Čekáme špunta, vol. 2

KLUB TĚHULEK! LINDA Zdravím všechny čtenářky. Jmenuji se Linda, jsem těhotná 14. týden a hlásím se se svým prvním příspěvkem. Jsem již maminka 17ti měsíčního chlapečka a vždycky jsme chtěli více než jedno dítě. S manželem jsme tedy byli zajedno, že časem si pořídíme dalšího špunta.

Jasně, časem… Příroda byla každopádně rychlejší pomalu než-li my a trochu nečekaně nás překvapila pozitivním těhotenským testem. Já v legraci říkám, že jsme našli s manželem konečně něco, v čem jsme oba opravdu dobří. Zpráva nečekaná, ale o to radostnější.

Nemusím zdůrazňovat, jak moc jsem se od začátku těšila. Navíc, už nejsem úplný začátečník. Budu určitě více v klidu, přece vím, co čekat. Nemůže mě nic překvapit. Možná si toho druhého těhotenství ani nevšimnu. Cha! Jak bláhové! Moje první těhotenství bylo zcela bezproblémové, až na tu koncovku (ale tu nemá vyloženě příjemnou asi nikdo). Do mateřské jsem v klidu pracovala na manažerské pozici v bance, která mě dostatečně zaměstnávala. Pohodička. Ani nevolnosti nebyly nic moc. Jen opravdu ráno něco málo a pak to samo přešlo. No řekněme, že ne nadarmo se říká, že každé těhotenství je jiné.

Navíc se vlastně u nás změnilo dost věcí – od prvního těhotenství jsem docela výrazně zhubla, starám se doma už o jednoho špunta (který je tedy díky bohu zatím velmi hodný, ale vsadím se, že do porodu to stihne „napravit”), dále se snažím pomáhat rodinnému rozpočtu prací pro jednu realitní-marketingovou společnost, starost o domácnost ani nezmiňuji.

Takže nevolnosti? Ty se ohlásily hned, sotva jsem odložila pozitivní test. Že jsou obvykle jen ráno? Odkdy? Mám za sebou čtyři týdny neustálé žaludeční nevolnosti a nechutenství. O nějaké zdravosti či vyváženosti stravy nemůže být řeč. Prostě paráda. K tomu se náš prvorozený rozhodne, že spánek je vlastně pro sraby a že úplně největší sranda by byla mámu budit co půl hodinu a pro jistotu ji definitivně vyhnat z postele tak o půl čtvrté. Jistě proč ne. Představy se od reality dost často velmi liší.

Na druhou stranu to nevadí, druhé a další těhotenství má oproti tomu prvnímu určitě mnoho nesporných výhod (abych mu nekřivdila). Opravdu nejste informativně nepolíbené, máte většinu potřebného vybavení, můžete některé věci zkusit dělat jinak a lépe atd. Ve finále určitě ze všeho nejdůležitější je, neklesat na mysli, těšit se a jak říká můj pan doktor (a to bych někdy tesala do kamene), chovat se pokud možno normálně. A to, i když už nemůžete ty pomeranče, co baštíte po kilech ani vidět.

Mějte se krásně a brzy se zase ozvu, Linda.


Linda právě prožívá 14. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem? 

 

4. 1. 2017Linda
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Zase je dobře

KLUB TĚHULEK! LINDA Ahoj všem po svátcích! Doufám, že i přes nepřízeň počasí jste se měli všichni minimálně tak fajn jako já. Po těhotenské stránce mám za sebou jeden z těch rozhodně lepších týdnů, ale možná se toho dělo tolik, že jsem se nestihla... Celý článek »

Aprílová únava

KLUB TĚHULEK! LINDA Ahoj všem opět po týdnu. Jsem celkem ráda, že je poslední uplynulý týden už za námi. Počínaje počasím, které stálo většinou za prd, nebylo ani mně s miminkem nic moc (deštivé nebo velmi proměnlivé počasí a nízký tlak, to nejde... Celý článek »

Nevyzpytatelné dny

KLUB TĚHULEK! LINDA Zdravím opět po čase všechny čtenářky. Mám za sebou věru dost nevyzpytatelný týden. Krom nějakých lehkých zdravotních rodinných trablů jsem se nejspíš překlopila do té fáze těhotenství, kdy vám každý den může být jinak. A nebo... Celý článek »

Konec druhého trimestru

KLUB TĚHULEK! LINDA Zdravím opět po týdnu všechny čtenářky. Já se pomalu loučím s druhým trimestrem a podle toho to také se mnou i vypadá. Začínám si připadat vyloženě “velryboidně”, v šatníku je mi méně a méně původních věcí a obouvám se zásadně... Celý článek »

Snění o porodu

KLUB TĚHULEK! LINDA Opět po týdnu Vás zdravím. Zrovna v noci před dnem kdy obvykle píšu svůj blog, se mi zdál docela zajímavý sen. Byl o porodu a musím říct, že kdyby to takhle bylo doopravdy, tak až nějaké detaily, vůbec by mi to nevadilo. Celý článek »

I kočky se připravují na miminko

KLUB TĚHULEK! LINDA Zdravím všechny opět po týdnu. Tento uplynulý se trochu nesl ve znamení kočičího zvykání na budoucího nového člena domácnosti. Snad mi odpustíte, že následující řádky se netýkají bezprostředně a jen a pouze těhotenství, nicméně... Celý článek »

Pořádné kopance

KLUB TĚHULEK! LINDA Ahoj všem čtenářkám! Další týden je fuč a já mám pocit, jako by se moje těhotenství překlenulo do úplně jiné podoby. Dosud jsem měla dojem, že se stále nic extra neděje, dítě je poměrně v klidu a vůbec jsem skoro zapomněla, že... Celý článek »

Porodní asistentka a přípravy na ples

KLUB TĚHULEK! LINDA Zdravím opět všechny čtenářky u mého blogu. Tento týden, ač tak zprvu nevypadal, byl také nakonec poměrně rušný. Přibylo mi celkem dost práce, což je fajn, aspoň nezakrním. Mám za sebou setkání s porodní asistentkou a byla... Celý článek »

Příjemně rušný týden

KLUB TĚHULEK! LINDA Ahoj všem opět po týdnu. Nevím jak vy, ale já mám za sebou poměrně rušný týden. Nebylo dne, kdybychom neměli něco naplánovaného a tak není divu, že ten týden utekl jako voda. Navíc jsme se (s velkou pravděpodobností) dozvěděli... Celý článek »

Hledáme jméno

KLUB TĚHULEK! LINDA Zdravím Vás opět, milé čtenářky! Hned v úvodu si musím postěžovat, že ultrazvuk, který jsem avizovala posledně neproběhl – byl naplánován na spodní hranici týdnů, kdy se běžně provádí a pak doktor seznal, že ještě dva týdny... Celý článek »

Spánek je pro sraby

KLUB TĚHULEK! LINDA Po týdnu vás opět zdravím, dámy! Musím říct, že mám za sebou opravdu náročný týden. Z našeho spořádaného celonočního malého spáče v podobě 18ti měsíčního synka, se stal nespáč. Nejspíš se rozhodl, že mě postupně začne zvykat,... Celý článek »

První přípravy

KLUB TĚHULEK! LINDA Posílám mrazivé pozdravy všem! Uplynulý týden se nesl v duchu prvních příprav. Začala jsem přemýšlet nad porodem jako takovým – ráda bych tu svou zatím jedinou zkušenost vytěžila do maxima. Probírám se pomalu věcmi z výbavičky... Celý článek »

Přát si hlavně zdraví není klišé

KLUB TĚHULEK! LINDA Zdravím všechny čtenářky u mého pravidelného blogového okénka! Za poslední týden se toho zase kus změnilo. Pomalu začínám vypadat opravdu těhotně (nebo jen hooodně přejedeně) a tak všechno už je to víc a víc oficiální. Za sebou... Celý článek »

Pomoc, přibrala jsem své první kilo!

KLUB TĚHULEK! LINDA Zdravím všechny čtenářky! Pro dnešní článek jsem vybrala téma vlastně více než aktuální a to ne pouze z hlediska těhotných. Již pár dní vládne nový rok 2017, ten starý zavály oslavy a ohňostroje a nejeden člověk řeší, co bude... Celý článek »

Naposledy navštívené