Co se všechno děje

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Tak už to přišlo, dostala jsem po ránu dvakrát křeč do nohy. Ne, dvakrát za sebou, ale že se to stalo jedno ráno a pak zase jiné další ráno. Naštěstí to nebylo tak silné, jako když jsem dostala křeč do nohy s Klárkou. To si pamatuji, že bylo v noci a úplně jsem vyjekla bolestí.
foto: Profimedia

Nohu jsem pěkně protáhla a doufala, že to ihned vymizí. Ano, povedlo se. To je tak blbá bolest a člověk musí ještě přes tu bolest propnout sval, což bolí v tu chvíli ještě více. To nemám na křeči vůbec ráda. No, ono vlastně není nic, co by mohl mít člověk na křeči rád. :-)

Říkala jsem o tom panu doktorovi, tak mně předepsal magnesium. Ten jsem chvíli brala právě i s Klárkou. Vzhledem k tomu, že tam bylo sto prášků, ani jsem ho nedobrala. Pamatuji si, že jsem tyto léky měla nedávno v ruce a kontrolovala dobu platnosti a byla v pořádku. Nyní, když jsem se po nich doma sháněla, jsem je zkrátka nenašla. Nechápu. Léky máme na jednom místě, nepamatuji si, že bych je s prošlými léky vracela do lékárny. Zkrátka jsem je nenašla, tak jsem koupila nové. To bude stejné jako s těma těhotenskýma plavkama, taky léky časem najdu, ale už mně to bude na dvě věci, protože tolik léků v životě nedoberu.

Jinak si pravidelně mažu bříško. Klárka mně s mazáním vždy pomáhá. Říkám jí, že je tam Ája. Když mě maže, říká u toho Jája, Jája. Neumí zatím ještě vyslovit své jméno, tak si říká Kája. Takže mám vlastně Áju a Káju. Klárka bude hodná ségra. Dává bříšku neustále pusinky a říká u toho Jája, Jája. Někdy dává pupíku dudlík se slovy Jája, Jája. Snad i Alenka bude hodná. Taky doufám, že bude spinkat celou noc jako Klárinka. Nejsme zvyklí na probdělé noci a zlobivé holčičky. :-)

S příchodem Áji už pomýšlíme na koupi dalších nutných věcí. Například postýlka. Nejprve jsem zvažovala postýlku pro Klárku. Takovou tu palandu se skluzavkou. Nahoře je lůžko a dole je prostor na hraní. Po stranách jsou látkové závěsy – zkrátka super postýlka a místo na hraní/schovávání zároveň. Její postýlku se zábranou by měla Ája. Jenže na to, aby Klárka ve svých necelých dvou letech spala nahoře, je ještě moc maličká. Takže nakonec budou obě spát v postýlce se zábranou. Samozřejmě každá ve své. Již jsme druhou postýlku i s matrací pořídili. Klárka chodí a ukazuje – Jája, hají.

Jsem přesvědčená, že bude opravdu hodná sestřička. Když někde vidí miminka, tak jim dává dudlíček, houpe je nebo hladí. Až mám strach, zda ji neoberu o kus lásky, kterou k ní mám. Když bude další děťátko, budu muset lásku rozdělit mezi dvě děti. Už ji nebudu milovat naplno. Nevím, neumím si to vůbec představit a děsí mě to. Jsem jedináček, tak to neznám, dělit se o maminku. Určitě si říkáte, že jsem úplně pitomá, ne-li horší výrazy, ale já mám opravdu z toho trochu strach. Nemyslím si, že bych měla tendenci jedné nebo druhé nadržovat. Toho, aby se to nestalo se moc bojím.

Pokojíčky budou mít holky stejné, zrcadlově, aby jedna druhé nezáviděla. Budu se snažit, aby nikdy ani jedna neměla pocit, že má něco horšího. Chci, děsně, děsně moc, abych je dokázala milovat stejně, ale je to vůbec možné? Doufám, že ano.

Také jsme uvažovali, že až budeme ve svém, bude už Klárka ve svém pokojíčku a Alenka s námi v ložnici. Jenže jsem si pak uvědomila, že se mi bude po Klárce stýskat, že mně bude po ní smutno. Další věc je, abychom případně pořídili druhé chůvičky do Klárčina pokojíku. Prý existuje aplikace chůvičky. Máte s tím někdo zkušenosti?


Pavlína právě prožívá 34. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

8. 8. 2016Pavlusha
Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele opet.vcelka
opet.vcelka

Teda tady se vždy člověk dočte věci. Nejdřív jsem líná, když nemám dítě na nočníku. No u třech dětí být líná samo jde a lehce. A teď se dává mangan na křeče, to je asi nějaká novinka, ukusovat kov, naposled jsem rodila před rokem a půl a to se dával hořčík neboli magnesium.  Co přijde dál?

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Opět bez varování

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Přišlo to opět nenadále. Večer, po shlédnutí filmu, jsem šla na záchod, a ouvej! Papír byl lehce narůžovělý. Vzpomněla jsem si na poznámky z předporodního kurzu, kde zdůrazňovali – pokud je krev, jedeme ihned do nemocnice,... Celý článek »

Konečně už balím

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Tak už konečně balím do porodnice. Jak bydlíme u manželových rodičů, nemáme všechny věci u sebe. Spoustu věcí, které momentálně nepotřebujeme, máme uskladněné u tety.  Celý článek »

3D fotografie

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Jak jsem již psala, máme se švagrovou téměř totožný termín porodu (lišíme se o jeden den). Je objednaná na 3D ultrazvuk, a to ve 34. týdnu těhotenství. Přitom ideální doba, dle mého gynekologa, je mezi 24. – 28. týdnem... Celý článek »

Jak naučit dítě být bez plen

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Mám krásnou malou holčičku. Hodnou, šikovnou a poslušnou. Když si uvědomím, co vše umí a její vrstevníci zatím ne, tak mě štěstí a pýcha na ni naplňuje dvojnásobně. Tak například, je jí rok a sedm měsíců a už si říká sama, že... Celý článek »

Bolest kostrče – musím to překonat

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Mám dost silnou bolest kostrče. Jedná se o bolestivé impulsy spíše v pravé části od kostrče. Je to taková jako by křeč. Nejvíce mě bolí, když mám změnit polohu vleže, např. ze zad na bok nebo zvednutí se z lehu.  Celý článek »

Přemítání nad jmény

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Ještě než jsme věděli pohlaví miminka, předvybrali jsme nějaká dívčí i chlapecká jména. V okamžiku, co jsme se dozvěděli, že budeme mít opět holčičku, vytvořila jsem si tabulku jmen.  Celý článek »

A bude to, a bude to – holčička

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Ano, již známe pohlaví našeho druhého miminka. Bude to holčička. Manžel si více přál chlapečka, ale je šťasten i za druhou holčičku. Říká, že holčičky více lpí na tatínkovi a jsou mazlivější. Celý článek »

Rodinné baby boom

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Z otcovy strany zažívají baby boom. Odstartovali jsme to my s Klárkou, téměř za rok a půl se k nám přidal bratránek s chlapečkem Samuelem. Celý článek »

Pozvolné přibírání

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Během prvního těhotenství jsem přeci jen měla malé obtíže. Cítila jsem abnormálně různé pachy, bylo mně z toho špatně. Sice jsem nezvracela, ale trpěla jsem nechutenstvím. Do toho jsem se, po přečtení několika článků a rad z... Celý článek »

O jednoho víc

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Měli jsme pozvanou na víkend návštěvu. Rozhodli jsme se, že si dáme tatarák. Pojala jsem ovšem podezření, zda nejsem těhotná. Čekala jsem každou chvíli menstruaci, ale nějak se nedostavovala. Koupila jsem si pro jistotu... Celý článek »

První velký úraz

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Konečně jsme se dočkali sněhu. Postavili jsme si sněhuláka, chodili bobovat a užívali si sníh. Minulý týden jsme navštívily s Klárkou naši známou. Předem jsme se domluvily, že s sebou přivezeme boby a půjdeme s Klárkou bobovat.  Celý článek »

Ohlédnutí za prvním rokem života

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Je neuvěřitelné, jak to letí. Člověk si neuvědomuje/nepřipouští, že stárne. Soudě dle sebe, připadala jsem si stále stejná od vysokoškolských let – veselá, akční, spontánní. Chodila jsem s přáteli na různé společenské i... Celý článek »

Klárčin vývoj

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Změnili jsme dětskou lékařku, abychom nemuseli neustále jezdit do Prahy. K mému překvapení jsem se dozvěděla, že paní doktorka, ač by měla zapisovat při pravidelných kontrolách výšku dítěte, tak to bohužel nečinila.  Celý článek »

Náš společný výlet

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Bylo tomu právě rok, co jsme se s manželem brali. Vlastně jsme dosud neměli žádné líbánky. Místo nich jsme se stěhovali, pak jsme se zařizovali v novém bytě, potom jsem porodila, pak jsem se sžívala s miminkem, potom jsme se... Celý článek »

Náš společný výlet

Bylo tomu právě rok, co jsme se s manželem brali. Vlastně jsme dosud neměli žádné líbánky. Místo nich jsme se stěhovali, pak jsme se zařizovali v novém bytě, potom jsem porodila, pak jsem se sžívala s miminkem, potom jsme se rozhodli rekonstruovat... Celý článek »

Šestá nemoc

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Klárka prodělala svou první nemoc. Jednalo se o tzv. šestou nemoc (nemá přesný překlad z latiny). Vůbec jsem netušila, že nějaká taková nemoc existuje. Řadí se mezi dětské nemoci, jako jsou např. plané neštovice, příušnice,... Celý článek »

Naše malá šikanátorka

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Klárka má novou hru. Spočívá v tom, že se zaměří na nějakou osobu, kterou upřeně sleduje. Ve chvíli, kdy se na ni dotyčný podívá, začne brečet. Kdyby to dělala na cizí lidi – tak ať. Nemusí se na každého culit. Jenže ona se na... Celý článek »

Moje první léto

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Na to, že je to mé první léto, je dost horko. Teploty okolo 37 stupňů, páni. Kdyby bylo alespoň to moře, tak neřeknu. No, mám sice dětský bazének s clonou ve tvaru žáby nebo co to má jako být, tak si vlastně nemusím zas tak moc... Celý článek »

Můj první zlozvyk

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Maminka si mě asi od mých 5, možná 6 měsíců dává do velké postele, abych rychleji usnula. Je pravda, že zaberu téměř okamžitě. Trvá mně to zhruba 10–15 minut. Někdy, když nemůžu zabrat, tak je to i půlhodina, velice výjimečně... Celý článek »

Vzorná matka

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Dozvěděla jsem se od kamarádek maminek, že mě obdivují. Dělám totiž Klárce veškeré příkrmy. Zatím jsem ani jeden nekoupila. Když jsem zjistila, že ostatní maminky to nedělají, blesklo mně hlavou, že jsem takový ohrožený druh.... Celý článek »

Hrajeme si na raka

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Stala se nemilá věc. Klárka mně spadla z lavice. U babičky a dědy je v kuchyni lavice. Jelikož skoro celé dopoledne trávíme tam, kvůli přípravě jídla, máme Klárku u sebe. Dávali jsme ji na lavici. Protože je poměrně úzká,... Celý článek »

Rýma nás potrápila, ale zvládli jsme to.

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Klárku přepadla minulý týden rýma. Jako na potvoru jsme byly den před tím v Praze a já tam nechala odsávačku. U manželových rodičů náhradní nemáme. To byl trochu problém, neboť vysát nosík pusou nešlo. Vyrobily jsme provizorní... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené