Čas loučení

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak se nám pomalu ale jistě blíží konec šestinedělí a tím i konec přidáváním příspěvků sem na blog. Popravdě se mi to docela hodí, protože vůbec nic nestíhám. A tak tento příspěvek bude od nás zatím poslední, pokud se ještě někdy nebudu chtít vykecat.

Onu slavnou laktační krizi jsme snad překonaly a vypadá to, že Ema začíná chápat den a noc. Do teď to chudinka měla pomotané a každý týden to měla jinak. Takže musím zaklepat, posledních pár nocí jsem se i docela konečně vyspala. Poslední dvě dokonce spala i ve vlastní postýlce, kterou jsme přirazili k posteli. Klepu klepu, snad nastanou lepší časy.

Společně jsme zvládly překonat i zánět v prsu, který jsme rozehnaly hnedka v raném stádiu a já nemusela zase trpět, ty moje prsa jsou totiž snad zakletá. Ale o tom pěkně po pořádku. Jak jsem se v minulém článku zmínila, je ze mě další nosící mamina. Minulý týden nám došlo ergonomické nosítko a tento týden konečně i šátek. A tak jsme toho o víkendu využili a malou jsme vzali na hokejový zápas. Ne opravdový, místní banda se domluvila na zápase s vedlejší vesnicí a zaplatili si stadion, aby to mělo trošku úroveň. Vlastně to nakonec úroveň ani nemělo, ale to se chlapům říkat nesmí :-D.

A jelikož se účastnil i táta, tak jsme ho jely podpořit. Nabalila jsem Emičku, aby jí bylo teplíčko, jelikož ještě nemám nosící oblečení. A tak jsme improvizovaly, svojí bundou jsem ji pouze přikrývala, aby na ni nefoukalo, pořádně jsem ji oblékla a pro jistotu, když jsme seděly na stadionu, přes ni přetáhla ještě aspoň deku. Hodinku a půl jsme vydržely fandit, Ema krásně spinkala v nosítku, zahřívaly jsme se navzájem a dokonce ji ani nevadil randál místních fanoušků, kteří jeli „hokejisty“ podpořit. Byla spokojená a vyspinkaná.

Doma jsme se pěkně napapkaly a zalehly do postele, ještě ne každá do své. No a v tom to začalo. Třepala jsem se zimou, i když zima doma nebyla, potila jsem se jak blázen, až byla mokrá peřina, já i Ema. Nakonec jsem si naměřila horečky přes 38 a tak jsem se vydala do boje s brufenem. Prso červené, bolavé jak čert, pomalu jsem si na něho nemohla ani sáhnout. Kojení bylo utrpení, ale Ema mi krásně pomohla a po dvou kojeních, kdy mi pokaždé vytáhla mlíčko z prsu bolesti ustoupily. Propotily jsme se do rána ještě s horečkama, ale díky bohu nebylo potřeba jet pro antibiotika. Můžu si za to asi sama, prochladla jsem a můžu si za to nadávat, ale jsem ráda, že to přešlo tak rychle. Doporučuju všem maminám si dávat pozor na prsa, není to žádná sranda a nedovedu si představit, že by to mělo bolet dýl.

Doma už nosíme v šátku, malá je v něm spokojená, ale byl boj nějaký vybrat. Na internetu je spousta krásných druhů. Jenže jako začátečník jsem měla velký problém se vyznat v tom, co by bylo vyhovující, co by nám sedlo, nevěděla jsem, jaké složení a jakou velikost. Naštěstí existuje internet, hodné nosící maminky a skupiny, ve kterých si tyto maminky radí a tak jsem toho využila. Ceny šátků jsou sice zarážející, ale myslím, že to za to stojí. Já jsem si pořídila šátek z druhé ruky a nakonec zvítězila cena nad krásou, protože jsem nevěděla, jak bude malá reagovat. Do budoucna třeba pořídíme nějakého krasavce, pár už jich mám i v hledáčku.

Touto cestou bych se tedy chtěla rozloučit se všema maminkama, které mi tady pomáhaly, radily a podporovaly mě v mém prvním těhotenství. Všem maminkám přeji, aby jejich děti byly hodné a krásně rostly a dělaly jim jenom samou radost. Těm nastávajícím maminkám přeji, aby jejich porod byl rychlý a bezproblémový, jako ten náš. A ať už je porod dlouhý, bolestivý, vyvolávaný a nebo končí císařským řezem, to co nastane potom, opravdu stojí za tu námahu a bolest.

Také bych chtěla poděkovat týmu Babywebu za možnost se vypsat ze svých pocitů a zážitků, za získání krásných fotek od Fotopromě a také za krásné dárky, kterými nás obdarovali. My jdeme zrovna krmit a užívat si společné chvilky, protože Ema začíná pomaličku ale jistě vnímat okolí. Mějte se všichni krásně.

18. 2. 2016Vendy
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Romana
Romana

Prajeme Vám len krásne chvílky s Emičkou, nech vám rastie do krásy. Užívajte si tieto chvíle, pretože strašne rýchle utečú. Emička je roztomilá :-)

Obrázek uživatele dencas
dencas

Milá Vendy, mějte se moc a moc krásně a ať vám Emička pěkně roste a dělá jen samou radost.

Denisa

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Eminčiny první zážitky

KLUB TĚHULEK! VENDY Blíží se nám konec šestinedělí a v neděli jsme oslavily první měsíc života. Návštěvy jsem sice odpískala, ale doma pořád být nemůžu, je to na palici a hlavně, když malá křičí. A tak jsme začaly podnikat výlety a já jsem začala... Celý článek »

Ne všechno je vždy růžové

KLUB TĚHULEK! VENDY Emička je hodné dítko, ale když se jí chce, umí se taky pěkně vztekat. A nejvíc, právě když má hlad. Pochopila totiž, že z prsa teče mlíčko, že je to moc dobré a že s plným bříškem se spí lépe. A jak řekl můj bratr, je... Celý článek »

První dny v novém

KLUB TĚHULEK! VENDY Po těch pěti dnech v porodnici jsem se opravdu těšila domů. Konečně do svého, kde máme svůj klid, a nikdo nás neruší. Ema je neskutečně hodné dítě, takové jsem si snad ani nezasloužila. V porodnici spala jako dřevo (i když to... Celý článek »

Čtvrté patro, pokoj číslo jedna

KLUB TĚHULEK! VENDY První týden v porodnici byl pro nás obě hodně náročný. I přes to, že mi byla malá ihned po porodu přiložena k prsu, jsme k sobě nějak nemohly najít cestu. Ema se mi po porodu nepřisála a největší problémy nastaly právě kvůli... Celý článek »

Nakonec bylo vše úplně jinak

KLUB TĚHULEK! VENDY Jak jsem se již v několika článcích zmiňovala, můj porod byl podle gynekologa plánován jako porod císařský. Moje obavy z porodu stoupaly a názory na porodní zákrok se mi střídaly stejně jako moje nálady. Nakonec se nám v týdnu... Celý článek »

Naše poslední kontrola

KLUB TĚHULEK! VENDY 39. týden těhotenství a poslední dny, kdy mám cvrčka v sobě, cílová páska už je blízko. Blíží se termín porodu a s ním přichází čím dál větší stres a obavy. Najednou se začínám bát a možná ani rodit nechci, ale zato se těším,... Celý článek »

Nespím, nejím, ale ještě nerodím

KLUB TĚHULEK! VENDY Týden po vánocích a náš 38. týden společného soužití v jednom těle. Vypadá to, že naše malé už to vydrží asi až do plánovaného termínu a mně je teď zle akorát tak z toho vánočního přejídání. Což je někdy opravdu nepříjemné. Celý článek »

A budou Vánoce

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak jsme ve 37. týdnu. Máme za sebou 4. adventní neděli a cukroví už je všechno pěkně napečené. Dokonce jsem minulý týden zahájila i předvánoční úklid a tak nás tento týden bude čekat pěkně odpočívání a užívání si vánoční pohody.  Celý článek »

Mé (po)citové výlevy

KLUB TĚHULEK! VENDY Hurá už 36. týden!!! Bříško takových rozměrů, jako mám v tuto chvíli, je opravdu velkou přítěží a to nejen pro mě, ale i pro mé okolí. Natáhnout se přes něj je nepopsatelná morda, neposhazovat regály v obchodě, když se otáčím,... Celý článek »

Připravujeme se na porod

KLUB TĚHULEK! VENDY Tento týden jsem se začala psychicky připravovat na porod. A nejen já, ale i Honza. Sice mi bylo gynekologem řečeno, že bych mohla zvládnout i porod přirozenou cestou, v porodnici mi to bylo vyvráceno. Přiznávám, že jsem se... Celý článek »

Už máme konečně všechno !?

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak jsme se posunuli zase o týden k cílové rovince. Čím dál častěji slýchám, že jsem jak kinder surprise. Ano ano, stále totiž nikdo nebyl obeznámen s tím, co v sobě nosím za potvůrku. Poslední dobou je to hodně náročné, co se... Celý článek »

Kulatý 33. týden

KLUB TĚHULEK! VENDY Nejenom tento týden je pěkně zakulacený, ale i ze mě se stává celkem koule, která má problém se v posteli přetočit. Nečekaně nám začaly první (brzo) problémy. Už jsem si myslela, že to snad ani nepřijde. Naštěstí se nejedná o... Celý článek »

A teď tě mámo pořádně dokopu

KLUB TĚHULEK! VENDY Týden - 32. Těhotenské změny – poměrně žádné (pořád je mi krásně). Partnerské změny – nevím o ničem zásadním (naštěstí). Změny u miminka – velké a hlavně hodně znatelné (konečně o něm všichni víme). Přípravy – v plném proudu,... Celý článek »

Bond, kanec a velké focení

KLUB TĚHULEK! VENDY 31. týdnů, 10 kg nahoře a pupek stále roste. Minulý týden byl dušičkový a narozeninový, plný aktivit, změn a dokonce i jednoho nabouraného kance. Nicméně opět vypadám konečně jako člověk.  Celý článek »

Týden plný jídla a relaxu

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak jsme tu po týdnu zase. Já, mé druhé já a zážitky z těhotenství. Už je to krásných, ale dlouhých 30 týdnů, co v sobě nosím mrňavé stvoření. Tak si říkám, jestli už není na čase začít shánět výbavičku i pro sebe do porodnice... Celý článek »

Pozitivní myšlení je důležité

KLUB TĚHULEK! VENDY Těhotenství je poslední dobou v mém okolí hodně řešené téma. Je to nejspíš dáno tím, že já i švagrová jsme "v tom". A hlavně v mém okolí se teď s porody roztrhl pytel, Asi bylo plodné jaro. My jsme se bez problémů vrhli do 29.... Celý článek »

Přípravy na miminko začínají

KLUB TĚHULEK! VENDY 28. týden a moje žebra se rozhodla roztáhnout do nevídaných velikostí. Asi teda. V minulém týdnu jsem složila postýlku a začala jsem zařizovat v ložnici pokojíčkový koutek. Příprava na miminko začíná být v plném proudu.  Celý článek »

Zima za dveřma a já nic neobleču

KLUB TĚHULEK! VENDY 27. týden a konec 2 trimestru. Uf, teď už to snad uteče rychle. Malé se mi zdá klidnější, než minulý týden. Možná už si zvyklo na to, co všechno dokáže a nepotřebuje se prokopat ven skrz můj pravý bok. Jestli je naše malé podle... Celý článek »

Zpátky do školy

KLUB TĚHULEK! VENDY Three, two, one ... odstartovali jsme 26. týden a s tím i opět pravidelné navštěvování školní přednáškové auly. Ne že by to byla nějaká hrůza, ale usedět na přednášce a dávat pozor, když vás dítě v břiše okopává, protože se mu... Celý článek »

Začínáme odškrtávat ze seznamu

KLUB TĚHULEK! VENDY 25. týden těhotenství, 7 lunární měsíc a kopance do břicha jsou čím dál častější a hlavně intenzivnější. Ale našli jsme způsob jak mrně uklidnit. Na maminku totiž nereaguje, ale táta, to je uspávač hadů a malých neposedů. Stačí... Celý článek »

Jak jsem přežila vyšetření cukrovky

KLUB TĚHULEK! VENDY 24. týden a pro mě snad nejhorší vyšetření za celé těhotenství. Vážně to pro mě bylo utrpení. Tento týden jsem prožívala hodně stereotypně. Vstát, jít do práce, po práci domů, pouklízet, navařit, koupel a spánek. Ale i tak mi... Celý článek »

Zpět v ČR a návrat do reality

KLUB TĚHULEK! VENDY 23. týden a my se vracíme do reality. Opět nastává pracovní proces, za chvilku i školní povinnosti a mimčo kope a kope. Jsem zvědavá na to, jak na mě budou koukat na přednáškách, až se tam dovalím z břichem jako balón :-D  Celý článek »

Vezmeš si mě ?

KLUB TĚHULEK! VENDY 22. týden těhotenství jsem odstartovala v Chorvatsku. Venku je krásných 33° a tomu malému tvorečku uvnitř se líbí, když ho houpu ve vodě. Papáme si jak prasátka, takže jsem zvědavá, kam se vyhoupne moje váha po dovolené.  Celý článek »

Trnka sem, trnka tam, závodníka vychovám

KLUB TĚHULEK! VENDY Ve 21. týdnu se ukazatel mojí krásné, nové, zelené váhy zastavil na 50 kg. Vážně mě teda po prvním použití moc krasotinka nepotěšila. Všichni se teda diví, že mě 50 kg děsí, ale když jste zvyklí se dívat na číslovku kolem 40 kg... Celý článek »

Tak už jsme v půlce

KLUB TĚHULEK! VENDY Dnes, když píšu tento článek, dostáváme se s mrňouskem do 20. týdne. Připadám si tak nějak… větší a větší. Ne ale, že bych měla větší bříško, i když už jde pěkně vidět, ale moje stehna nabírají šílených rozměrů a přes kalhoty... Celý článek »

Bude to celý táta

KLUB TĚHULEK! VENDY Počasí se i u nás změnilo na urousané a upršené dny. Převařený mozek se trošku schladil a já tak nějak začínám fungovat. Těhotenství se strašně vleče, hlavně pro tak netrpělivého člověka, jako jsem já. Jsme v 19 týdnu a pořád... Celý článek »

Hormony? Ne nechci!

KLUB TĚHULEK! VENDY Netušila jsem, že mi hormony budou tak komplikovat život a budou mi ničit nervy. Opravdu to na sobě začínám tak nějak pociťovat. Zatímco Honza si toho všiml už o něco dříve, na mě to dopadlo nyní. Jelikož mi můj život teď... Celý článek »

Tak trošku odpočinkový týden

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak jsem tu po týdnu zase s novými poznatky, vlastně v mém případě mi přijde, že s žádnými. Pořád je to takový nijaký. Kdyby každé těhotenství byla taková pohoda, chtěla bych být těhotná minimálně každý druhý rok. S prckem jsme... Celý článek »

Pouťové radovánky

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak nějak zapomínám na to, že jsem vlastně těhotná. Tento týden se sice dostáváme do 16. týdne, ale přijde mi to tak nějak už normální, nic nového se neděje a mně se zdá, že už je to strašně dlouho a že už by mohlo to malé... Celý článek »

Do Vídně a zase zpátky

KLUB TĚHULEK! VENDY Zdravíme ze 14. týdne a přesouváme se do druhého trimestru. Minulý týden proběhl první screening, miminko bylo změřeno a zjištěno, že je v pořádku. Od hlavičky po zadeček máme 7 cm a já jsem ze svých původních 44 kg se vyhoupla... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené