Být mámou nebo studovat?

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Už je to několik let, co jsem maturovala. Člověk byl mladý, na prahu dospívání a neuvědomoval si, snad i nepřipouštěl, že by maturitní zkouška dopadla jinak než dobře. V dalším studiu na Vyšší odborné škole už šlo do tuhého, bylo mi taky o tři roky víc a blížící se absolutorium v oboru dětská setra, nebyl žádný med. Nakonec jsem to zvládla a začala tentýž rok pracovat na oddělení nedonošených dětí s nemocnými novorozenci, kam moje touha směřovala téměř od dětství.

Před dvěma lety došlo i na specializační studium v oboru intenzivní péče, které by u nás měly absolvovat postupně všechny sestřičky. Studium bylo zakončené zkouškou podobné maturitě. V čele komise 3 odborníci, z toho 2 lékaři, které jsem běžně potkávala v práci. Byly to nervy, jak v přípravě, tak i v samotný den, kdy přišel den D a já se potila při losování otázky.

Po této zkušenosti, která dopadla mimochodem výborně, jsem se zařekla, že to byla opravdu moje poslední zkouška. Jsem už přece jen nějaký pátek ze školy pryč, do toho povinnosti jako práce, s tím spojené směny, vlastní domácnost a málo času na učení, no byl to boj. Když nějakou dobu miminko nepřicházelo, přemýšlela jsem, jakým způsobem bych se odreagovala a zahnala tak chmurné myšlenky.

První mi na mysl přišla škola. Co takhle zkusit přijímací řízení na vysokou? Tak jsem jednoho lednového odpoledne sedla k počítači a podala přihlášku na studium v oboru Všeobecná sestra. Pomalu začaly přípravy a víra v naději, že bych přijímačky mohla zvládnout, když budu mít dostatek času, potřebné materiály a hlavně nadšení. Do června bylo přece daleko. Pak to přišlo. Onen zmiňovaný den s testem, na něm 2 čárky a moje myšlenky na školu přebily plány na naše přicházející miminko. Škola šla stranou. Možná to byla z části i lenost, nevím, ale byla pravda, že místo stráveného času ležením v knihách, jsem raději odpočívala a hledala na internetu věci pro miminko.

Už je červen a do zkoušek zbývá pár dní. Ještě na poslední chvíli se snažím něco doučit. Nestíhám to všechno, ale stejně to zkusím. Myslím si, že to nevyjde, ale co kdyby. Je to správné, věnovat se zase sobě a ochuzovat tak Oliverka o chvilky strávené s mámou? Co když proměškám jeho první úsměv, zoubek, slovo nebo i krůček? Stihla bych to vůbec? Navíc se školou příjde i nutnost se připravovat, chodit na přednášky, asi by se mi po něm stýskalo. Bude tak maličký, bezbranný, kdo jiný než máma by tady pro něho měl být. To jsou otázky, které se mi hlavou honí pořád dokola. No, nechám to osudu, ať to dopadne jakkoliv. Ale vím, že Oliverek bude mít přednost. Škola neuteče a kdo ví, třeba to ještě zkusím a třeba hned příští rok.


Bára právě prožila 20. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

21. 6. 2016Barča
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

36. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Plynule navazuji na minulý blog, kdy jsme se s Oliverkem ocitli poprvé v nemocnici. Nebylo to zatím z důvodu porodu, ale trošku se nám těhotenství zkomplikovalo.  Celý článek »

35. týden – První přijetí do nemocnice

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Říkala jsem si, co pořád psát a o co se podělit, aby to ještě bylo pro vás, moje čtenáře zajímavé. 2 týdny utekly jako voda. Ze začátku tyto dny vypadaly klidně, pohodově a bezproblémově, ale jak je vidět, děti, i když ty... Celý článek »

33. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je tu další týden a tím pádem za námi i pravidelná měsíční kontrola u gynekoložky spolu s velkým ultrazvukem.  Celý článek »

32. týden – Nástup na studia

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je pondělí a mě čeká první školní den. I když na vysoké škole, ale po těch letech právě dnes usedám znovu do lavic a nabývám právoplatné pozice student. Navíc zcela dobrovolně.  Celý článek »

Kouzlo 3D – 29. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je tu zase další týden a já přidávám svůj další blog. Léto u konce, Oliverek je o týden starší a ostatně já také. Oslavila jsem svoje 32 narozeniny. Tedy zatím jen s přítelem ve dvou, pořádná oslava s rodinou mě čeká tento týden... Celý článek »

Z druhého do třetího – 28. g.t.

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Celý půlrok se člověk těší na dovolenou a když je tam, aby se pomalu chystal domů. 12 dní jsme letos strávili na jihu Chorvatska ve městě Gradac. Jen já a můj přítel. Naposledy, než budeme úplná rodina. Sice nebudeme mít stejná... Celý článek »

26. týden: Plánovaná dovolená

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je pátek a já sedím v čekárně u laboratoře, kde mi právě odebrali krev na hladinu cukru. Po 12 hodinách hladovění, se začíná žaludek už ozývat a už bych si i něco dala. Ale nemůžu. Podle prvního výsledku dostanu k vypití sladký... Celý článek »

25. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Šestý měsíc. Už 6. měsíců nosím v sobě nový život. Našeho malého Oliverka. Je za mnou další pravidelná měsíční kontrola u gynekoložky. Vše je v pořádku u mě i u malého. Jen jsem přidala ke svým vitamínovým doplňkům šumivé... Celý článek »

Čekající kamarádi

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden jsme pojali spíše pracovně. Sice bylo venku moc pěkně, vyzývalo to na nějakou vycházku, ale my věnovali veškerý volný čas tvorbě budoucího pokojíčku pro našeho Oliverka.  Celý článek »

Z volna do práce

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ V tomto blogu bych chtěla povyprávět, jak jsem si předchozí týden užila, co mě potěšilo, naplnilo, ale i překvapilo. Ze začátku týdne jsem strávila 3 dny s kamarádkou v Třebíči.  Celý článek »

Osud je osud

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Týden se s týdnem sešel a já jsem ve svém těhotenství o nějaký čas starší. Jelikož nám gynekoložka posunula termín podle ultrazvuku o 3 dny dříve, blížíme se ke 22. týdnu. Celý článek »

Jde se na nákupy

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ V sobotu jsem poprvé vyrazila s maminkou svého přítele na nákupy pro Oliverka. Jelikož čekáme první miminko, žádné oblečení ani ostatní potřebné věci pro něj nemáme. Celý článek »

Čteme pohádky

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Koncert je za mnou, teda za námi. Byl krásný, chvilkami jsem se vrátila do dob mého mládí, tj. do doby před 13 lety, kdy jsem na skupinu Team tančila ploužáky na mých prvních diskotékách s tehdy první láskou, která nedopadla. Celý článek »

Je to chlapeček

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je středa. Právě jedu od svojí gynekoložky a cítím se skvěle. Přesedám na autobus směrem k domovu a znovu musím vytáhnout fotku našeho malého pokladu. Že mi někdo jiný kouká přes rameno, mi nevadí.  Celý článek »

První pohyby

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ 15. týden byl obohacující jak ve smyslu získání užitečných informací, tak i v objevení milých pocitů v souvislosti s mým těhotenstvím. Celý článek »

Týden plný odpočinku

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Blížící se 15. týden mého těhotenství, byl pro mě plný odpočinku. Času a možnosti nejen dohnat spánkový deficit, který mám již od začátku těhotenství a zřejmě bude přetrvávat ještě dlouho, ale i nad vším popřemýšlet, co a jak... Celý článek »

Z prvního do druhého

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Z horšího do hrozného, z ničeho po něco velkého, od slz zklamání po slzy radosti. Takhle nějak bych popsala svoje pocity – totální zmatek, strach, překvapení a radost. Celý článek »

Naposledy navštívené