Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to!

Toby se narodil 10. března, v úterý mu budou 3 roky. Max je narozen 24. března a budou to jeho první narozeniny. Společné narozeniny obou dětí pro rodinu a kmotry máme tedy naplánovanou na konec měsíce, tu první, jen pro Tobyho a jeho kamarády už máme za sebou. Odehrála se o víkendu.

V pátek je můj volný den, jsme spolu doma s Maxíkem, odpoledne společně vyzvedáváme Tobyho ze školky, nemusí do družiny. Tenhle pátek jsem byla naprosto zaměstnaná, za úkol jsem si dala upéct Tobymu dort. Maxíkovi se nechtělo ten den moc spát a tak jsem mixovala krémy a těsta i s Maxíkem v náručí. Pečení a posilovna v jednom. Dort se mi nakonec snad povedl. Po obědě jsem naložila Maxe do auta a zajeli jsme koupit balonky, které jsem si nechala nafouknout heliem. Je to už taková naše tradice. Ke každým Tobyho narozeninám nechám nafouknout zhruba dvacet velkých balonků a v den jeho narozenin (nebo oslavy) je nechám létat vzduchem všude po domě. Balónky jsem nechala nafouknout a pečlivě jsme je schovala do místnosti, kam Toby nechodí. Úkoly na pátek: dort a balónky. Splněno!

Je tady sobota, oslava začíná mezi druhou a třetí. Po snídani vysílám Michela i kluky k babičce a dědovi. Pohrají si tam, dají si společný oběd, Max si dá dopoledního šlofíka... a já, sama doma, začínám pracovat na Tobyho párty. Připravuji „dětský bar"... plním mističky popcornem, brambůrkama, krájím meloun, máčím banány do čokolády. Nakonec ještě peču slané pečivo a na stůl kladu barevné kelímky, talířky a bláznivá brčka. Následuje „dětský koutek", malý kulatý stůl a okolo několik židliček. Na stole jsou připravené veselé čepičky a malé trumpety. Na stěnu vedle stolu nalepím fotky Tobyho – od miminka až po tříletého rošťáka. Mezi dveře věším další balónky. V herně věším lampiónky a dělám další výzdobu. Zapínám CD přehrávač s dětskými hity. Do chodby vyrovnám vše, co má kola. Dvě velká odrážedla, jedno malé, tříkolku, odrážecí auto, kolo... mohla bych založit školku! Máme toho doma opravdu požehnaně. Později se vrhám na občerstvení pro dospělé a nosím do obýváku pár křesel navíc.

Čtěte také:

Ve dvě hodiny přichází Michel společně s klukama. To nadšení v Tobyho očích. Začal lítat po domě, ani se nesvlékl! Tahal za balónky, které se vždycky vrátily zpět ke stropu. Bral malé trumpetky, skočil na tříkolku... Byl v sedmém nebi. Mise splněna. A to samé Maxík. Lezl a postupně tahal za všechny šňůrky, aby si přitáhl balónky. Když jsem mu dala do ruky sušenku, kterou jsem právě dopekla, byl v sedmém nebi i on.

Hostům se Tobyho oslava také líbila. Mně se líbilo hlavně to, že se Toby ani jednou nezasekl, že by někomu nechtěl půjčit hračky. Celkem jsme doma měli sedm dětí a bylo to tak akorát. Všechny děti mluvily jak česky, tak vlámsky a vždycky se mezi sebou nějak dorozuměly.

Večer jsem padla za vlast, ale s určitou hrdostí, že se oslava snad povedla a hlavně - děti si to užily. Tím ovšem náš měsíc oslav zdaleka nekončí. Dneska večer se pouštím do pečení cupcakes. Budu péct a zdobit. Pěkně vše naskládám do krabice a Toby to ráno vezme do školky. Alespoň nějakou mlsku pro své spolužáky. Mám rozhodnuto. Budu ta máma, která bude dorty k narozeninám svých dětí sama péct a zdobit. Možná nebudou dokonalé, možná nebudou tak dobré, možná se mi občas srazí krém a popraská marcipán, ale budou to dorty dělané s láskou.

Mějte se krásně a příště zase na napsanou!
Gábina, Max a tříletý Toby.

Toby & Max 2015

Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Gábina zdraví z Belgie
Gábina zdraví z...

Ahoj Jarko,

 

diky za komentar a prani pro kluky!  Na sobotu planuji dlasi oslavu ( rodinnou), takze jsme porad v jednom kole, ale je fakt, ze me to bavi.

Jak se mas? Co kluci? Co nove miminko???  Uz dlouho jsem o Tobe neslysela, tesim se na dalsi blog, ketry napises. Az najdes cas :)

Mej se fajn,

G.

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Gábino,

gratuluju Tobymu k narozeninám! A Maxíkovi za pár dní taktéž! A tobě, coby skvělé mámě, protože s tvým pracovním nasazením ještě stíhat pečení a přípravu oslavy, to je prostě úžasné :-)

Také jsem zatím oba dorty k Honzíkovým narozeninám dělala sama, jeden potahovaný marcipánem, druhý s jahodami a želatinou. A mám stejný názor jako ty - možná nevypadají jako z cukrárny, ale jsou dělané s láskou a to je přidaná hodnota, která se koupit prostě nedá! :-)

Ať se vám všechny oslavy daří tak, jako ta Tobyho :-)

Jarka

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Dva zuby a scéna

MIMI LIVE! MAX Zdravím všechny po dalších dvou týdnech. Vrátili jsme se z Čech a následující víkend jsme uvítali návštěvu z Anglie, které jsme samozřejmě museli ukázat krásy Belgie. A Toby se jim předvedl v celé své kráse. Celý článek »

Na vycházce

MIMI LIVE! MAX V sobotu jsem měla vycházku, alespoň tak jsem to nazývala. Po pěti letech jsem byla na naší vesnické pouti. 4 atrakce, pár stánků s pivem, jeden s občerstvením, ale hlavně plno známých, které jsem už léta neviděla. Kolikrát jsem si... Celý článek »

Hlídá celá rodina

MIMI LIVE! MAX Naše jesličky mají prázdniny. A my máme dvě malé děti a práci na plný úvazek. Situace, ve které se nachází každé prázdniny mnoho rodičů... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené