Chce se mi co? Spát.

MIA JE TĚHOTNÁ! Jestli jsem kdy měla problémy se spaním, tak teď spím jako miminko. I když teď jsem teda někde četla, že kdo používá tohle rčení, tak dítě nikdy neuspával. Něco na tom asi bude. Jinak nechápu, proč mně všechny mé kamarádky co jsou matkami doporučují, ať se vyspím dokud můžu. A mají u toho takový významný, zkušený, a lehce šílený výraz ve tváři...

Večer upadám hodně před půlnocí do kómatu a ráno se budím kolem šesté silnou nevolností. To by mě taky zajímalo, kdo tyhle nevolnosti mnohdy trvající 24 hodin denně nazval ranní. "Asi ten co vymyslel mateřskou dovolenou," byla odpověď mojí sestry, zkušené to matky.

Bývá mi teď často špatně. Když se dostanu do fáze, kdy mám hlad, tak je to ještě horší. A hlad mám takřka hned po tom, co se najím. Takže často luxuju ledničku a jsem nadšenec do nakupování různých potravin. Jednoho dne se mi moje lednička pomstí, přijde za mnou do pokoje, otevře dveře, bude na mě dvě minuty zírat a zase odejde. Chutě mě přepadají docela podivné, jednou je to na kečup, na tavený sýr, kremžská hořčice...asi proto, že tyhle "pochutiny" doma běžně nekonzumujeme. Mimochodem, víte, že kedlubna zapitá lákem od okurek chutná fakt dobře?

Tady pár nejvýraznějších změn kromě nevolnosti:

  • trápí mě značně nekomfortní proudění ve vzduchotechnice
  • chodím opravdu často čůrat
  • jsem euforická ( Jééé, to je TAK nádherná písnička miláčku, na světě je TAK krásně! Podívej, ten list vypadá jako srdíčko! Vznáším se na hormonovém obláčku!)
  • jsem depresivní hysterka (Chudák pejsek, kočička, kachňátko, žirafátko, bizon.., Proč si ho nikdo nevezme, jak mu to mohli udělat, vezmeme si ho domů? Ne? Ty jsi TAK bezcitný! Jsem TAK škaredá, co se mi stalo s obličejem? Ty mě neposloucháš, když bych tu nebyla, tak si toho ani nevšimneš. Jsem hnusná. Jsem tlustá. Miluje mě ještě?!)

Taky jsem stále hodně unavená, stačí umýt nádobí a hned funím. Všechno tohle ale k těhotenství prostě patří. Vždyť v sobě nosím nový život, tak jen ať o sobě dává vědět. :-)

Příští týden mě čeká kontrola na endokrinologii a musím k očaři. Štítná žláza mi už dříve nefungovala, jak měla, a teď je nutná kontrola, obzvlášť v těhotenství. Tohle vyšetření by dle mého měla podstoupit každá maminka v očekávání. No a k očaři musím hlavně kvůli své oční vadě, která mi neumožňuje porod přirozenou cestou. A taky bych ráda recept na brýle. To bude bojovka, vybrat hezký obroučky, abych nevypadala, jak Harry Potter.
Tak mi prosím držte palce.

Těším se zase na příště, mějte fajn dny :-)


 

Mia je v 10. týdnu těhotenství. chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

 

3. 3. 2015Mia
Komentáře k článku
Počet komentářů: 4
Obrázek uživatele Mia
Mia

@wendyskova_98082
To jsou moc hezký slova, děkuju! Opatruj se a budu se těšit na společné těhulo-prožitky :o)

Obrázek uživatele Mia
Mia

@wendyskova_98082
To jsou moc hezký slova, děkuju! Opatruj se a budu se těšit na společné těhulo-prožitky :o)

Obrázek uživatele Mia
Mia

@wendyskova_98082
To jsou moc hezký slova, děkuju! Opatruj se a budu se těšit na společné těhulo-prožitky :o)

Obrázek uživatele Wendyskova
Wendyskova

Nekomfortni proudeni do vzduchotechniky me rozsekalo :-D Pises moc hezky.Konecne nekdo, koho budu rada cist 1* Jen tak dal a drz se ;-)

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Maya

MIA JE TĚHOTNÁ! Moji delší odmlku na blogu vám teď budu vysvětlovat každý týden v novém článku. Tak začneme tím prvním. Celý článek »

To chce kliiiid!

MIA JE TĚHOTNÁ! Že je venku horko si moc nelze nevšimnout. Věřím, že horka mají své zastánce, zejména z řad dětí a notorických opalovaček. Já jsem teda nadšenec do slunění nikdy nebyla. A obzvlášť teď, kdy nosím už osmý měsíc pod krkem ten plný... Celý článek »

Breaking Pregnant News!

MIA JE TĚHOTNÁ! 30. týden utekl jako voda a mě teď čeká velký ultrazvuk, kde se dozvíme, jak nám ta naše princezna vyrostla a kolik váží, jestli se vše dobře vyvíjí, kde je uložená placenta a kolik mám plodové vody. Taky se bude odebírat krev, zda... Celý článek »

Miluju a maluju a miluju...

MIA JE TĚHOTNÁ! Z původních dvou dnů se nám to protahuje už pomalu na týden. Plán byl jasný, vizi, jak vše dobře půjde, jsme měli, nakoupené veškeré propriety, a dohodnutou partu kamarádů. Celý článek »

Prvotní přípravy na porod

MIA JE TĚHOTNÁ Mám pocit, že je to jen pár dnů zpátky, co mi test ukazoval pozitivní výsledek. Strašně ten čas letí... Moje obavy z přicházejícího porodu rostou, těšení na miminko je ale větší. Celý článek »

Granule sem, granule tam

MIA JE TĚHOTNÁ Ten týden utekl nějak moc rychle - ani nemám pocit že by se dělo něco vyloženě extra, nebo bych na sobě vnímala výraznější změny. Celý článek »

Moje krásná čarodějka

MIA JE TĚHOTNÁ Tak co ženy, už máte seřízená košťata? Já se teda letos nějakých sletů zdržím. Letím za čarodejnicí starší, tedy mojí mamkou, na chaloupku. Jak se říká, rýpat do hlíny. Celý článek »

Jód

MIA JE TĚHOTNÁ! Znáte asi takové ty vtípky směřované na určitou skupinu lidí. Blondýny, brunety, národnosti, ale i třeba policisty. Celý článek »

Obavy...

MIA JE TĚHOTNÁ! Jak už jsem zmiňovala, máme dvě kočky. Možná bych měla upřesnit - STÁLE máme. I přes moji velkou lásku ke zvířatům jsem totiž měla několikrát chuť je vykopnout na mars. Ty dvě jsou sice občas plné lásky, a člověk se rozněžní nad... Celý článek »

Uděláme bacilům pápá!

MIA JE TĚHOTNÁ! Au.Tak tenhle týden byl, a ještě stále je, ve znamení chorob. David onemocněl. Můj drahý muž, horal, onemocněl. A já ne! Zázrak! On je přece u nás ta silná polovička, co snad není nikdy nemocná?! No ale stalo se. Celý článek »

Fazolka

MIA JE TĚHOTNÁ! Nooo, a je to tady. Dosedla jsem na postel, v třesoucí ruce jsem držela test se dvěma čárkami, a snažila jsem se srovnat těch asi milion myšlenek. Normálně by mě asi nenapadlo dělat si těhotenský test před menstruací, ale poslední... Celý článek »

Naposledy navštívené