Domácí lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se sešel a vy čtete můj další příspěvek. Jak jsem avizovala již minule, bude více méně o tom, jak doma lenoším – nelenoším :-).

Samozřejmě, že převládá spíše lenošení. Je to sice hrozné, ale je to tak. Všichni mi říkají, ať hlavně odpočívám, a tak se tím řídím. Tedy, nemyslete si, že za celý den nevystrčím nos z postele, to vůbec ne. Ale je pravda, že dost času trávím na gauči s tabletem v ruce a hraju karty. Na tom si teď fakt ulítávám. No ale aspoň si nějak procvičuju logické myšlení :-). Samozřejmě provádím i běžné domácí práce, bez toho by to nešlo. Dokonce jsem se včera vybičovala k tomu, že jsem uklidila všechny vánoční pozůstatky a tím pádem konečně vyhodila stále více opadávající vánoční stromeček, s čímž nutně přišel úklid podlahy v celém přízemí, protože jehličí bylo úplně všude.

Z mých „předsevzetí“, co budu všechno dělat, až budu mít čas, se mi daří plnit pouze to, že opravdu každé odpoledne jdeme s mým čtyřnohým mazlíkem na delší procházku. A čím více je sněhu, nebo čím více mrzne, tím více ho to baví a tím dál chce jít. Většinou se pak vrací rozverný psík a zmrzlá panička.

Cvičení pro těhulky jsem si už nějaká vyhledala, teď už stačí jen vybrat to správné, zavolat tam a můžu jít cvičit. To je tedy zatím jen necelá polovina úspěchu. Co je však další pozitivní věcí, kterou jsem si sice nepředsevzala, ale nevyhnutelně s pobytem doma souvisí, je vaření. Jsem teď nucená skoro každý den vařit, čímž si zlepšuji své kuchařské dovednosti. Vařila jsem vždycky, ale protože jsem přes týden měla obědy v práci a manžel si buď sám připravil něco rychlého doma, nebo se stavil na oběd někde v restauraci, tak jsem vařila jen o víkendech, a to ještě ne o všech, protože jsme celkem aktivní pár se stejně bláznivými kamarády a dost často něco podnikáme. Můj kuchařský repertoár tedy nebyl příliš široký, takže jsem ráda, že mám nyní možnost se ve vaření zdokonalit. Schválně, jestli si vzpomenu, zařadím do jednoho z blogů ke konci těhotenství zmínku o tom, jaká ze mě bude kuchařka :-).

Abych však nepsala pořád jenom o sobě, tak teď ještě něco o miminku. V pondělí jsme byli na pravidelné prohlídce a vše je zatím v pořádku. Objednala jsem se na UZ ve 20. tt., takže následující měsíc bude plný velkých očekávání. Hlavně se těším, že se už konečně dozvíme pohlaví našeho malého buráčka. Na prvotrimestrálním ultrazvuku nám sice paní doktorka ukazovala, že dle pohlavního hrbolku by náš buráček měl být chlapeček, bereme toto sdělení však s rezervou, protože při mém předchozím těhotenství nám ta samá lékařka při stejném vyšetření předpověděla holčičku a ve 20. tt. byl z holčičky najednou chlapeček.

Na kontrolu jsem také šla s otázkou, zda podstoupit amniocentézu či nikoliv. Gynekolog se nad tím však podivil, říkal, že vzhledem k tomu, že screening dopadl dobře, nevidí důvod k provedení odběru plodové vody, ale že to samozřejmě záleží na mně. Upozornil mě však na známé riziko potratu 1:100 po tomto zákroku, vysvětlil, co všechno se tímto vyšetřením dá zjistit a sdělil mi, že si myslí, že prvotrimestrální screening je v mém případě přesnější. Tím vším mě tedy přesvědčil a asi nejvíce vzhledem k rizikům, která toto vyšetření má, jsem se pro ni nakonec nerozhodla. Doufám jen, že toho nebudu litovat. Ať nad tím však přemýšlím, jak chci, stejně nevím, co bych dělala v případě negativního výsledku a nechci si to radši ani představovat. Věřím, že mi v bříšku roste zdravé miminko, které je jistě nadmíru spokojené, protože maminka hodně odpočívá, má pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu a ničím se zbytečně nestresuje.

Hezký víkend všem a za týden opět na napsanou :-).

Denisa


Denisa právě prožila 16. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

22. 1. 2016dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Milionový kluk

MAMINKA DENISA Vzhledem k tomu, že uteklo zase dalších 14 dní, plním svůj slib a píšu další příspěvek. Edík spokojeně spinká na terase v kočárku, já jsem si uvařila vitakávu a pouštím se do toho. Celý článek »

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené