Dotek motýlých křídel? Ne, u nás začaly kopanečky!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Jako obvykle týden byl namáhavý, plný nových zážitků, setkávání s lidmi, procházek a užívání si podzimního sluníčka. Slunce a teplé počasí mě přímo dobíjí a motivuje.

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Zmínila jsem se v předchozím článku o tom, že bych chtěla začít cvičit už kvůli zádům a celkové pohodě, ale to bych nebyla já, aby se mi do toho plánu něco nepřipletlo. Dostala jsem informaci, že bych to měla nejdříve prodiskutovat s paní doktorkou, protože mi tak trochu nedošlo, že jsem na rizikovém těhotenství. Takže mé vysněné těhotenské cvičení a karimatka odpočívá zpět v dostatečném úkrytu před mojí touhou. Naštěstí jdu ve středu do poradny a budu doufat, že mi to paní doktorka dovolí a zároveň mi prozradí moje druhé přání- pokud bude tedy Bublinka spolupracovat a ukáže nám co se v bříšku a mezi nožičkama ukrývá!

Z chytrých knih pro těhotné jsem se dočetla, že bych měla s manželem začít chodit do kurzů přípravy k porodu. Myslela jsem si, že kurzy, které jsou mimochodem pro prvorodičky poměrně zajímavé a plné nezbytných informací, se navštěvují se těsně před porodem. Budu o tom muset zjistit mnohem víc, zeptám se v poradně, kdy se může začít chodit a musím to naplánovat, listopad totiž uteče jako voda a už jsou Vánoce skoro za dveřmi. Nás čeká začátkem prosince vytoužený ultrazvuk, kde nám pořídí nahrávky a fotky miminka a pak se přehoupne Nový rok a porod je tu, uf!

Začala jsem pociťovat těhotenské změny i z vnějšku. V průběhu několika týdnů jsem si všimla, že se mi posouvá těžiště těla a já jsem strašně neohrabaná a občas si připadám, jako by se mi motaly nohy po alkoholu, který nekonzumuji. Zvykla jsem si na to asi po 2 týdnech. Další docela nepříjemná záležitost je spánek, jinak než obložená polštářky mezi koleny a zády neusnu. Je mi mnohem pohodlněji takhle usínat a nebolí mě tak kyčle. Polštářky se osvědčily a výsledkem je klidnější průběh spánku. Další věcí jsou bláznivé sny, které se mi zdály asi před týdnem. Viděla jsem tam samé mrtvé lidi, jak někdo srazil autem člověka, nebo se někdo utopil, hořící dům od střechy, nebo že se s někým neustále dohaduji a hrozně mě to štve a trápí. Za celé těhotenství se mi zdálo už dvakrát o chlapečkovi a jednou o holčičce, ale necháme se překvapit, co nám doktorka řekne.

POVÍDEJTE SI S LUCKOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

V úterý jsme byli na návštěvě u manžela tety a strýce. Popíjím čaj ve svém oblíbeném tureckém sedu a najednou mě vyleká taková zvláštní bolest, která se opakuje nad pupíkem, trvalo to kolem 5 minut. Teta se mě zeptala s vytřeštěnýma očima, co se mi stalo, že jsem úplně přestala mluvit a chytla se za břicho! To mě to naše malé prtě začalo okopávat nad pupíkem! Byla jsem v naprostém úžasu, co se mi to děje a co to je?! Všichni říkali o malých bublinkách, nebo lochtání jako motýlci, ale takové regulérní kopanečky? Proč ne, tak super Bublinko! Aspoň vím, že jsi tam a jsi v pořádku! Ale rovnou kopanečky, tak to jsem vážně nečekala! Krásný, nepopsatelný a zároveň naprosto nádherný pocit! Všichni přítomní byli dojatí a připili na zdraví našeho miminka už ne karatisty, ale fotbalisty. Asi bude po mně, taky jsem hrávala fotbal za holky v mém rodném městečku.

Lepší zpráva je pupíková, už nevypadám přejedeně, nebo tlustě, ale konečně těhotně! Bříško mám víc nahoře, tak jde krásně vidět. Baví mě stříhat gumy ze všech domácích tepláků, co mi jsou nepohodlné. Za dnešek padly dvě gumy za vlast. Jak jsem neohrabaná, tak po vycházce s naší fenkou Darinou jsem od bláta jenom já a mám větší spotřebu tepláků. Tak se s Vámi loučím a budu se těšit zase za týden!

Lucka a Bublinka!


Lucie právě prožila 19. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Ohlédnutí do minulosti a loučení

KLUB TĚHULEK! LUCIE Další týden je za námi a jako vždy musím zkonstatovat, jak ten čas nezadržitelně utíká. Tento článek je můj poslední a já se pokusím shrnout dobu, co jsem každé úterní ráno zasedla k počítači a psala jsem o svých pocitech a... Celý článek »

Nosím, nosíš, nosíme. Jsem indiánka :-)

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Niky opět po týdnu, strašně to rychle uteklo a nestačím se divit, jak to naše miminko roste a dělá každý den pokroky. Už se na nás cíleně směje a vypráví nám, sice to ještě nejsou žádné historky, ale má slibně... Celý článek »

Opravdu už měsíc?!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Pořád tomu nějak nemůžu uvěřit, že je ten náš malý poklad na světě už jeden měsíc. Přijde mi, že jsme si malou přinesli z porodnice před týdnem.  Celý článek »

Naše třítýdenní štěstíčko

KLUB TĚHULEK! LUCIE Opět se hlásíme po týdnu, sice na to koukám lehce červenýma očima z nevyspání, jelikož dneska naše malá pijavička (jak jsem ji před pár dny začala přezdívat) se budila skoro po 2-3 hodinkách, měla hladík, že by snad spapala i... Celý článek »

Roste do krásy!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou opět po týdnu, naší holčičce bylo v sobotu 14 dní a je to den ode dne šikovnější slečna!  Celý článek »

První týden života naší holčičky

KLUB TĚHULEK! LUCIE pvní týden života naší holčičky byl provázený spoustu vyšetření a dohledu lékařů a spoustu zajímavých výsledků a ještě zajímavějších lékařských postupů. Více ve článku. Celý článek »

Odpočítáváme!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Odpočítáváme každý den, co jsem ještě v celku, poslední dny před porodem letí nezadržitelnou rychlostí a dnes na mě koukalo číslo 10 dní do našeho velkého třesku! :-) Sice první termín už Nikol prošvihla, ale určitě se jako... Celý článek »

Večírek v Soptíkovském stylu

KLUB TĚHULEK! LUCIE Týden zase utekl jako velká voda a já jsem stále celá, spíše tedy pořád těhotná. :- ) Naše mamánkovská Nikolka se mě drží jako klíšťátko a to podle doktorky už minimálně 14 dnů mám rodit.  Celý článek »

Cvičná jízda do porodnice

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou ještě v bříšku po týdnu, co zase utekl jako voda! Ty poslední týdny spoustu nastávajícím maminkám prý neutíkají a já jen nestíhám otáčet listy na kalendáři. Celý článek »

Niky je naše spěchalka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Někomu se zdají poslední týdny do konce těhotenství celkem dlouhé a má pocit,že se šíleně vlečou a vůbec to neubíhá. V mém případě mi přijde doba neskutečně rychlá, strašně to utíká a čas se nemilosrdně řítí ke zdárnému konci a... Celý článek »

Příjemné zařizování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou v bříšku zase po týdnu. Uteklo to jako voda a pomalu ale jistě začínám odpočítávat dny, kdy bude malinká mezi námi. Celý článek »

Prodloužená... Nekonečná...

KLUB TĚHULEK! LUCIE Celé Vánoce jsem si nepřála nic jiného, než aby pořádně mrzlo a sněžilo. Příroda respektive mocnější vliv způsobil jarní počasí a teploty se vyšplhaly kolikrát až skoro k jarním teplotám a sníh se odložil na neurčito. Teď zase... Celý článek »

Rekonstrukce

KLUB TĚHULEK! LUCIE Následující dny mě přesvědčily a utvrdily v tom, že už mi dochází má ohebnost a rychlost, stává se ze mě človíček věčně skučící, jak mě všechno bolí a nejlepší na tom všem je, že mi zvětšující se bříško připomíná fakt, že už za... Celý článek »

