Budoucí velký brácha

BATOLE LIVE! TOBY Poslední týdny utekly hrozně rychle. Mnohem rychleji než ty samé týdny před dvěma lety. Přesně si to pamatuji… byla jsem totiž ve stejné “jiné” situaci….

 Foto z ateliéru rodinnné fotografie Fotopromě.cz


 

Před dvěma lety jsem byla těhotná s Tobym. V tuto dobu trvalo mé těhotenství 3 měsíce a bylo na čase oznamovat světu, že čekáme miminko. Nemohla jsem po ránu nic sníst, najednou jsem měla strašnou chuť na plísňové sýry a k vínu jsem si vždy jen přivoněla. A počítala jsem dny, kdy se přehoupnu přes další týden těhotenství a budu za onou kritickou hranicí tří měsíců....

Jsme o dva roky dále, já nemůžu po ránu jíst a utloukla bych se po plísňových sýrech.... Dny a týdny nepočítám, ty neskutečně letí... asi je to tím, že toto těhotenství už není čekáním na to, až budu máma. Já už máma přeci jsem. A Toby mě dokonale zaměstnává.

Před naším odjezdem do Dánska jsme byli objednaní na prohlídku na gynekologii... z jednoho prostého důvodu – můj těhotenský test byl pozitivní. Seděli jsme všichni tři v čekárně, více než hodinu. Tobíska už to nebavilo, byl čas jít spát a místo toho jsme ho nutili někde posedávat. Paní doktorka nás uvítala a hned nám gratulovala k dalšímu těhotenství. Z osobních důvodů má gynekoložka během Tobyho narození a pár měsíců poté neordinovala, tudíž jsem v jejím počítači byla stále vedena jako těhotná... s Tobym. Zapsala si tedy datum narození Tobyho, "odtěhotnila mě" a do minuty byl můj status opět "těhotná" – baby číslo 2.

Rozhodli jsme se, že Toby sdělí svým belgickým prarodičům sám, že bude mít sourozence. Koupili jsme mu tričko s nápisem: "Brzy budu zlobit dvakrát tolik, jako velký brácha si to můžu dovolit." V tomto tričku jsme šli s Michelovýma rodičema do restaurace.... Nápisu si nevšimli, museli jsme je trochu popostrčit a říct jim, že jim Toby chce něco sdělit.... Babička pochopila hned a ptala se, kdy máme datum atd. Děda se jen nechápavě díval kolem sebe... asi po pěti minutách se přiznal, že neví, o čem mluvíme... Opět jsme mu řekli, ať si pozorně přečte nápis na Tobyho tričku. Znova četl... a na jeho tváři bylo vidět, že nechápe zhola nic. Podíval se tázavě na nás a řekl: „No a.... ?"

Nezbývalo, než vysvětlit "po lopatě", že Toby bude velký brácha. Brzy mu přibude sestřička nebo bratříček.... Opět vteřiny s nechápavým výrazem na tváři až najednou " Jóóó tááák!!!" Pochopil. Trvalo to, ale chápe... bude dvojnásobný děda. Ale naprosto mě odrovnala první reakce Michelovo mamky, když řekla, že Tobyho devadesátiletá prababička říkala, že určitě nebudeme mít druhé dítě, protože čekáme TAK DLOUHO.

Ale protože již nejsem součástí Klubu těhulek, ale píši pro Batole LIVE!, měla bych tento článek věnovat povídání o Tobískovi. Vlastně bych se s vámi ráda podělila o "spaní"... říkám si, jestli to řešit, nebo jestli se to nějak samo upraví. Ale teď – když víme, že brzy nás bude o jednoho víc, je tato otázka možná o to aktuálnější.

Večer chodíme Tobíska uspávat. Neusne sám, ale když je se mnou nebo Michelem, usíná rychle. Je ve své posteli, ve svém pokoji. Náš a Tobyho pokoj spolu sousedí a máme otevřené dveře, opravdu slyším i to, že Toby dýchá. Ale pravidelně, většinou kolem půlnoci, se Toby budí. Občas stačí podat dudlík, dát trošičku napít...ale ve většině případů končí Toby mezi mámou a tátou ve velké posteli.... Nestává se moc často, že by ve své posteli vydržel spát až do rána. A přitom, když jsme ho kolem roka "odsunuli" do jeho pokoje, nebyl žádný problém. Problematické začali být až poslední dva měsíce... Na chvíli jsem přemístila postýlku opět do naší ložnice a Toby opravdu první noc spal bez buzení a pláče, ale druhou noc se již vše opakovalo.

Je možné, že důvodem nočního buzení jsou zoubky. Tobymu už nějakou dobu roste osm zubů najednou. Stoličky a špičáky. Anebo prostě potřebuje cítit naší blízkost? Jaké máte zkušenosti vy? Kdy vaše děti spaly celou noc ve vlastním pokoji? Většinou si s maminkami stále dopisuji na diskuzi pro Mimi LIVE! Toby, tak ráda uvítám i vaše názory.

Příště opět na napsanou – Gábina, Toby a baby číslo 2

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Dva zuby a scéna

MIMI LIVE! MAX Zdravím všechny po dalších dvou týdnech. Vrátili jsme se z Čech a následující víkend jsme uvítali návštěvu z Anglie, které jsme samozřejmě museli ukázat krásy Belgie. A Toby se jim předvedl v celé své kráse. Celý článek »

Na vycházce

MIMI LIVE! MAX V sobotu jsem měla vycházku, alespoň tak jsem to nazývala. Po pěti letech jsem byla na naší vesnické pouti. 4 atrakce, pár stánků s pivem, jeden s občerstvením, ale hlavně plno známých, které jsem už léta neviděla. Kolikrát jsem si... Celý článek »

Hlídá celá rodina

MIMI LIVE! MAX Naše jesličky mají prázdniny. A my máme dvě malé děti a práci na plný úvazek. Situace, ve které se nachází každé prázdniny mnoho rodičů... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené