Bilance jednoho roku

KLUB TĚHULEK! DENISA Už i na mě došlo! Skončilo mi šestinedělí a dnes píšu svůj poslední blog s číslem 37. Přichází tedy čas trochu zavzpomínat a pokusit se těch uplynulých 46 týdnů nějak shrnout. :-) Je hezké si uvědomit, co všechno se dá stihnout během jednoho roku – otěhotnět, přestěhovat se, vdát se a ještě porodit.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Těhotenství:

To jsem si opravdu užívala. Často na ty chvíle vzpomínám a někdy mi to bříško docela chybí. Byly to opravdu hezké chvíle, to těšení se na příchod nového člena a představy, jak asi bude vypadat. Musím si přiznat, že ne vždy jsem se však chovala, jak se na daný stav patří. Jídlo jsem nijak moc neřešila. Jedla jsem sice pravidelně a přidala více ovoce a zeleniny, ale vyloženě zdravě jsem nejedla, v práci, v závodní jídelně, to stejně moc nešlo. Paštiku jsem si neodepřela (stále nevím, co je na ní pro těhotnou špatného) a občas jsem zhřešila i hermelínem a smaženým jídlem. A když jsme vyrazili s přáteli do hospůdky, došlo i na malé pivo nebo skleničku vína, to však jen výjimečně, protože většinou jsem byla pasována do role řidiče.

Chtěla jsem také cvičit, ale na to bohužel nedošlo. Kurzy přes prázdniny nefungovaly a doma jsem se do cvičení nedonutila. Většinou jsem totiž z práce byla dost unavená, takže jsem byla ráda, když jsem mohla odpočívat. Chtěla jsem chodit alespoň plavat, ale samotné se mi nechtělo a jinak nějak nebylo s kým jít. Fyzickou aktivitou pro mě tedy byly procházky se psem a úklid. :-)

Jsem však ráda, že jsem mohla pracovat i v těhotenství. Sice jsem se ke konci už těšila jak malá holka, až skončím, ale strávit doma celých 9 měsíců by pro mě asi bylo dlouhé. Pěkně jsem flákala i masáž hráze, čímž si sama mohu za to, že jsem se při porodu jejímu nástřihu nevyhnula. Sice je nástřih maličký, ale přece jen tam je.

Za celé těhotenství jsem nakonec přibrala 20 kg! Nikdo tomu nechtěl věřit a upřímně ani já nevím, kde jsem je měla. Pepík se narodil poměrně malý, bříško jsem měla taky malé (takže ani velkým množstvím plodové vody to nebylo), a že by mi zbytek těla tak hrozně ztloustl, mi nepřipadá. Mám sice silnější nohy a ruce, ale ne nijak závratně. Přibírat na váze jsem vlastně začala snad ještě dříve, než jsem věděla, že vůbec těhotná jsem. Takže jsem na konci druhého měsíce neoblékla většinu kalhot, protože nohy mi zesílily jako první.

Většinu přebytečných kil jsem však nechala už v nemocnici. Asi by to tak lehce nešlo, kdybych týden po porodu každý den nedocházela za Pepíkem do kardiocentra. Cesta byla docela dlouhá a absolvovat ji několikrát denně mi hezky pomohlo k návratu k mé původní postavě. Ještě stále to však není ono, ještě na sobě budu muset trochu zapracovat. :-)

Nový domov:

Stěhování bylo popsáno v době své aktuálnosti, k tomu se již vracet nebudu. A jak jsme doma pokročili? V interiéru docela dobře. Stále nám sice chybí ještě dvoje dveře a tím pádem i podlahové lišty, pořádný jídelní stůl jsme také ještě nekoupili, ale na druhou stranu už máme konečně kompletně hotové schodiště – to zvládnul manžel za tu dobu, co jsem byla v nemocnici a opravdu se mu povedlo.A dětský pokoj zůstává i nadále nevybaven, ten chceme řešit až ve chvíli, kdy se do něj Pepík bude stěhovat. Zatím bydlí v postýlce s námi v ložnici.

Exteriér ale zdaleka hotový není, ten čeká na jaro, pak se začne zvelebovat. Podařilo se nám alespoň zbudovat chodník k vchodovým dveřím a parkovací stání a na podzim zpevnit plot se sousedy a na kusu zahrady zaset trávník. :-) Bydlí se nám tu však krásně a to je nejdůležitější.

Svatba:

Co k ní dodat? Snad jen to, že byla tak tajná, že ještě 2 měsíce poté jsme pár známých překvapovali, že jsme svoji, vůbec to netušili. :-) Na nové příjmení jsem si zvykla rychle. Ani jednou jsem se v práci do telefonu nepřeřekla, i když jsem občas měla tu tendenci, ale naštěstí jsem si to vždy rychle uvědomila.

Porod a péče o miminko:

Porod zde již popisovat nebudu, o něm už bylo řečeno dost v dřívějším blogu. A péče o miminko? Ta je úžasná. Sice Pepík občas zlobí, ale jinak je moc šikovné a roztomilé miminko. Líbí se mu ležení na bříšku, při němž dokáže už nadzvednout a otočit hlavičku. Držení hlavičky mu jde vůbec moc dobře. Dělá na nás také různé hezké ksichtíky, umí se pěkně usmívat (i když to stále ještě nebude cílené;-)) a když natahuje k breku, je jeho výraz úžasně roztomilý. Nadále se však dokáže i pěkně vztekat, jen při procházce v kočárku už ho to přešlo a většinou neopouštíme domov s řevem. :-)

Vyrostl nám taky o několik cm, ale na váze moc nepřibral. S váhou a s krmením neustále bojujeme. Ze začátku u kojení usínal, což se časem zlepšilo a přišlo období růstového spurtu, kdy chtěl být u prsa pořád. Toto však skončilo přesně v jeho 6 týdnech jako mávnutím kouzelného proutku a poslední dny mi u kojení opět usíná. Dělá mi to starosti, protože pak málo vypije, špatně přibírá a musíme dokrmovat.

Dostat do něj však dokrm, chce opravdu veliké úsilí. Vzhledem k tomu, že mléko mi odsávačkou odstříkat nejde, tak dáváme sunar a tomu se pěkně brání. Napište mi prosím Vaše zkušenosti s dětmi, které při kojení usínaly a nechtěly moc jíst, co na ně zabíralo a jestli vůbec mám šanci, že se to časem zlepší.

Jinak, Pepíčkova srdeční vada je stále v řešení. Absolvovali jsme kontrolu v Motole, ale zatím jsme se nic nedozvěděli. Udělali mu tam ECHO a nad výsledkem se prý opět poradí a dají nám vědět, kdy nás čeká další operace. Zda bude nutné ji udělat hned či se bude ještě čekat. Vzhledem k tomu, že se jim tam moc nelíbilo, že málo přibývá, obávám se, abychom nemuseli nastoupit co nejdříve. :( Teď už jsme na to ale připravení, takže věřím, že všechno v pohodě zvládneme.

Bilance je u konce. Závěrem musím říct, že jsem moc šťastnou a hrdou maminkou a nemůžu se na ten náš malý zázrak stále vynadívat. Dítě je opravdu úžasnou náplní života. Loučím se a všem těhulkám přeji krásné a bezproblémové prožití těhotenství a všem maminkám, ať jsou přinejmenším tak šťastné jako já a jejich děti jim dělají jen samou radost.

Třeba se setkáme při nějaké akci Babywebu jako je třeba S kočárkem Prahou, kam se určitě s Pepíčkem chystáme, pokud nám to jeho zdravotní stav dovolí. Anebo se sem vrátím se svými blogy s případným dalším těhotenstvím. To je však díky Pepíčkovým komplikacím ve hvězdách. Sice jsem vždycky chtěla mít dvě děti, ale zatím si nejsem vůbec jistá, zda chci podstoupit riziko, že by i druhé dítko mohlo mít nějaké komplikace, i když jsou oba rodiče naprosto zdraví.

Tak se mějte všichni moc krásně!

Denisa

15. 1. 2015dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Poklidných 7 dní

KLUB TĚHULEK! DENISA Dalších 7 dní je za námi a musím říct, že uběhly celkem v poklidu. Sice jsem byla každý den zaměstnaná nějakou činností, ale příjemnou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené