č.1, č.2 a č.3

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem Vám slíbila, že tentokrát se zvládnu ozvat po týdnu, tak jsem tady poreferovat o tom, co se naší vyvedené rodince událo.

Poslední týden byl oproti předchozím celkem odpočinkový. Nebyly žádné nucené pochůzky na úřadech a ani jiné věci k zařizování, tak jsme se snažili užívat hezkého počasí. Jediné, co nás v úterý čekalo, bylo Dexíkovo první očkování. Je to chlapák. Váží 5 740g. : -) Není divu, taky se něco napapá. Jen stoosmdesátka mu večer a v noci pomalu ale jistě přestává stačit. Mlíčko vyzunkne už celkem rychle a zvlášť před spaním se už párkrát stalo, že jsem ho ještě musela dokrmit, protože se tvářil tak jako kdyby mi chtěl říct: „Tak jsem si právě zaplácl díru mezi zuby a teď bych se najedl!" Ale jsem ráda, že mu chutná. Bráchové byli taky žraví otesánci. Říkám si, že pořád lepší než dítě, které jí málo. I takové nešťastné maminky znám. Kdy jim doktorka říká, že mimi jí málo a proto málo přibývá. Jenže ty maminky chápu. Ono cpěte do toho uzlíčka víc, když už je najedený a stačí mu to. To se u nás ale opravdu stát nemůže.

Taky už Dexínek mnohem míň před den spí. Docela dlouho vydrží skotačit na hračky zavěšené nad ním na hrací dece, a když už začíná hulákat, že už ho ty cingrlátka štvou, rád se nechá uhoupat ke spaní v houpátku, kde ještě chvíli vydrží čubrnět na kolotoč nad ním. Směje se už na celé kolo a v krámě se mu líbí, když mu máma stáhne boudu, aby mohl koukat na světla. To vypadá úplně zhypnotizovaně.

Na druhou stranu musím říct, že uhulákanější mimino jsme neměli. : -) V noci, když se vzbudí na jídlo, tak řve a řve, dokud nemá láhev v puse. Alexek to sice dělal také, ale stačilo, aby ho vzal někdo na ruku a pochoval, dokud se jídlo nepřineslo a byl klid. Ale naše č. 3 ne. I když si ho vezmu do ruky a mlíčko půjdu připravovat s ním, tak stejně ječí a huláká vesele dál. : -) Ještěže mám ohřívačku a mlíko už vždy dopředu nadávkované v lahvi, takže to už jen zaleju a protřepu. I tak mám ale vždy hrůzu, aby mi nevzbudil Maxíka. Ten pak totiž celou dobu krmení dřepí vedle mě na posteli a nejde si lehnout, dokud nejdu taky.

Maxík je zlobivec č.1. Nebo je Alex zlobivec č.1 a Max č.2? No, těžko říct. Pánové občas zkouší, co maminka vydrží. Naštěstí pro ně to vypadá, že maminka vydrží snad úplně všechno. Maxe pořád dokola zlobí zubani, a tak se to projevuje i na jídle. Poslední týden mi absolutně odmítá kousat maso. A vůbec u spousty jídel, co má normálně rád, si jen zobne a už nechce. Někdy si myslím, že musí mít hlad, když vím, kolik toho sní normálně oproti současnosti. A taky je náramná sranda nechat mámu rozdělat jogurt, brumíka anebo jiné dobrůtky a hnát se za tím, jakože to chce a jen mu to nabídnu, tak se na mě potutelně zašklebí a upaluje pryč, potvora mrňavá. Pěkně začal vystrkovat růžky miláček. O jeho vzteklých scénách ani nemluvím. Je mu v tu chvíli úplně jedno, že se o něco praští. Prostě tam, kde je, sebou najednou flákne na zem a kope nohama, šponuje se a vzteky válí sudy. A Alex se tomu často směje a někdy se jde válet po zemi s ním. :-D Prostě blázinec s kocourkama. A o vylité půlce oleje na zemi v kuchyni ani nemluvím. Byla to prima cákačka. A i přes několikeré vytírání i prima klouzačka.

Každopádně ten druhý zlobivý jedinec mě dovede vytočit k nepříčetnosti. Občas se už opravdu nezmůžu ani na slovo a jen nevěřícně zírám, jak si ten svéráz prostě razí svou a mámu prdí. Nějak ho k té poslušnosti nedovedu přivést ani po dobrém natož pak po zlém. Po zlém na něj nefunguje vůbec, to má asi po mně. Jediné, co ještě jakžtakž zafungule, je blackmailing: Chceš jít ven? Tak to ukliď, když jsi to rozházel. Jestli se teď nepůjdeš navečeřet, tak jdeš hned spát. Jestli chceš pohádku, tak to nesmíš bráškovi brát. Jestli chceš za taťkou, musíš mě poslouchat, tak jak ti řekl. A tak bych mohla pokračovat. Hrdá na to sice nejsem, ale někdy už si neumím poradit jinak. Holt má teď opravdu velké období vzdoru a trucu a ještě doma přišel o jedinou autoritu, která na něj platila. Časem ho to určitě zase pustí, ale občas pochybuju, že se toho ve zdraví dožiju.

Díky už zcela jarnímu a hlavně teplému počasí v posledních dnech si odpoledne krátíme venku na procházkách. Alex s sebou bere kolo a Max ho povzbuzuje z kočárku. Když zaparkujeme na hřišti, sundám i Maxe, aby si taky trochu poběhal. Je to pro něj celkem novinka, tak se mu to líbí. V zimě oblečený do kombinézy a hlavně vysokých zimních bot se mu venku vůbec běhat nechtělo, za to teď si to užívá. A tak vlastně trávíme každé hezké odpoledne venku a krátíme si tím tak den za dnem do tohoto úterý, když už se opět těšíme na toho našeho taťku.

Od čtvrtka do soboty udám Alexe s Maxem naší babi na hlídání, tak budeme mít s Dexem dva a půl dne jen pro sebe, tak toho využiju, abych se mu mohla plně věnovat. A nebudu muset dva dny nic vařit. :-) A to je příjemná změna. Je to totiž jediná domácí práce, která je pro mě opravdu nucené zlo. Vždy jsem vařila, jen když nebyl přítel doma. To jsem raději šla uklízet to boží dopuštění, které v kuchyni ztropil. No tak teď mám celkem smůlu. Uvařit se prostě musí.

To je pro dnešek vše. Vyběhněte s ratolestmi ven a užívejte sluníčka, jak jen to jde než se to počasí zase zblázní. Příště zase ahoj.

Pavlína

14. 3. 2014Paulínka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Návrat z(a)tracené rodinky

PAVLÍNY DENÍČEK Život opět nabral nečekaných obrátek a zvratů a tak jsem se po devíti měsících rozhodla zase začít psát. Tentokrát však o trochu jiné rodince a z druhého konce světa... Celý článek »

Pohodový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Neuvěřitelné se stalo realitou! Tentokrát se ozývám v rekordním čase. Musím se pochválit. Přináším další článek o naší bláznice skoro-rodince... Celý článek »

Jsem z5!

PAVLÍNY DENÍČEK Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

Jsem z5!

Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit Celý článek »

Máma - práce všeho druhu!

Kolotoč od rána do večera. Dětičky, uklízení, vaření, procházky, pochůzky, přebalování, chování, hraní si, telefonování, psaní, zkrátka pořád je co dělat. Celý článek »

Čas, nepřítel č.1

PAVLÍNY DENÍČEK Děti jsou pro nás vším. Jsou nám radostí i starostmi, jsou tou nejúčinější motivací na světě, naší pohonnou hmotou. Dokáží nás rozezlit i rozesmát během třiceti sekund. Potřebují obrovský kopec lásky a stejnou měrou ji umí i... Celý článek »

Šestinedělí pod psa

PAVLÍNY DENÍČEK Jedna situace. Jeden mžik. Setina sekundy. Jedno špatné rozhodnutí. A nic už nejde vzít zpátky. Klid v šestinedělí v tahu. Život pokračuje v troskách. Že si to neumíte představit? Buďte rádi, protože to je teď má realita... Celý článek »

Máme mimi!!!

PAVLÍNY DENÍČEK Vítám Vás všechny čtenáře do Nového roku tou nejlepší zprávou ze všech. Po předlouhém očekávání, které jste se mnou sdíleli, jsem se konečně dočkala. Podle naplánování se nám 20. prosince v 10:26 narodil kluk jak buk Dexter. Vážil... Celý článek »

No comment...

PAVLÍNY DENÍČEK Pro všechny případy začínám tyto řádky opět psát s předstihem. Je teprve středa. Nebo je to možná proto, že ať dělám co dělám, musím myslet stále na to samé. "TAK UŽ VYLEZ, CHLAPE!!!" Celý článek »

Už tak asi zůstanu...

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím. Pokud jste již pro tentokrát očekávali radostnou zprávu o narození našeho broučka a všechny peprné podrobnosti, tak vás bohužel musím zklamat. Dexter nás napíná do poslední chvíle. Celý článek »

Dark Passenger

PAVLÍNY DENÍČEK Někteří z Vás se nad dnešním nápisem pozastaví a nebudou ho chápat. Jiní, pravidelní čtenáři, kteří znají námi zvolené jméno pro nastávajícího potomka a stejnojmenný americký seriál, se ušklíbnou. Ale ono to tak v podstatě je.... Celý článek »

Už jen funím...

PAVLÍNY DENÍČEK Je další nedělní večer. Po úspěšném uspání ratolestí zbývá nadatlovat článek pro Babyweb. Úspěšně jsme se přehoupli do posledního měsíce našeho požehnaného stavu. I když popravdě, požehnaně se tedy doopravdy necítím.  Celý článek »

Projekt "kulový blesk"

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden plný nabitý událostmi je za námi. Bohužel to nebyly jen samé pozitivní události jak jsme očekávali, nakonec ale sečteno a podtrženo to byl týden dobrý. Celý článek »

Stále samý humbuk

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu je naše povedená rodinka zpět. Sice snad nastávají ty lepší zítřky, co jsme si slibovali, ale rozhodně zatím nejsou o nic méně hektické. To bychom totiž nebyli my, aby se něco nedělo. Celý článek »

Co tě nezabije, to tě posílí!

PAVLÍNY DENÍČEK Po několikatýdenní odmlce se Vám čtenáři znovu hlásím v plné polní. A jaký že byl náš třicátý čtvrtý týden a několik dalších týdnů před ním? Jednoduše hektické. Posuďte sami. Celý článek »

Živi a zdrávi

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny čtenáře u rekapitulace našeho třicátého prvního týdne těhu. Tentokrát začneme pozitivněji. Už nesmrkáme a neprskáme. Zkrátka jsme všichni zdraví. Třikrát huráááá! Celý článek »

Jako slepý k houslím

PAVLÍNY DENÍČEK Třicátý týden těhu nepřinesl oproti tomu předchozímu nijak velké změny co se zdravotního stavu naší rodinky týče. Není ovšem úplně jisté, zda v budoucnu nepřinese nepříjemné následky po stránce osobní. Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří... Celý článek »

NE a NE a NE!

PAVLÍNY DENÍČEK Tentokrát píši můj pravidelný příspěvek s několikadenním zpožděním. Od minulého článku čas doslova letěl jak o překot. Najednou mám zase popřemýšlet o uplynulém týdnu. Tak tedy jdeme na to... Celý článek »

Přeci jsem MÁMA

PAVLÍNY DENÍČEK Uplynul nám dvacátý pátý týden. Oproti tomu předchozímu byl celkem nudný. Což je na jednu stranu prima, protože si moje dušička trošku oddychla, ale na stranu druhou není moc o co se podělit. Celý článek »

Konec dobrý, všechno dobré

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu se opět hlásí naše těhotenská domácnost plná dětiček. Týden to byl pro mě celkem vyčerpávající a nedá se říct, že by se toho událo zrovna málo. Už jsem ale asi zažila i lepší. Celý článek »

Týden plný překvapení

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden za námi. V pořadí už dvacátý třetí a přinesl s sebou hned několik novinek. Některé jsou překvapivé, jiné už méně. Tak co myslíte? Holka nebo Kluk? Celý článek »

Domov háďátek

PAVLÍNY DENÍČEK Další letní týden máme za sebou. Jen mám někdy pocit, že se na nás to sluníčko směje o něco více než je třeba. Ale ono se nám asi snaží vynahradit tu zimu. Já jen budu doufat, že letos ta zima bude přívětivější. Čeká nás prosincové... Celý článek »

Pavlína, vévodkyně z Kolína

PAVLÍNY DENÍČEK Královský porod je za námi a celá Velká Británie oslavuje příchod nového potenciálního krále. Nenechte se zmást. Neseděla jsem netrpělivě u internetu a nejuchala radostí a nadšením nad narozením princátka. Avšak naskytlo se nám... Celý článek »

Bleskový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Ahoj všichni. Týden se s týdnem tentokrát sešel snad rychleji než jindy. Málem bych zapomněla, že už je čas na další článek. A tak tu teď v brzké pondělní ráno sedím s notebookem na klíně, zatímco Maxík se prohání po bytě v... Celý článek »

Náš malý blázinec

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny, co mají opět chuť nahlédnout do naší rodinky Homolkových, jak já říkám. Ještě včera jsem přemýšlela nad tím, o čem vlastně dneska budu psát. Moc se toho totiž od minule nestalo. Tedy až do dnešního rána. Ale... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené