jsem si do porodnice pro dítě jako do obchodu... První porod vydal rozhodně za dva, ale ani to nikomu nepřipomínám. Pouštím to druhým uchem ven, nechť si přirozeňačky říkají, co chtějí. Hlavně - císař není zadarmo - do 24 hodin po porodu musíte vstát a není to vážně žádná legrace ani nic bezbolestného. A jako ostatní rodičky se staráte plně o své dítě, za to po pěkně velké operaci. Rekonvalescence taky není žádný med při péči o dítě (nebo o dvě), takže ono srovnávání utrpení stejně jako slastných prožitků při porodu mi přijde úplně mimo. Nicméně - bohužel se s ním určitě budete setkávat. Pevné nervy a mějte také svého císaře za nejhezčí zážitek v životě.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

37.týden aneb Stříhám metr

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak se nám to krátí. Ta představa, že za 14 dní se ze mě stane máma a z přítele táta, mě nenechává chvíli klidnou. S tím asi souvisí i moje potřeby mít všechno a hned uklizené, připravené a namydlené na jedničku, abych se s... Celý článek »

36. týden aneb Váha jde nahoru

KLUB TĚHULEK! VENDULA „Kolik jste přibraly, maminky? V jakém týdnu jste? Pochlubte se svými bříšky! Jste také ulítlé na nektarinky? Já jich sním za den klidně 2,5 kg.“ To vše a mnoho dalšího se řeší na jedněch stránkách, kterých jsem součástí i já... Celý článek »

35. týden aneb Není čas na hrdinství

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala návštěva porodnice a s ní spojená vstupní prohlídka. Odbyla jsem si ranní prohlídku u své doktorky, zaběhla na Jiřák vyzvednout Manducu a pak sedla na metro a frčela za přítelem na Zličín, abychom mohli... Celý článek »

33. týden aneb Což takhle svatba princi?

KLUB TĚHULEK! VENDULA 33. týden. To už snad ani není možný, jak to letí. Od té doby, co jsem na mateřské, mi připadají všechny dny stejné. Slévají se mi do jednoho dne a pomalu nevím, co bylo včera za den a to jsem doma teprve týden. Snažím se... Celý článek »

32. týden aneb Óda na déšť

KLUB TĚHULEK! VENDULA Nejsou tropy jako tropy. Třeba v Thajsku jsou vysoké teploty příjemné, když teda zrovna nejste těhotná a přes stále se zakulacující se břicho si už nevidíte ani na špičky nohou, protože je k tomu ve vzduchu ještě navíc vysoká... Celý článek »

31. týden aneb Budeme mít Otesánka?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Obřík nebo ne? Na poslední návštěvě u mé doktorky v minulém týdnu jsme odhadovaly váhu Vašíka. Pohodlně jsem si ležela, s vystrčeným pupíkem namatlaným studeným gelem, na lehátku a sledovala dění na monitoru vedle mě. Celý článek »

30. týden aneb Domeček pro miminka

KLUB TĚHULEK! VENDULA Není to tak dávno, co jsme seděly s mojí nejlepší kamarádkou z dětství v baru a navzájem jsme si stěžovaly, jak to je nespravedlivé, že téměř celé naše dívčí osazenstvo ze základní školy už má děti a my furt nic. Jak je... Celý článek »

27. týden aneb Upíří testy OGTT

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak máme za sebou zase po dlouhé době upíří testy. Test na těhotenskou cukrovku opravdu není tak hrozný, jak se všude píše, že je to hnusná přeslazená voda, po který se musí minimálně každé druhé zvednout kyblík. Že se to do... Celý článek »

25. týden aneb René(ie), já a Vašík

KLUB TĚHULEK! VENDULA Pálení žáhy. Panebože, kdo tenhle hnus mohl vymyslet. :-/ Stává se teď mým téměř každodenním, resp. každovečerním a nočním přítelem. Fakt otravná věc a nechápu, jak někdo s tímhle může žít celý život. Celý článek »

23. týden aneb Kladno to je to město

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je rozhodnuto. Začalo mistrovství Světa v hokeji a já stále s myšlenkama, kde asi tak budu rodit, jsem se rozhodla pro kraj jednoho z největších a nejlepších hokejistů na světě – Kladno. Celý článek »

22. týden aneb začínám bloňďatět

KLUB TĚHULEK! VENDULA Začínám bloňďatět. Strašný slovo, ale naprosto vystihuje moje „myšlenkové“ rozpoložení v poslední době. Jednoduše se ze mě stává blondýna (upozornění: Autorka tímto rozhodně nechce urazit žádnou plavovlasou dámu). Všechno... Celý článek »

20. týden: A je rozhodnuto!

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden nás čekal opět ultrazvuk u mé doktorky a zároveň jsme se měli dozvědět, co se ve mně ukrývá. Je to holka nebo kluk? Podle chutí na začátku těhotenství bych podle babských rad měla čekat holčičku, ale když se... Celý článek »

19. týden aneb Agresivní úlety

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak a už se blíží půlka mého těhotenství. Ve čtvrtek budu přesně na začátku 20. týdne a čeká nás další kontrola. Tentokrát už snad budeme vědět, jestli všechny ty hadříky, co jsme nakoupili v Bangkoku v neutrálních barvách,... Celý článek »

18. týden aneb Návrat do reality

KLUB TĚHULEK! VENDULA Z krásných prosluněných pláží, palmami lemovaných pobřeží thajského zálivu, které čas od času ve stejných intervalech opláchne horké moře, městeček plných vůní a chutí, do bronzova opálených těl jsem zase zpátky v naší... Celý článek »

15. týden aneb Případ pro Chocholouška

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je tu týden, kdy se nám nezadržitelně blíží termín odletu na dovolenou. V pátek se sebereme a odletíme za teplem, kde budeme nabírat síly na další nastávající měsíce. Asi je budu potřebovat a tak odreagování a relax je teď... Celý článek »

14. týden aneb Čas změn

KLUB TĚHULEK! VENDULA V posledním týdnu se toho moc nezměnilo,....i když?! Změn je vlastně dost. Ať už se to týká trávení delšího času večer v koupelně. To je tuhle gel na celulitidu (ano, správně to je to, co chlapi nemají, protože je to hnusný),... Celý článek »

13. týden aneb Berte to s humorem

KLUB TĚHULEK! VENDULA Týdny ubíhají a nám se pomalu ale jistě blíží čas dovolené, kdy si to užijeme společně s naším malým neustále však rostoucím "teroristou" v nedaleké Asii. Myšlenky poslední dobou utíkají právě tímto směrem. Všemožné... Celý článek »

12. týden aneb upíří deníky

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden mě čekala prohlídka u mé doktorky. Čekala jsem, že se bude asi jednat o něco většího než jen klasickou prohlídku, už jen z toho důvodu, že jsem musela naplnit moji kamarádku (ti, kteří čtou mé příspěvky vědí -... Celý článek »

11. týden aneb Hormonální vlnobití

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tento týden ze mě bude oficiální "těhule". Po poslední prohlídce jsem nesla sestřičce papírek s datem, kdy se mám příště zastavit, tak mě objednala, vrazila mi do ruky zkumavku na odběr moči a s úsměvem na tváři prohlásila: ... Celý článek »

Zázrak?

KLUB TĚHULEK! VENDULA Věřte nebo ne, ale jsem asi ta jedna z mála šťastných, která prožívá své těhotenství bez jakýchkoliv příznaků. Celý článek »

Začátek

KLUB TĚHULEK! VENDULA Jmenuji se Vendula Doudová a je mi 32 let, ...ano, je to přesně tak, poněkud starší nastávající maminka. Bydlím v Jílovém u Prahy, kde jsme si s přítelem loni v sprnu pořídili krásný,velký, mezonetový byt. Právě teď se... Celý článek »

Naposledy navštívené