Čas, nepřítel č.1

PAVLÍNY DENÍČEK Děti jsou pro nás vším. Jsou nám radostí i starostmi, jsou tou nejúčinější motivací na světě, naší pohonnou hmotou. Dokáží nás rozezlit i rozesmát během třiceti sekund. Potřebují obrovský kopec lásky a stejnou měrou ji umí i oplácet. Jsou to ti nejúžasnější lidé vůbec. Díky za ně.

Čas plyne jako voda. Nejvíc je to vidět na dětech. Když zavzpomínám, jaké mimi byl loni touhle dobou Max, nechce se mi ani věřit, že dneska je to čertík, který vymýšlí jednu lotrovinu za druhou a s Alexem jsou parta. Na druhou stranu se říká, že čas se vleče, když by člověk potřeboval opak. Pro mě to teď ale jakoby zázrakem neplatí. Díky klukům se od rána do večera nezastavím. Ale nevadí mi to. V tuto chvíli to naopak vítám. Nemám tak alespoň přes den čas být ve své vlastní hlavě a nechávat se pohltit smutkem a prázdnotou, která mě jinak sžírá. A tak dny utíkají jeden za druhým. Protáhly se v týdny a ty se teď už naplňují v měsíc. Takřka měsíc už s klukama válčíme na vlastní pěst. Jsem ráda, že den se vždy přežene ani nevím jak. Kéž by to tak pokračovalo celá léta. Po večerech se také snažím zaměstnat. Doháním resty ohledně domácnosti, připravuji si k obědu na druhý den, díky volání zadarmo visím na telefonu s těmi pár vyvolenými, co nám ještě zbyli. A když nemám koho otravovat celovečerními hovory, píšu Jirkovi, co mě zrovna napadne jako, bych si s ním povídala anebo píšu tenhle blog jako dneska. Psaní je úžasná terapie, když má jeden z nás pocit, že se brzo zblázní, píšeme si dopisy na miliony stránek. (Nezávidím těm, co je musejí číst : -) )

To je teď zhruba každodenní náplň mého dne. To plus lítání po úřadech, které by snad nadcházející týden už mohlo být u konce. Když už starší bráškové chrní a ten náš pidi chlap ne a nezabrat, mám ho u sebe v obýváku a povídáme si, mazlíme se a věnujeme se jeden druhému. Je to opravdu ta nejlepší záplata na každou bolístku. A nejen pro mě. Přeci jen jsme jeden den tento týden měli výrazně jiný než všechny ostatní v něm. Ve středu jsme konečně mohli vyrazit za taťkou. To bylo radosti na obou stranách. Kluci se nemohli rozhodnout, kdo z nich vleze tátovi na hlavu dřív. Bylo to moc fajn, moct se vidět, popovídat si i jinak než na papíře. I když každý den kontroluji schránku a na další dopis se těším jako dítě na hračku. Hrozně mě ta návštěva nabudila. Byla to injekce energie. Tak se už teď těším na další. Pevná jako skála. Taková jsem byla já. Nedovolila jsem si brečet a popravdě se mi chtělo jen tehdy, kdy našemu taťkovi upadla slzička ve chvíli, kdy nás uviděl. Řekla jsem mu: „Nebreč, nebo budu řvát taky." A dala jsem mu pusu.

Ale dost už o tom. Musela jsem to sem napsat. Nedalo mi to, protože to byla za tento týden ta největší, nejlepší rodinná událost. Dokonce i Alexek si to nechal vysvětlit a na odchodu nepředvedl žádné divadelní vystoupení. Šikula. Doma jsme se na to připravovali a vysvětlovali jsme si to snad denně. Mělo to úspěch. Postupem času si na to všichni přivykneme.

Naštěstí tři dítka nejsou jen kupa starostí a povinností, ale i srandy. A té je u nás někdy hora. Maxík už celkem navykl nechodit v noci spát ke mně a spí povětšinou ve svém až do rána. To pak kolikrát ani hned nevím, že se pusinky probudili. V rámci možnosti dělat nepozorovaně, co se jim zrovna zlíbí, mě ohleduplně nechávají spát, dokud nedostanou hlad. Minulý týden se mi tak přihodilo pár príma zážitků hned po ránu.

Je osm hodin. Maxík na mě leze, abych vstala. Ihned jsem zaregistrovala něco podivného. Maxík mi na sobě donesl do postele cosi sypkého. Co to je? To jsem měla zjistit v zápětí jen, co jsem vykročila z ložnice do chodby. Maminka skladuje mouky a piklslách od Nutrilonu. Bývají však poctivě zabarikádové. Jenže před nenechavýma ručkama našeho batolátka se neschová nic, pokud na to má odpovídající čas. A v tomto případě ho měl evidentně spoustu. Hladká a hrubá mouka byly smíchány a rozmatlány všude od středu obýváku kam jen oko dohlédlo. Na zemi, na gauči, na skříňce, na chodbě a na dětech. A třešničku na dortu tomu nasadil Alexína. Při pohledu na ten neuvěřitelný binec se mi tajil dech. Max klečel na čtyřech a ručičkama matlal mouku všude kolem, za to Alex si vzal na pomoc malý náklaďák a do návěsu mu odměrkou z Nutrilonu nakládal mouku. Ještě teď lituju toho, že místo okamžitého vysávání a vytírání jsme nejdříve nevzala do ruky telefon a nevyfotila je.

Jen o dva dny dříve jsem ráno přivlekla a přebalila Maxe a vzbudil se Dex. Mezi přebalováním Dexínka najednou slyším z kuchyně ryk, vztek a řev. Ááááá to se nám vzbudil i Alex a dneska kluci začínají už po ránu, pomyslela jsem si. Bohužel jsem v tu chvíli netušila, že to byly zvuky zápasu, který kluci sváděli o šťávu. Alex správně zhodnotil situaci a chtěl lahev bráškovi vzít, jenže máma zavelela: „Alexi nech ho!" a Alexek kupodivu výjimečně poslechl. Dál už bylo slyšet jen čvachtavé plácaní, jak se Max usadil doprostřed té louže a plácal ručkama vesele kolem sebe. Nenašla jsem jiné řešení, než Maxíka vykoupat a opět převléknout. Podlahu jsem vytírala nesčetněkrát, a přesto jsme se lepili dva dny. Také vás miláčci umí takto potěšit, když zrovna nemáte oči všude? Ale já jsem se alespoň zasmála...

Dextríno roste jak z vody. Dnes jsme u paní doktorky přesně při šesti týdnech navážili 4620g. A jak pak by ne, když zhltne 150ml Nutrilonu jen to lupne. Už je to „velkej chlap". V noci už vstáváme na jídlo jen jednou, což je v jeho věku úplně super. Také řev po koupání už jsme odbourali ( to je u sousedů radosti). Prdíky nás díky antikolikovému mléku také už dávno netrápí a už ho moc baví koukat na hračky a barevné věci kolem sebe vůbec. Na zdi u přebalovacího pultu jsou nalepení pestrobarevní motýlci. Moc se mu líbí. Rozhazuje, v rámci svých možností, ručičkami i nožičkami, div že nenadskakuje. Hrací deka po Maxíkovi také začíná mít úspěch. To je blázinec, co všechno mu tam ta máma navěšela! Hrací deka s hrazdou plnou hraček je moc fajn. S Maxem jsme ji užili moc a moc. A i teď, když je volná si tam Maxík chodí rád hrát třeba s auťákama.

Jak jsem teď ráda za výběr našeho kočárku, aneb jak táta říká, naší bitevní lodi. Nemám sebemenší problém všude se vejít včetně hromadné dopravy. Obzvlášť v tuto chvíli je pro mě důležité dostat se všude i s kočárkem, protože hlídání je jaksi nedostupné. A protože jsem si uvědomila, že jsem Vám náš stroj ani nepředstavila, snad nebude vadit, když se stane pro dnešní den úvodní fotkou článku. A uvědomila jsem si, že mám jen jednu jedinou, která se nedá nazvat jinak než "otec na plný úvazek". :-)

Vždyť říkám, čas letí jako blázen. Je na čase se pomalu rozloučit. Letí to. Už ani Dex není to čerstvé mimi, které má svůj vlastní svět. A je mu teprve pár týdnů. Tak dnové, měsíce, týdny a roky utíkejte jako o závod! Vítám to.

Jsem ráda, že jste se mnou. Příště zase nashledanou. Pavlína

4. 2. 2014Paulínka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Návrat z(a)tracené rodinky

PAVLÍNY DENÍČEK Život opět nabral nečekaných obrátek a zvratů a tak jsem se po devíti měsících rozhodla zase začít psát. Tentokrát však o trochu jiné rodince a z druhého konce světa... Celý článek »

Pohodový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Neuvěřitelné se stalo realitou! Tentokrát se ozývám v rekordním čase. Musím se pochválit. Přináším další článek o naší bláznice skoro-rodince... Celý článek »

Jsem z5!

PAVLÍNY DENÍČEK Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

Jsem z5!

Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

č.1, č.2 a č.3

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem Vám slíbila, že tentokrát se zvládnu ozvat po týdnu, tak jsem tady poreferovat o tom, co se naší vyvedené rodince událo.  Celý článek »

Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit Celý článek »

Máma - práce všeho druhu!

Kolotoč od rána do večera. Dětičky, uklízení, vaření, procházky, pochůzky, přebalování, chování, hraní si, telefonování, psaní, zkrátka pořád je co dělat. Celý článek »

Šestinedělí pod psa

PAVLÍNY DENÍČEK Jedna situace. Jeden mžik. Setina sekundy. Jedno špatné rozhodnutí. A nic už nejde vzít zpátky. Klid v šestinedělí v tahu. Život pokračuje v troskách. Že si to neumíte představit? Buďte rádi, protože to je teď má realita... Celý článek »

Máme mimi!!!

PAVLÍNY DENÍČEK Vítám Vás všechny čtenáře do Nového roku tou nejlepší zprávou ze všech. Po předlouhém očekávání, které jste se mnou sdíleli, jsem se konečně dočkala. Podle naplánování se nám 20. prosince v 10:26 narodil kluk jak buk Dexter. Vážil... Celý článek »

No comment...

PAVLÍNY DENÍČEK Pro všechny případy začínám tyto řádky opět psát s předstihem. Je teprve středa. Nebo je to možná proto, že ať dělám co dělám, musím myslet stále na to samé. "TAK UŽ VYLEZ, CHLAPE!!!" Celý článek »

Už tak asi zůstanu...

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím. Pokud jste již pro tentokrát očekávali radostnou zprávu o narození našeho broučka a všechny peprné podrobnosti, tak vás bohužel musím zklamat. Dexter nás napíná do poslední chvíle. Celý článek »

Dark Passenger

PAVLÍNY DENÍČEK Někteří z Vás se nad dnešním nápisem pozastaví a nebudou ho chápat. Jiní, pravidelní čtenáři, kteří znají námi zvolené jméno pro nastávajícího potomka a stejnojmenný americký seriál, se ušklíbnou. Ale ono to tak v podstatě je.... Celý článek »

Už jen funím...

PAVLÍNY DENÍČEK Je další nedělní večer. Po úspěšném uspání ratolestí zbývá nadatlovat článek pro Babyweb. Úspěšně jsme se přehoupli do posledního měsíce našeho požehnaného stavu. I když popravdě, požehnaně se tedy doopravdy necítím.  Celý článek »

Projekt "kulový blesk"

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden plný nabitý událostmi je za námi. Bohužel to nebyly jen samé pozitivní události jak jsme očekávali, nakonec ale sečteno a podtrženo to byl týden dobrý. Celý článek »

Stále samý humbuk

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu je naše povedená rodinka zpět. Sice snad nastávají ty lepší zítřky, co jsme si slibovali, ale rozhodně zatím nejsou o nic méně hektické. To bychom totiž nebyli my, aby se něco nedělo. Celý článek »

Co tě nezabije, to tě posílí!

PAVLÍNY DENÍČEK Po několikatýdenní odmlce se Vám čtenáři znovu hlásím v plné polní. A jaký že byl náš třicátý čtvrtý týden a několik dalších týdnů před ním? Jednoduše hektické. Posuďte sami. Celý článek »

Živi a zdrávi

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny čtenáře u rekapitulace našeho třicátého prvního týdne těhu. Tentokrát začneme pozitivněji. Už nesmrkáme a neprskáme. Zkrátka jsme všichni zdraví. Třikrát huráááá! Celý článek »

Jako slepý k houslím

PAVLÍNY DENÍČEK Třicátý týden těhu nepřinesl oproti tomu předchozímu nijak velké změny co se zdravotního stavu naší rodinky týče. Není ovšem úplně jisté, zda v budoucnu nepřinese nepříjemné následky po stránce osobní. Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří... Celý článek »

NE a NE a NE!

PAVLÍNY DENÍČEK Tentokrát píši můj pravidelný příspěvek s několikadenním zpožděním. Od minulého článku čas doslova letěl jak o překot. Najednou mám zase popřemýšlet o uplynulém týdnu. Tak tedy jdeme na to... Celý článek »

Přeci jsem MÁMA

PAVLÍNY DENÍČEK Uplynul nám dvacátý pátý týden. Oproti tomu předchozímu byl celkem nudný. Což je na jednu stranu prima, protože si moje dušička trošku oddychla, ale na stranu druhou není moc o co se podělit. Celý článek »

Konec dobrý, všechno dobré

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu se opět hlásí naše těhotenská domácnost plná dětiček. Týden to byl pro mě celkem vyčerpávající a nedá se říct, že by se toho událo zrovna málo. Už jsem ale asi zažila i lepší. Celý článek »

Týden plný překvapení

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden za námi. V pořadí už dvacátý třetí a přinesl s sebou hned několik novinek. Některé jsou překvapivé, jiné už méně. Tak co myslíte? Holka nebo Kluk? Celý článek »

Domov háďátek

PAVLÍNY DENÍČEK Další letní týden máme za sebou. Jen mám někdy pocit, že se na nás to sluníčko směje o něco více než je třeba. Ale ono se nám asi snaží vynahradit tu zimu. Já jen budu doufat, že letos ta zima bude přívětivější. Čeká nás prosincové... Celý článek »

Pavlína, vévodkyně z Kolína

PAVLÍNY DENÍČEK Královský porod je za námi a celá Velká Británie oslavuje příchod nového potenciálního krále. Nenechte se zmást. Neseděla jsem netrpělivě u internetu a nejuchala radostí a nadšením nad narozením princátka. Avšak naskytlo se nám... Celý článek »

Bleskový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Ahoj všichni. Týden se s týdnem tentokrát sešel snad rychleji než jindy. Málem bych zapomněla, že už je čas na další článek. A tak tu teď v brzké pondělní ráno sedím s notebookem na klíně, zatímco Maxík se prohání po bytě v... Celý článek »

Náš malý blázinec

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny, co mají opět chuť nahlédnout do naší rodinky Homolkových, jak já říkám. Ještě včera jsem přemýšlela nad tím, o čem vlastně dneska budu psát. Moc se toho totiž od minule nestalo. Tedy až do dnešního rána. Ale... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené