Cesta k vysněné holčičce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Zdravím všechny maminky a spolutěhulky, právě jsem se stala jednou z vás, novou členkou Klubu těhulek! Nikdy není pozdě, a protože už jsem ve 27tt, tak na můj první blog mám alespoň o čem psát. Pro začátek se vám představím. Jmenuji se Kristýna, je mi 28 let a před 2 lety jsem se provdala za mého skvělého manžela na krásném statku kousek za Prahou.

Vždycky jsme s manželem věděli, že chceme mít děti, ale kdy, to nikdo z nás nevěděl. Jsme mladí, krásní a neklidní, tak není přece kam spěchat. Jen jsme asi po svatbě vyvolali v lidech pocit buď, že těhotná již jsem, a nebo bych do roka od svatby měla otěhotnět... ale proč? Vždyť přeci až to přijde, tak to přijde! Určitě to pár z vás zažilo, ta neustálá otázka "kdy už budete mít dítě?".

Já jsem taková, že musím mít vše nalajnované dopředu, asi mám v hlavě takový životní harmonogram. První auto, první byt, velká dovolená "v Jugoslávii", 1. dítě a 2. dítě. Auto už jsme si koupili, bydlet taky máme kde a teď už jen naplánovat tu velkou dovolenou, volba byla jasná, na začátku tohoto roku nás čekala 3 týdenní dovolená v Thajsku. Byla to nádhera a už tam jsme věděli, že je to ten správný čas začít se snažit o miminko! Na naše štěstí jsme nečekali dlouho, po 3 měsících jsem otěhotněla.

Byla jsem z toho dost vyplašená, v šoku, furt jsem si říkala, že to jednou musí přijít, ale už teď! Nastal kolotoč krevních testů, ultrazvuků, kde koukáte na tu malou fazolku, která má tep 120 za minutu a říkáte si, "to je moje miminko?", "co s tím budu dělat?", "bude to zdravé?", "je to holčička nebo chlapeček?". Ve 12tt mi gynekoložka řekla, že to asi vypadá na kluka. Nebyla jsem smutná, jen mi to přišlo líto, že to nebude ta malá princeznička, ale malý rošťák :-). Takže jsme vymysleli jméno a trvalo další dva měsíce, než se prcek ukázal na UTZ a tu celou dobu jsme s bříškem komunikovali jako s chlapečkem. Jenže... nastala návštěva Gynekologicko-porodnické kliniky na Bulovce u pana doktora na velkém UTZ ve 20tt, kde se prcek pěkně vybarvil, on to totiž nebude kluk, ale na 99% to bude holčička. Když mi to pan doktor potvrdil, tak mi až slzička štěstím ukápla ...

A přiznejme si to, která z nás nikdy netoužila po svojí vysněné princezně? : -)

Jsme zdraví, nic nás nebolí a zatím spokojeně těhulkujeme a to doufám, že ještě nějaký ten pátek budeme.

V příštím blogu vám povyprávím o tom, jak a za jakých vtipných okolností jsem se dozvěděla, že jsem těhotná :-).

Mějte se krásně holky.

Kristýna


 

Kristýna právě prožila 27. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

 

25. 11. 2014Kristýna
Komentáře k článku
Počet komentářů: 4
Obrázek uživatele Kristýna
Kristýna

@Jarcatko

 @dencaz

Ahoj holky, díky že jste mě mezi sebe hezky přijali :-), Jarčo ty jakož to maminka myslíš tím opouštěním Klub těhulek a nebo úplně blogování? To mě mrzí, doufala jsem, že tu semnou někdo kdo už v tom umí chodit asponň chvili zůstane a bude mě potporovat :D. Nevadí určitě budu doufat ve tvé příspěvky ;) a ty Deni ty taky odcházíš úplně? my to děláte schválně :-) ... já přijdu a všichni odcházejí né :D ... tak snad nové zas přijdou...je to krásný jak sme si to pěkně naplánovali vid :-) kéž by šlo vše takhle pěkně naplánovat ... měj se krásně!

 

Obrázek uživatele Kristýna
Kristýna

Ahoj holky, díky že jste mě mezi sebe hezky přijali :-), Jarčo ty jakož to maminka myslíš tím opouštěním Klub těhulek a nebo úplně blogování? To mě mrzí, doufala jsem, že tu semnou někdo kdo už v tom umí chodit asponň chvili zůstane a bude mě potporovat :D. Nevadí určitě budu doufat ve tvé příspěvky ;)

a ty Deni ty taky odcházíš úplně? my to děláte schválně :-) ... já přijdu a všichni odcházejí né :D ... tak snad nové zas přijdou...je to krásný jak sme si to pěkně naplánovali vid :-) kéž by šlo vše takhle pěkně naplánovat ... měj se krásně!

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Ahoj Kristýno, vítej na palubě :-)

Já tedy opouštím loď ještě o chvilku dříve než Denisa, ale určitě budu občas přispívat do diskuze. Užívej si hezky zbytek těhotenství :-)

Už se těším na tvé články,

Jarka

Obrázek uživatele dencas
dencas

Ahoj Kristýno, vítám Tě mezi námi v Klubu těhulek! Sice se tu už moc dlouho potkávat nebudeme, ale snad pak budu mít čas přispívat alespoň do diskuze.

Při čtení Tvého článku jsem nechtěla věřit vlastním očím - nejen že jsme stejně staré, ale máme i stejný příběh. :-) Sice jsem ještě nebyla vdaná, když jsem otěhotněla, ale jinak přesně jako Ty, jsem i já s (teď už) manželem podnikla 3-týdenní exotickou dovolenou (akorát na jiném kontinentu - v Ekvádoru v Jižní Americe) v loňském listopadu, po návratu jsem vysadila antikoncepci a po 3 měsících otěhotněla. :-) Je tedy pravda, že my jsme o miminku mluvili už před tou dovolenou, ale čekali jsme, až se vrátíme. Jinak je to ale pěkná a až neuvěřitelná náhoda, že jsme se tu takhle sešly. :-)

Těším se na Tvé další blogy.

Denisa

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Konec šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V našem období šestinedělí jsme s Nikolkou obstály obstojně. Krásně jsem se rozkojila tak, že mi malá až nadprůměrně přibírá. Je to taková moje malá buchtička. Už ani neodsávám, jen když si chci třeba odpočinout, ale jinak... Celý článek »

Jak na houpačce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Máme tu další v počtu 3 týden v období šestinedělí. Hodně se toho od minulého blogu změnilo k lepšímu. Celý článek »

Kojení je věda

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Myslím si, že každá budoucí a i současná maminka jako já, v šestinedělí a ne-li i potom řeší to, jestli zvládne nakojit své miminko. Nakupujeme předem různé propriety na kojení a to ani nevíme, jestli vůbec kojit budeme. Co... Celý článek »

Porod a začátek šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V mém poslední blogu jsem psala o tom, že mi byl proveden Hamiltonův hmat. To mě, ale v nejmenším nenapadlo, že již druhý den večer budu držet v náručí naší malou princeznu. Celý článek »

Dva v tom: "finišuju"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Teď už nastal čas, kdy si raději blog píši každý den, protože nikdy nevím, kdy to přijde a spoléhám na svého manžela. Dopíše ho určitě se šťastnou zprávou na konci a pošle za mě do redakce. :-) Celý článek »

Dva v tom: „čas přenášení“

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Stále doufám, že tento týden už je pro mě poslední, ale porod stále v nedohlednu. Pokud čtete můj blog, který vychází ve čtvrtek 26.2. tak buďto už mám porod za sebou a určitě se to v brzské době dovíte, anebo už více jak... Celý článek »

Dva v tom: "2 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V tyto poslední týdny doháníme, co se dá. Hlavně se snažíme být teď hodně ve společnosti naší rodiny a nejbližších přátel. Co když se pak nějakou tu dobu nikam nedostaneme. :-) Celý článek »

Dva v tom: "4 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Konečně jsem absolvovala svou poslední poradnu u své bezcitné gynekoložky (po uplynutí šestinedělí bych jí ráda změnila a našla si doktorku, která se mi bude snažit pomoci a ne, že mě jen odkáže na internet, abych si tam... Celý článek »

Dva v tom: "Sama doma"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Tento týden mě čekal můj první „týden samoty“ na mateřské dovolené. Bydlíme ještě s mojí babičkou, tak jsem věděla, že budu mít v tyto dlouhé dny před porodem o zábavu postaráno, ale jelikož se jí prodloužil pobyt v jednom... Celý článek »

Dva v tom: "a přece se točí"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Byla jsem pozadu se psaním blogů oproti jiným maminkám, které píší od počátku svého těhotenství. Chtěla jsem vám "říct" vše, co mi doposud přišlo důležité. Teď už bych psala ráda jen o tom, co se u nás děje momentálně. Jsem... Celý článek »

Dva v tom: Přípravy na předsudky

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Přijde mi, že čím dál tím víc v dnešní době slýchávám negativní tlak od lidí okolo sebe, v televizi či si stačí přečíst článek v novinách, co mě čeká, když si budu chtít pořídit miminko, je to furt dokola. Celý článek »

Dva v tom

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Slíbila jsem, že příště sepíši blog, jak jsme se "vtipně" dověděli o tom našem vytouženém překvapení. Teď už to vyprávíme jako vtipnou historku, ale v tu chvíli nám to moc vtipné nepřišlo. Celý článek »

Naposledy navštívené