Breaking Pregnant News!

MIA JE TĚHOTNÁ! 30. týden utekl jako voda a mě teď čeká velký ultrazvuk, kde se dozvíme, jak nám ta naše princezna vyrostla a kolik váží, jestli se vše dobře vyvíjí, kde je uložená placenta a kolik mám plodové vody. Taky se bude odebírat krev, zda jsou všechny hodnoty v pořádku. Zatím se stále neotočila hlavičkou dolů, ale má ještě čas. Každý večer jsem schopná nahmatat hlavičku a zadeček, je to zázrak, je taková maličká. :-)

Renovace našeho bydlení je už skoro u konce, postýlka pro malou dostala nový kabátek, přebalovací stůl už taky našel své místo.

Pomalu se nám to tady plní věcmi potřebnými pro miminko. Taky už se poohlížím po nezbytně nutných potřebách pro sebe do porodnice a pak na následnou péči po porodu. Vše v klidu, s předstihem, bez stresu.
Sbírám informace od zkušenějších maminek, sleduji akce na levné plínky, případně kosmetiku. Pomalu už i začínám prát. Zatím jen vybavení do postýlky, plínky, zavinovačky, deky.

V těch horkých dnech a s pokročilejším těhotenstvím, je pro mě všechno poměrně dost náročné. Za dva týdny jdeme s Davidem na víkendový předporodní kurz a už se těšíme. V pátek se sejdeme jen maminky a v sobotu se k nám přidají tatínci. Kurz je zaměřený jak na období těhotenství, teda spíš už toho pokročilejšího – co pro sebe můžu udělat ještě před porodem. Dále pak na samotný porod, jeho fáze, dýchání, porodní plán, jak může pomoci partner, úlevové polohy, péče o miminko, kojení atd. No, bude to asi hodně informací – ráda se pak s vámi podělím, jak vše probíhalo. Předporodní kurz vnímám jako prvorodička hodně pozitivně, chci být alespoň minimálně teoreticky připravená, uklidní mě to.

S těhotenstvím hodně prořídl i okruh kamarádů, jak se nemůže „ejchuchat“, tak jako bychom přestali úplně společensky fungovat. Rádi si někam zajdeme, sice nezvládnu tanečky až do rána, ale pořád se ráda pobavím. I bez alkoholu. Ale je to asi nějaký trend, nevím. Těhotná = nemohoucí.

Co u mě docela naplno propuklo je těhotenská demence. Pletu si slova nebo je vůbec nenacházím, jsem zapomnětlivá, plně zautomatizované procesy a zvyklosti, které jsou na denním pořádku, najednou nejdou, protože prostě nevím, jak na ně. Co mě vylekalo nejvíc, bylo asi to, že si nedokážu zapnout podprsenku. Prostě jako bych zapomněla PIN kód, který používám denně řadu let. Stála jsem vyvalená jak jojo před skříní, podprsenku na sobě namotanou a snažila jsem si vzpomenut, jak to vlastně zapnout. Fakt mi z toho nebylo moc dobře, Davida to možná pobavilo, ale takový temno jsem teda ještě nikdy neměla. :-D

Těhotenství zdar, demencím zvláště! Mějte fajn dny.

Mia ♥


Mia právě prožila 30. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

28. 7. 2015Mia
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Maya

MIA JE TĚHOTNÁ! Moji delší odmlku na blogu vám teď budu vysvětlovat každý týden v novém článku. Tak začneme tím prvním. Celý článek »

To chce kliiiid!

MIA JE TĚHOTNÁ! Že je venku horko si moc nelze nevšimnout. Věřím, že horka mají své zastánce, zejména z řad dětí a notorických opalovaček. Já jsem teda nadšenec do slunění nikdy nebyla. A obzvlášť teď, kdy nosím už osmý měsíc pod krkem ten plný... Celý článek »

Miluju a maluju a miluju...

MIA JE TĚHOTNÁ! Z původních dvou dnů se nám to protahuje už pomalu na týden. Plán byl jasný, vizi, jak vše dobře půjde, jsme měli, nakoupené veškeré propriety, a dohodnutou partu kamarádů. Celý článek »

Prvotní přípravy na porod

MIA JE TĚHOTNÁ Mám pocit, že je to jen pár dnů zpátky, co mi test ukazoval pozitivní výsledek. Strašně ten čas letí... Moje obavy z přicházejícího porodu rostou, těšení na miminko je ale větší. Celý článek »

Granule sem, granule tam

MIA JE TĚHOTNÁ Ten týden utekl nějak moc rychle - ani nemám pocit že by se dělo něco vyloženě extra, nebo bych na sobě vnímala výraznější změny. Celý článek »

Moje krásná čarodějka

MIA JE TĚHOTNÁ Tak co ženy, už máte seřízená košťata? Já se teda letos nějakých sletů zdržím. Letím za čarodejnicí starší, tedy mojí mamkou, na chaloupku. Jak se říká, rýpat do hlíny. Celý článek »

Jód

MIA JE TĚHOTNÁ! Znáte asi takové ty vtípky směřované na určitou skupinu lidí. Blondýny, brunety, národnosti, ale i třeba policisty. Celý článek »

Obavy...

MIA JE TĚHOTNÁ! Jak už jsem zmiňovala, máme dvě kočky. Možná bych měla upřesnit - STÁLE máme. I přes moji velkou lásku ke zvířatům jsem totiž měla několikrát chuť je vykopnout na mars. Ty dvě jsou sice občas plné lásky, a člověk se rozněžní nad... Celý článek »

Uděláme bacilům pápá!

MIA JE TĚHOTNÁ! Au.Tak tenhle týden byl, a ještě stále je, ve znamení chorob. David onemocněl. Můj drahý muž, horal, onemocněl. A já ne! Zázrak! On je přece u nás ta silná polovička, co snad není nikdy nemocná?! No ale stalo se. Celý článek »

Chce se mi co? Spát.

MIA JE TĚHOTNÁ! Jestli jsem kdy měla problémy se spaním, tak teď spím jako miminko. I když teď jsem teda někde četla, že kdo používá tohle rčení, tak dítě nikdy neuspával. Něco na tom asi bude. Jinak nechápu, proč mně všechny mé kamarádky co jsou... Celý článek »

Fazolka

MIA JE TĚHOTNÁ! Nooo, a je to tady. Dosedla jsem na postel, v třesoucí ruce jsem držela test se dvěma čárkami, a snažila jsem se srovnat těch asi milion myšlenek. Normálně by mě asi nenapadlo dělat si těhotenský test před menstruací, ale poslední... Celý článek »

Naposledy navštívené