Blázínek?! Ano, ale šťastný blázínek!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Po minulém týdnu si pár mých kamarádek myslí, že jsem se nejspíš zbláznila. Možná že ano, možné ne, ale každé bláznovství má svůj důvod. Týden byl opravdu veselý!

V pondělí mě čekaly pochůzky po doktorech. Nejdříve jsem se zastavila u sestřičky na gynekologii pro výsledky krevních testů, které mi paní doktorka nabírala při kontrole, byly v pořádku. Poté jsem se zastavila u obvodního lékaře pro výsledky kontrolních stěrů z angíny. Zaťukáním na dveře jsem rozpoutala v čekárně doslova peklo. Sestra si mě pozvala do chodbičky před ordinací a za dveřmi nešla přeslechnout debata důchodkyň. Co si to vůbec dovoluji takhle předbíhat? Bůhví jestli jsem vůbec doopravdy těhotná? Těhotné se chovají doslova jako zvířata! Shodly se, že mají mnohem těžší práci a taky bych si mohla počkat, že oni tam čekají dost dlouho! Bohužel jsem nemohla reagovat, pan doktor mě vyzval do ordinace. Každopádně to docela zamrzelo, hormony se mnou teď dost cloumají. Výsledky dopadly také dobře.

Ve středu jsem šla vyzvednout dva balíčky, ale byl tam jen jeden. Druhý den jsem zjistila, že balíček je už 10 dní na Depu a nikdo neví proč. Už jsem byla docela rozčilená, protože jsem ve schránce neměla ani oznámení o zásilce. Další den mi byl balíček konečně doručený i s omluvou. Večer jsme s manželem dražili můj vysněný kočárek, ale v poslední chvilce nás někdo přehodil s nabídkou a nevyhráli jsme to. Nevadí, bude určitě spousta jiných.

Ve čtvrtek byl nejdůležitější den z celého týdne. Absolvovali jsme screening na vývojové vady. V místnosti bylo pološero a přivítal nás pan doktor. Vyzval mě, abych si lehla a manžel se posadil na připravené místo. Miminko zrovna spalo, tak mohl pan doktor změřit pohodlně šíjové projasnění, zjistit přítomnost nosní kůstky, zda srdíčko funguje tak, jak má, a pupečník proudí dostatek krve. Po ultrazvuku zhodnotil výsledky krevních testů a ultrazvukového vyšetření a miminko je naprosto zdravé a riziko Downova syndromu je 1:34200. Oba dva jsme byli šťastní!

Napište Lucce do diskuse KLUBU TĚHULEK a popovídejte si i s dalšími těhulkami!

V pátek jsem měla pozvanou kamarádku na kávu, tak jsme probraly vše důležité a pak zavzpomínaly na naši svatbu před 2 lety a co se za tu dobu všechno změnilo. Hodně mi chybí každodenní kontakt s lidmi, byla jsem na ně dost zvyklá a teď jsem v takové menší izolaci. Tak jsem ráda za každou příjemnou návštěvu a informace zvenčí. Kamarádky jsou nadšené, že jsem doma, protože jsem byla dost pracovně vytížená a nic jsem nestíhala. Radovala jsem se, že mi přestaly celodenní nevolnosti a únava a já začala konečně fungovat a začalo mě všechno bavit! Jako bych to zakřikla, večer se mi udělalo tak zle, že jsem strávila večer v objetí mísy.

Víkend byl zážitkový! V sobotu přesně v 8:00 zasedl můj šikovný muž k počítači a zaregistroval nás do porodnice Podolí. Registrace proběhla úspěšně a já jásala a skákala radostí! Potom jsme jeli zapálit svíčky na hrobečky. Po cestě domů přišel email, zda nemáme zájem o kočárek ze středeční dražby, že kupující nejeví zájem a my jsme druzí v pořadí. Večer už jsem byla hrdá majitelka vysněného kočárku! Druhý den nás čekala snídaně na Žižkovské věži, jedním slovem nádhera! Romantika a krásný výhled.

Večer mi kamarádka přivezla spoustu věcí pro miminko, proto si ostatní myslí, že jsem se zbláznila. Důvod mého bláznovství je, že se poslední měsíce nechci zbláznit z výdajů potřeb a věcí pro miminko a chceme pořizovat věci postupně.

Tak se budeme těšit zase za týden! Ahoj Lucka a Bublinka

Fotografie pocházejí z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Lucie právě prožila 16. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

 

 

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Ohlédnutí do minulosti a loučení

KLUB TĚHULEK! LUCIE Další týden je za námi a jako vždy musím zkonstatovat, jak ten čas nezadržitelně utíká. Tento článek je můj poslední a já se pokusím shrnout dobu, co jsem každé úterní ráno zasedla k počítači a psala jsem o svých pocitech a... Celý článek »

Nosím, nosíš, nosíme. Jsem indiánka :-)

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Niky opět po týdnu, strašně to rychle uteklo a nestačím se divit, jak to naše miminko roste a dělá každý den pokroky. Už se na nás cíleně směje a vypráví nám, sice to ještě nejsou žádné historky, ale má slibně... Celý článek »

Opravdu už měsíc?!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Pořád tomu nějak nemůžu uvěřit, že je ten náš malý poklad na světě už jeden měsíc. Přijde mi, že jsme si malou přinesli z porodnice před týdnem.  Celý článek »

Naše třítýdenní štěstíčko

KLUB TĚHULEK! LUCIE Opět se hlásíme po týdnu, sice na to koukám lehce červenýma očima z nevyspání, jelikož dneska naše malá pijavička (jak jsem ji před pár dny začala přezdívat) se budila skoro po 2-3 hodinkách, měla hladík, že by snad spapala i... Celý článek »

Roste do krásy!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou opět po týdnu, naší holčičce bylo v sobotu 14 dní a je to den ode dne šikovnější slečna!  Celý článek »

První týden života naší holčičky

KLUB TĚHULEK! LUCIE pvní týden života naší holčičky byl provázený spoustu vyšetření a dohledu lékařů a spoustu zajímavých výsledků a ještě zajímavějších lékařských postupů. Více ve článku. Celý článek »

Odpočítáváme!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Odpočítáváme každý den, co jsem ještě v celku, poslední dny před porodem letí nezadržitelnou rychlostí a dnes na mě koukalo číslo 10 dní do našeho velkého třesku! :-) Sice první termín už Nikol prošvihla, ale určitě se jako... Celý článek »

Večírek v Soptíkovském stylu

KLUB TĚHULEK! LUCIE Týden zase utekl jako velká voda a já jsem stále celá, spíše tedy pořád těhotná. :- ) Naše mamánkovská Nikolka se mě drží jako klíšťátko a to podle doktorky už minimálně 14 dnů mám rodit.  Celý článek »

Cvičná jízda do porodnice

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou ještě v bříšku po týdnu, co zase utekl jako voda! Ty poslední týdny spoustu nastávajícím maminkám prý neutíkají a já jen nestíhám otáčet listy na kalendáři. Celý článek »

Niky je naše spěchalka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Někomu se zdají poslední týdny do konce těhotenství celkem dlouhé a má pocit,že se šíleně vlečou a vůbec to neubíhá. V mém případě mi přijde doba neskutečně rychlá, strašně to utíká a čas se nemilosrdně řítí ke zdárnému konci a... Celý článek »

Příjemné zařizování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou v bříšku zase po týdnu. Uteklo to jako voda a pomalu ale jistě začínám odpočítávat dny, kdy bude malinká mezi námi. Celý článek »

Prodloužená... Nekonečná...

KLUB TĚHULEK! LUCIE Celé Vánoce jsem si nepřála nic jiného, než aby pořádně mrzlo a sněžilo. Příroda respektive mocnější vliv způsobil jarní počasí a teploty se vyšplhaly kolikrát až skoro k jarním teplotám a sníh se odložil na neurčito. Teď zase... Celý článek »

Rekonstrukce

KLUB TĚHULEK! LUCIE Následující dny mě přesvědčily a utvrdily v tom, že už mi dochází má ohebnost a rychlost, stává se ze mě človíček věčně skučící, jak mě všechno bolí a nejlepší na tom všem je, že mi zvětšující se bříško připomíná fakt, že už za... Celý článek »

Úplněk a předporodní kurz

KLUB TĚHULEK! LUCIE Období úplňku na mě působí velice silně a stávkuje mi spánek. Chodím spát až kolem druhé ranní hodiny, protože dřív nezaberu a pak se po dvou až třech hodinách budím na wc. Kolikrát potom co se vrátím, koukám dlouho do stropu... Celý článek »

Tatínku a já tě kopnu!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden byl odpočinkový, polehávací a regenerovací. Byla jsem hrozně unavená a celkově vyčerpaná z pobytu v nemocnici a celé té virozy, co jsem chytla, ještě jako bonus jsem si z nemocnice dovezla rýmu, takže jsem byla... Celý článek »

Silvestr a dramatický vstup do Nového roku

Vánoce proběhly v poklidu, užívali jsme si každé krásné pohádky, na Štědrý den jsme nazdobili stromeček a já dobalovala tajně pár dárečků, co jsem nestihla předchozí den. Manžel dělal bramborový salát. Venku to vypadalo spíš jako na jaře, ale... Celý článek »

Drink prosím vychladit, děkuji!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Největší radost z celého vánočního – svátečního obžerství jsem pocítila dnes ráno při vážení v zázemí sestřiček v Podolí. Hrozně jsem se bála stoupnout na váhu, abych jim ji tam nestrhla. Připadala jsem si jak kulička po tom... Celý článek »

Dárky, pohádky a cukroví.

KLUB TĚHULEK! LUCIE Konečně si užívám pohádek a vánočních romantických filmů. Dávají občas v televizi takové ty staré klasiky- Básníky, včera Sněženky a machry. I když jsem to viděla několikrát, stejně se u toho pořád směju. Nesmím opomenout... Celý článek »

Vánočka

KLUB TĚHULEK! LUCIE V pondělí ráno jsem měla telefonát z fotoateliéru, že se jim uvolnilo ve středu místo a můžeme nafotit fotky do článku. Měla jsem velkou radost, protože při prvním focení jsem si připadala spíše jako víc najedená, než těhotná.... Celý článek »

Vánoce jsou tady!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Ze všech stran slyším vánoční písničky. Davové šílenství v nákupních řetězcích, kde byl tuk na pečení za 11 Kč, musím se přiznat, že i já jsem naklusala s košíkem a nakoupila na celé vánoční pečení. Hlídat mouku v akci,... Celý článek »

Zvětšování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Vím, že se občas opakuji, ale tento týden byl překvapivě zase náročný a velice hektický. Vlastně na jednu stranu jsem ráda, že se na rizikovém nenudím a jen neležím jak lazar a nebojím se cokoliv udělat. Dá se říct, že mám... Celý článek »

Natvrdo či naměkko?

KLUB TĚHULEK! LUCIE Říkám si, že se mi spousta věcí plní a mám takové to šťastné období. Jsou měsíce, kdy si říkám tak teď to není zrovna ono, bude líp a člověk doufá v nějaké lepší časy. Občas se stane, že se to zasekne a dlouho ony lepší časy... Celý článek »

Půlka zdárně za mnou!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Z internetu na mě koukají články, že už mám polovinu těhotenství za sebou a že mě čeká za chvíli velké finále! A mé pocity? Mám radost, už aby to bylo, strašně se na tu naší holčičku těšíme! Celý článek »

Procházky se psem

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden bylo moc krásné počasí a já vyrážela skoro každý den na procházky s naší fenkou staforda Darinou. Darina byla nadšená, že se může proběhnout a lítat sem a tam v šustivých listech a dovádět s ostatními psi co se... Celý článek »

Numerologie jména miminka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento článek jsem se rozhodla věnovat jedné zajímavé skutečnosti, kterou málokdo zná. Já sama to neznala, ale věděla jsem, že existuje spousta věcí jako je třeba horoskop na míru, životní číslo a různé. Zjistila jsem přes svou... Celý článek »

Trocha plánování

Musím znovu zopakovat, že se cítím lépe a lépe. Známí si toho taky všimli a říkají mi, že úplně zářím. Je pravda co se traduje a potvrzuji tvrzení o lepších zítřkách po 12 týdnu, sice je to u mě o dva týdny posunuté, ale i to se cení. Ze začátku... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené