Co nám přinesl Ježíšek?

MIMI LIVE! VÍTEK Dnešní článek píši s trochu rozmrzelou náladou. Vítek už má dva dny vysokou teplotu, přesahující 38°C, a já bych mu strašně ráda nějak ulevila, ale nedokážu to. Zatím je to jen teplota, žádné další příznaky, a dle slov paní doktorky máme ještě jeden den vydržet, a pokud teplota neklesne, máme přijet a něco vymyslíme. Vítek je unavený, uplakaný a chce se jedině chovat. To nám ten Nový rok pěkně začíná…

Fotografie je z ateliéru Fotoprome.cz


Ale teď trochu veseleji. Vítkovy první Vánoce. Vše proběhlo tak, jak jsme si plánovali. Byli jsme všichni spolu, usmívali jsme se, radovali jsme se, pozorovali jsme Vítka, jak ho pod stromečkem nejvíc baví muchlat balicí papír od dárků. Vánoce jsme slavili, dá se říct, natřikrát. Na Štědrý den jsme byli na obědě u Járovy mamky, tam jsme dostali první várku dárků. Na Štědrý večer jsme byli společně s Járou doma. Vítek si dárky rozbaloval už v podvečer, protože chodí obvykle spát kolem sedmé hodiny. Jak jsem již zmínila, ať už byl dárek sebezajímavější, veselejší, barevnější, největší úspěch měl stejně papír, pod kterým se dárek skrýval. My s Járou jsme si slavnostní večeři dali, až když Vítek spal. Musím se vám pochlubit, musela jsem být v loňském roce strašně hodná, Ježíšek mi opravdu „naježil“. Mám báječného manžela, který mě svými dárky pokaždé překvapí. Nepotřebuje rady od nejbližších, vždycky sám vymyslí něco perfektního.

Na první svátek jsme pro změnu jeli k mým rodičům, kde jsme se setkali i s mojí babičkou a strejdou Lubošem. I u našich měl Vítek největší radost z balících papírů. Vítek dostal spousty krásných dárků. Počínaje módním oblečením přes jídelní soupravu až po několik bagrů, autíček, chytrých hraček a několik hraček s motivem krtka, který je pro Vítka od narození nejmilejší hračkou. Nejoriginálnějším dárkem byl dárek od Járy. Jára už se moc těší, až bude Vítek větší a pořídí mu malé montérky a budou společně vyrábět nábytek. A aby Vítkovi nebylo líto, že tatínek má spoustu pracovních hraček, dostal Vítek svoji první pilu. A to hned motorovou. Teď se, prosím, neděste. Jedná se o dětskou variantu motorové pily, která ale vypadá jako opravdová. Má gumový řetěz a roztomilý zvuk, který není nijak děsivý. Podle Vítkovy reakce měla pila úspěch hned po balicím papíru. Všechna vánoční setkání a všechny návštěvy byly moc příjemné a nesly se ve veselém duchu. Vítek je velmi společenský tvor, takže pokaždé, když někam přijdeme, okamžitě si každého získá svým úsměvem. A je jedno, jestli je to teta, strejda, babičky, prababičky, ženy, muži. Vítek nemá problém vyškrábat se do klína komukoliv.

I přesto, že Vánoce byly skvělé a klidné, dostali jsme od Ježíška, aniž bychom si o něj psali, dárek, o který jsme nestáli. V noci po Štědrém večeru začal Vítek opět trochu kašlat a do rána se objevila i rýma. To že není sníh a mráz mě osobně velmi těší, k zimě nemám žádný vztah, ale přináší to i trable spojené s tím, že se lehce šíří různá nachlazení. Naštěstí to nebylo nic vážného, takže během několika dní byl nevítaný dárek odeslán zpět. A protože bychom to nebyli my, abychom neměli něco extra, hned po Novém roce dostal Vítek pro změnu zánět spojivek. Paní doktorka mi pověděla, že to nebylo infekční, a zřejmě se zánět dostavil jako reakce na nachlazení, kterým jsme prošli. Naštěstí kapky, které jsme vyfasovali, zabraly hned druhý den, takže Vítka zalepené oko trápilo jen několik hodin.

No a teď pro změnu ta vysoká teplota, pevně doufám, že se z toho nic nevyklube. Zvýšenou teplotu bez jakýchkoliv příčin měl Vítek již dvakrát, ale zatím pokaždé se z toho vyspal. Tentokrát se nás teplota drží déle, tak se necháme překvapit.

Za několik dní bude Vítkovi 1 rok. Chystám velkou oslavu. První část pro rodinu, druhá pro nejbližší přátele. Udělám Vítkovi dort se svíčkou. Koupím barevné čepičky a červené nosy a uspořádám parádní oslavu pro největší lásku mého života.

Do nového roku přejeme všem hlavně zdraví, protože to je to nejdůležitější.

Hezké dny a mnoho úsměvů přejí

Vítek a Gábina

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Poprvé a naposledy

MIMI LIVE! VÍTEK Jak napovídá název mého dnešního příspěvku, něco se u nás odehrálo poprvé a něco naposledy. Nebudu dělat drahoty a prozradím vám to hned. Poprvé se konala oslava narozenin našeho zlatíčka. Ano, je to tak, čas letí jako voda a náš... Celý článek »

Šikula s boulí na čele

MIMI LIVE! VÍTEK Perfektní breptání, perfektní lezení, perfektní oblézání nábytku…naše malé zlatíčko je perfektní ve všem, co si umane. Včetně novinek, které se za posledních pár dní udály. Jednou z nich je také živý vánoční stromeček, protože jak... Celý článek »

Tiskový mluvčí rodiny

MIMI LIVE! VÍTEK Rýmy jsme se zbavili celkem rychle, z kašle taky nic nebylo, takže tohle malé nachlazení zvládl Vítek na jedničku. Ani jsme nemuseli vynechat plavání, které tentokrát probíhalo skvěle, od začátku do konce s úsměvem. A protože jsem... Celý článek »

Pohádka o ztraceném dudlíku

MIMI LIVE! VÍTEK Proplakané plavání, „utržené“ ucho a nečekán, nezván nás opět poctil návštěvou kašel, ruku v ruce s rýmou. I přes to všechno, pořád má Vítek úsměv na tváři a rýma ani kašel ho neskolí. A jelikož je Vítek šikula, před několika dny... Celý článek »

První „oddělená“ noc

MIMI LIVE! VÍTEK Někdo možná řekne, že to bylo brzy, jiná maminka si pomyslí, že ona a její děťátko už to zvládli dříve. Já to napoprvé zavrhla, ale pak jsem o tom přemýšlela a nakonec souhlasila. Vítek spal první noc u mých rodičů doma, bez nás,... Celý článek »

Lázeňský švihák pod vodou

MIMI LIVE! VÍTEK Rýma a kašel už jsou skoro pryč, takže si opět užíváme krásné dny a snažíme se využít ty krásné sluníčkové chvíle. A co je u nás jinak nového? Nového nic moc, ale zdokonalujeme se ve stoji u čehokoliv a hlavně -, na plavání jsme... Celý článek »

Plaváček aneb Poprvé v bazénu

MIMI LIVE! VÍTEK Bříško, ruce a kolena. To jsou teď nejsilnější, a zároveň nejvíce vytížené části těla našeho Vítka. Každý den umí něco nového a každý den vymýšlí nové lumpárny. A protože jsme „akční“ rodina, vyrazili jsme minulý týden na první... Celý článek »

Ranní ptáče, které péruje

MIMI LIVE! VÍTEK Léto se zřejmě opravdu rozloučilo, takže jsme poslední krásný víkend využili k tomu, abychom byli co nejvíce na vzduchu. Krásné počasí jsme spojili s návštěvou babiček, návštěvou festivalu dobrůtek a rodinným obědem. Vítek se i... Celý článek »

Mluvící plaz na pět = VÍTEK

MIMI LIVE! VÍTEK Špatné dny jsou za námi a nám je opět krásně a hlavně zdravě. Babičku Jarušku pravidelně navštěvujeme doma, kde se o ní stará děda a po našem „leteckém“ zážitku není ani památky. Naše dny jsou teď veselejší hlavně proto, že se od... Celý článek »

V nemocnici skoro jako doma

MIMI LIVE! VÍTEK Naše poslední dny se zdají být stejné, jeden jako druhý. Dopoledne trávíme doma, úklid, vaření, po obědě sedáme do auta a spěcháme za babičkou Jaruškou do nemocnice. Aby toho nebylo málo, o víkendu se stalo něco, na co dokonce... Celý článek »

Rodinná dovolená

MIMI LIVE! VÍTEK Minulý týden jsme vyrazili na první rodinnou dovolenou, takže Vám sdělím všechny krásné zážitky. Na tropický víkend jsme se vrátili domů a tak trochu jsme museli upravit denní plány. Proč, Vám také povím, ale jen krátce, protože o... Celý článek »

Vítkovy první zuby

MIMI LIVE! VÍTEK Od posledního příspěvku uběhly tři týdny a my pro Vás máme spoustu novinek. Zvládli jsme focení v ateliéru, dokončili jsme léčbu palečku, přetáčení na bříško je pro Vítka úplná samozřejmost a na závěr to nejdůležitější. Máme ZUB.... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek (3)

Všem čtenářům přejeme krásný sluníčkový den, dny s Vítkem utíkají jako voda, takže tu máme první oslavu jeho svátku, lepší stav palečků a spoustu dalších novinek. Co se týká podebraných palečků, říkal na poslední kontrole pan doktor, že už jsme... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek (2)

Milí čtenáři, od minulého příspěvku uteklo pár dní, a my máme opět spoustu novinek. Očkování jsme přežili. Nová mastička od kožaře zabrala za dva dny a hlavně, dostali jsme zelenou pro příkrmy a máme nové „bebíčko“. Čtyřměsíční prohlídka dopadla... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek

Přejeme dobrý den všem čtenářům,množné číslo jsem začala používat bezmála před 4 měsíci. Budou to totiž již 4 měsíce, co se nám narodil náš syn a od té doby nejsem jen já a můj manžel, ale jsme my. Já, Jarda a náš malý Vítek.  Z klubu Těhulek víte... Celý článek »

Naposledy navštívené