9. týden za mnou

ANIČČINO TĚHOTENSTVÍ 9. týden těhotenství je za mnou. Jsem objednaná na prvotrimestrální screening a koncem týdne jdu na odběr krve. Po ultrazvuku ke konci června bych chtěla vyrazit na týdenní dovolenou, protože přes léto je manžel natolik pracovně vytížen, že dovolená nemá šanci. A já alespoň týden volna potřebuji jako sůl. Pořád jsem unavená a má pracovní výkonnost je slabá.

 

Na rozdíl od předešlého slavícího víkendu jsem tentokrát strávila závěr týdne poklidně. Vyrazili jsme na procházku do lesa, a kdyby to někoho nenapadlo, tak houby ještě nerostou. Fakt ani prašivky! Bylo ale hezky a trocha pohybu na čerstvém vzduchu přišla k duhu. Nepřestává mě ale fascinovat, jak mě všechno unavuje a kolik bych toho byla schopná naspat. Nemůžu přece tolik volného času propelešit, když už je venku tak hezky a dalo by se leccos podnikat. Žádá si miminko tolik odpočinku, nebo jiný stav jen podvědomě využívám jako záminku k bezuzdnému lenošení?! Dřív jsem téměř nekoukala na televizi, poslední dobou mě to k ní podezřele táhne.

Pár blízkých přátel už můj požehnaný stav dokázalo uhodnout, ale do konce prvního trimestru se mi radostná novina stále do světa volat nechce. Slyšela jsem, že dvě známé jsou rovněž těhotné se zhruba stejným předpokládaným datem porodu. Spřízněné duše se budou jistě hodit. :)

Předsevzala jsem si, že se budu snažit své první těhotenství co nejvíce užívat, prožívat. Popravdě řečeno se mi to zatím moc nedaří. Pozoruji zatím spíš nevýhody a omezení a stále se mi úplně nepodařilo najet na vlnu těšení. Potřebovala bych kurz pozitivního myšlení. Stěžují mi to nevolnosti, únava, přecitlivělost. Byla jsem zvyklá dobíjet baterky akčním pohybem, týmovými sporty, což se v mém fyzickém rozpoložení jednak nedoporučuje a jednak na to nemám ani pomyšlení. Musím si najít nějaké náhradní pohybové aktivity, nad kterými jsem doposud spíš ohrnovala nos. Ale změna je život. A musím se připravit i na mnohem zásadnější. Nějak ty endorfiny vyrobit musím.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Zamlklý potrat

ANIČČINO TĚHOTENSTVÍ Došlo k tomu, čeho se všechny nastávající maminky obávají. Na kontrolním ultrazvuku ze začátku 11. týdne se ukázalo, že ačkoli plod povyrostl, srdíčko už nebije. Je konec mého prvního těhotenství. Divný pocit. Neměla jsem... Celý článek »

Těhotenství potvrzeno aneb první ultrazvuk

ANIČČINO TĚHOTENSTVÍ Na pokyn sestřičky z gynekologie jsem po pozitivním výsledku těhotenského testu s návštěvou ordinace ještě čtrnáct dní počkala. Měla jsem cukání se tam vydat už po týdnu – co kdyby nebylo vše v pořádku a opožděná návštěva měla... Celý článek »

Dvě čárky

Jsem těhotná. Stále mi to zní neskutečně a ještě chvíli asi bude trvat, než to poberu úplně. Asi jako když olympijští vítězové po medailovém ceremoniálu vysvětlují, že ten obrovský úspěch a jeho důsledky si uvědomí až později. Těhotenství je pro... Celý článek »

Naposledy navštívené