Úplněk a předporodní kurz

KLUB TĚHULEK! LUCIE Období úplňku na mě působí velice silně a stávkuje mi spánek. Chodím spát až kolem druhé ranní hodiny, protože dřív nezaberu a pak se po dvou až třech hodinách budím na wc. Kolikrát potom co se vrátím, koukám dlouho do stropu... Celý článek »

Tatínku a já tě kopnu!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden byl odpočinkový, polehávací a regenerovací. Byla jsem hrozně unavená a celkově vyčerpaná z pobytu v nemocnici a celé té virozy, co jsem chytla, ještě jako bonus jsem si z nemocnice dovezla rýmu, takže jsem byla... Celý článek »

Silvestr a dramatický vstup do Nového roku

Vánoce proběhly v poklidu, užívali jsme si každé krásné pohádky, na Štědrý den jsme nazdobili stromeček a já dobalovala tajně pár dárečků, co jsem nestihla předchozí den. Manžel dělal bramborový salát. Venku to vypadalo spíš jako na jaře, ale... Celý článek »

Drink prosím vychladit, děkuji!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Největší radost z celého vánočního – svátečního obžerství jsem pocítila dnes ráno při vážení v zázemí sestřiček v Podolí. Hrozně jsem se bála stoupnout na váhu, abych jim ji tam nestrhla. Připadala jsem si jak kulička po tom... Celý článek »

Dárky, pohádky a cukroví.

KLUB TĚHULEK! LUCIE Konečně si užívám pohádek a vánočních romantických filmů. Dávají občas v televizi takové ty staré klasiky- Básníky, včera Sněženky a machry. I když jsem to viděla několikrát, stejně se u toho pořád směju. Nesmím opomenout... Celý článek »

Vánočka

KLUB TĚHULEK! LUCIE V pondělí ráno jsem měla telefonát z fotoateliéru, že se jim uvolnilo ve středu místo a můžeme nafotit fotky do článku. Měla jsem velkou radost, protože při prvním focení jsem si připadala spíše jako víc najedená, než těhotná.... Celý článek »

Vánoce jsou tady!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Ze všech stran slyším vánoční písničky. Davové šílenství v nákupních řetězcích, kde byl tuk na pečení za 11 Kč, musím se přiznat, že i já jsem naklusala s košíkem a nakoupila na celé vánoční pečení. Hlídat mouku v akci,... Celý článek »

Zvětšování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Vím, že se občas opakuji, ale tento týden byl překvapivě zase náročný a velice hektický. Vlastně na jednu stranu jsem ráda, že se na rizikovém nenudím a jen neležím jak lazar a nebojím se cokoliv udělat. Dá se říct, že mám... Celý článek »

Natvrdo či naměkko?

KLUB TĚHULEK! LUCIE Říkám si, že se mi spousta věcí plní a mám takové to šťastné období. Jsou měsíce, kdy si říkám tak teď to není zrovna ono, bude líp a člověk doufá v nějaké lepší časy. Občas se stane, že se to zasekne a dlouho ony lepší časy... Celý článek »

Půlka zdárně za mnou!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Z internetu na mě koukají články, že už mám polovinu těhotenství za sebou a že mě čeká za chvíli velké finále! A mé pocity? Mám radost, už aby to bylo, strašně se na tu naší holčičku těšíme! Celý článek »

Procházky se psem

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden bylo moc krásné počasí a já vyrážela skoro každý den na procházky s naší fenkou staforda Darinou. Darina byla nadšená, že se může proběhnout a lítat sem a tam v šustivých listech a dovádět s ostatními psi co se... Celý článek »

Numerologie jména miminka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento článek jsem se rozhodla věnovat jedné zajímavé skutečnosti, kterou málokdo zná. Já sama to neznala, ale věděla jsem, že existuje spousta věcí jako je třeba horoskop na míru, životní číslo a různé. Zjistila jsem přes svou... Celý článek »

Trocha plánování

Musím znovu zopakovat, že se cítím lépe a lépe. Známí si toho taky všimli a říkají mi, že úplně zářím. Je pravda co se traduje a potvrzuji tvrzení o lepších zítřkách po 12 týdnu, sice je to u mě o dva týdny posunuté, ale i to se cení. Ze začátku... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené