Domov háďátek

PAVLÍNY DENÍČEK Další letní týden máme za sebou. Jen mám někdy pocit, že se na nás to sluníčko směje o něco více než je třeba. Ale ono se nám asi snaží vynahradit tu zimu. Já jen budu doufat, že letos ta zima bude přívětivější. Čeká nás prosincové mimi a nerada bych celé šestinedělí strávila doma. A co se u nás minulý týden dělo?

Proběhla tradiční kontrola na gyndě u pana doktora, objednala jsem se na velký ultrazvuk a vzali mi asi tak dva litry krve. No, vážně. Po ránu na lačno to není v těhu žádná výhra. A ještě vás ke všemu oberou o 5 velkých zkumavek krve. Ani téct ze mě nechtěla. Ono se to řekne, nalačno. Jenže pro mě to znamená v šest ráno vstát s Maxíkem, nezapomenout se vyčůrat do zkumavky, obstarat Maxe, počkat až se vzbudí Alex a teprve, když i on je ready, se začít vypravovat ven. Tudíž na odběrové centrum dorazím někdy o půl desáté ráno a podotýkám, že samozřejmě stále na lačno! No, co vám budu povídat. Na omdlení jsem už doma, než vůbec stačím vyrazit. To se pak krásně chodí na krev. Ale to bych zakecala fakt, že se už příště ode mě dozvíte, jestli nám přibude další ocásek, nebo zdali to bude u nás doma tvor takřka ojedinělý. Držte mi palce a raději i v rukavicích!

Za této situace se u nás doma už objevila debata ohledně jména. Je to poněkud prekérka. Zjistili jsme, že nám došla chlapecká jména. Málokteré se nám líbí. A k tomu ještě chceme, aby se hodilo ke jménům kluků. U holčičích jmen je však situace ještě zapeklitější. Éééélišku ze mlejna sem zatrhla. Nechci žádné jméno, které je už v základu zdrobnělina a hlavně je teď nějak přeeliškováno a je to na mě moc takové obyčejné. Takže já vymýšlím a Jirka na většinu odpoví, že nee. Tak to v pátek u nás bude ještě zajímavé. Snad se nesežerem zaživa a budu vám o tom moct napsat.

O největší novinku týdne se nám postaral náš zatím nejmladší člen rodiny. Doteď byl Maxík schopný se doma pohybovat pouze pomocí chodítka. Avšak posledních pár dní je z něj malé háďátko. Kamkoli potřebuje, doplazí se po bříšku jako partyzán. Je to sice pomalejší doprava, ale vypadá to, že to hrozně baví. Chodítko zatím sice vede, protože tak je schopný doslova lítat z jedné místnosti do druhé a bráchu tak už hladce stíhá. Nebude ale trvat dlouho a brouček nám poleze. Když chce, krásně se staví na všechny čtyři a péruje. On je to vůbec taková naše malá hopinka už od necelých pěti měsíců. To se začal stavět na nožky a poskakovat do dřepu a zpátky. Vydržel u toho tak dlouho, jak ho měl člověk u sebe na klíně. Je to malý neposeda. Šijí s ním všichni čerti, ale na druhou stranu máme o zábavu postaráno. Na posteli nebo na gauči už není možné ho nechat ani vteřinku, protože jinak ten náš prťavej lachtánek udělá hop, a už je hlavou dole. Především toho začal využívat k rychtování Alexka a taťky. A k Alexkově velkému nadšení také přišel na to, že je to způsob, jak se dostat k auťákům, vláčkům, garážím a tak dál. Někdy si ale spolu moc hezky hrají. Odkoukal od staršího bráchy, jak se jezdí s autíčkama. Takže je pak spolu najdete na pěnových puzzlích, jak si vedle sebe hrají. A když Alexek chce auto, které má bráška, tak už ví, že mu ho nesmí jen tak vzít. Musí vzít jiné a vyměnit mu ho. Občas ale háděti vymění auto třeba za plyšáka a rázem tu máme přeměnu na paviána.

Alexek se zdá, že se trochu zklidnil. Snad to nezakřiknu. Z nějakého nevysvětlitelného důvodu však začal vstávat kolem šesté ráno s námi. A to i přesto, že si dám třeba záležet na tom, aby tu bylo ticho. Je to celkem problém. Není zvyklý chodit pravidelně přes den spát už od svého roku a půl. To chodil jen obden. Nyní nechodí vůbec a krásně nám to do večera vycházelo tak, že šel spát na tu osmou. Jenže když vstane v šest, je ve čtyři odpoledne unavený, protivný a otrávený jak malajský šíp. Chtěla jsem ho dát spinkat hned po obědě, aby šel večer alespoň na tu devátou, ale nedaří se to. On by šel brouček hajat a tak po třetí hodině a to bychom tu potom úřadovali skoro do půlnoci. Snad se mu to zase srovná zpátky. Jakmile začne být ráno dýl tma, očekávám i u Maxíka že se mu spánek natáhne.

To je od nás pro tentokrát vše. Užívejte sluníčka a koupání. Z plazí domácnosti se loučí Pavlína.

5. 8. 2013Paulínka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Návrat z(a)tracené rodinky

PAVLÍNY DENÍČEK Život opět nabral nečekaných obrátek a zvratů a tak jsem se po devíti měsících rozhodla zase začít psát. Tentokrát však o trochu jiné rodince a z druhého konce světa... Celý článek »

Pohodový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Neuvěřitelné se stalo realitou! Tentokrát se ozývám v rekordním čase. Musím se pochválit. Přináším další článek o naší bláznice skoro-rodince... Celý článek »

Jsem z5!

PAVLÍNY DENÍČEK Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

Jsem z5!

Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

č.1, č.2 a č.3

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem Vám slíbila, že tentokrát se zvládnu ozvat po týdnu, tak jsem tady poreferovat o tom, co se naší vyvedené rodince událo.  Celý článek »

Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit Celý článek »

Máma - práce všeho druhu!

Kolotoč od rána do večera. Dětičky, uklízení, vaření, procházky, pochůzky, přebalování, chování, hraní si, telefonování, psaní, zkrátka pořád je co dělat. Celý článek »

Čas, nepřítel č.1

PAVLÍNY DENÍČEK Děti jsou pro nás vším. Jsou nám radostí i starostmi, jsou tou nejúčinější motivací na světě, naší pohonnou hmotou. Dokáží nás rozezlit i rozesmát během třiceti sekund. Potřebují obrovský kopec lásky a stejnou měrou ji umí i... Celý článek »

Šestinedělí pod psa

PAVLÍNY DENÍČEK Jedna situace. Jeden mžik. Setina sekundy. Jedno špatné rozhodnutí. A nic už nejde vzít zpátky. Klid v šestinedělí v tahu. Život pokračuje v troskách. Že si to neumíte představit? Buďte rádi, protože to je teď má realita... Celý článek »

Máme mimi!!!

PAVLÍNY DENÍČEK Vítám Vás všechny čtenáře do Nového roku tou nejlepší zprávou ze všech. Po předlouhém očekávání, které jste se mnou sdíleli, jsem se konečně dočkala. Podle naplánování se nám 20. prosince v 10:26 narodil kluk jak buk Dexter. Vážil... Celý článek »

No comment...

PAVLÍNY DENÍČEK Pro všechny případy začínám tyto řádky opět psát s předstihem. Je teprve středa. Nebo je to možná proto, že ať dělám co dělám, musím myslet stále na to samé. "TAK UŽ VYLEZ, CHLAPE!!!" Celý článek »

Už tak asi zůstanu...

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím. Pokud jste již pro tentokrát očekávali radostnou zprávu o narození našeho broučka a všechny peprné podrobnosti, tak vás bohužel musím zklamat. Dexter nás napíná do poslední chvíle. Celý článek »

Dark Passenger

PAVLÍNY DENÍČEK Někteří z Vás se nad dnešním nápisem pozastaví a nebudou ho chápat. Jiní, pravidelní čtenáři, kteří znají námi zvolené jméno pro nastávajícího potomka a stejnojmenný americký seriál, se ušklíbnou. Ale ono to tak v podstatě je.... Celý článek »

Už jen funím...

PAVLÍNY DENÍČEK Je další nedělní večer. Po úspěšném uspání ratolestí zbývá nadatlovat článek pro Babyweb. Úspěšně jsme se přehoupli do posledního měsíce našeho požehnaného stavu. I když popravdě, požehnaně se tedy doopravdy necítím.  Celý článek »

Projekt "kulový blesk"

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden plný nabitý událostmi je za námi. Bohužel to nebyly jen samé pozitivní události jak jsme očekávali, nakonec ale sečteno a podtrženo to byl týden dobrý. Celý článek »

Stále samý humbuk

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu je naše povedená rodinka zpět. Sice snad nastávají ty lepší zítřky, co jsme si slibovali, ale rozhodně zatím nejsou o nic méně hektické. To bychom totiž nebyli my, aby se něco nedělo. Celý článek »

Co tě nezabije, to tě posílí!

PAVLÍNY DENÍČEK Po několikatýdenní odmlce se Vám čtenáři znovu hlásím v plné polní. A jaký že byl náš třicátý čtvrtý týden a několik dalších týdnů před ním? Jednoduše hektické. Posuďte sami. Celý článek »

Živi a zdrávi

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny čtenáře u rekapitulace našeho třicátého prvního týdne těhu. Tentokrát začneme pozitivněji. Už nesmrkáme a neprskáme. Zkrátka jsme všichni zdraví. Třikrát huráááá! Celý článek »

Jako slepý k houslím

PAVLÍNY DENÍČEK Třicátý týden těhu nepřinesl oproti tomu předchozímu nijak velké změny co se zdravotního stavu naší rodinky týče. Není ovšem úplně jisté, zda v budoucnu nepřinese nepříjemné následky po stránce osobní. Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří... Celý článek »

NE a NE a NE!

PAVLÍNY DENÍČEK Tentokrát píši můj pravidelný příspěvek s několikadenním zpožděním. Od minulého článku čas doslova letěl jak o překot. Najednou mám zase popřemýšlet o uplynulém týdnu. Tak tedy jdeme na to... Celý článek »

Přeci jsem MÁMA

PAVLÍNY DENÍČEK Uplynul nám dvacátý pátý týden. Oproti tomu předchozímu byl celkem nudný. Což je na jednu stranu prima, protože si moje dušička trošku oddychla, ale na stranu druhou není moc o co se podělit. Celý článek »

Konec dobrý, všechno dobré

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu se opět hlásí naše těhotenská domácnost plná dětiček. Týden to byl pro mě celkem vyčerpávající a nedá se říct, že by se toho událo zrovna málo. Už jsem ale asi zažila i lepší. Celý článek »

Týden plný překvapení

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden za námi. V pořadí už dvacátý třetí a přinesl s sebou hned několik novinek. Některé jsou překvapivé, jiné už méně. Tak co myslíte? Holka nebo Kluk? Celý článek »

Pavlína, vévodkyně z Kolína

PAVLÍNY DENÍČEK Královský porod je za námi a celá Velká Británie oslavuje příchod nového potenciálního krále. Nenechte se zmást. Neseděla jsem netrpělivě u internetu a nejuchala radostí a nadšením nad narozením princátka. Avšak naskytlo se nám... Celý článek »

Bleskový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Ahoj všichni. Týden se s týdnem tentokrát sešel snad rychleji než jindy. Málem bych zapomněla, že už je čas na další článek. A tak tu teď v brzké pondělní ráno sedím s notebookem na klíně, zatímco Maxík se prohání po bytě v... Celý článek »

Náš malý blázinec

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny, co mají opět chuť nahlédnout do naší rodinky Homolkových, jak já říkám. Ještě včera jsem přemýšlela nad tím, o čem vlastně dneska budu psát. Moc se toho totiž od minule nestalo. Tedy až do dnešního rána. Ale... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené