Dechová příprava na porod

KLUB TĚHULEK! TEREZA Jak jsem slíbila v jednom ze svých předchozích příspěvků. Zpětně posílám pozdravy od Máchova jezera. Z dovolené, která by se dala pojmout jako dechová příprava na porod.
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Od soboty až do středy jsme pořád jenom šplhali po pískovcových skalách. Krásné na tom bylo, že Martínek, když šel se mnou za ruku do kopce, tak napodoboval nejen moje pohyby, tedy houpavou chůzi v předklonu, ale i funění! Tomu prostě nejde se nesmát! Je prostě od něho kouzelné, že s mami drží partu! :-)

První den jsme vyšli na vyhlídku u Máchova jezera. Byla jsem vyřízená, ale to jsem netušila, že to je jenom takové vyklusání a příprava na dovolenou kamzíků. Druhý den, v neděli, jsme začali v Okenském kostele. Atmosféra byla úžasná! Zrovna probíhaly křtiny, kostel se otřásal v základech pod dusotem malých dětí! Takovou převahu mladých rodin jsem už dlouho nezažila! Brzy jsem ale pochopila. Jejich kněz je velice příjemný a abyste si ho dokázali živě představit, tak si vzpomeňte na postavu Anděla z pohádky Hrátky s čertem, jak tam ten Anděl poletuje s lilií, mluví něžným hlasem, na rtech má stále úsměv a k dokonalosti mu chybí už jen blond kudrlinky. Tento anděl měl v kostele po svém boku pomocníka, kaplana, který byl vzhledově naprostým opakem tohoto neposkvrněného muže. Teď si představte Jeana Reno. :-)

Duchovně povzneseni a obnoveni jsme dorazili do Bezdězu. Ten jsme si s manželem okamžitě přejmenovali na S-DĚS. Přijedete do vesnice, vrhne se na vás parkovací ježibába a ježidědek, a jako supi hlídají, abyste náhodou nezaparkovali jinde než mimo vyhrazené parkoviště a abyste je tak náhodou neoloupili o padesátikorunu. Pro mou, řekněme, méně klidnější povahu, náročnější na kvalitu služeb poskytovanou spotřebitelům, už toto „přátelské“ uvítaní vzbuzuje pocit, že chcete okamžitě odejít. Ale to, že tohle chování nenechalo klidným ani mého bezmezně klidného manžela, mě překvapilo. Sám „vtipkoval“ o tom, že bychom mohli najít jejich perníkovou chaloupku a otrhat jim perníček.

Zhrzeni uvítacím výborem jsme obešli Velký i Malý Bezděz, což byly asi 4 kilometry, ale i to bylo málo, abychom vydýchali parkovací lapálie. Pak jsem s jazykem na vestě „vyběhla“ asi tisíc schodů na Bezděz, včetně vyhlídkové věže. Po cestě nahoru jsem si vyposlechla spousty povzbudivých komentářů, že už to máme jenom kousek... asi jako že můžu ubrat na té páře lokomotivy, kterou jsem upouštěla. Byli taky takoví, především ženy, kteří si zakrývali oči a říkali, že tohle teda nechcou vidět. Anebo jsem taky slyšela: „Ne, že bych vás chtěl podcenit, ale fakt jsem si myslel, že to nedáte!“

Pak jsem zase těch tisíc schodů šla i dolů. To jsem teda lezla spíš po čtyřech, protože schody jsou v místech tak ohlazené, že se po krajích držíte otrhaných trsů trávy a vybíráte si strom, na kterém byste kdyžtak chtěli přistát, kdyby vám podklouzla noha.

Dalším vtipem Sděsu jsou jeho stravovací zařízení. Vydali jsme se do příjemně vypadající restaurace s, pro nás, lichotivým názvem „Pod lipami“. (V ulici Pod Lipami totiž bydlíme.) Už zdaleka vás toto zařízení bude lákat příjemným posezením s výhledem na Sděs a muškáty v truhlících vydlabaných z kmenů stromů. To by tak asi bylo vše. Tedy ano, obsluha je stejně příjemná jako byly rozkvetlé muškáty, tak alespoň něco. Ale! Restaurace nabízí několik hotovek. V jejich případě „hotovka“ znamená, že vám ji asi 40 minut připravují, pak vám přinesou za 100 Kč něco, co i školní kuchyně zvládá připravit estetičtěji, chutněji, prostě mnohem lépe.

Jestli se vám náhodou v této restauraci zachce na WC, tak je to unikátní zážitek pro arachnofobiky! WC se nachází ve sklepě a myslím, že tam neuklízeli od doby postavení samotného domku. Stoleté pavučiny a století pavouci! Kdybychom bývali do Bezdězu přijeli autobusem, na oběd si dali chleba s paštikou a využili přírodního WC, pak bychom další návštěvu asi ještě zvážili, ale takhle toto turistické místo necháme pro jiné návštěvníky a my asi do smrti budeme šířit zážitky o Sděsu s děsem!

V pondělí jsme zamířili do Pekla, prohlídli si krásné pískovcové skály a vyšlapali opět asi 100 schodů tam i zpět. Další část dne jsme strávili v České Lípě... kde na mé dotazy kamarádům ohledně rodinného vyžití v Lípě se mi stále dostávalo: NIC! Pro mou povahu nevěřícího Tomáše jsme tam museli zajet a opravdu NIC! Českou Lípu prostě objeďte!

Další dny byly pohodovější, protože mě z ustavičného celodenního chození pnulo břicho, zvolnili jsme. Dopoledne strávili mí muži společně pozorováním vlaků. Martínek se naučil dokonce i „vlak“ říct. Já jsem se vyvalila na pláži a dýchala čerstvý vzduch. Odpoledne jsme navštívili Zahrádky – velice pěkná vesnice, s krásnými procházkami a do Pekla jsme vešli z opačné strany. Moc hezké.

Ve středu jsem se už neskonale těšila domů... čím starší, tím raději se vracím do svého hnízdečka. Samozřejmě jsme zvládli opět asi 150 schodů nahoru k Pokličkám a dolů, opět si ze mě protijdoucí utahovali, ale to už jsem měla zásobník odpovědí přichystaný... k tomu zase nějaké 4 kilometry chůze nádhernou roklí. A domůůůůůůů! Věřím, že se mi objem plic zdvojnásobil a že to snad nepřebijí výfukové plyny velkoměsta a vydrží mi to až do porodu! :-)


Tereza právě prožívá 34. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Hledá se IT sponzor

DENÍK MAMINKY TEREZY Od mnoha z vás slýchám: piš, piš, piš... Sice moje „angažmá“ u Babywebu vypršelo, ale vzhledem k tomu, že myšlenky se mi hlavou prostě honí pořád a moje IT schopnosti jsou na nule, tak jsem se rozhodla prostě pokračovat tady,... Celý článek »

Sbohem 2016

KLUB TĚHULEK! TEREZA Končí šestinedělí, končí moje přispívání do Klubu těhulek (nechtěla bych slibovat, že budu pokračovat, když vím, jak je těžké najít čas na cokoliv, když dětem začnou růst zuby nebo když nás všechny skolí střevní chřipka apod.)... Celý článek »

První posledním

KLUB TĚHULEK! TEREZA Celou dobu, co přispívám na Babyweb, jsem články věnovala sobě a svým dvěma dětem, manželovi jen okrajově. Proto bych tento článek chtěla věnovat právě jemu, prvnímu z mých tří MB. Protože bez něho by tohle všechno vlastně... Celý článek »

Blázinec

KLUB TĚHULEK! TEREZA Jak jsem si pochvalovala své šestinedělí a jak jde všechno hladce, tak moje samochvála samozřejmě nemohla zůstat bez odezvy. Třetí týden jsme komplet všichni byli nakaženi nějakým super virem, takže jsme byli rádi, že žijeme a... Celý článek »

Když láska přesáhne člověka

KLUB TĚHULEK! TEREZA Na to, až budeme 4, jsem se nesmírně těšila, že nás bude prostě víc, že já budu mít na starosti jednoho, manžel druhého, když půjdeme na výlety a budeme si je pořád předávat, že prostě více dětí, více radosti…  Celý článek »

17. listopad: Svoboda pro matku i dítě

KLUB TĚHULEK! TEREZA Chemikálie. Léky. Preindukce. Plán? Střih. Anestezie. Indukce. Nevůle. Vyvolávat. Dítě. Výběr. Svoboda. Antonín. Jméno? Všechna tahle slova, všechny možné porodní plány, všechny možné i nemožné myšlenky se mi honily hlavou až... Celý článek »

Zase nic!

KLUB TĚHULEK! TEREZA ... a spoustu hromů a blesků. Tak s tímhle pocitem se probouzím každé ráno: „Tak zase nic!“ Byla jsem přesvědčená, že jako druhorodička budu rodit o pár dní či týdnů dřív a že všechno půjde ráz na ráz. No, zatím nic nejde... Celý článek »

Obřík před cestou za sluncem

KLUB TĚHULEK! TEREZA Posledních 14 dní mám intenzivní pocit, že každou hodinu to vypukne, v hlavě jsem už snad vytvořila milión porodních scénářů, jak by to asi mohlo být... furt nic! Bolesti nohou byly minulý týden nepřekonatelné. Tento týden je... Celý článek »

„Nadstandardní“ služby u gynekoložky

KLUB TĚHULEK! TEREZA Většina těhulek na Babywebu rodí 2 nebo 3 týdny před termínem a já mám zase pocit, že se naše mimi bude držet do poslední chvíle jako klíště a prostě si to v tom svém bazénku bude užívat co nejdýl. Už jenom 3 týdny, ale tuším,... Celý článek »

Trombogenní stav

KLUB TĚHULEK! TEREZA Tak už jenom 28 dní! Ne že bych se nemohla dočkat, i když, ano, těším se na to, jaké bude naše miminečko, ale mimino už docela hodně tlačí a někdy bych potřebovala jeřáb, abych se mohla zvednout z postele nebo křesla! Takže s... Celý článek »

Stěhovaví Pražáci

KLUB TĚHULEK! TEREZA Po měsíci jsem došla ke své gynekoložce a po stoupnutí na váhu jsem se zděsila! Přibrala jsem 5 kg! To je pro mě naprosto nezvyklé. Za celé těhotenství s Martínkem jsem přibrala pouze 6 kg a teď už mám na kontě 9 kg a to tedy... Celý článek »

Dětská upřímnost nade vše

KLUB TĚHULEK! TEREZA „Mamííí, proč má ta paní tak velké břicho?“ Sedím v tramvaji a pohledem mě hypnotizuje asi pětiletá holčička. A hned jsem viděla, jak tomu nemůže uvěřit, kde že je to mimino jako schované?! Moje dvouapůlletá neteř se tváří... Celý článek »

Bazénování

KLUB TĚHULEK! TEREZA Uplynulý týden uběhl ve velké pohodě. Sice byl Martínek nachlazený, ale stejně jsme si to užili. Strávili jsme ho v „léčebně pro mentální anorektiky“, tedy u rodičů na Moravě. Poctivě „léčbu“ bere především manžel, nevím,... Celý článek »

Jen tak si těhotnět

KLUB TĚHULEK! TEREZA Za posledních 14 dní jsme byli u vody tolikrát jako za celé léto ne. Objeli jsme snad všechna pražská koupaliště a biotopy. A já mám pocit, že nám z Martínka roste český Michael Phelps. Ve svém roce a půl se ale vůbec nehodlá... Celý článek »

Zavřete dveře, otevřou se další dvoje

KLUB TĚHULEK! TEREZA Focení ve Fotopromě je vždy zárukou krásně stráveného dne. Člověk se ve spolupráci s jejich paní fotografkou a vizážistkou cítí jako bohyně! Na fotečky se už moc těším a doufám, že se budou líbit i vám.  Celý článek »

Uplynulý týden

KLUB TĚHULEK! TEREZA Uplynulý týden byl úplně skvělý. Martínek byl strašně rád, že po dlouhém cestování, změnách kuchyní a denních režimů je zase doma. Byl šťastný a já s ním.  Celý článek »

Litomyšl

KLUB TĚHULEK! TEREZA Začínám poslední třetinu. Čas je neúprosný a já začínám pociťovat změny. Jak druhý trimestr byl naprosto pohodový, porod daleko a nic mě nikam netlačilo, tak teď mám pocit, že se na mě valí spousta úkolů, že nemám nic zařízeno... Celý článek »

Rodina jako dubový háj

KLUB TĚHULEK! TEREZA V sobotu jsme odjeli na týden na dovolenou do Litomyšle. Tomu předcházelo pár dní na Moravě, kde se tentokrát odehrály otřesné věci. Vlastně ani nevím, jestli se mi o tom chce psát, ale pořád si říkám, že třeba si moje články... Celý článek »

V jámě lvové

KLUB TĚHULEK! TEREZA Řev, řev a zase řev. Tento týden jsem psychicky a tedy i inteligenčně na svém dlouhodobém minimu a to jen a pouze kvůli naší prvorozené ratolesti. Každý den, celý den: problém za problémem, stížnost za stížností a řev za řevem... Celý článek »

Pražáci na Moravě

KLUB TĚHULEK! TEREZA Neplánovaně jsme strávili týden na Moravě. Neteře byly na dovolené, tak měl Martínek babičku a dědečka sám pro sebe.  Celý článek »

Jak jsme zaseli, tak sklízíme

KLUB TĚHULEK! TEREZA Toto léto jsem propadla zahradničení. Samozřejmě tomu vůbec nerozumím, ale těší mě, že jsem přes zimu dobře přechovala lilie, které už pomalu odkvétají, a na kaly se teprve těším. Již jsme sklidili první várku jahod, roste... Celý článek »

E.n.o.u.g.h.

KLUB TĚHULEK! TEREZA Jakožto vystudovaný anglofil mám slabost téměř pro všechno, co jen odráží náznakem Anglo-americký svět. Na škole mě bavilo studium jako celek, nemůžu říct, že by jakýkoliv předmět z literatury, lingvistiky nebo kultury byl... Celý článek »

Těhotenská schíza

KLUB TĚHULEK! TEREZA Asi to známe všichni… Když si koupíme červené auto, chceme modré, jako má soused. Když jede někdo na prodloužený víkend na Mácháč, my se musíme letět plavit alespoň na 14 dní po Karibiku. Když jsme ve vztahu, chceme být... Celý článek »

Vodníci

KLUB TĚHULEK! TEREZA Uplynulý týden byl zase pohodový – ve znamení nákupů a vody. Někdy si říkám, jak je možné, že se Martínek narodil bez blan mezi prsty.  Celý článek »

Počkej! Pojď sem! Koukej!

KLUB TĚHULEK! TEREZA Náš Martínek má velikou snahu mluvit. Většinou vede monology u hraček, venku na procházce a v kočárku, nebo když jedeme v autě. Naše dítě přeskočilo ovšem slabikové období.  Celý článek »

Jedna porodní historka

KLUB TĚHULEK! TEREZA Strašně moc se těším, až ucítím miminkovské pohyby – zevnitř! Až bude škytat a až se bude pěstičkami a nožičkami tlačit ven. (Zatím je cítím jen zvenčí! Když se po mě Martínek sápe, přelézá mě nebo kope ve spaní.) Ale to, jak... Celý článek »

Kýbl radosti

KLUB TĚHULEK! TEREZA Nedávno jsem slyšela, nevím, jestli je to pravda, že Indové se chovají k těhotným ženám až s posvátnou úctou, protože si chtějí vybudovat „posvátný“ národ. Škoda, že se tato myšlenka nedá globalizovat. Uplynulý týden byl... Celý článek »

Tchýně, maminky a dcery

KLUB TĚHULEK! TEREZA Když jsem naposledy svěřila Martínka své tchyni, bylo 14. února 2016 a Martínkovi byl necelý rok. Martínek si to tehdá štrádoval Stromovkou v bačkůrkách a tenkých tepláčkách. Nohy měl zmrzlé až do večerního koupání a já se... Celý článek »

Ztráty a nálezy

KLUB TĚHULEK! TEREZA S dítětem jsem postupně přišla o: seberealizaci v práci a veškeré sociální vyžití – postupem času i pouhé pomyšlení na výše zmíněné, kvalitní spánek, své místo v posteli... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené