Až jednou…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Mám seznam. Už to není seznam věcí, které musím stihnout do porodu. (Naštěstí! Stále platí, že „hlavně už žádný porod!!!“ Dvě akutní sekce stačily.) Je to seznam toho, na co se těším, až to budu moci dělat. Jednou. Až děti odrostou.

Abyste mě špatně nepochopili. Nehledím zas až tak moc do budoucnosti. Kdyby o takový seznam šlo, určitě by tam bylo: Dočkat se vnoučat a důchodu. Hned na prvním místě. I zdraví by bylo na druhém. Protože k čemu zdraví, kdyby nebylo pro koho… (Ale tohle je úvaha téměř filozofická o „co by, kdyby“, a protože o takový seznam nejde, proto netřeba to dále rozebírat…kdyby totiž ano, možná by to byl jeden velký seznam o jedné předloooouuuuuhé položce.)

Vrátím se tedy k tomu krátkodobému seznamu.

Ani nevím, proč jsem s ním začala. Asi to mé špatné období. Abych se nezbláznila, začala jsem psát seznam banalit.

Tedy těším se až:

1. Budu moci spát bez podprsenky.
2. Budu moci spát na břiše.
3. Budu moci… spát. (Myšleno nerušeně, dokud já budu chtít.)
/Na tomto místě byla cekem dlouhá odmlka seznamu :o)/
4. Budu si moci dát nohy na stůl, aniž bych riskovala zamračený pohled svého dítěte a jeho prstíček vzkazující „ty, ty, TY!!!“
5. Budu moci jíst druhý chod z misky po polévce a stejnou lžičkou.
6. Budu moci jíst u televize v křesle.
7. Budu moci jíst s rozečtenou knížkou (povšimněte si zejména slova „rozečtenou“ :o))
8. Budu moci nerušeně jíst.
9. Budu si moci číst před spaním, jako tomu bylo zvykem, než jsme měli děti.
10. Budu si moci obouvat a zouvat boty bez rozvázání tkaniček.
11. Budu přecházet ulici mimo přechod.
12. Nebudu tahat v kabelce náhradní trička, bodýčka, plenky, ubrousky, šátky a čepičky, které pak vytahuji ve chvílích, kdy potřebuji kapesník…
13. … nebo alespoň už nebudou potřeba.

Když jsem se pak na svůj seznam podívala s odstupem, zjistila jsem, že některé se už nenápadně splnily. Tedy konkrétně bod druhý a čtvrtý dohromady s šestým.

Občas se mi totiž poštěstí mít vypitá prsa natolik, že se na nich dá spát – a že už se to zase nedá, poznám podle louže pod sebou v jejich místech, protože to nepobraly vložky do podprsenky. (Za což se pak nenávidím.) A ty další dva, když si Jiří vzal zároveň ven malou i Adamčuka. To byl chvilku u jídla veget. A viděla jsem i kus Diamantové ligy…

To ale není to, co naším životem až tak hýbe. Položky na seznam už nepřibývají tak dramaticky rychle, a pokud už nějaká přibude, někdy ji zase za chvilku škrtnu. Naše děti mě baví! A většina věcí, co se změnila kvůli nim, se změnila k dobrému.

Jinak je Zorečka strašně milounká a hodňoučká dvouměsíční holčička, která se krásně umí smát. Jestli jsme měli kliku na hodné děti? Ano. Obě.
Adama tedy stále nepustilo vzteklé období, asi dvakrát se mu povedlo i něco rozbít, když s tím praštil, ale kromě toho je to klouček opravdu hodný. Povahově.

A holčička je mu hodně moc podobná. Jak obličejíkem, tak povahou. Věci, co vyhovovaly jemu, většinou zabírají i na ni. Oba mají rádi klid, pohodu a moc nemazlit, nenosit, pokud mají spát, a televizi potichu, když už musí být… také na ni zabíraly nejlépe staré kaučukové dudlíky oproti těm silikonovým tvarovaným – a krásným… a jinak jindy lehce všímat a zabavit, ne moc tepla, lehce studené ruce… zejména v noci skoro nepřikrývat. Platí hlavně v těch vedrech.
Oba podobně papají. Oběma vyhovovalo krmení v leže v posteli. Adam si občas vleze do postele k nám a trpělivě čeká, až se Zorča nažďuchne. (Jen Adam jako správný chlap dlabal, dokud vysílením neodpadl a neusnul. Ona si cucne, usne a za chvilku je vzhůru, že by si ještě dala… no někdy zastřelit málo!).
No a každý jinak spí a je na jiné hračky. Ty Adamovo ve shodném věku oblíbené holčičku moc neberou. Adam měl rád malého cinkacího lva. Zorince se líbí růžová sovička s velkýma očkama.
Adam usnul po sedmé po koupání a budil se pravidelně a vzorně po třech hodinách, ona usne mezi 10–11 v noci a vzbudí se poprvé mezi 6–7 hodinou ráno. Výjimečně po páté.
Pevně doufám, že nám to v pubertě nevynahradí, jak se tak říká. Že jim to vydrží.
Mám ráda (zatím) každý věk našich dětí – každý si užívám a na každý se těším. Až se tedy jednou otočím, snad si neřeknu, že nejhodnější byly jako miminka.
Užívejte léta, malé dítko to zalomilo a já si jdu vyklepat písek z podprsenky a vymýt ho i z hlavy – to starší dítko prozatím neumí zcela koordinovat pohyby na písku, tak mi občas plná lopatička skončila ve výstřihu šatů, místo v díře, kterou jsme hloubili pro schovku auta…
Nááááááramná legrace!!! :o)

Zuzana

27. 7. 2015Zuzana
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Jako žito

MÁMA ZUZANA Tak se cítím. Unavená. Jako strašně zmlácená… Snažím se stihnout všechny termíny odevzdání všeho, co hoří, a nebo hoří víc… Celý článek »

Stavební povolení

MÁMA ZUZANA Je doma. Zdálo se to jako už nemožné, ale je doma. Přišlo mailem a je tu. Otevřeli jsme bublinky i přes mé kojení a u večeře vypili každý kousek ze své sklenky.  Celý článek »

Trpělivost

MÁMA ZUZANA To je zboží, kterého se mi někdy v poslední době opět nedostává. Vím, že je to u nás už ohraná deska. Jenže opravdu nepamatuju, kdy jsem si od dětí naposledy odpočala na déle než pár hodin. Rozumějte. Sem tam vyjede manžel s dětmi... Celý článek »

Mlčeti zlato…

MÁMA ZUZANA nemlčeti platina? Už se Vám určitě někdy stalo, že jste se musely rozhodnout mezi úplně dvěma špatnými variantami. Tedy... „špatnými“ je relativní pojem. Zkrátka mám na mysli rozhodování, které nemá naprosto dokonalé řešení. A protože... Celý článek »

Když máma naletí

MÁMA ZUZANA Tento týden jsem sobě, ale hlavně svému malému synkovi, připravila ohromné zklamání. A na rozdíl od dítěte, které jak je pozitivně naladěné od narození ze svého přirozena, jsem se toho pocitu nemohla zbavit – a vlastně jsem se ještě... Celý článek »

Když létám...

MÁMA ZUZANA Mám ráda cestování. Cestování v jakémkoli dopravním prostředku. Z prostředků nejvíc letadlem. Mé děti to mají stejně. To si troufám tvrdit. Celý článek »

Na mou duši

MÁMA ZUZANA Abych navázala na předchozí blog, Vánoce u nás proběhly. Nikterak bych to nerozmazávala, protože bych si opět musela trošku stěžovat na „babičku“. A tak raději nebudu vyprávět. Celý článek »

Sáňky v létě

MÁMA ZUZANA Po delší odmlce vás opět zdravím. Velká omluva všem, pokud jste na blog marně čekali. Rozhodování na poslední chvíli má svá úskalí. Někdy nemalá…  Celý článek »

Mumie

MÁMA ZUZANA Týdny plynou a my už víme, že na dovolenou do dalekých zemí, pojedeme (tedy, pokud zdraví dovolí a bude jinak shůry dáno). Celý článek »

Nedovolená dovolená

Každý se občas v životě ocitl mezi mlýnskými koly. My se tak cítíme nyní. Celá rodina. Na jaře jsme si s kamarády koupili letenky do Brazílie, že pojedeme na krásnou dovolenou přes Vánoce. Letenky jsem pro jistotu pojistila pro případ, že bychom... Celý článek »

Parádnice

MÁMA ZUZANA Dva týdny se v kalendáři otočily a u nás se relativně nic nezměnilo. Tedy co se týká stavu domu, stavebního řízení a hypotéky.  Celý článek »

Mluvící a čůrací

MÁMA ZUZANA Vždycky se na podzim těším jako malá holka. Přijde mi snad stejně zábavný, jako zima. V zimě se, pokud je, běhá po sněhu a hraje v něm. Když ne, tak se na něj těší… a podzim zase přináší kupu listí. To naštěstí mnohem pravidelněji v... Celý článek »

Kdo si hraje, nezlobí…

MÁMA ZUZANA …většinou. Poslední dva týdny byly nabité událostmi. Nedostali jsme hypotéku, neočkovali děti, protože byly nastydlé, (díky tomu ani nenastřelovali náušničky), dověděli jsme se, že brzy dostaneme stavební povolení, manžel se dověděl,... Celý článek »

Ideální mimi

KLUB TĚHULEK! ZUZANA To je jasné označení naší Zorečky. Miluji naše miminko. Asi jako každá máma, ale u naší Zorečky je skutečně jen minimum chvil, kdy bych ji nejraději vystřelila na Mars a zavřela okno.  Celý článek »

Tak a DOST!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tento náš domácí a poslední šestinedělní týden poznamenal test Babywebu: Jste líný rodič?! Celý článek »

Týden snů a klidu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Prožívám s rodinou takovou moji malou dovolenou. Se začátkem prázdnin odjela babička učitelka na týden za svými příbuznými a přáteli a doma zavládl klid a pohoda. Tedy klid spíše bez komandování, bez fňukání, že děti všechno... Celý článek »

Syslí tváře a vypasená bříška

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Zase ten blog nepíšu v termínu. Najít čas v rozmezí pátek až úterý dopoledne se stalo nadlidským úkolem. A v rozmezí úterý až pátek se zase nic tak zásadního většinou nestane, nebo se pak stane něco mnohem lepšího, takže to... Celý článek »

V nouzovém režimu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tak fungujeme. V duchu už tomu říkám nouzový režim. Já a mé dvě děti, které jsou mimochodem velmi hodné - obě, žijeme podle pravidel cizí domácnosti tak, abychom co nejméně překáželi a co nejvíce si užili spolu legrace – a... Celý článek »

Ať žijem!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Týden opět v čudu... a manžulovo dovolená taky. Návrat do práce se mu ani trošku nezamlouval. Prý si ani nepamatuje cestu do práce. ;o) Vtipálek. Celý článek »

Porod, Zorka a já

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ač to tak v neděli večer nevypadalo (a v pondělí v porodnici při vyšetření se stahy po 4 minutách prý také ne), pondělní poradny v 9:00 jsem se už 2 v 1 nedočkala.  Celý článek »

Když dojde na ústupky…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ještě pořád jsem celá... Efička se zatím ven nemá. A já jsem ráda. Objednaná do poradny jsem zase na pondělí, tentokrát bylo všechno v pořádku napoprvé, tedy žádné přetáčení monitoru. Uvidíme, zda se pondělka tahle ještě... Celý článek »

Že bychom třeba vymalovali?

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Voda zase nebude. Respektive porod do ní. Stejně jako v mnoha jiných porodnicích, je v současné době na Kladně použití porodní vany hygienikem zakázáno. Takže zase smůla... No co se dá dělat. Celý článek »

Poradna s povidlovým koláčkem

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Porodnice v Kladně mne znovu (ač po skoro dvou letech) nezklamala. Všichni byli hodní, laskaví... a bylo tam narváno. Ale v tamním stále stejném bufetu jsem si ihned koupila výborný koláček s obrovským množstvím povidel.... Celý článek »

Mílovými kroky

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Další týden za mnou a zase sedím na sedačce, nemůžu spát (tentokrát se v bříšku velice mítá efička) a kroupy buší do parapetu a střešního okna na chodbě, jako zběsilé… a to nejsou ve velikosti pěsti, jako kdesi ve světě ... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené